Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Okt 2012, 13:49

Ja ho davam do takej prijemnej vody cca 36-37C, a ako sa tam hra, tak to chladne spolu s nim. Jemu sa to paci.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Okt 2012, 15:08

mne sa sprcha ale nepozdava ako najlepsi sposob, sice som taku vodu nastavila ako pise tamoulik, ale ruky a nohy mal po chvili normalne studene, co viem ze nieje velmi dobre koli febril.krcom, neviem nakolko je to tak pri kupeli ale nabuduce by som radsej skusila tuto metodu: dieta lezi na uteraku (na mame) a teplou vodou (spongiou, frote zinkou) sa zvlhcuje len trup,, ako sa voda odparuje, ochladzuje sa telo
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Okt 2012, 15:12

Tina:
viem, že ruky a nohy keď sú chladné, nieje to dobré. Kvôli febrilným kŕčom? To je už predzvesť kŕčov? Vieš niečo bližšie o tých chladných končatinách?
ď.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Okt 2012, 16:01

lulu, tina, neviem, ze ci rovno febrilne krce, oni su vraj velmi zriedkave. Ja viem tak, ze studene koncatiny znamenaju, ze telo potrebuje este viac tepla, este chce drzat horucku a bojovat s chorobou. Ked naopak zacnu byt nohy, ruky teple, dietatu je teplo, odkopava sa, tak to sa uz telo horucky zbavuje, vtedy je rozumne mu pomoct napriklad nejakymi setrnymi zabalmi.
http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Okt 2012, 16:14

lulu píše:Tina:
viem, že ruky a nohy keď sú chladné, nieje to dobré. Kvôli febrilným kŕčom? To je už predzvesť kŕčov? Vieš niečo bližšie o tých chladných končatinách?
ď.

lulu, neviem si spomenut kde som to citala, a nemam teraz cas to hladat, ale bolo to o tom, ze feb. krce suvisia skor s prudkou zmenou teploty, ako s jej vyskou, ze treba dat pozor hlavne vtedy, ked dietatu teplota stupa velmi rychlo, alebo pri zrazani (preto som sa zlakla tych stud.koncatin)... ale aj to tam bolo - ako pisala janka, ze krce z horucky su velmi zriedkave a v podstate neskodne, aj ked mozu rodicov velmi vystrasit...
janka, to znie logicky s tymi rukami a nohami, dik :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod TIA » 23 Okt 2012, 21:04

Ja si tiez velmi chvalim skin to skin. Ked mala mala siestu chorobu, tak teplotovala 3 dni a na stvrty sa vyhadzala, ale tie 3 dni mala fest teploty (nad 39) cely den aj v noci. Ja som to potom uz ani tak casto nemerala, lebo ako pisete tie digitalne teplomery su celkom na 2 veci :) a s ortutovym som mohla zmerat, iba ked spala, takze som jej merala 2 krat cez den a v noci iba kym som aj ja nezaspala. Prave tym, ze v noci lezala hola na mne, tak som ju mala "pod kontrolou", vedela som aku ma teplotu, ako dycha, sice spala velmi nepokojne, ale spala. Je dost mozne, ze mala vtedy trochu aj bolave hrdielko, lebo sa nechcela dojcit, napinalo ju vzdy ked sa chcela prisat a bola z toho velmi rozmrzela, to trvalo asi jedno poobedie a na druhy den este sem-tam, ale lepsilo sa to. Bolo to ale velmi vystrasujuce, ked sa nechcela dojcit, pisala som to kdesi do nejakej temy.

Lulu, a ako je na tom mala s naladou? Myslim tym, ci je nervoznejsia a uplakanejsia kvoli tej teplote, alebo ani nie. Lebo napriklad moja mala, tie prve dva dni bola uplne v pohode aj pri vysokej teplote, normalne behala a hrala sa, skoro to na nej nebolo poznat, az treti den uz asi toho mala dost a bolo to narocnejsie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Okt 2012, 21:25

co sa tyka teplomerov, mi uz ortutovy nemame, tie stare som porozbijala, nie naschval,sestra mi dala este rychlobezku,co mala, aj tu som trepla o nieco...mama ma taky s modrou tekutinou, a ten je bieda ztriast, digitalne mam dva, jeden po odpipani ukazuje nejaku prinizku teplotu, tak merame este tri minuty, a mam svoj bazalny, tak ten je najspolahlivejsi, maly je uz velky, tak vydrzi aj pod pazuskou drzat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Okt 2012, 23:07

Mimo poradenstva:
Mam prave precitanu knizku od Mendelsohna Jak pecovat o zdravi ditete navzdory lekarum (z Manofovej ponuky). Mendelsohn je skuseny lekar, ktory toho absolvoval dost a presiel postupne od klasickej zdravotnickej starostlivosti po taku, aku dieta naozaj potrebuje - to je hlavne laskyplna starostlivost rodicov a minimum liekov a lekarov. Odporucam do kazdej kniznice, je tam tema ku kazdej beznej chorobe a aky pristup to naozaj potrebuje.

Potvrdzuje, co tu uz bolo povedane. Horucka znamena len tolko, ze telo elimuje vpyv zlych bacilov a mohutne vytvara siky tych dobrych. Podla jeho skusenosti horucka pri normalnej chorobe neprekroci 40,5 C, viac byva iba pri upaloch a pod. Odporuca velmi vela tekutin a cakat, kym to telo vybojuje, samozrejme pozorovat, ci sa dieta sprava primerane chorobe. Ak sa nam nieco nepozdava - stuhnuta sija, nadmierny spanok, nadmierna apatia... to urcite konzultovat s lekarom. On velmi veri rodicom, ze si dieta najlepsie poznaju a vedia co je normalne a co nie. Neoporuca teplotu zrazat, iba prip. podat nieco na utlmenie prip, bolesti hlavy. Tu dokonca odporucal i whisky, co vsak recenzent knihy jasne odmietol.
SPomina i febrilne krce, vraj sa vyskytuju iba u deti do 3 rokoch, zvacsa iba raz v priebehu choroby a hlavne, ze hoci vyzeraju neprijemne, nemaju aj podla jeho skusenosti ziadne negativne nasledky.

Ja mam jednu taku vacsiu skusenost - prelezali sme to spolu v posteli 3 dni so stabilnou horuckou a dojcili sa. Uz som zacala byt mierne nervozna, vsak sa pisalo, ze cakat tri dni, ale nastastie na stvrty den to pekne pokleslo a bolo po chorobe. MImochodom, niekto mi vravel, ze vo Svajciarsku vas lekar v prve dni iba s horuckou ani nevezme.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 24 Okt 2012, 11:11

ďakujem dievčatá za odozvu...
Malá má 3. deň horúčky, v noci som už dala paralen, nech si trochu pospíme. Ráno zas horúca :(
Tia, či je malá nepokojná? Je ubolená, mrnčavá, v noci sa prehadzuje, nechce prso, je vyčerpaná. Sem tam je usmiata, tak to dodá trochu sily zas bojovať :) Ale, dúfam, že už to čoskoro prejde, lebo je toho už akurát dosť.
A tie digi teplomery stoja fakt za prt. Už v celej EU sa nedá zohnať ortuťový? Možnože iba ako "podpultový predaj" :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Okt 2012, 12:20

Staru dobru ortutovu rychlobezku uz nekupime, jedine cez internetovy bazar..Tamoulik, mozem potvrdit, svagrina zije vo Svajciarsku a u nich to funguje tak, ze k lekarovi sa ide az ked horucka neklesa ani po tretom dni..Tak isto sa tam nechodi k doktorovi so soplikmi, kaslom, ci s inymi "banalitami"..A svagrina zasadne nedava detom antipyretika, jedine ak je teplota vyssia ako 39st a neklesa..Decka maju 8 a 9 rokov a naposledy boli pocuvane fonendoskopom v babatkovskej poradni..
Mne sa stalo to iste, co Shire, ked som so synom s teplotou 39,3 prisla k doktorke, vynadala mi, ze takto na ulicu nesmieme a okamzite mu strcila cipok..Zevraj ani neviem ako riskujem, ked take malicke telicko nechavam v tak vysokej horucke a ze musim striedat Paralen a Brufenom, aby som po cely den udrzala nizku teplotu..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod mimuka » 24 Okt 2012, 12:33

Tak to máme smolu keď podľa skúsenotsí doktora Mendelsohna neprekročí horúčka 40,5 °C...my sme mali zatiaľ tri virózy a pri každej nám prekročilo 40,5 °C..pri poslednej aj 41 °C, takže vtedy mám veru dosť a kašlem na všetky odporúčania horúčku nezrážať a po tejto poslednej skúsenosti som sa rozhodla, že budem zrážať už nad 39 °C lebo potom jej to strašne rýchlo vždy vybehne a mňa ide poraziť...no asi máme nejaké také vysoko teplotové dieťa...ja som mala najvyššiu teplotu v živote 39,3 °C, no pri sárke som sa pri takejto teplote radovala, že aká super....nám koža na kožu nezaberá a pri kúpaní a sprchovaní a zábaloch strašne plače (nedávam studenú vodu) aj keď jej dám príjemnú a hračky do vane nechce ani za nič, takže nám neostáva nič iné ako lieky...
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tina » 24 Okt 2012, 13:01

JankaMich píše:Mimo poradenstva:
Mam prave precitanu knizku od Mendelsohna Jak pecovat o zdravi ditete navzdory lekarum (z Manofovej ponuky). Mendelsohn je skuseny lekar, ktory toho absolvoval dost a presiel postupne od klasickej zdravotnickej starostlivosti po taku, aku dieta naozaj potrebuje - to je hlavne laskyplna starostlivost rodicov a minimum liekov a lekarov. Odporucam do kazdej kniznice, je tam tema ku kazdej beznej chorobe a aky pristup to naozaj potrebuje.

ta knizka je aj podla mna dobra, ja som ju mala len pozicanu a vela veci si uz nepamatam, ale on pise, ze existuje specificky tel.mechanizmus, ktory normalne nedovoli, aby horucka prekrocila tu pre telo este bezpecnu teplotu. Vynimkou je upal alebo otrava, tam treba byt velmi na pozore! tak neviem, ja som vtedy radsej pre istotu merala :)
a este jedna zaujimava vec, ze vyska teploty nehovori skoro nic o stupni vaznosti tej ktorej choroby, ako si to casto vysvetlujeme v zmysle ze cim vyssia horucka - tym zavaznejsi stav, ale hovori hlavne o funkcnosti imunitneho systemu. Ze pokial taka infekcia pri ktorej normalne byvaju vysoke teploty nevyvola dostatocnu odozvu = teplota je len mierna, tak skor tam je dovod na obavy o pacienta, ked mu vystupi vysoko, mozme byt spokojni
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Okt 2012, 13:21

ESte strucne na doplnenie - flasa nie je dobra ani na jedno pouzitie - uz aj to jedno dokaze dojcenie ovplyvnit. Vzdy sa da pouzit poharik alebo lyzicka, ak je nejaky problem, ked dieta nie je na prsniku.

CO je celkovo najdolezitejsie pri horuckach - hydratacia. Ak si nie sme isti plienkami, pozorujeme kvalitu mocu - farbu, zapach. Cim tmavsia a vacsi zapach, tym vacsi problem. Dokonca pri velkej dehydratacii mozu byt i krystaliky mocu, ktore vyzeraju ako kvapky krvi. Ak sa nedari dojcit dostatocne a je problem i s poharikom ci lyzickou a vznika dehydratacia - treba OKAMZITE riesit s lekarom a infuziou v nemocnici. Osobne povazujem infuziu viac priatelsku dojceniu ako flasu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Okt 2012, 13:48

v tomto sa mi páči naša dr. ktorej ked zavoláme a popíšeme príznaky, že malý má trebárs iba horúčku, tak nám nekáže ani chodiť, iba čakať ako sa to vyvinie a potom konzultovať. pri poslednej horúčke čo sme mali, som sa nedovolala, tak sme tam šli, zistili sme že neordinuje, bola tam zastupujúca a dopadlo to otrasne.najprv na nás nahúkala jedna sestrička, čo sme išli s takou teplotou, že sme mu nič nedali, hned v čakárni mu strčila čípok, potom na nás druhá sestrička aj doktorka, že majú poradňu že máme čakať na pohotovosť do 15:00, zase čo sme nezrazili teplotu, nakoniec nás po hodine vzali, nahúkali zase, že som ľahkovážna matka, nič nenašli, pre istotu dali atb, odoslali na orl- to už sme volali známemu, ten malého vyšetril a že je ok, pravdepodobne viróza a netreba nijaké lieky...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod tina » 24 Okt 2012, 14:16

hmm, zisla by sa taka osvietena doktorka aj nam! ak nahodou mate nejaky typ - Moldava a okolie, Saca, alebo aj Kosice mozu byt, napiste prosim :)
mimuka a skusala si to zvlhcovanie telicka teplou vodou? trva to sice dlhsie tak zrazit, ale to je aj dobre...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 24 Okt 2012, 15:21

JankaMich píše:Osobne povazujem infuziu viac priatelsku dojceniu ako flasu.


fúú, no boli sme už s tou staršou raz na infekčnom, samé infúzie do nás cpali. Teda osobne by som asi volila fľašu...

Som sa sťažovala, že kaká malinká raz za tri dni, tak teraz zas kaká 3 krát za deň. Pridávajú sa hlieny, napínanie na vracanie, bolesti...
Dávate v prípade bolestí nurofen? Ešte aj zúbky krvácali, keď malá cuckala jabĺčko :(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2012, 00:12

Nás v pondelok privitali v skolke s tym, ze vela deti ma brusnu virozu - to ako nech sa pripravim. Nie sme daleko od vas..

V akom stave je ten moč? Každopádne hnačkovité ochorenie prípadne spojené s vracaním je ešte naročnejšie na hydratáciu. No, zajtra máte štvrtý deň, som zvedavá ako to bude vyzerať ráno.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Okt 2012, 08:12

No, nechcem to zakríknuť, ale včera večer už bola teplota len zvýšená, dosť sa malá potí, takže už to ide von. Ešte ju niečo bolí a je nervózna, tak uvidíme ako bude dnes. Janka, s močom to nieje až také zlé, že kryštáliky a tak... Ona nikdy nemala moc cikaných plienkok, snažila som sa po lyžičkách dávať vodičku a často dojčiť, tak nejaká tá plienka cikaná bola... Stolicu mala často, ale nie vyslovene hnačkovitú, akoby telo proste to, čo strávilo, dalo hneď von. Stále sme bez ATB, tak snáď to tak aj ostane.
Snáď dnešok bude už len lepší a lepší :D
A, Janka, dúfam, že tvoja malá nič v škôlke nechytí... ona je ešte dojčená? Ak hej, tak má výhodu pred inými deťmi. Badáš nejaký rozdiel, medzi jej rovesníkmi, čo sa dojčenia a zdravia týka?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2012, 11:09

Ano, este je. Mimochodom, pred troma dnami mi pri vecernom uspavacom papani povedala: "Mami, ty si kravicka. Davas mliecko." :dojcenie: :D

Rozdiel vidim - ja som uz tyzden chora a ona uplne nic. V skolke kvoli prechladnutiu chybala iba raz, aj to len jeden den. Tiez je to lepsie tym, ze ma starsich surodencov, co uz davno detske bacily ponosili a mohla sa ne aklimatizovat. CO sa tyka chorob, najhorsie na tom bola najstarsia, tam som odstavila (kvoli odporucaniu gyndu, co by som uz dnes samozrejme nerobila) v januari ked chodila do jasli. Tak u nej sme skoncili s vybratymi nosnymi mandlami. Ale inak ked su aj starsie chore, tak je zvacsa zalezitost 2-3 dni s lahkym priebehom. Ani si u nich nepamatam na nejaku horucku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Okt 2012, 12:50

JankaMich píše: "Mami, ty si kravicka. Davas mliecko."
[
..s chuťou som sa zasmiala... :lol: ...zlatá...[quote="JankaMich"]
Dúfala som, že aj tento môj krpček bude menej chorý vďaka neočkovaniu a vďaka dojčeniu, no neviem, neviem... posledné dni tomu vôbec nenasvedčovali. Ale možno je to ako píšeš aj staršími súrodencami. Dieťa tým prejde skôr a v škôlke bude zdravá ako ryba!
Kiež by...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod Marika » 25 Okt 2012, 20:58

ženičky,nehnevajte sa, ale pre mna je sto ráz lepšia fľaša ako infuzka
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2012, 22:14

ja sa nehnevám, ja tiež pozerám na infúziu ako na invazívny zákrok, so všetkými rizikami, ktoré obnáša.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Okt 2012, 22:38

Tak, dnes už neboli teploty, práve naopak. bola nejaká podchladená 36 °C. Doma kúrim o stošesť, obliekam ju, ale stále má studené ruky, oblieva ju chladný pot, niečo ju bolí...odmieta sa dojčiť, vyberá si radšej palček, vodičku nechce, tak ciká menej... no ja už neviem.
Tri dni horúčky, potom je studená... :? Máte s niečim takým skúsenosti?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod lulu » 25 Okt 2012, 22:44

páni, ale nás tu je, toľko ľudí on-line som tu ešte nevidela :mrgreen: , vidno, že deti spia :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako znížiť horúčku u dojčiatka?? Alternatívne spôsoby

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2012, 23:14

Ani ja sa nahnevám, ja podľa mojich skúseností pozerám na fľašu a cumeľ ako na invazívny zákrok, so všetkými rizikami, ktoré obnáša. :twisted:

Infúzia je naozaj krajný prostriedok, ktorý je málokedy potrebný pri prirodzene dojčených deťoch, a to i v staršom veku. Toto riziko so sebou často prinášajú rotavírusové ochorenia - jednoducho hnačky, kde nedojčené dieťa často odmieta úplne všetko a veľmi ľahko ku dehydratácii príde. Toto sa pri dojčených deťoch stáva naozaj zriedka - i keď odmietnu všetko, dojčenie veľmi zriedka. Pri každom strese, a tou je aj hnačka, však môže nastať riziko dojčenského štrajku, za ktorým stojí práve [u]cumeľ alebo fľaša [u]. Totiž dieťa používa dojčenie nielen na kŕmenie sa, ale aj na všetko ostatné - ukľudenie, tlmenie bolesti, uspávanie... A práve toto rafinovaným spôsobom vie na seba prevziať umelá náhrada prsníka.

Áno, naozaj existujú deti, ktorým táto kombinácia neprekáža, ale štatistika je neúprosná. A práve na poradenstve riešime následky tejto invázie. Bohužiaľ si plne uvedomujem, že to čo riešime, je len špička ľadovca a veľmi veľa mamičiek nedojčilo tak dlho len preto, že o tomto riziku nevedia (väčšina) alebo ho podceňujú (niektoré, čo sú lepšie informované, ako napr. Marika). A aj tie, čo si aspoň na riešenie následkov zavolajú poradkyne, nie vždy uspejú.

Schválne, skúste sa vo svojom okolí popýtať mamičiek trochu odrastených detí ako dlho dojčili a prečo s dojčením prestali. Veľmi často sa zrejme stretnete s odpoveďou, že sa odstavil sám "prirodzene" ešte pred 1,5 rokom. Skúste sa tiež spýtať, či používali cumeľ alebo fľašu na čajík. Veľmi pravdepodobne povedia, že áno, avšak iba trošku na zaspatie, iba trošku na čajík. Môžte si byť isté, že za "prirodzeným" odstavením bolo práve toto. Týmto mamičkám to však zbytočne nevysvetľujte, nepochopili by to. A ak náhodou aj áno, už to nezmenia. Zmysel by to malo len vtedy, keby mali alebo čakali druhé bábo a chceli by ho dojčiť dlhšie ako to prvé.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron