Baby friendly hospital???!!!

debata o všetkom a pre všetkých

Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Sep 2012, 11:17

Ahojte,
je možné odobrať nemocnici tento certifikát?

Ja normálne zvažujem podnet na UNICEF na odobratie certifikátu, čo sa týka ZA pôrodnice, pretože určite nedodržiavajú všetky body desatora programu.
http://www.unicef.sk/sk/nemocnice/bfhi-kroky/desatoro/

Pre tých, čo nevedia, čo sa mi tam stalo, odišla som odtiaľ s neprisávajúcim sa dieťaťom po sekcii, horšie je, že to nemôžem dokázať, pretože v prepúšťacej správe ma moje dieťa napísané "dojčené s chuťou", čo som si všimla až doma. :(
Inak do detí tam štandardne tlačia Bebu, deti majú cumle, akože žiadna podpora zo strany sestier ohľadom dojčenia atď., atď... to je na článok, ktorý raz napíšem...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Sep 2012, 12:36

pokial si nepisala, ani som netušila, že ZA je Baby friendly... Tá ma od toho na mile daleko. Mojej kamaratke dali dieťa po sekcii na prsnik až po 2 dnoch!!!! Sazmorejme dovtedy flaška a UM. To je sen. Ako vlastne skumaju pôrodnice, ktorym udelia tento titul??? To by ma skutočne zaujimalo.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Sep 2012, 12:39

kamoska uz UNICEFU pisala, ze to budu riesit. ze vsetko je otazka casu, ale ze sa na to pozru. islo o KE-SACA. tiez mohlo byt vela veci inak...
Piste, piste. ja som rodila v PO, sekcia, dieta som dojcila tak na stvrty den. KATOSTROFA. oni tento titul nemaju, ale aj tak by som sa sťažovala...
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Sep 2012, 13:36

Podnety môžeš písať na slovenský výbor pre UNICEF.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Sep 2012, 13:51

babule čo ste bližšie môžem odporučiť trenčiansku pôrodnicu. som si istá, že do bodky všetko z desatora nedodržiavajú, ale to čo píšete, je ako zo zlého sna. nešla som rodiť s nijakým pôrodným plánom. sekcie pokiaľ sa dá inak, nerobia (mnohé baby sa sťažujú, že ich nechávajú "trápiť") - dokonca pôrod panvovým koncom nepovažujú na indikáciu k sekcii, taktiež dvojčatá, pokiaľ samozrejme nejde o priečnu polohu plodu alebo iné veci vylučujúce spontánny pôrod. o epidurál som musela doslova žobrať. muž bol so mnou na sále 9 hodín. mohla som jesť, piť, byť vo vani, v sprche, na lopte, mali sme súkromie. odmietali mi podať akékolvek lieky, kým sa porod nerozbehne. nestrihali, kým nebolo treba (v mojom prípade hádam mohli strihať skôr, len som nechcela, potom to už bolo krížom krážom.) dieťa som dostala po pôrode na brucho, zakryli nás dečkou. malý sa poobzeral po okolí a postupne zaspal. vobec neplakal. nežiadala som o to, urobili to automaticky. potom mi ho zobrali, ale spolu s manželom ho odmerali odvážili obliekli a doniesli naspäť. pokial som ho nemala ja, mal ho manžel na rukách. na oddelenie odvážali mňa aj malého zvlášť, ale som si istá, že keby som mala len trochu síl, nechala by som si ho. baba, čo ležala so mnou na izbe, mala malú stále pri sebe. spali sme s bábätkami a sestričky nemali výhrady. nechceli vidieť u novovrodencov cumel, dokrmovať sme museli lyžičkou. na dokrm dávali materské mlieko. a to sa ešte sťažujem: že pri ragádach poradili klobúčiky a mastičku, nekontrolovali správne prisatie, že nevedeli povedať o pauze v brade, tj. matky nevedia, či deti pijú, prikladali sme deti v perinke, kázali vážiť pred a po, zapisovať kolko krát sme dojčili a kolko bábo vypilo.. ked deti v noci hučali a matky prosili sestričky, aby ich dokŕmili, tak potom dokrmovali fľašou. nie všetky sestričky boli príjemné. v podstate dojčiť sme sa museli naučiť samé- niektoré sme mali šťastie na laktačnú poradkyňu a niektoré skončili rýchlo na fľaši, ale aspoň sa tam nediali také hrozné veci, ako píšete :-(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Okt 2012, 23:44

V BB je to podobne zlé. ja som mala predčasne narodené dieťa 6 týž., bolo odo mna oddelené, dojčili sme asi tiež len ma 4-tý deň, aj to len chvílu, lebo to malú vysiľuje a flašou to bolo jednoduchšie!!! cumeľ samozrejme. vtedy som ešte nevedela pravdu o dojčení (annu g som objavila až na nete pri štrajku), len z fľaše som bola zhrozená, lebo z prípravy na pôrod som vedela, že dieťa, ktoré sa naučí na fľašu, tomu sa už nechce dojčiť, lebo z fľase to ide ľahšie :-)))))) teraz mi je z toho aj smiešne.
až tu na stránke myslím Leo mala predčasne narodené dieťa,a ona vtedy písala ako dôležité je pre takéto dieťa práve dojčenie a že je oveľa jednoduchšie ako ťahať z fľaše. ked malá nevypila predpísanú dávku mliečka, nasledujúce krmenie po 3 hod. jej dali mliečko sondou :-(
hrôza. vtedy som nebola tak "znalá" vecí, mnohé som brala normálne,ale teraz mi je z toho aj zle.
k tomu mám kamošku, ktorej synček ležal v dets. nemoc. v BB, bol po operácii obličky, či moč. ciest. mal do roka. on bol od mamy oddelený napriek tomu, že ho dojčila. boli tam obrovské problémy až nátlak lekárov proti dojčeniu a pobytu matky pri tak malom dieťatku.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Okt 2012, 07:34

"Nevyhnutnosť" podania fľaše pred tým, než sa predčasne narodené dieťa smie dojčiť, je mimochodom takisto dôkazom toho, ako vnímame ako normu kŕmenie umelou výživou z fľaše... Dieťa, ktoré pije z fľaše totiž dokáže buď piť alebo dýchať. A tak pije a nedýcha a potom sa nadýchne, podobne, ako keď by sme my pili z fľaše s podtlakom, človek pije a potom sa náhle naraz nadýchne, lebo už nevládze nedýchať. Ak takto pije predčasne narodené dieťa, po pití z fľaše je na tom zle - saturácia kyslíkom klesne natoľko, že je to nebezpečné. A samozrejme - dojčenie si predstavujeme byť rovnaké ako pitie fľašou, plus vidíme, že novorodenci na prsníku zaspávajú bez toho, aby sa dostatočne napili (a nevieme, že je to preto, že sú nesprávne prisatí a zaspávajú pri spomalení toku mlieka a že sa tomuto dá pomôcť správnou polohou a stláčaním prsníka). Takže sa nám "zdá", že dojčenie je rovnako rizikové ako kŕmenie fľašou plus ešte namáhavejšie. Toto je dôvod, pre ktorý sa predčasne narodené deti najskôr učia piť z fľaše a až potom, ak dokážu zvládať zlé zásobenie kyslíkom počas kŕmenia fľašou, smú skúšať dojčenie (a samozrejme, majú problémy, pretože sa nedokážu prisávať správne a získavať dostatok mlieka po tom, čo sa ovplyvnila ich schopnosť správne sa prisávať použitím cumlíka a fľaše, nehovoriac o dopade separácie dieťaťa od matky).
Dojčenie nie je ako kŕmenie fľašou. Novorodenec, aj predčasne narodený, je schopný počas dojčenia súčasne dýchať aj piť. Toto nedokáže na fľaši, dokonca toto nedokáže ani na prsníku, ak pije cez klobúčik. Na prsníku to však dokáže. A jeho saturácia kyslíkom je po dojčení veľmi dobrá. Ak mu pomôžeme správnou polohou a prisatím, dokáže získavať dostatok mlieka a nebude na prsníku zaspávať. Preto pri správnej podpore dojčenia a pomoci dokážu byť dojčené už predčasne narodené deti narodené v 28 týždni tehotenstva...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Okt 2012, 13:20

Klemka píše: pri správnej podpore dojčenia a pomoci dokážu byť dojčené už predčasne narodené deti narodené v 28 týždni tehotenstva...

reálne si predstavujem, že takéhoto novorodenca odnesú okamžite do inkubátora a bude kŕmené sondou prinajlepšom odsatým materským mliekom a matka na neho môže nanajvýš pozerať :( .. neviem si predstaviť, či by som dokázala proti tomu argumentovať, lebo by som nevedela reálne zhodnotiť jeho zdravotný stav. radšej by som sa zmierila s dieťaťom na fľaši (ako "menšie zlo"), ako keby som mala riskovať nejaké jeho zdravotné komplikácie, nedajbože s trvalými následkami. taktiež si myslím, že v porodniciach resp. na novorodeneckých oddeleniach nie sú nijaké skúsenosti s dojčením nedonosených detí. rutinné postupy sú síce protidojčiace a separujú, sú však z pohľadu personálu postupmi "na istotu". matka sama o sebe je asi po predčasnom pôrode vystresovaná a nešťastná, a ľahko sa jej prijíma postup s tým, hlavne aby dieťa prežilo bez zdravotného postihnutia. takže možno by požiadavka matky v očiach personálu bez skúseností vyznela ako "pokus na živom novorodencovi" :(
pamätám si zo školy, videli sme tam v inkubátoroch novorodencov pod 1kg a veru bol to smutný pohľad. jediné, čo by som asi dokázala, je sedieť pri inkubátore a modliť sa.
Klemka, máš s týmto nejakú skúsenosť, poznatok, či by v slovenskej pôrodnici mohlo nejak prebiehať dojčenie nedonoseného dieťatka, takého čo dajú do inkubátora, či je ho možné vybrať na dojčenie alebo ako to funguje.. vôbec netuším.. viem, že niektoré deti sú tam mesiac, aj viac, ako je to potom možné riešiť?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Okt 2012, 13:59

Shira, toto je ťažké téma samozrejme. Rovnako ako pri donosených deťoch je dojčenie jediný zdroj potravy pre dieťa. Rozdiel je samozrejme v tom, že pri predčasne narodenom dieťati si nemôžeme dovoliť skúšať, či bude dojčenie fungovať aj keď mu nahádžeme všetky možné polená pod nohy a čakať, či to dieťa zvládne.
Isté však je, že to, ako pristupovať k predčasne narodenému dieťaťu, ako mu pomôcť dojčiť sa hneď ako je to možné (čo je v zásade hneď ako je schopné získavať potravu ústami), je známe a je kde sa to naučiť.
Každá matka (aj matka zdravého donoseného dieťaťa) by však mala byť informovaná o tom, čo vplýva na úspešnosť dojčenia - mala by byť poučená o dojčení na požiadanie, ako rozlíšiť, kedy na prsníku dieťa pije a kedy saje bez pitia, ako pomôcť dieťaťu vypiť viac mlieka stláčaním prsníka, ako posúdiť, či bolo pitia dostatok, a ako mu pomôcť piť dostatok mlieka správnou polohou pri správnom prisatí. Samozrejme, že pri predčasne narodených, chorých či inak ohrozených novorodencoch je ešte o to naliehavejšie, aby sa neponechalo len na matke posúdenie, či dojčenie funguje, nehovoriac o tom, že napr. to dieťa narodené v 28 týždni potrebuje ešte špeciálnejší prístup k dojčeniu. Takéto deti nemôžeme nechať matke, ktorá často vidí a drží svoje dieťa ako vôbec prvé v živote a nemá predstavu o tom, čo má pri dojčení sledovať, aby takáto matka vedela posúdiť, či dojčenie funguje. Matka predčasne narodeného dieťaťa potrebuje v oblasti dojčenia intenzívnu pomoc poradkyne pri dojčení, ktorá má skúsenosti s pomocou matkám predčasne narodených detí.
Viem o predčasne narodených deťoch aj v našich pôrodniciach, ktorých matky klokankovali, dieťa nebolo v inkubátore a s intenzívnou pomocou poradkyne dojčili aj veľmi predčasne narodené deti. Dá sa to aj u nás, avšak v dobe, kedy je problém rutinne vnímať ako biologickú jednotku matku a donosené zdravé dieťa, je samozrejme o to ťažšie toto chcieť a dosiahnuť pri predčasniatkach alebo chorých deťoch. Ale sú pracoviská, kde sami chcú o tomto vedieť viac, napr. Detské kardiocentrum sa veľmi snaží postupne zmeniť svoje postupy tak, aby bolo klokankovanie a dojčenie lepšie podporované a aby im pomáhalo v starostlivosti o svojich detských a často veľmi ťažko chorých pacientov.
Kontakt koža na kožu, materské mlieko a dojčenie je pre choré deti ešte dôležitejšie než pre zdravé a ja verím, že časom sa situácia zlepší. K tomuto je celá prezentácia o dojčení predčasne narodených detí na Mamile, aj so zvukovým záznamom, môžeš si vypočuť, ak Ťa to zaujíma. Takisto napr. Nils Bergman má k tomuto výborné materiály.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Okt 2012, 15:09

Dakujem klemka, trosku smutna tema ale zaujimava. asi v pripade tehotenstva je mozno dobre pripravit sa vopred aj na toto.. Presne ako pises, este sa celkom neakceptuju postupy ani pri zdravych novorodencoch, nie to este pri nedonosenych.. Jednoznacne by to chcelo skusenu poradkynu pri sebe, samotna mamicka by bola isto stratena :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Okt 2012, 15:26

Nielenže mamička by bola stratená, ale tu treba fakt "hrať na istotu" - matka potrebuje s dojčením v tomto prípade (ale keď si to tak vezmeš, tak aj v ostatných prípadoch) kvalifikovanú pomoc, správne a presné informácie a podporu. Táto pomoc existuje, len sa musí doba zmeniť natoľko, aby sa začala využívať a nemuseli sme sa dojčenia predčasne narodených detí báť. Postupy, ktoré im môžu pomôcť omnoho viac (klokankovanie, dojčenie od prvého dňa, kedy je to možné a pomoc v tom, aby dostávali materské mlieko okamžite ako môžu) existujú a mnohé pracoviská na svete ich rutinne používajú so skvelými výsledkami.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod vejula » 06 Okt 2012, 09:55

shira, ty si rodila v TN? JA som nedavo pisala mail jednej LP aj dule z TN a povedala zhruba to čo ty. LEn tolko, že po sekcii su ochotný pristupovať k prirodzenemu pôrodu s určitymi podmienkami a jednou z nich je aj hmotnosť okolo 3500g. Moje dieťa vyzera, že bude väčšie. (Dominik mal 3800 a teraz vyzeraz ešte väčšie) V RK sa mi k tomuto ešte nevyjadrili tak neviem..
Tiež pisala, že po sekcii neprikladaju dieťatko hned na operačke (tak isto aj v RK), Volba polohy tlačenia, tiež nieje a vraj aj na flašu si treba davať pozor, a treba mať dieťatko stale pri sebe inak dokrmuju, dotepanie pupočnika tiež nerealizuju. Čiže velmi podobne ako v RK.
Ale samozrejme oproti ostatnym nemocniciam je to v TN super.
KEby som toto vedela pred prvy pôrodom nevaham, a určite nerodim v CA. TEraz po sekcii mam už velmi sťažene podmienky. Same ak toto ak hento. Žena nesmie mať väčšie dieťa ako lekari uznaju za vhodne, musi isť všetko ako hodinky. To mi je tak luto. A je to všetko aj moja chyba, že som sprosta, pred prvym pôrodom verila lekarom na 100%
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod vejula » 06 Okt 2012, 11:26

shira, ozaj ty si rodila na nadštandarde? Či ta vaňa je k dispozicii aj normalne, či eln pri nadštandarde. Prip. kolko si cvakala za nadštandardnu pôrodnu salu?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Okt 2012, 13:23

To nie je nadstandard, su tam tri porodne saly a stvrta zalozna, neplatila som za nic iba za pritomnost manzela a za epidural. Vana je len v jednej sale ale nerodi sa vo vani len na stole. Ak mas " normalny" porod tak to nestihnes vyuzit :mrgreen: nemyslim ze by ti nejako vnucovali zbytocnu sekciu ked nebude treba, a ked bude tak bude, to asi neovplyvnis. Aj pre nich je to robota navyse, lahsie odviest porod normalnou cestou, ale keby nieco hrozilo tak nebudu chciet riskovat, to je jasne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Okt 2012, 13:23

To nie je nadstandard, su tam tri porodne saly a stvrta zalozna, neplatila som za nic iba za pritomnost manzela a za epidural. Vana je len v jednej sale ale nerodi sa vo vani len na stole. Ak mas " normalny" porod tak to nestihnes vyuzit :mrgreen: nemyslim ze by ti nejako vnucovali zbytocnu sekciu ked nebude treba, a ked bude tak bude, to asi neovplyvnis. Aj pre nich je to robota navyse, lahsie odviest porod normalnou cestou, ale keby nieco hrozilo tak nebudu chciet riskovat, to je jasne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 06 Okt 2012, 23:28

mne je do plaču, ked si pomyslím na to, ako to bolo s nami v pôrodnici po predčasnom pôrode. v inkubátore bola iba 1 den pre istotu, potom ale dostala žltačku, takže ju dali znovu dnu na svetlo. mohla som ju iba hladkať ... žiadne klokankovanie, priloženie na prsník,... dojčenie. bola tam jedna laktačná poradkyna sestrička, ktorá ma najviac podporila a vdaka nej sme aj rozbehli doma svojpomocne dojčenie. aj ked to nebola poradkyna mamily (a používala napr. aj klobúčiky!), ale aspon ma podporila v tom, že sa nemusím báť, že nebude chcieť malá prsník po fľaši. alebo že môžem v noci odsávať menej ako každé tri hodiny, lebo iná sestra teiž LP z odd. neonatológie mi povedala, že ak nebudem odsávať min. každé 3 hodiny, stratím mlieko....
aby mohli byť veci riešené tak, ako píše Klemka, to by museli všetky sestry a lekári vo všetkých nemocniciach (česť výnimkám) prejsť absolútnym preškolením základného zmýšľania o bábätku, matke, pôrode, ich potrebách, ... a samozrejme dojčení. lebo tieto sestry a sestry LP to je o ničom. stále sme tam počúvali, neberte si ich na ruky, naučíte si ich, nechajte ich plakať,... a podobne. Brrr. :-(
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 07 Okt 2012, 12:53

...stále sme tam počúvali, neberte si ich na ruky, naučíte si ich, nechajte ich plakať,... a podobne. Brrr. :-(...

Ja mam normalne chut takychto ludi udat, za týranie deti (a ubliženie na psychickom zdraví matiek)!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 08 Okt 2012, 23:39

ja som rodila v Nových Zámkoch.. a o správnom dojčení vedela tak jedna sestra.
Najhoršie je, že mám info o tom, že u nás v LV je na oddelení sestra, ktorej prischlo, že bude šíriť laktačné poradenstvo... a je v tom taká "dobrá", že mi kamoška volala na 3 deň po pôrode s plačom na krajíčku, že sa jej nevie zbaviť, rady typu: 10 min na jednom ...., na dudlovanie je dudel... a konečná bola keď jej sama doniesla dudel, (to keď som sa dozvedela... som skoro štartovala auto) :x :x :x :x :x no a čo s takouto potvorou ktorá kazí dojčenie na takmer 120% ???
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Baby friendly hospital???!!!

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2012, 12:04

no skvelá podpora v dojčení, naozaj.. zaujímavé- nám to zakazovali, mamičky v porodnici dávali dudel, aby to sestričky nevideli, ked išla sestrička tak dudel schovávali. (ja samozrejme tiež, len som zistila, že malý ho nechce) dokonca aj u priaznivcov dudla som sa stretla s tým názorom, že u novorodenca sa nesmie dať, aby nezakrýval príznaky hladu.. dnes som sa stretla zase s iným extrémom, mamička nedojčeného dieťaťa s dudlom mi hovorila, že jej detská dr. nakázala, že po 9. mesiaci treba dať dudel preč.. no skoro som oplešivela... že ako to má urobiť, že malý si ho pýta a že sa jej zdá, že ho ešte potrebuje, idú mu zubky a je mrzutý.. to mi pripadá úplne to isté, ako ked dojčenému dieťaťu od 9. mesiaca zakážu prsník :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron