Reakcie okolia na nosenie

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Aug 2012, 21:49

S "najlepsou" som sa stretla vcera, od pana u nas na dedine, co ma casto vidava so satkou, s uprimnou snahou pomoct: "Pani, tam na namesti je vyveseny inzerat, ze lacno predavaju kocik, chodte sa pozriet." Skoro som sa smiechu nezdrzala.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Aug 2012, 22:23

Janka, tak toto je pecka :-)))
ja som bodovala u rómskych žien : "panika, to máte velice dobre!" ale hned pridali otázku, že či nepredam kočík :-D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 29 Aug 2012, 22:26

no, ja som sa tiez dopocula, ze mojho svagra sa pytali, ci nemame na kociar, ze ho len v satke nosime... Ze nam tolko zasponzoruju...
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Aug 2012, 22:55

hej, ja som to zazila na trhu........ a ked som sa ich opytala, ci oni boli v kocikoch, to boli taki 70tnici, povedali, ze tiez boli noseni.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Aug 2012, 23:13

mna sa zase pani na trhu zhrozene opytala, ci mi nestacilo nosit 9 mesiacov 8-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Aug 2012, 12:09

baby, skvela tema..tak sa rovno pochvalim so svoju skusenostou s takym tym divnym panom, ktory vyhrava v centre mesta na"multiinstrument" a posledny rok ho vidat ako jogina levitujuceho nad zemou...poznate, vsak..tak tento "mily panko" po mne uz dva krat na ulici zacal zjapat, ze tyram ubohe dietatko a ze by som mu mala aspon hlavicku drzat a ako by sa mi pacilo, keby mna takto vlacili a co ja viem co este..zakazdym len otocim hlavu a idem dalej, ale nechapem, kde vobec berie tu odvahu zacat na mna na ulici takto kricat..manzel uz povedal, ze ho zbije :))))) a uz sa mi tiez stalo, ze za mnou jedna babka frflala, ze vlacim decko jak vrece zemakov...
uprimne, podla mna este velmi dlho potrva, kym zacne okolie nosenie akceptovat ako nieco normalne a nie ako vystrelok sibnutych zien, co nevedia co so sebou a chcu byt za kazdu cenu ine...milu skusenost som naopak zazila od mladej, este evidentne bezdetnej predavacky v knihkupectve..dobehla za mnou medzi regaly, ze ci sa moze pozriet, ako to mam zaviazane a ze je to uzasne..pre nas je nosenie takmer nevyhnutne,kedze surodenecky kocik nemam a ani po nom netuzim a starsi syn este pri presunoch sedi v bugine..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Aug 2012, 12:58

ja mam tiez milu, ked som 2x cestovala busom, maleho som este nosila, bolo to v marci, tak vodicovi sa to proste pacilo. uz nepamätam co presne povedal, ale bola to pozitivna reakcia...co u nas v dedine nikto nenosi..takze som bola rada :) kebyze miriam nenapise pozitivnu skusenost, tak na tuto nasu aj zabudnem, lebo som uvazovala nad negativnymi :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 30 Aug 2012, 17:19

my mame mile aj nemile skusenosti... reakcie okolia su rozne, ale rodine som to uz musela niekolkokrat vysvetlovat,ze chcem nosit a budem nosit,lebo je to pre maleho najprirodzenejsie a najlepsie,co mu mozem dat. teraz to uz komentuju iba zriedkavo... Ale u mladsej generacie som sa stretla s velmi pozitivnymi reakciami, netere a sesternica sa vyjadrili,ze urcite aj oni budu nosit :love: Svagrine som ako darcek kupila babysatku a ujala sa :D
este ked som bola v Dubline, raz ma zastavila jedna mila pani a vtedy ma velmi povzbudila a vravela,ze je to krasne a prirodzene, ze davam svojmu dietatku velmi vela. tak to bola asi tak vseobecne najmilsia skusenost s reakciami okolia. :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Aug 2012, 19:57

Ja mam tiez aj mile aj nemile...generacia 40-60r ma vacsinou odsudzovala, ze ublizujem dietatu a nicim si chrbticu, generacia 70+ ma vzdy zastavi, ze ake krasne, ze hned by menili, ze aj oni boli tak noseni a bolo to super...
A jedna od ortopeda, ked sme boli na kontrole s klbikmi v 4. mesiaci a zbadal ma v cakarni, tak na celu cakaren zahlasil, ze keby vsetky maminy takto nosili, tak by nemal ziadnu robotu :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Aug 2012, 21:18

tamoulik píše:Ja mam tiez aj mile aj nemile...generacia 40-60r ma vacsinou odsudzovala, ze ublizujem dietatu a nicim si chrbticu, generacia 70+ ma vzdy zastavi, ze ake krasne, ze hned by menili, ze aj oni boli tak noseni a bolo to super...
A jedna od ortopeda, ked sme boli na kontrole s klbikmi v 4. mesiaci a zbadal ma v cakarni, tak na celu cakaren zahlasil, ze keby vsetky maminy takto nosili, tak by nemal ziadnu robotu :)

tak to by sa mi pacilo :goodjob: vyhlasenie ortopeda myslim
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 31 Aug 2012, 00:17

ja teda musím prispieť a to len pozitívnymi ohlasmi. naozaj, hádam mi nikto cudzí ani raz nepovedal niečo zlé, akurát, že tam je krpček taký pokrčený :D, tak som povedala, že ved bol pokrčený aj v brušku, že mu to nevadí. samozrejme, od rodiny to bolo trošku horšie, ale prežili to :) a najlepšia bola svokra, ked sme išli krstiť, volala manželovi a pýtala sa, či si hádam nejdem brať ten "koberec" na krstiny :D
ale všetci inak hovoria aby som im ukázala čo to tam schovávam :D a na výlete na hrade Strečno si nás dokoncala aj viacerý fotili, že je to krásne.
A manžel povedal, že on by to nemohol nosiť, že mu strašne vadí, ako všetci na nás pozerajú a že ho už bolia od úsmevu, lebo všetci sa na nás usmievajú, tak aj on sa usmieva na nich :))
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Reakcie okolia na nosenie

Neprečítaný príspevokod Ivula » 31 Aug 2012, 07:18

Krásna téma, aj som uvažovala dávnejšie, že tu takáto téma chýba. Nepamätám sa, že by som sa stretla s vyslovene negatívnymi reakciami (alebo je to tým, že si uchovávam v pamäti len tie pozitívne 8-) ) Skôr to boli prekvapivé otázky, či mi nie je ťažká a pod.
A čo sa týka tých pozitívnych, staré ženy prikyvujú, ženy strednej generácie čo majú už malé vnúčatká, sa pýtajú na podrobnosti, aby mohli zdeliť svojim dcéram, či nevestám. Stretla som sa už aj s niektorými, ktoré mi spomínali, že tiež nosili deti vo vakoch a že to bolo veľmi praktické. Ženské príslušníčky z rodinného prostredia by rady nosili v šatkách, keby mali koho :D A puberťáci sa usmievajú :) Tiež mám schválenie od ortopéda, čo sa týka nosenia v šatke ;) Pekný zážitok mám z prijímaní detí do života na úrade pri podpisovaní do pamätnej knihy, kde sa primátor na nás usmial, že sme si to pekne vymysleli, aby sme mali obe ruky voľné; či krásny zážitok počas cesty rozprávkovým lesom, keď malá mala necelé tri mesiace a stala sa súčasťou mnohých divadelných scénok počas výstupu.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron