Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Júl 2012, 17:35

Didulka, blahozelam k tehu a nech vsetko dopadne podla tvojich predstav! :dojcenie:
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 30 Júl 2012, 19:34

Didulka, pripájam sa k blahoželaniu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod tina » 30 Júl 2012, 20:36

fiha, aj ja blahozelam!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 31 Júl 2012, 09:13

didulka aj ja blahozelam k veselej novinke ! to, ze sa Sara v noci prestala dojcit a spinka vo svojej postielke, Ti urobi ohromnu sluzbu pocas tehotenstva a hlavne, ked sa narodi male..drzim palce !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Júl 2012, 20:31

didulka blahoželám a potichúčky v dobrom závidím aj spánok, aj tehotenstvo ;) pekne tu ubúdajú netehotné mamičky :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Júl 2012, 21:00

Ejha, gratulacia didulka!
Ja dufam, že toto masívne "otehotnovanie" nie je nakazlive :-D ja chcem jedinacika:-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod luludi » 31 Júl 2012, 21:35

didulka, blahozelam.. :) stastne a spokojne tehulkovanie :goodjob:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 01 Aug 2012, 08:57

Dakujem za gratulacie...
Mame doma hrozne teplo, tak som vcera pobehovala len v nohavickach. Bola som opreta o kuchynsky pult a pozeram, mlieko mi tecie a tecie... Tak snad ho budem mat cele tehotenstvo dost.
Saru uz trosku pripravujeme na surodenca. Vcera sme sa rozpravali o tom, ako sa budu spolu dojcit. Rano sa zobudila, sadla si a hovori: Budem s bačekom cickat cicku. Zlata... :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod lucikan » 12 Aug 2012, 21:42

ahojte zeny, po dlhsej dobe som zavitala na toto forum, pre mna aktualna tema teraz, som v 18tt. Zatial stale dojcime, teda podobne ako vy niektore hlavne sa dudlime na prse. Pred nejakymi tyzdnami to bolo velmi intenzivne, teraz trosku menej casto, ale inak dokopy to da vela za ten den. Noc ako ktora, tusim teraz ide nejaky zub, tak boli noci kedy casto, ale uz boli aj noci kedy raz alebo dvakrat za noc, co je mega uspech u nas. Uz mam inak poit, ze asi ide kolostrum.
Negativne pocity z dojcenie zatial nemam vyrazne, stale som schopna maleho aj nukat. Uprimne, mam paniku z toho, ze nastane u nas obdobie ako u Kinsi alebo Vejula - ak sa mozem spytat, kedy sa tieto negativne pocity k dojceniu objavili u vas? V ktorom tt?
Na druhu stranu, super baby ze ste sem napisali aj o tom tandeme, ze to nie je taka romantika a pohoda, ako som si idealizovala. Mam teraz nad cim rozmyslat. Ale myslim si, ze moje dieta odstavit v tychto casoch, bez traumy by to neslo, a na to by som sa neodhodlala. Plus si hovorim, ze ten tandem by nam mohol pomoct zmiernit ziarlivost starsieho, aj ked teda zrejme za cenu mojej nepohody...
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Aug 2012, 12:15

Ja hlasim, ze mlieka je uz asi pomenej. Lebo pyta kazde prso 2 krat, ale nevadi. Beriem to tak, ze ma 2 roky, takze staci aj to malo.
Pri prisavani to uz citim rovnako ako ked bola Sara novorodenec. Bradavky su citlive a po dojceni prichadza vzdy ulava v prsiach.
Akurat ma trapia blbe pocity tam dole, neviem ci nemam nejaky zapal. V stredu pojdem lekarovi, tak mam trosku stres, lebo ak mi nahodou bude chciet nieco nasadit, tak musim priznat, ze este dojcim.
Nemam chut vobec jest a stale som unavena.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 13 Aug 2012, 21:36

Didulka, ja by som Ta chcela len ukludnit- pokial Ti lekar na pripadne gynekologicke potiaze nieco predpise pocas tehotenstva, mozes tento liek bez obav uzivat pocas dojcenia..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Aug 2012, 08:47

Ja este v kutiku duse dufam, ze to bude zase malo mliecnych bakterii ako som mala naposledy pri blbych pocitoch. Vtedy mi aj vyter urobili a nakazali, aby som si kupila len vaginalne tablety s bakteriami kyseliny mliecnej. Uz som si ich nasadila, aj ked pisu, ze v tehu konzultovat s lekarom. No v popise je napisane, ze pomaha navratit rovnovahu, ktora sa narusa hlavne v tehotenstve, bla bla bla.
No uvidim, snad ma zajtra lekar nesprdne.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod miriam » 14 Aug 2012, 11:17

No, nechcem sa Ti do toho miesat, ale tie bakterie by som si nedavala, kym neurobia kultivaciu z aktualnej flory..Zbytocne tam budu kultivovat milion laktobacilov a moze to skreslit obraz.Takze ak si ich uz pouzila, povedz to radsej lekarovi dopredu.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Aug 2012, 13:17

Tak to ma nenapadlo. Dnes si uz nedam.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 14 Aug 2012, 17:45

Ja som si robila tiež test na graviditu, lebo menštruáciu som nedostala ani po štyridsiatich dňoch i keď som doteraz mala iba jednu minulý mesiac, mám také tehotenské pocity, dokonca bradavky citlivé pri dojčení i mliečka je pomenej, ale test bol negat....asi sa vraciam k svojmu nepravidelnému cyklu, povedala som si, že vyčkám ešte týždeň, zopakujem test a potom návšteva gynekológa, stretli ste sa s tým, že by bol test negat. a predsa bola gravidita, samozrejme okrem prípadov, že ide o graviditu úplne niekde v začiatkoch/ približne prvé tri dni/.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 14 Aug 2012, 18:43

Anna, test nemože byť negat, pokiaľ si už v "dostatočnej dĺžke" tehotenstva (je založený na detekcii HCG a to v tehotenstve musí stúpať, inak by nedošlo k implantácii a rozvoju embrya). Skor je možné, že si skutočne ešte v začiatkoch (pri nepravidelnom cykle je možné, že si ovuláciu mala povedzme len pred 7-10 dňami a hladina tvojho HCG ešte nedosiahla prahovú hodnotu pre daný test. Zopakuj si ho o 7-10 dní a uvidíš :) Držím Ti prsty, nech je kontrolný test podľa tvojho priania :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 14 Aug 2012, 18:48

Lucikan, ja ti presne neviem, kedy mi to dojčenie tak strašne začalo liezť na nervy, ale myslím, že v tom 18t. to už tak bolo. Inak dobrá správa je tá, že u nás sa to trochu lepší, asi hlavne preto, že malá o dosť znížila frekvenciu dojčenia (cez deň už len ráno, potom na spanie + 1-2x a večer pred spaním, no a hlavne v noci už nedudle hodiny, ale len 10-15 minút a zaspí :)). Mám ale taký pocit, že ona už akoby ani nevie sať, ozaj len dudle, neviem či je to bežné v tehotenstve, ale asi je to tým, že ja mám pocit, že mlieko už proste ozaj nemám žiadne. Je mi malej ľúto a dosť ma mrzí, že som tak skoro otehotnela, ale čo už s tým narobím.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod lucikan » 14 Aug 2012, 21:34

kinsi, to je zaujimave ze sa ti tie pocity zas menia a to len potvrdzuje to, co citam aj inde, je to fakt strasne indivindi a hlavne sa to moze zmenit z tyzdna na tyzden. Cize mozno to caka aj nas a mozno nie.
Nase druhe tehu bolo sice planovane, ale aj ja prechadzam vseliakymi pocitmi, strasne malo na babo v brusku myslim, vycitam si to a aktualne mame zle nejake vysledky, tak ked tie myslienky aj su, tak su o tom, ci je to nase babo vobec v poriadku. Cize momentalne je tazko. K tomu moc prezivam ze maly pride o nasu absolutnu pozornost ale akonahle zapojim rozum, myslim si ze ten vek ked sa babo narodi, je uuuplne v pohode na prijatie surodenca. Netvrdim ze to bude pre neho lahke, ale vzdy si spomeniem na Prekopovu ako pise ze, a teraz uz neviem presnu formulaciu, ale nieco v tom zmysle, ze "doprajte svojim prvorodenym surodenca, ak to vy ako rodic zvladnete, najstarsieho tym v prvom rade obohatite".
lucikan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 12 Dec 2011, 23:17
Počet detí: 1
1. dieťa: Leonard
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 15 dní

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Aug 2012, 09:01

No tak ja som dnes bola na gynde. 5mm a srdiecko bije. Zevraj mam slabucku candidu, ale nic mi na to nedali.
Pochvalila som sa, ze dojcim. Tak ma riadne lekar sprdol. Ked pridem s potratom, nemam sa cudovat.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Aug 2012, 15:06

ahojte kočky idem sa k vam vyrozpravať. Neviem či to patri do tejto temy, ale netušim, kde inde by som to napisala
Tak dnes sme mali zlu noc. Maly už spinkava bez plienok, no par dni sa mi stava, že zistim, že ma v noci mokre pyžamko, nie ako celkom pocikane, len take mokre, akoby mu trošku uchadzalo počas tej noci.
Dnes som ho dala teda na šerblik, nech sa vycika, nech ho to zbytočne netalči, najprv plakal nechce, len cicik cicik, tak som mu dala cicik a tak s cicikom ho posadila na šerblik. Velmi vela toho vycikal. Potom som ho zobrala a šla uspať, na prsniku, tak si dudlal dobrcyh 20 minut tak som vytiahla cicik a pretočila sa, plaaaač cicik cicik, tak som mu ho opäť dala dobru pol hodku dudkal uplne sa zdalo že spi, vytiahla som, zas plač cicik cicik, ja som už nemala nervy, lebo mi to už bolo velmi neprijemne, aj som unavena bola a momentalne nemôžem zaspať, ked dam malemu cicik, lebo sa potrebujem nejako napolohovať už v tej posteli. Tak plač, začal ma kopať že chce cicik , tak som aj ja už znervoznila a pokričala na neho. Nakoniec sme to nejako zvladli aj bez cicika. Rano mm stal nasraty, že toto musi skončiť, že je zavislak, že čo chcem robiť, ked mi toto bude stvarať ,ked budem mať dve deti...
A ja neviem ako sa to da zvladnuť s dvoma važne, ale neviem si predstaviť ho odstaviť.
Navyše mi mm vyčita, že malemu obetujem všetko a na neho nemam potom silu - kedže maly večer zaspava aj hodinu, musim byť samozrejme pri nom on sa najprv dojči asi 10 min. potom sa mi hra s vlasmi po tej hodine som taka rozospata, že je pre mna normalne tyranie vstať a venovať sa mm. A toho to už tiež nebavi, že som taka mrtvola. Tak ma nahovara, že ho mam nechať vyrevať aj sameho v posteli kym nezaspi, že ako dlho to chcem takto ťahať... A ja ho chapem, a viem, že takmer každy muž by tak reagoval. PRed tehu to bolo v pohode, lebo som vydržala byť hore aj do pol noci, teraz o tej desiatej ako zaspi maly uplne že odkvecavam s nim.ň
A vôbec neviem ako to mam riešiť... KEd chcem aby to bolo dobre aj s malym aj s mm a mam pocit, že to akosi nejde zladiť dokopy :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Aug 2012, 16:17

Vejula, toto sú samozrejme ťažké situácie a občas nemá chuť či nevládze aj mamička, ktorá nečaká ešte ďalšie dieťatko. Niekedy môže byť ťažké zladiť partnerský život s materstvom, ak sa chce, dá sa pochopiť a prijať veľa, dá sa vymyslieť mnoho neštandardných riešení, ktoré vyhovujú celej rodine. Tu je ťažké radiť, čo Ti ale z hľadiska poradkyne môžem povedať úplne s istotou - po narodení druhého dieťaťa bude všetko úplne inak, ako si človek predstavuje a je nemožné to, čo sa stane, plánovať dopredu a robiť nejaké opatrenia preventívne, lebo čo keď.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Aug 2012, 17:32

Ďakujem Kinsi za povzbudenie a vysvetlenie. Myslela som skôr, či už niekto zažil negat. výsledok v tom zmysle, že test zlyhal...ináč, ak by som aj bola tehotná, tiež mám rozpačité pocity....neviem, či sa tešiť, práve som začala pracovať...Môj manžel sa tešil do chvíle, kým som nepreviedla test. No tiež už nie som najmladšia, odkladať nemám kde, lebo rovnako stopka v práci bude o deväť mesiacov alebo deväť rokov, preto by som sa naozaj potešila byť dvojnásobnou mamičkou najmä potom , čo som dnes rozprávala s mamičkou dvojčiat/ 2-ročných/ a 4-ročného dieťaťa, že vraj je to super, lebo sa vyhrajú, vypozorujú, atď....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Aug 2012, 18:17

anna, mne uz test netreba :P , mam stm a tam vdaka teplotam vidiet tyzden po termine menstruacie, ci som tehu, alebo nie som ....aj ja chcem druhe :( ale momentalne to vobec nie je mozne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Aug 2012, 15:38

klemka dakujem. Ja sa teda na odstavenie vôbec necitim, nebolo by to ani zdaleka pozvolne, maly je na prsnik ešte silno fixovany, a ja by som si taketo odstavenie velmi vyčitala...
Ale napriek všetkemu chcem mať čas aj na mm, nechcem aby som tomu obetovala naše manželstvo. MAlokto ma chape....
PRed tymi dvoma dnami mi mm povedal, že : Ja viem že to dojčenie je in, že sa môžeš chvaliť kamaratkam.... Uplne ma to urazilo. Že moj mm si asi mysli, že ja dojčim Dominka len aby som bola in.... Ale možno to povedal, len preto, že bol nahnevany... No aj tak sa ma to celkom dotklo
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie v tehotenstve - zaciatky plne otazok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Aug 2012, 15:52

Vejula, tvoj manzel je ako urazene dieťa. Ja asi tiez nechapem, že tvoj muz nema pochopenie pre to čo robis pre Dominika. A druhe babo bolo rozhodnutie vás oboch? Lebo tehotenstvo pri malickom dietatku a neskor 2deti ženu samozrejme vycerpaju. Toto ale zase prejde, deti pôjdu na prázdniny a bude času na partnerstvo :mrgreen:

S mužom mame ujasnene, že pár rokov je dieťa na prvom mieste. Je nám jasne, že sa na víkend nikam aspon do jeho 5-6rokov nedostaneme.chodíme max na obed, na kavu, na nákupy sami - maly je vtedy s mojou mamou. Ale tie 2hodiny su prijemne. vecer uspavam krpca asi hodinu a potom idem za mužom. Takze ten priestor tam teraz uz je - ale do cca 1roka -1,5roka malého to bola fakt bieda. Ja aj kvôli tomu nechcem zatial ďalšie dieťa lebo maly bol fakt zaberak aj pre mna aj pre nás aj ked mi muz nikdy ani slovom nepovedal, že sa mu nevenujem, že je všade neporiadok, že som bola po porode tucna atd. :mrgreen: ale niekedy by som rada vedela čo sa mu premielalo v hlave :o

Asi len musis vydržať a tvoja únava sa mozno v priebehu tehotenstva zmierni a budes sa môcť venovať mužovi.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron