Kozmetika pre babatko

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod babiola » 14 Júl 2012, 17:26

Ahojte,
chcem sa poradit, cim kremujete deturence. Ja davam malemu do kupela malndovy bio olej a nepouzivam ani mydlo. Nepouzivam ani nic na zadok a pri jeho zarezoch nema ani zapareninku :goodjob:

Akurat ma pokozku skor suchsiu. Mozno by bol vhodny hydratacny krem, ale neviem aky...
Za chemiu moc nie som, aj ked pekne vonia :D

Poradite?
babiola
 

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Kandy » 14 Júl 2012, 17:53

Ahoj,
ja mám Excipial krém. Občas, keď mal Maťko suchú kožu, tak som mu ju natrela, ale len tie suché miesta. Ja nie som veľmi za krémovanie. Skôr si myslím, že suchá koža signalizuje nedostatok niektorých vitamínov. Aspoň u seba mám pocit, že to tak funguje, prípadne zlý pitný režim (napríklad v týchto teplách, čo boli).
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod tina » 14 Júl 2012, 19:21

ja mam zatial tiez taky nazor, ze o kozu sa treba starat v prvom rade zvnutra... a zvonka vytvorit cim prirodzenejsie podmienky, teda vzdusny odev z prir. materialov,nie zbytocny, aby nebola koza vecne spotena(a bez otuzilosti), neumyvat zbytocne casto, u malych babatiek mimo letneho obdobia sa koza mimo zadocka prakticky nema cim zaspinit... zdrava prirodzena kozna mikroflora je sucastou silneho imunitneho systemu, takze netreba ju zbytocne zmyvat ci zasahovat do nej kremami, taktiez pri kupeli, voda by nemala byt pritepla...niektory radia len 32°C!, aby sa koza prilis nevysusila....
samozrejma, ked ma dieta napriek spravnej starostlivosti suchu kozu alebo ine problemy, kozmetika ma svoje opodstatnenie.
aj fakt, ze dieta kaka pod seba do plienok, je velka zataz pre kozu, stolica sa casto neda dobre zmyt a nasledne drazdi kozu. My sme na tento ucel pouzivali cistiacu emulziu oliv. oleja vo vode... Co sa tyka mydiel, vraj najsetrnejsie su prirodne s glycerinom http://evikevik.blogspot.sk/2011/07/100 ... ne-je.html , ak je nutne pouzit opalovaci krem, tak na baze mineralnych pigmentov..., o kremoch neviem zatial co si mysliet, niektori veria ze najlepsie su oleje lisovane za studena, a najhorsie ropne produkty(vazelina a pod.), lebo vytvaraju na kozi len naoko zdravy film, ale vpodstate ju upchavaju, brania jej dychat,, ini zas tvrdia ze je to naopak - ale neviem ci sa nejedna o kozmeticke lobby, ropne produkty su totiz lacnejsie... :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod tina » 14 Júl 2012, 19:32

este ma napadlo s tou suchou kozou, ze pricinou moze byt nedostatok mastnej kyseliny gama linolenovej (GLA), zdrojom su ryby a potom borakovy a pupalkovy olej...http://www.pokozka.info/sucha_koza/index.html
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Júl 2012, 21:15

nekremujem nicim. Kupem dvakrat do tyzdna, tiez bez mydla, obcas prilejem do kupela harmancek, ked sa mi chce ho nachystat. Taku tu suchu zhrubnutu kozticku za uskami obcas naolejujem - stale mam olejcek co som vyfasovala v porodnici :lol: aby sa dala lahsie zoskrabat. Miske sa to tvorilo aj v oboci a na hlavke a na kolienkach, tak to som tiez olejcekom riesila, Adelka to ma trochu na hlavke, zatial staci vycesavanie. Ked sa mi pri Miske minul olejcek z porodnice, davala som na zhrubnutu kozticku na radu pediatra olivovy olej - obycajny kuchynsky extra panensky :lol: Parkrat sa mi zdalo, ze ma Adelka suchsiu pokozku, tiez som ju vtedy celu natrela olejcekom z porodnice.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 14 Júl 2012, 23:09

Ja kupem kazdy den v cistej vode, raz za cas, ked pridu z vonku ako prasiatka, tak umyjem samponom od Alverde (Kleine Elfe), nekremujem, len Tomino ma obcas suche licka (celu zimu a jesen) a teraz som namiesto kremov zacala davat bambucke maslo http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-kar ... maslo.html a ma to teraz super, tak preventivne uz nedavam ani to, az ked sa to znova zhorsi. Nedavam ani opalovacie kremy, vonku sme bud rano alebo po 16h, ale mam kupeny tiez ten od Alverde.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Júl 2012, 00:18

tamoulik píše:Ja kupem kazdy den v cistej vode, raz za cas, ked pridu z vonku ako prasiatka, tak umyjem samponom od Alverde (Kleine Elfe), nekremujem, len Tomino ma obcas suche licka (celu zimu a jesen) a teraz som namiesto kremov zacala davat bambucke maslo http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-kar ... maslo.html a ma to teraz super, tak preventivne uz nedavam ani to, az ked sa to znova zhorsi. Nedavam ani opalovacie kremy, vonku sme bud rano alebo po 16h, ale mam kupeny tiez ten od Alverde.



presne takto isto to robím ja... :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Júl 2012, 00:19

snažím sa od malička z Maťka robiť čo najmenšieho spotrebiteľa... ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2012, 13:11

mandľový olej do kúpeľa by mal postačiť.. dlho sme nepoužívali takmer nič. no my sme už ako prasce, takže musím malého večer komplet umyť aj mydlom. takže potom ho radšej aj natriem bud tým mandľovým olejom alebo mliekom. na tvár v zime bambucké maslo alebo krém do zimy.. cez deň je vonku nonstop- máme dvor takže dnu sa nedá udržať, býva holý, v bazéniku, piesku a tak, takže používame aj opaľovacie mlieko. minulý rok sme maly minerálne ale skor mi to "bielidlo" išlo na nervy, takže teraz už normálne detské la roche, vichy.. kozmetiku pre malého máme komplet od Weledy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod babiola » 16 Júl 2012, 22:42

baby vdaka za tipy! tusim sme vsetky podobne ladene :goodjob:

skusala som ho nekupat vcera, ze netreba kazdy den, ale smrdel jak stary chlap :D neviem sa vzdat toho kazdodenneho kupania...
idem ja studovat nedostatok mastnej kyseliny gama linolenovej (GLA)
babiola
 

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Kandy » 17 Júl 2012, 17:45

Fakt smrdel? To je sranda, Maťka občas nekupem aj par dní, len zadok mu opláchnem po kakaní a nezdá sa mi, že by smrdel. Ale keď sa zamyslím, tak môj brat tiež neskutočne smrdí, keď sa spotí. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 25 Júl 2012, 23:16

Aj náš Maťko niekedy pekne smrdí.. a keď zatvorím oči.. tak niekedy ako keby som cítila jeho tata. hehe
My sme na dovolenke natierali opaľovacím od Alverde DM.. a v pohode... pekne chráni.. ale trocha blbo sa roztiera.. ale zase dlhšie vydrží na kožtičke.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Mar 2013, 11:55

zienky, poradte nejake telove mlieko alebo olej, vhodny pre dieta a aj pre mna? to co pouzivame na kupanie, strasne vysusuje, ja mam az ruky suche, nechcem pomysliet, co to robi malemu :( a to je uz druhy pripravok co som kupila, kedze predchadzajuci bol rovnaky......vyhodit ho kvoli tomu len tak si dovolit nemozem....ked bol maly mensi, ttak sme ho po kupani olejcekovali s olivovym olejom, vratit sa k tomu?? s mydlom ho kupem raz do tyzdna, okrem toho sa kupe asi este 2x aj to len s cistou vodou..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Mar 2013, 20:21

Skus pozriet v DM znacku Alverde. To overene bez chemie za rozumnu cenu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Apr 2013, 19:42

zienky poradte,ako zahojit malemu odreninu. Kupili sme v utorok nove topanky,a tie kedze su mu trocha volne,ho odreli na pravej nozke,nad pätou,ja to poznam z vlastnej skusenosti.malemu ten otlak praskol hned a zosla dole koza.hnisa mu to stale.dala som mu na to len MM, v noci ma nozky bose,ked ideme von,davam mu naplast. Vcera som zabudla,ale nestazoval sa.dnes mal az flak na ponozke,no tiez sa nestazoval,ked sme boli von.cim mu to vycistit?asi len vetrat,no ked ma daco obute,sa mu to odiera nanovo.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Apr 2013, 16:56

Ja by som mu to vystriekala DETTOL-om. Normálne niekoľkokrát za deň jeden , dva streky aby mu tam nevznikla infekcia. A pekne vzdušné neškrabavé ponožtičky. No a potom keď to bude mať už zasušené a nie mokvavé, tak by som dala Panthenolovú masť. Nič viac. A odstrániť príčinu, čiže topánky nenosiť, neviem či to je novotou ako píšeš, lebo keď to bude zlým strihom nakoniec ich budeš musieť moźno vyhodiť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Apr 2013, 21:04

je to tym, ze su mu este volne, odvtedy ich nemal...su to z,lekarne.. No nehoji sa to...neviem co s tym. Nie som zastanca dezinfekcii, ktore palia, no nemozem to dalej tak nechat..ma tam chrastu, ktora sa casto rozskriabe, obuvou, pod nou hnis, okolo cele cervene...nemam dettol, to je nejaky sprej na poranenia? Poznam mydlo...a cosi lacnejsie? A ako to pomoze, ked ma chrastu?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Apr 2013, 22:06

Norika, nedavaj mu tie topanky a ani ine, ktore by ho tam mohli drazdit, pripadne daj nejaku hrubsiu ponozku, co by bola na tom mieste makka, aby ho to nedrazdilo. Ja na hnisajuce veci pouzivam framykoinovu masticku, ale to neradi davaju bez predpisu, no ked nemas problem ist s tym ku dr, dostanes ju na predpis celkom lacno.
Dettol je dezinfekcia na rany, ale nestiplava. Nie je to drahe, tazko najdes nieco lacnejsie, jedine cas :-) ten mas zadarmo a po par dnoch to urcite prejde :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 14:49

Norika no práve, že dettol vôbec nepáli a vydezinfikuje, to je to perfektné na ňom. A vydrží Ti dlho na podobné problémy. To píšeš, že obuv je z lekárne? Neviem či dobre rozumiem, ale to je úplne jedno odkiaľ je, keď mu strihom nesedí...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2013, 15:48

nechapete ma,tie topanky sme kupili vl. 24. Maly od aprila 2012 nosi vl. 23,no tie nove su stale nie akurat. Ale kupit dalsie 23 mi pride uz zbytocne. Navyse odreli ho len na jednej nohe,na tej,kt. sa odraza na odrazadle. To ja som ten typ,ktory odru aj botasky :D Dettol davam odvcera, pomaha,ale botasky furt odru.ci ma ci nema naplast. Najlepsie,keby mal slapky,ale nema.
Neterina spoluziacka skoncila s rovnakym problemom na chirurgii
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Apr 2013, 16:21

este existuju take vankusiky, co nalepis dovnutra topanky na patu, zmensia ti ju o pol cisla a mas tam makke. To by nepomohlo? Nemoze zatial chodit von len po dvore bosy, a doma bez papuc, aby sa mu to vobec nedrazdilo?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 18:02

Norika, kúp mu crocsy...originály sú síce najlepšie, ale dosť drahé, ale myslím, že budú dobré aj nejaké kvalitnejšie imitáty, myslím že do 8 eur sa dajú zohnať. V tých si nohu nezderie.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2013, 21:15

artemis píše:Norika, kúp mu crocsy...originály sú síce najlepšie, ale dosť drahé, ale myslím, že budú dobré aj nejaké kvalitnejšie imitáty, myslím že do 8 eur sa dajú zohnať. V tých si nohu nezderie.

uvazujem nad nimi...

nevedela, som,ze existuju nejake vanusiky..a kde to zohnat, v lekarni?? to by som si ja dala, aspon do lodiciek, balerinok :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 21:28

hehe vankúšiky sa kúpiť dajú všelijaké, ale tie fakt kvalitné tiež dlho nevydržia a v podstate tá cena, to už rovno radšej kúpiť ďalšie topánky...norika, nikdy nedaj dieťaťu nosiť topánky čo sú mu veľké alebo malé...i keď len o máličko...kvalitná dobre sediaca obuv je základ...ostatné oblečenie môžu byť aj handry, ale na obuvi nešetri nikdy
PS: v lekárni sa dá dnes kúpiť všetko, akurát, že to tam je vždy najdrahšie, no lebo LEKÁREŇ ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Kozmetika pre babatko

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2013, 21:34

kupila som Sante, mali zlavu z 25, na 10..tak budu na jesen...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron