Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Jún 2012, 19:48

hm, ja mam fialove vlny a zdaju sa mi tenke :o doteraz som mala hoppediz a to je hrubka! ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 25 Jún 2012, 07:26

Kandy, tak ja sa pridávam do poradovníka na zanosenie :mrgreen:
A čo sa týka žehlenia, najprv som nežehlila, pri nosení to nejako zvlášť nevadilo, ale ako som sa dozvedela, že žehlením sa predlžuje trvácnosť šatky, tak som začala žehliť.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Jún 2012, 21:56

ja sa nemam cim chvalit, mam Sanami, ktora sa pranim zrazila asi o pol metra :( - tolko chyba k dlzke co mala mat, uz je nam prikratka, bol to darcek. ale vlna ci hodvab, to musi byt super! dievcata, zvazujem usitie... ake vlastnosti by podla vas mala mat idealna latka na satku (pevnu)? ak som si dobre vsimla, tak vsetky maju keprovu vazbu (sikme pasiky) spravne? a okrem pouziteho vlakna-bavlny, vlny, hodvabu ci lanu...sa lisia este v com? napada ma v hrubke pouzitych niti (lepsie tensie?) a hustote tkania(lepsie hustejsie?) ci som uplne vedla?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jún 2012, 22:41

na didymosoch bolo písané, že čo sa zrazí, to je tam pridané, takže nová je dlhšia než uvedená veľkosť.. aj farba je po opratí krajšia. ja som tiež kukala po látkach a ušití, ale nechcela som riskovať- predsa len, v tom čase som nemala jakživ nosiacu šatku v rukách...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Jún 2012, 23:33

ja mam hoppediz, jedina satka, ktoru som mala v ruke :D ale my sme boli mei taiovi, ale pri druhom uz tiez budem uvazovat o lepsej vybave :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Jún 2012, 12:28

tina píše:ja sa nemam cim chvalit, mam Sanami, ktora sa pranim zrazila asi o pol metra :( - tolko chyba k dlzke co mala mat, uz je nam prikratka, bol to darcek. ale vlna ci hodvab, to musi byt super! dievcata, zvazujem usitie... ake vlastnosti by podla vas mala mat idealna latka na satku (pevnu)? ak som si dobre vsimla, tak vsetky maju keprovu vazbu (sikme pasiky) spravne? a okrem pouziteho vlakna-bavlny, vlny, hodvabu ci lanu...sa lisia este v com? napada ma v hrubke pouzitych niti (lepsie tensie?) a hustote tkania(lepsie hustejsie?) ci som uplne vedla?


Nie vsetky su keprove. Tie najlacnejsie (medley, pentelka a pod) su platenne, stredne drahe su keprove a tie najdrahsie byvaju zakarove. Platennu sa oplati sit iba ak to ma byt nejaka nudzovka, na dlhsie nosenie nie. Keper sa u nas predava bavlneny alebo s primesou polyesteru, rozne hrubky. Ak chces keprovu, tak najhrubsi keper aky zozenies a 100% bavlneny (ak si z BA, odporucam predajnu Rempo - pracovne pomocky na starej vajnorskej, maju ho lacny a dobry, rozne farby). V madarsku som v nejakom eshope kedysi videla konopny keper, ak vies po madarsky, skus si vyguglit, mohlo by to byt fajn. Este je moznost dobre si prezriet nejaku drahsiu satku a skusit v nejakej velkej metrazi pohladat latku, co by bola co najpodobnejsia tej satke. Ja som takto uplne nahodou nasla vybornu latku, satka z nej bola skoro rovnako pohodlna ako moje Indio. Ale uz ju tam nemaju, ani nic podobne :-( Na to treba mat velke stastie. Ak to chces lacnejsie, na 5m satku ti staci 2,6m latky, po dlzke prestrihnes a v strede zosijes - ale poriadne, treba asi 10cm prekrytie a presit to viackrat na 3-4 miestach elastickym rovnym svom (to je taky, kedy stroj ide 2 kroky dopredu, jeden dozadu, tento sev sa neda rozparat a tak je podstatne spolahlivejsi nez obyc. rovny sev ci cikcak).
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod tina » 26 Jún 2012, 23:49

dik quaxi, tak som o cosi dalej! z tych zakarovych tkanin som nenasla vela ponuk na sk strankach..., uvidime v metrovom v Kosiciach, no nedavam velku sancu, skor asi v tej BA niekedy. alebo turecko - kamaratka tam nakupila velmi dobre latky (na prehozy, deky, obliecky) za smiesne ceny ;)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Jún 2012, 09:55

len pozor, nie kazdy zakar je dobry, tie drahe satky su take drahe prave preto, ze tam vyrobca sam vymysla a testuje ten vzor, aby mal tie spravne vlastnosti, take nieco cez net nezistis, jedine fakt si dobre osahat taku satku a hladat podla hmatu nieco podobne, aby to dobre sikmo pruzilo, latka nesmie byt prilis tenka, lebo by rezala, jednotlive vlakna z ktorych je tkana su skor hrubsie a nie uplne natesno.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 13 Júl 2012, 18:46

a ktoru konkretne satku chcete vediet? mam ich odskusanych niekolko :D a este teraz mam doma tri dalsie na testovanie. Tak ked tak mi napiste na diana.eliasova@nosmesa.eu
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Nov 2012, 19:06

carodejnica ako sa ti pozdava ta elasticka liliputi?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Nov 2012, 00:53

vejula, nič moc, už je predaná... ale ja mám doma nenosiča, on sa v šatke neskutočne mrví, vrtí, spína... nevyhovuje mu asi vertikálna poloha a ani to neviem dobre uviazať, nejde mi to, som nešika... viac mi preto vyhovuje ergo, v tom mi vydrží najdlhšie AŽ 10 minút, ale mám dojem, že je tam utopený, že je ešte maličký, tiež sa začne mechriť.. najlepšie mu je na rukách, ale skúšam aj babyvak... no a asi to tu nepatrí, najradšej je v kočári... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 27 Nov 2012, 09:26

carodejnica, jaj, takže vy ste iný prípad ako my. Malej sa v šatke od Noriky pači a ako ju do nej vložim do 5 minut spinka.... A to sa jej pači dokonca ak v koliske... Už som objednala elastiku, je to o dosť lacnejšie a uvidim, vraj pre male detičky je najvhodnejšia.... Vy ste kedy začali nosiť? Ja som skušala Dominka nosiť ked mal ale už takmer 3 mesiace, a uplne to odmietal, vôbec sa mu to nepačilo. PReto som teraz začala tak skoro.
Ale asi je to skutočne aj od dieťatka.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Nov 2012, 10:18

vejula tesim sa, ze sa vam to tak zapacilo a ze ti tak ide viazanie :) ...ja som si tuto satku kupila od kamosky, ked mal maly 4m...ale to uz mal cca o 8 kil, takze, sme nenosili casto, mala som problem s viazanim, neziskala som prax...az potom, ked som kupila mei tai, sme sa roznosili viac......inak, stale ta obdivujem,ze si porodila take velke babo. dala si mi teraz nadej, lebo ja som myslela, ze to je uz extrem pripad a porod sa tym MUSI stazit, ako bolo u nas...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Nov 2012, 09:56

Norika ešte raz dakujem, aj manžel bol prekvapeny, že si mi tu šatku požičala len tak... Dnes sa už taka nezištna pomoc len tak nevidi vo svete.

Čo sa tyka velkosti bábätka myslim, že o tu až tak nejde. Podla mna je to o tom, že som druhorodička, prvy pôrod padol za obeť mojej neznalosti a ludskej naivity a slepej viere v lekarov. Takže teraz som už bola uplne inak pripravená, a teda v prvom rade aj tak vdačim -Božej pomoci za to ako to vyšlo. Som si 100% ista, že druhy pôrod budeš mať celkom iny, kedže už maš vedomosti, ktore maš
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Nov 2012, 09:59

dievčata, chcem vas poprosiť o nazor a radu. Objednala som si na koni v bazari elasticku liliputi, v popise bolo že v 100% stave. Už som poslala peniaze a včera mi pani z bazaru pisala, že tu šatku prala azbadala tam zopar kuskov latky akoby roztiahntych, vraj maličke, maximalne 4x4 cm, že by to nemalo mať vplyv na nosenie. Ale je velmi zlata, ponukla sa mi, že ak mi to vadi tak mi peniaze vrati. Chcem sa s vami poradiť, v prilohe posielam fotky tych kuskov vyťahanych
Prílohy
elasticka-satka-pre-babatko-od-0-12mes-liliputi-19552467-p.jpg
(10.04 KiB) 671 krát
elasticka-satka-pre-babatko-od-0-12mes-liliputi-19552388-p.jpg
(14.61 KiB) 671 krát
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Nov 2012, 12:02

vejula píše:Norika ešte raz dakujem, aj manžel bol prekvapeny, že si mi tu šatku požičala len tak... Dnes sa už taka nezištna pomoc len tak nevidi vo svete.

Čo sa tyka velkosti bábätka myslim, že o tu až tak nejde. Podla mna je to o tom, že som druhorodička, prvy pôrod padol za obeť mojej neznalosti a ludskej naivity a slepej viere v lekarov. Takže teraz som už bola uplne inak pripravená, a teda v prvom rade aj tak vdačim -Božej pomoci za to ako to vyšlo. Som si 100% ista, že druhy pôrod budeš mať celkom iny, kedže už maš vedomosti, ktore maš

joj vejula, nerob z toho vedu! mne baby z fora tiez pomohli...jankamich mi pred rokom pozicala kapsu na nosenie, do zimy, a jedna baba mi darovala knizku....vtedy som mala vyciky,ze ako sa odvdacit...tak Jankamich mi vtedy napisala, ze raz pride aj prilezitost pre mna :-D tak uz ma tolko nechval :-D ja len "splacam dlh"
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod lulu » 28 Nov 2012, 12:06

Norika píše:tak uz ma tolko nechval ja len "splacam dlh"

jééj, to je milé, to sa mi páči, niečo ako "pošli to ďalej" ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2012, 00:27

:love: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Nov 2012, 11:52

jeeej, krasne.... Určite aj na mna pride možnosť "poslať to dalej" je to super
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Jan 2013, 22:55

fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 11 Jan 2013, 23:37

fliacik, osobnu skusenost nemam, avsak informacie co mam sprostredkovane nic moc :p je to vlastne elasticka satka, treba viac dotiahnut a do kolisky sa babam v tom nedarilo nosit, aj ked je tam ta poloha v navode ako jedna z variant. Preco presne sa to nepodarilo, vsak neviem.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Jan 2013, 23:46

Vdaka elinka. Paci sa mi to pre 'neodvazne' maminky,ktore sa boja viazania satky- ako alternativa na zaciatok, jednoduche,rychle a podla navodu je aj poloha noziciek spravna... vies v skratke pisnut,ake dovody si sa dozvedela pre 'nic moc'?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 12 Jan 2013, 19:57

fliacik, len pridám osobnú krátku skúsenosť (už som sa o tomto nosítku zmieňovala inde): Caboo je ako elinka27 už spomenula elastická šatka v úväze dvojitého kríža s doťahovaním ako u ring sling šatky, teda na krúžky (samozrejme dá sa použiť aj ten pás ako tretia vrstva, ale bábo nie je v tom dosť pevné a úprimne aj dotiahnutie u tohto nosítka musí byť dosť správne prevedené, ináč to nie je ono a tiež bábo treba správne umiestniť ako v šatke, aby to bolo pohodlné.).

To doťahovanie na krúžky nie je úplne najšťastnejšie, aj keď mám fintu na jej lepšie doťahovanie (ak by si sa nakoniec predsa len pre toto nosítko rozhodla, daj vedieť)... Ale ak mám byť úprimná, pomer cena - kvalita - výkon, teda pevnosť dotiahnutia ma až tak neoslovil a keby som sa mala rozhodovať medzi elastickou šatkou a Caboo, tak už radšej elastickú šatku - budeš môcť predsa len vyskúšať viac úväzov. Viazania by som sa vážne nebála a tobôž už nie u elastickej šatky, kde máš šatku napríklad v kríži v kapsou vo vnútri alebo v kríži s kapsou vonku predviazanú a bábo do nej hravo vložíš.... Vieš že som videla na ihrisku, že to zvládol aj otecko svojho malého drobca a úplne bez problémov? ;) Určite nájdeš v okolí aj nejakú mamku, ktorá rada poradí a ukáže ;)
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 12 Jan 2013, 20:59

Ivula,velmi pekne dakujem za odpoved! Toto nositko som chcela pre kamaratku,ktora ma mesacne dieta a stale sa ju snazim zlomit na nosenie - mam ich obe moooc rada a strasne chcem len to naj pre nich,co u mna znamena vztahova vychova. Zda sa,ze na toto by sa dala nahovorit,preto som bola zvedava na skusenosti. satka u nej nehrozi, maximalne ak by som bola nehorazne neodbytna,tak mozno tak by som ju po dlhomdlhom case nahovorila na manducu. Ach jaj. Ano viem,je zbytocne hustit do ludi,ktori nemaju zaujem a neziadaju rady,ale kedze na nich mi zalezi,tak to skusam zas a znova:-) hm,takze nic, ked s nim nie su nosicky spokojne, pre zaciatocnika to bude este horsie... Aj tak vam obom dakujem za nazory:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 12 Jan 2013, 21:30

fliacik0103 a čo tak ring sling, ako to vidíš, dala by sa prehovoriť? Osobne si myslím, že manipulácia je ešte jednoduchšia ako u toho Caboo nosítka. Janka tu v nejakej diskusii spomínala, ak si dobre pamätám, že nosila prvé mesiace v ring slingu a čo si čítam jednu zahraničnú expertku na nosenie detí, ktorá má obchod s pomôckami na nosenie detí, tá sa v jednom článku vyjadrovala, že ring sling je priam stvorený na nosenie novorodencov a tá pani aj sama nosila novorodenca v ring slingu... Dá sa aj v kolíske, čo je super pre dojčenie aj vo vertikáli so zafixovaním hlavičky. Ale treba dávať pozor na to, aby bolo dieťatko uložené v správnej polohe.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron