Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Jún 2012, 23:01

tá Nitra by mi bola najbližšie. No začnem zisťovať. :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jún 2012, 09:11

gabika78 píše:
tak to ma zaujalo... aká je tvoja viera aj smiem takto drzo vyzvedať.. a prečo nepovoľuje hypnozu? :mrgreen:

no nic neznameho :D krestan katolik...a preco? lebo je to biela magia...tak ako homeopatia, autosugecia. a podbne...nikto nema pravo ti nanucovat, co si mas mysliet , ovladat tvoju mysel, myslienky, dusu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 11 Jún 2012, 11:34

Norika píše:
t lebo je to biela magia...tak ako homeopatia, autosugecia. a podbne...nikto nema pravo ti nanucovat, co si mas mysliet , ovladat tvoju mysel, myslienky, dusu...


tak ja vnimam autosugesciu ako ;pozitivne vnimanie,ze si sama za seba v svojej dusi najdes co ti pomoze, co ti pomaha prekonavat strach, svoje myslienky, nie niekoho ineho, je to nieco k comu clovek pride sam
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Jún 2012, 15:17

norika autosugesica je bežna vec, ktoru podla mna využiva väčšina ludi ani o tom nevie, proste si niečo vsugeruješ a už použivaš autosugesciu na dosiahnutie ciela :-)
To potom vlastne by si neuznavala ani psychologov, lebo všetky relaxačne civčenia by museli byť podla kresťanstva zle a tak to nieje. Tiež som kresťanka, od malička, tiež sa nepušťam do hocičoho bezhlavo, mam dosť vely odstup od rôznych veštíc a nejakych horoskopov, či inych bludov.
Ale autosugescia. Ak mi najdeš v biblii niečo, čo sa s tym bije tak daj vedieť. Ono, možno ti niekedy nejaky knaz povedal, že to a to nieje dobre, ale ani knazi sa nezhoduju v svojom učení, preto treba počuvať hlavne vlastne svedomie. Vieš kedysi kresťania odmietali pitvy odmietali transfuzie či transplatnacie, lebo si nevedeli predstaviť, že ked ma byť vzkriesene duša aj telo, tak koho srdce bude vlastne to transplatnovane srdce. Ale toto su čisto ludske pohlady a ludska nedokonalosť, ktorou si vysvetluje veci vo svojom prizemnom zmyšlaní. Boh určite vie ako to bude a podla mna to už ma davno premyslene :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 11 Jún 2012, 22:44

Norika... tak rýpnem... a strašiť nebom a peklom... je podľa teba normálne. Alebo, že onanovanie je hriech. Teraz sa ti aj vlasy dupkom postavia.. ale skús sa zamyslieť... myslíš, že Boh je milý deduško s bielou bradou, ktorého zaujíma či si si robila dobre sama alebo ti robil niekto dobre. :mrgreen:
Myslím, že na každú vieru sa treba pozrieť aj spätne cez minulosť. Tá ti o nej najviac povie. Každá viera je totižto perfektný nástroj moci. A teba Norika má tiež tam kde ťa chce mať. Ovláda ťa ňou hoc kto ... to vie, že sa necháš. V mene viery. Amen.
Aj ja som katolíčka... ale verím, že raj si budujeme už na zemi... a nemusíme naň čakať po smrti..
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Jún 2012, 23:20

Myslim, ze do osobnych postojov nie je vhodne zabrdat ani zo zartu. Internet ma jednu nevyhodu a to, ze tu nefunguje neverbalna komunikacia - a treba o to viac zvazovat co sa napise a co nie.

Boh je o predovsetkym o pozitivnej energii a laske, nech si uz pod Bohom predstavuje cokolvek ci je to veriaci ci neveriaci. Takze skusme zachovat tu pozitivnu energiu aj tu :) . Mimochodom, pri porode chceme ziskat pozitivnu energiu :love: a urcite je na to mnoho sposobov - jeden moze byt autosugescia, iny zasa modlitba.

PS: Na dojceni sa mi najviac paci to, ze je to cele o laske
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 11 Jún 2012, 23:37

JankaMich píše:Myslim, ze do osobnych postojov nie je vhodne zabrdat ani zo zartu. Internet ma jednu nevyhodu a to, ze tu nefunguje neverbalna komunikacia - a treba o to viac zvazovat co sa napise a co nie.

Boh je o predovsetkym o pozitivnej energii a laske, nech si uz pod Bohom predstavuje cokolvek ci je to veriaci ci neveriaci. Takze skusme zachovat tu pozitivnu energiu aj tu :) . Mimochodom, pri porode chceme ziskat pozitivnu energiu :love: a urcite je na to mnoho sposobov - jeden moze byt autosugescia, iny zasa modlitba.

PS: Na dojceni sa mi najviac paci to, ze je to cele o laske


suhlasim s tvojim prispevkom :) , autosugesciu , nasla som v slovniku toto vysvetlenie
autosugescia, -ie žen. r. vedomé vnucovanie, vnútenie si, nahováranie si určitej predstavy;
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik ... tosugescia

vnimam to ako 1.krocik, napr. ku krasnemu porodu, ze budem citat pekne pribehy o porodoch, proste hladat a obklopovat sa peknymi vecami, kt. mozu pomoct - ale potom dalsi krok je ci to mam len v hlave alebo to tak aj prezivam, citim to, verim v to
tieto psychologicke slova velmi neovladam a priznam,ze tiez som nevedela,co si mam pod tym nazvom hypnoporod predstavit. ale ked som zacala citat knihum bola som prekvapena, ze nie len Odent, ale ja lekary pred nim prisli na to,ze ked sa zena neboji, je uvolnena, nepotrebuje k porodu tolko pomoci a zasahovania ako sa to sucasna medicina snazi nanutit. Hlavna myslienka asi je,ze zena je schopna porodit dieta, ma na to silu...
a toto su velmi pozitivne myslienky, pretoze dnesna doba je prespikovana strachmi a citit to aj pri porodoch a v sebavedomi zien, kt. pomaly prijali myslienku, ze nie su schopne zdravo porodit zdrave dieta.
verim v Boha a viem,ze pri porode zena nie je sama.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2012, 09:14

A teraz mi prosim dovolte vysvetlit, ako som to myslela....znama, ktora absolvovala u psychologicky tie relax. cvicenia, ktore spominala Vejula, si neskor nasla na internete nejaky clanok, ktory vysvetloval, ze to je hriech, ˇ"Žiadny človek nemože vstupovať do vnútra druhého človeka, iba Boh. " To som mala na mysli. Keďže knihu hypnopôrod prečítanú nemám, neviem, aká autosugescia sa tam spomína, tak som sa chytila tej predstavy, ktorú o tom mám...dúfam, že ma teraz chápete...

A čo sa týka pôrodu, sama mám za sebou hrozný pôrod, ktorý už viac zažiť nechcemm, pri druhom dieťati sa budem snažiť zariadiť všetko inak. A dúfam, že mi na to nebude treba "autosugesciu" ani nič podobné, lebo mi stačí to, čo som nazbierala počas výchovy môjho dieťaťa. Vedomie toho, že viem dojčiť, že každý mesiac mám ovuláciu, že som žena, ma presvedčujú o tom, že fungujem správne a tak som schopná porodiť dieťa. Jediné, čoho sa obávam, je to, ako to zariadiť. Ako sa obrniť pred nemocničným personálom a do akej miery dokážem byť schopná stáť si za svojím a nedať si šprtať do pôrodu rutinnými zásahmi....možno poviete, že ak sa bojím rodiť doma, tak si teda odporujem tým, čo som napísala vyššie. Že verím, že dokážem porodiť dieťa.....Žena má rodiť tam, kde sa cíti bezpečne...a ja zatiaľ neviem, kde to je :( ale viem, že to už dokážem....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 12 Jún 2012, 13:09

Norika píše:A teraz mi prosim dovolte vysvetlit, ako som to myslela....znama, ktora absolvovala u psychologicky tie relax. cvicenia, ktore spominala Vejula, si neskor nasla na internete nejaky clanok, ktory vysvetloval, ze to je hriech, ˇ"Žiadny človek nemože vstupovať do vnútra druhého človeka, iba Boh. " To som mala na mysli. Keďže knihu hypnopôrod prečítanú nemám, neviem, aká autosugescia sa tam spomína, tak som sa chytila tej predstavy, ktorú o tom mám...dúfam, že ma teraz chápete...

A čo sa týka pôrodu, sama mám za sebou hrozný pôrod, ktorý už viac zažiť nechcemm, pri druhom dieťati sa budem snažiť zariadiť všetko inak. A dúfam, že mi na to nebude treba "autosugesciu" ani nič podobné, lebo mi stačí to, čo som nazbierala počas výchovy môjho dieťaťa. Vedomie toho, že viem dojčiť, že každý mesiac mám ovuláciu, že som žena, ma presvedčujú o tom, že fungujem správne a tak som schopná porodiť dieťa. Jediné, čoho sa obávam, je to, ako to zariadiť. Ako sa obrniť pred nemocničným personálom a do akej miery dokážem byť schopná stáť si za svojím a nedať si šprtať do pôrodu rutinnými zásahmi....možno poviete, že ak sa bojím rodiť doma, tak si teda odporujem tým, čo som napísala vyššie. Že verím, že dokážem porodiť dieťa.....Žena má rodiť tam, kde sa cíti bezpečne...a ja zatiaľ neviem, kde to je :( ale viem, že to už dokážem....


ja osobne si prajem,aby na Slovensku boli porodne domy, boli aj porodnice do kt. clovek nebude mat obavu ist s tym,ako si zastane sam seba, nie kazdy moze rodit doma, niekedy sa proste neda z roznych dovodov, nemyslim,ze ten kto je za prirodzene porody je len za porody doma.
teda aspon ja osobne.
a autosugescia to vnimam ako myslienka ktora ma napadne, trebars,ze chcem porodit prirodzene, ale len to nestaci, nieco si nahovarat, potom sa treba o to snazit a ist za tym... toto nikto za cloveka nespravi.
osobne ta chapem a drzim ti palce,ze si ides za svojim...mne osobne je uplne jedno ako sa kt.veci nazyvaju, podstatne je ci sa cloveku podaria spravit veci tak ako citi.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Jún 2012, 22:47

pôrodné domy sú najmenej.. najprv treba docieliť aby mali pôrodné asistentky nejaké právomoci.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Jún 2012, 08:21

gabika78 píše:pôrodné domy sú najmenej.. najprv treba docieliť aby mali pôrodné asistentky nejaké právomoci.


kompetencie su tu
http://www.sksapa.sk/pravne-predpisy-upravujuce-pa.html

nuz maju ich mozno dost, ale napr. nie su zahrnute v poskytovateloch zdreavot. starostlivosti, to znamena, ze mozes chodit na konzultacie aj k licencovanej PA, co ti preplati len UNION, ale musis kvoli prispevkom, ak ich chces chodit do poradne aj k lekarovi...
cize kompetenci co mozu by aj boli, ale prax, zakony, poistovne to je druha vec
snazia sa o to cele roky, teraz mali stretnutie v PRahe a zhodli sa na tom,ze treba ,aby bol dopyt viditelnejsi...
proste nejak sa spojit.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Jún 2012, 08:25

gabika78 píše:studium za pA


popytaj sa
Mgr. Emöke Takácsová
NsP sv. Lukáša, Hurbanova 2, Šaľa
Kontakt
Tel. 0905574237
e- mail: emoketakacsova@post.sk
web: www.studioprezeny.sk

ona je licencovana PA, vyucuje PA v BA ,poriada besedy, na jednej akcii co robila som bola, je velmi sympaticka...
povie Ti co treba k studiu PA...
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jún 2012, 08:31

mozem taku hlupu otazku?? co sa zmeni na tom, ked budu viest porody PA, ak ich budu viest rutinne?? ja som rodila pri jednej, teda mila nebola...az ked zbadala, ze som na tom psychicky biednezacala menit svoj pristup,ale to uz bolo velmi neskoro vzhladom na pochop porodu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2012, 10:20

Myslím, že Norika to presne trafila. Veď už dnes su min.polovica gynekologov ženy (aspoň v čr). A hlavne, v momente, keď by sa umožnilo legislatívne PA viesť porody bez dohľadu lekara, čiže by niesli za porod plnú zodpovednosť, obávam sa, že v tom momente by sa aj zvýšila ich motivácia jednať alibisticky. Myslím, že to nakoniec bude skoro to isté. Moja PA pri porode (a udajne dobra, starostlivo vybrata, skusena) bola teda pri tom tlačeni do nálevu, pretrhnutiu plod.obalov, nastrihnutiu a intenzívnemu tlačeniu na záver oveľa nástojčivejšia ako lekárka...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 13 Jún 2012, 11:39

nooo... ale v pôrodných domoch.. nás dúfam nebudú rodiť: gynekologičky- bezdetné a takisto pôrodné asistentky - staré panny, ktoré sú chladné ako psí čumák. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Jún 2012, 12:53

Ja si tiež myslím, že veľa sa PA pri pôrodoch nezmení, je to v ľuďoch, ja som poznala celý kolektív okolo seba, ďakujem im, ale aj tak mi všetko po pôrode prišlo nedôstojné, rutinné...prekvapil nás s manželom primár, ktorý po víkende podal ruku a poblahoželal otcovi, povzbudil veľmi primerane, ale on je taký človek, môj zaplatený pôrodník prišiel z golfového kurtu, ale po pôrode sa už neukázal , nezavolal,až po víkende...chýba nám ľudskosť ako taká, ale to je spločenský fenomén, gynekologička, ktorá ma hospitalizovala, je fakt profík, ale prístup nula, neviem ako sa správa k ostaným, lebo ja som ju poznala, preto ma tak prekvapila....rutinný prístup v zdravotníctve nie je namieste, ja tomu hovorím, že lekár pozerá na pacienta od dverí, čo bohužiaľ býva dokonca aj doslovne.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Jún 2012, 14:14

poznam PA, kt.by som nechcela ani zadarmo, ale poznam aj take, kt.stoja za to a nastastie aj viceprezidentka PA je taka..su to zeny, kt. su za prirodzene veci,,,,a vedia co je prirodzeny porod...
proste neda sa ked uz pomoct,len niektorym Pa, ked uz tak vsetkym...ide o to,aby si zena mohla vybrat...pretoze teraz nie je na vyber velmi z coho. iba porodnica a lekar.
takze ide skor o rozsirenie moznosti vyberu, osobne by som brala Pa, kt.ktorej by som mohla chodit pocas tehu, poznali by sme sa, vedela by ako chcem rodit, bola pri porode a prisla aj po porode,...
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 13 Jún 2012, 14:45

Anna píše:Ja si tiež myslím, že veľa sa PA pri pôrodoch nezmení, je to v ľuďoch, ja som poznala celý kolektív okolo seba, ďakujem im, ale aj tak mi všetko po pôrode prišlo nedôstojné, rutinné...prekvapil nás s manželom primár, ktorý po víkende podal ruku a poblahoželal otcovi, povzbudil veľmi primerane, ale on je taký človek, môj zaplatený pôrodník prišiel z golfového kurtu, ale po pôrode sa už neukázal , nezavolal,až po víkende...chýba nám ľudskosť ako taká, ale to je spločenský fenomén, gynekologička, ktorá ma hospitalizovala, je fakt profík, ale prístup nula, neviem ako sa správa k ostaným, lebo ja som ju poznala, preto ma tak prekvapila....rutinný prístup v zdravotníctve nie je namieste, ja tomu hovorím, že lekár pozerá na pacienta od dverí, čo bohužiaľ býva dokonca aj doslovne.

presne anna, pekne si to opysala...tiez sa mi zda ze je to v ludoch, trebalo by skor robit osvetu medzi medikmi ci lekarmi porodnikmi, pediatrami a pod. napriklad ked sa kona taka konferencia, ako minule tu v KE s Dr.Newmanom, tak by to malo byt vsade...ja som az dodatocne zistila, ze ani moja pediatricka, ani znamy porodnik-gynekolog o tom nevedeli...Zaujimalo by ma, ci vobec niekto z BFH porodnice tu v Saci tam bol...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod tina » 13 Jún 2012, 14:50

a s tou ludskostou sa to snad zmeni s dalsimi generaciami, ktore sa narodia a budu vyrastat viac v sulade s kontinuom, ludskejsie :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2012, 15:08

Súhlasím s tebou, Tina, aj s Annou, vystihli ste to presne. Ono sa to už postupne mení, keď porovnám situáciu teraz s dobou, keď som študovala a chodila v rámcí stáží na porodné sály, tak už je tam citeľný rozdiel, len stále je to málo a je veľký priestor k zlepšeniu :) Škoda len, že ten proces je taký pomalý.
Ja osobne som skor za propagáciu tzv. ambulantných porodov ako za porody domáce, či porody v porodných domoch (len neviem, či som to dobre pochopila - v porodných domoch by nebol prítomný nijaký lekár?ani pediater? a tým pádom by nebola ani možnosť akútneho cisárskeho rezu?), to mi príde zbytočný hazard so životom a zdravím dieťaťa.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Jún 2012, 18:18

kinsi píše:Súhlasím s tebou, Tina, aj s Annou, vystihli ste to presne. Ono sa to už postupne mení, keď porovnám situáciu teraz s dobou, keď som študovala a chodila v rámcí stáží na porodné sály, tak už je tam citeľný rozdiel, len stále je to málo a je veľký priestor k zlepšeniu :) Škoda len, že ten proces je taký pomalý.
Ja osobne som skor za propagáciu tzv. ambulantných porodov ako za porody domáce, či porody v porodných domoch (len neviem, či som to dobre pochopila - v porodných domoch by nebol prítomný nijaký lekár?ani pediater? a tým pádom by nebola ani možnosť akútneho cisárskeho rezu?), to mi príde zbytočný hazard so životom a zdravím dieťaťa.


co sa tyka porodneho domu, lekarov... urcite nie je nic nechane na nahodu ...
napr.por.dom vo Viedni, vznikol nedavno v roku 2008 je vzdialeny od nemocnice 5minut cesty. Lekari s nimi dobre spolupracuju. Mali 3 pripday ked potrebovali ich pomoc. Dva x odviezli do nemocnice priamo mamicky a raz volali kvoli dietatu. V porod,dom je urceny pre zdrave a fyziologicke porody----su dane urcite pravidla. Napr.ak odtecie plod.,voda a porod do 24 hodin nenastane, tak v por.dome rodit nemozete... Chodia do neho rodit zeny z okolitych krajin.

niekde skusali napr, zriadit tzv.porodny dom v budove nemocnice...myslim,ze moznosti by bolo vela. su zenu,kt.naozaj nechcu ziadne zasahy.

ambulantne porody su tiez moznost a porody doma tiez... myslim,ze staci ponuknut moznosti a zeny si same vyberu to co im vyhovuje a kde sa citia dobre...niektore si to uz pytaju a hladaju.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Jún 2012, 08:27

hm ako laik si myslim , ze na slovenksu zakladat nejaku dalsiu zdravotnu instituciu asi ni eje take lahke......zdravotnictvo nema financie, kto by si daval este namahu s takym niecim...toto ja vobec nevidim svetlo....radsej keby sa dalo nejako zmenit tie rutiny a pristup lekarov
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 14 Jún 2012, 08:37

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 14 Jún 2012, 18:13

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod magdal » 16 Jún 2012, 21:47

film a kampan po celom svete, sloboda pre porod

http://www.zenskekruhy.sk/videa/oneworl ... -pre-porod
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron