Zaparený zadoček

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod zirafkaZuzka » 13 Jan 2012, 16:28

Nie je gensianka karcinogénna?? Ja by som z nej mala strach :( Proti zapareninám používame od narodenia sudokrem http://www.feedo.sk/shop/sudocrem-250g.html je aj dezinfekčný a musím povedať že som zatiaľ zaparenie neboli ;)
zirafkaZuzka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Jan 2012, 16:03

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jan 2012, 16:36

zirafkaZuzka píše:Nie je gensianka karcinogénna?? Ja by som z nej mala strach :( Proti zapareninám používame od narodenia sudokrem http://www.feedo.sk/shop/sudocrem-250g.html je aj dezinfekčný a musím povedať že som zatiaľ zaparenie neboli ;)

pozri toto: viewtopic.php?f=4&t=43&p=342&hilit=viole%C5%A5#p342
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Feb 2012, 20:33

Tak strasne nestiham prispievat, ale sa snazim aspon citat, no ale snad to teraz bude lepsie.

Dam to sem, aj ked som sa o nasom zaparenom zadocku rozpisovala v inej teme, ale sem sa to hodi.

My sme teda bojovali velmi dlho so zapareninami, v podstate sme mali vzdycky trochu cervenu ritku a niekedy sa to zhorsilo az takymi vyrazkami a aj ked sa podarilo to vysusit, stale to mavala cervene. A ja som stale vetrala, furt som ju doma nechavala bez plienky, stale kontrolovala ci nie je mokra, jednorazovky som vymienala okamzite jak do nich cikla, ale nic nepomahalo. O kremoch ani nemusim pisat, to nefungovalo vobec. Tak jak mi tu dievcata poradili, ze moze ist o mykozu, skusali sme gencianku aj citrovital, ale efekt bol vzdy len docasny, vzdy sa jej to vracalo. Tak ma pred casom napadlo, ze musi mat aj v pusinke mykozu a odtial sa jej to stale siri na ritku. Tak som nasadila citrovital mne na bradavky, ritku som jej jemne raz denne pretrela neriedenym citrovitalom a do zriedeneho som jej namocila tycinku do ucha, a dala som jej to na hranie. Trosku si to ozuzlala a zahodila. K tomu sme doma furt bez plienky, len v pancuskach alebo teplackoch alebo uplne na holaca a KONECNE ritka nie je cervena. Mozem uz pouzivat aj latkove plienky a nie je ziaden problem. Nepouzivame ziaden krem, BKM-ujeme kolko sa da a je to super. Tak snad to niekomu pomoze, kto ma podobne problemy so zaparenou ritkou..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2012, 14:08

ako vlastne vyzerá zaparenina? nikdy sme nemali problém, sme tak 50/50 na jednorazovkách a látkovkách. občas sa vyskytla trošku červená riťka po kakaní, ale skor ked sme zjedli citrusy alebo tak-vždy to hned zmizlo. teraz má celú kožu na semenníkoch vyhádzanú červenými vyrážkami, aj pomedzi vyrážky je koža začervenalá, sem tam aj šupinky. ostatná koža je celkom čistá. neviem, čo by to mohlo byť. začala som viac dávať látkové plienky a mastiť krémikom, ale zdá sa mi, že to nemá vplyv. vzniklo to cestou z dovolenky, ked bol dlho v aute :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2012, 15:40

shira píše:ako vlastne vyzerá zaparenina? nikdy sme nemali problém, sme tak 50/50 na jednorazovkách a látkovkách. občas sa vyskytla trošku červená riťka po kakaní, ale skor ked sme zjedli citrusy alebo tak-vždy to hned zmizlo. teraz má celú kožu na semenníkoch vyhádzanú červenými vyrážkami, aj pomedzi vyrážky je koža začervenalá, sem tam aj šupinky. ostatná koža je celkom čistá. neviem, čo by to mohlo byť. začala som viac dávať látkové plienky a mastiť krémikom, ale zdá sa mi, že to nemá vplyv. vzniklo to cestou z dovolenky, ked bol dlho v aute :(

och, tak len vetrat vetrat...ja by som skor tie kremy nedavala..sice,obcas dam rybaciu mast, ale uz som davno prestala aj s preventivnym mastenim....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod tina » 08 Jún 2012, 18:17

shira, aj my sme take mali nedavno, cervene flaky s drobnymi vyrazkami, ktore trosku bolo citit aj na dotyk, ale bez supiniek. Neviem ci to bola zaparenina, mal to prvy krat, ale tiez sme dlhsie cestovali autom...no mal len latkove plienky, tak neviem, napadlo ma, ze to mohlo byt aj z pracieho prasku u mamy. Ked sme sa vratili, nechala som ho tri dni behat holou ritkou (dalo sa, bolo teplo a mame zahradu)...plienky som pre istotu oprala s octom na 60, aby sa odstranili zbytky prasku (inak ocot vraj zabija 99,9% bakterii a ma asi 90% ucinnost proti plesniam) a este casto som ho prebalovala...zmizlo mu to asi po tyzdni.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2012, 18:41

dobre takže dám do prania ocot, nechám na čas len látkovky no a dnes behá holý po dvore... dúfam, že mu to čoskoro prejde, chudák :( nám weleda krém robil dobre, ale samozrejme najlepšie je bez plienky. na dovolenke bol v jednorázovkách, aj v aute, cesta 36 hod :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod tina » 08 Jún 2012, 20:26

ozaj, ocot nie spolu s pracim prostriedkom! - kyselina a zasada -by sa to len zneutralizovalo ,, najlepsie aby tam uz nebolo vela zbykov mydiel a praskov - cize napr. do posledneho plakania
tak dufam nevzniklo nedorozumenie, mala som napisat miesto: oprala s octom na 60° -radsej: oplakala na 60°pracom programe
drzim palce, nech to skoro prejde :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2012, 20:31

Ano ja som to tak aj pochopila, ze ocot iba namiesto avivaze alebo ked chcem dezinfekciu, tak oprat iba s octom na praci program. Ja som pozbierala vsetky ciste plienky a idem ich s octom preprat a vysusit, mam susicku to je raz dva hotove.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2012, 20:31

shira píše:dobre takže dám do prania ocot, nechám na čas len látkovky no a dnes behá holý po dvore... dúfam, že mu to čoskoro prejde, chudák :( nám weleda krém robil dobre, ale samozrejme najlepšie je bez plienky. na dovolenke bol v jednorázovkách, aj v aute, cesta 36 hod :(

juj to je dlha doba a to mal jednu plienku?? nas mava od narodenia jednorazovky na noc, a to je niekedy aj 13h..lenze je rozdiel postel a autosedacka....ale ono to prejde zachvilu ;)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2012, 22:22

co si sa zbesnela že jednu plienku :mrgreen: my sme normálne tak na 4-5 plienkach za 24 hod a tu sme minuli viacej, v prestávkach som ho vždy aj prebaila. lenže to niet pomoci, ked v sedačke sedí bez pohybu...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron