Dojcenie a slaba menstruacia

Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod palesandra » 31 Máj 2012, 11:52

ahojte baby,
chces sa s vami poradit.
situacia je ze s drobcom sa :dojcenie: dojcime 16 mesiacov. menstruacia mi zacala po 3 mesiacoch od porodu a bola na moje prekvapenie uplne pravidlena na 28den co sa mi predtym nestalo. a teraz asi posledny pol rok mam zase taku ze 23-25 dni. pre 2 mesiacmi som mala zase ze mi meskala co sa inak nedeje ale uplne bola slaba slaba ale trvala tak ako stale 3-4 dni a od vtedy som mala este 2x a zase prisli skor ale stale take slabe. a mam pocit ze za poslednych cca 4 mesiace sa mi aj prsia zvacsili, tak ci to nemoze byt v spojitosti s dojcenim, ze maly viac taha alebo co...hm...

info> boli ma aj sem tam v podbrusku uz cca2 mesiace ale vysetrenia na gynde boli v ok, aj sono aj krv, a na ortopedii ze moze to byt od krizov ale mna velmi krize az tak nebolia ze sa to neda vydrzat a nie stale ma krize aj bolia..akoze da sa

akutalne som v zahranici a tu su odborne vysetrenia uplne onicom, tak zamyslam ci ist spat na slovensko hoci musime ist na slovensko aj v auguste kvoli krstu alebo nenechavat to o 2 mesiace a ist uz teraz nech sa to poriesti a potom sa vratit a ist spat...

dakujem vam za vzacne rady
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2012, 12:07

ahoj,

no vyzera to tak ze to slabe krvacanie, nie je mesntruacia ale mimomenstruacne krvacanie, ktore je potom nasledovane ovulaciou, a nasledne o 2 tyzdne ozajstnym krvacanim.
Ale tazko povedat, pokial si nebudes robit nejaky zaznam tabulkovy je to len moj odhad a predpoklad, ale vyzera to tak.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod palesandra » 31 Máj 2012, 12:34

no to slabe krvacanie je ako bezna menstruacia, v takom termine len akoze 2-3 dni skor ako 28dni, cize celkom v pohode len je uplne slaba..
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Máj 2012, 12:39

nie si tehu? :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod palesandra » 31 Máj 2012, 13:57

velmi by ani nebolo z coho , hihi... ale akoze na usg by to snad ukazalo..;) no gyndoska povedala ze napravo vajicko po ovulacii...akoze nemam barzs priznaky a aj by som snad daco pribrala za tie 2 mesiace co mam tie priznaky :).. ale vies co, stale to vylucujem...ale tak idem dnes do lekarne kupit test ;) ze fakt pre istotu ;)
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod palesandra » 31 Máj 2012, 20:51

takze nie som tehotna, lebo uz som si aj test urobila..
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2012, 22:28

no i tak by som zacala sledovat bazalnu teplotu, ta ti pekne ukaze, co sa to vlastne s tebou deje.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod palesandra » 01 Jún 2012, 09:40

ja som si bazalnu teplotu nikdy nesledovala...co si mala na mysli ze by ukazala?
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2012, 20:11

bazalna teplota ukaze, ci mas alebo nemas ovulaciu pred krvacanim. A ci to ktore krvacanie je menstruacne sposobene prave ovulaciou, alebo krvacanie po ktorom nasleduje ovulacia. Preto si mnohe myslia, ze pocali babatko pocas menstruacie. Ale to je mylna predstava vzhladom na to, ze to krvacanie bolo iba sprievodne pocas ovulacie :)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Jún 2012, 22:22

No ja som z tých, čo ani nevedia z čoho počali...skoro tri mesiace som nevedela, že som tehotná,v tom čase sme sa s manželom stretávali cez víkendy, menštruáciu som mala totálne nepravidelnú, cez nemenštruovania 45 dní až po špinenia a dlhé krácanie...vyšetrenia negatívne...riešenie:antikonc. tbl, ale potom už ani tie nezaručovali pravidelnosť, po štvrtej značke som ich prestala užívať. teraz nemám menštruáciu od augusta 2009, takže možno aj táto metóda by môj problém posunula.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Jún 2012, 12:14

ja som mala presne ten problem s menstruaciou, co anna ... tiez som na to asi rok brala antikoncepciu, potom som sa na to vykaslala... ale od porodu sa to uplne zmenilo, je celkom pravidelna, aj etapy su uz v normalnych dlzkach, akurat to ma stve, ze mavam teraz prilis silne krvacanie, ale s tym asi nic nenarobim... ...len dufam, ze sa aj intenzita neskor da do normalu, ked raz nebudem dojcit. - aspon u mna to tak teraz funguje zda sa, ze ked sa maly pricucne, rozkrvacam sa viac
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 23 Jún 2012, 23:24

na silne krvacanie je dobra pupalka ci lanovy olej
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 24 Jún 2012, 07:55

Dojčenie môže spôsobovať sťahy maternice, takže môžeš krvácať viac počas satia bábätka na prsníku, ale presne ako Ludka píše, možno stojí za to pátrať po prostriedkoch, ktoré upravia menštruáciu ako takú z hľadiska intenzity.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a slaba menstruacia

Neprečítaný príspevokod tina » 24 Jún 2012, 09:22

fiha, pozeram ze ta pupalka by mohla byt dobra dokonca aj na liecbu mojej suchej koze, obsahuje vzacnu gama-linolenovu kyselinu ako ryby...
dakujem za typ!!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0


Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron