Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Máj 2012, 22:48

Aj Manducu odporucam nosit prekrizenu, taha to ramena. Pri noseni vzadu som neprekrizovala, mala som to rovnako ako batoh, nevadilo mi to.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 01 Jún 2012, 11:05

medzi manducou a mei-taiom je dost velky rozdiel, manduca je cela velmi pevna (bedrovy aj ramenne pasy) a ma aj zapinanie, ktore drzi ramenne pasy spolu, ked ich nemas prekrizene, aby sa nahodou nezosmykli z pliec. Preto sa tak da nosit, ale ako pise Janka, taha a nie je to velmi pohodlne najma na dlhsie nosenie. Tiez ju nosim prekrizenu pokial je mala vpredu, ak je na chrbte, tak si pasy nekrizim (asi sa to vpredu ani neda, strasne by tlacili, predpokladam, aj ten bedrovy ma riadne tlaci na bruchu). Ale hoci som s manducou naozaj spokojna, je super prakticka, tak pri uz takmer 100% noseni som takmer vylucne presla na satku, do manducy Hanku davam uz len na chrbat ked rano pripravujem obed, umyvam riad, upratujem a pod, pekne mi pritom zaspi a viem ju zlozit buvat na postel, co v satke nedokazem. Mozno opat ocenim manducu, ked Hanka konecne zacne chodit a budem ju davat stale hore-dolu vonku, uvidime ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 01 Jún 2012, 16:49

Tak už je doma, nosená elastická Liliputy, už len trénovať a potom v auguste na ostro... :-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 01 Jún 2012, 20:44

carodejnica píše:Tak už je doma, nosená elastická Liliputy, už len trénovať a potom v auguste na ostro... :-)



gratulujem a tajne zavidim, hned by som ju vyskusala na neakom drobcurikovi:-)) potom musis urcite hodit referencie ako sa nosi s pouzitou elastikou:-) nech dobre sluzi, nosi a viaze :goodjob: :love: !
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Jún 2012, 23:07

Ja by som tiež brala nejakého drobca, už si tak preberám, čo všetko bude pri druhom samozrejmosťou...dnes som si kúpila baby test, som síce bez menštruácie, ale také čudesné pocity, no bohužiaľ zatiaľ negatívny.Závidím ti Čarodejnica bábetkovskú eufóriu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Jún 2012, 12:58

Pridam moju skusenost s manducou. Kupovana v 2008, pouzivana pre syna od narodenia.
Na male babatka nam to nesedelo (ani dcerke), asi do 4 mesiacov sa v podstate dala pouzit iba nudzovo. Potom uz babatku sedela super, do nejakych 7kg/u nas asi 9 mesiacov som nosila na bruchu, potom ma to uz na bruchu prilis tlacilo, takze siel na chrbat. Pri noseni na bruchu mi viac vyhovovalo mat prekrizene popruhy, inac to zacalo byt po asi polhodine nepohodlne, tahalo to ramena. Na chrbte uzasne, nosila som tak bez problemov do 2r/11kg kedy to sam zacal odmietat. Mne akurat prilis nesadol ten bedrak - rozsirena cast pod zadockom dietata bola na mna prilis siroka (som nizka), a tak som na tom rozsirenom mieste rozparala sev, odstrihla z tej peny na sirku par cm, aby bol pas po celej dlzke priblizne rovnako siroky, a znovu zasila.
Rozopinaci zips sme pouzili dost malo, najprv sme mali manducu zvacsenu kvoli podpore hlavicky, potom kratko zmensenu, a potom uz zase bol dost velky na zvacsenu, keby sa to nedalo zmensit, nechybalo by nam to. Kapucku na hlavicku som len par krat vyskusala, zakazdym ho to zobudilo, takze zostala nevyuzita, hlava mu neklimbala, lebo si ju vzdy oprel o mna. Na manduce mi najviac chybal ulozny priestor - vrecko je uplne nanic, je len ploche, takze sa tam da dat max. listok na autobus, a aj ten sa tazko vytahuje ak dieta spi. Doma som si usila pripinaci ruksak a ladvinku, to som dost vyuzila hlavne pri noseni na chrbte.
Co ma vsak sklamalo, bola zivotnost. Prve 4 mesiace sme ju pouzili mozno par hodin, potom asi rok len na obcasne vylety, do MHD - asi 2h tyzdenne. Poslednych 8-9 mesiacov sa pouzivala denne 1-2h. Pri takomto pouziti sa bedrovy pas predral na diery na viacerych miestach, zrovna v case ked mi skoncila zaruka (mdc som kupovala 2 mesiace pred porodom). Navyse dotahovaci popruh na bedrovom pase sa natolko vysuchal, ze uz nedrzi utiahnuty. Do mdc sme investovali velku sumu preto, ze sme planovali dve deti a mysleli sme si, ze vydrzi pre obe. Nakoniec vydrzala tolko, ze keby sme nosili 2h denne, ako nosime teraz mladsiu, tak by sa zodrala najneskor po roku. Po jednom dietati je uz takmer nepouzitelna a nepredajna, pre druhe dieta som si radsej podla nej usila nove nositko, ktore som uz teraz vyuzila urcite viac hodin nez original manducu a stale vyzera ako nove, nikde ani naznak predratia latky... Ako som pisala, kupila som ju v r.2008, takze je mozne, ze odvtedy zmenili latku a mdc vydrzi viac, to uz neviem posudit a nechcem tu ohovarat, ale hlavne ak budete kupovat starsie manducy, treba si aj na toto dat pozor.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Jún 2012, 13:38

ja som nosila od 4mes do cca 20mes intenzivne v manduci denne - viac hodin. aj teraz v 22mes ju pouzivam este obcas doma, vonku uz chce behat a strider bike-ovat :-) manduca je v skvelom stave, akurat slinami vycucana farba na popruhoch od maleho. kupovana bola v 2010. ja ju potom este s kludnym svedomim mozem predat.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Jún 2012, 18:28

ZAUJíMAVé, JA TAKTIEž POUžíVAM MANDUCU VEľMI VEľA. OD 6 TýžDňOV (MALý MAL Už VTEDY 6KG) až doteraz(má 12kg). je mi veľmi pohodlná, či nadoma, na zaspávanie (mnoho mesiacov spával cez deň v manduce) alebo na dlhšie túry. pruhy som prekrižovala iba na začiatku. na moju postavu to nejako všetko pasuje-či na brucho, či na chrbát. celkovo na ňu nedám dopustiť, funguje stopercentne, jedine že vybledla čierna farba (aj som ju viac krát prala) - dobre to nevyzerá, ale v pohode by bola ešte na predaj. jediné, čo ma mrzí, že som si nekúpila svetlú- stále rozmýšľam, že túto predať a kúpiť si novú krajšiu :mrgreen: inak je to u nás jednoznačne najpoužívanejšia vec.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Jún 2012, 13:58

gabika78 píše:baby hádžem referencie.... objednala som si Ergo Organic vzor petunia... to sú také krásne tulipániky... od ťinťongov.. predpokladám.. lebo na balíku boli ich haky-baky.. a spokojnosť 1*****. Vyšiel ma po prepočte z dolárov na 49 EUR. Koľko stojí nový na SK snáď nemusím pripomínať... nech sa na mňa nikto nehnevá, že som nedala zarobiť našim... ale cez 300 rúk sa všetci na tom chcú nabaliť. :twisted:

http://www.dhgate.com/100-new-brand-hea ... 817b9.html

prišiel cca. za 3 týždne.


gabika, a ked to porovnas s originalom, je v tom nejaky rozdiel? Napr. spony, su rovnako kvalitne? V tomto by som sa bala cinskych fake-ov, aby tam neboli aj dolezite casti odflaknute :-/ ale inac je krasne, nech dobre sluzi :goodjob:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jún 2012, 15:20

Gabika, aj ja mám Ergo (Sport). Chcela som sa ťa opýtať, či sa ti dá v Ergu dojčiť? Lebo nám to nikdy nešlo, ani keď bola maličká, ani neskor. Zvažujem, či je to chyba Erga (v porovnaní s Manducou, mai-taiom), alebo moja chyba, že som nemožná. Ja totiž váham, že by som Ergo predala a kúpila iný nosič, kde by dojčiť šlo, ale neviem, či to má cenu, lebo inak som s Ergom celkom spokojná.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 09 Jún 2012, 21:17

quaxi : :) :) :) ja som nepísala, že som si objednala feik.. ale originál ERGO. Jedno som predala s originál krabicou a príslušenstvom... a toto ergo čo mi prišlo je tiež originál s návodom, krabicou, dátumom výroby a sériovým číslom modelu. Feik by som neriskovala. Chcela som Ergo a nie nenositeľnú atrapu. :D :D :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 09 Jún 2012, 21:19

kinsi píše:Gabika, aj ja mám Ergo (Sport). Chcela som sa ťa opýtať, či sa ti dá v Ergu dojčiť? Lebo nám to nikdy nešlo, ani keď bola maličká, ani neskor. Zvažujem, či je to chyba Erga (v porovnaní s Manducou, mai-taiom), alebo moja chyba, že som nemožná. Ja totiž váham, že by som Ergo predala a kúpila iný nosič, kde by dojčiť šlo, ale neviem, či to má cenu, lebo inak som s Ergom celkom spokojná.



jeeeej tak to nie.. ja si myslím, že Ergo je vymakané.. určite ho nepredávaj :-)

Dojčiť som v ňom pár krát skúšala (keď mal malý horúčky).. ale bolo mi to nepohodlné.. takže ma to nikdy nenapadlo dojčiť v ňom. Dojčenie si vychutnávam v pohodlí a nie za pochodu. ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Jún 2012, 11:15

gabika78 píše:quaxi : :) :) :) ja som nepísala, že som si objednala feik.. ale originál ERGO. Jedno som predala s originál krabicou a príslušenstvom... a toto ergo čo mi prišlo je tiež originál s návodom, krabicou, dátumom výroby a sériovým číslom modelu. Feik by som neriskovala. Chcela som Ergo a nie nenositeľnú atrapu. :D :D :D

Jaaaaj prepac, ja som videla ze tam maju niektori predajcovia napisane ze to nie je original, ale pozeram ze pri tom tvojom to nie je, a tie co nie su orig su tam este o kus lacnejsie. Ale vlastne to nie je problem zistit - na oficialnej stranke erga sa da zaregistrovat model podla serioveho cisla.

kinsi - v manduce som kojila asi 2x v najvyssej nudzi (na kopci vo fujavici, ked som ho nechecla vyberat z teplucka a nebolo si kde sadnut), tiez to nie je pohodlne. Musis dat nositko uplne nizko a trochu nabok, aby malo babo hlavu vo vyske prsnika. Tipujem ze vsetky nositka na tom budu rovnako, ta poloha nie je prilis kompatibilna s kojenim. Radsej si daj pauzu a nakoj normalne :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Jún 2012, 12:11

ja dojcim v manduce casto a pohodlne 8-)

A celkovo zhodnotenie, ak teda neberiem, ze mam radsej satku, lebo je mi pohodlnejsia a krajsia :mrgreen: tak manduca je podla mna super prakticka. My vela vyuzivame tu kapucku, lebo Hanka spava s hlavou zaklonenou, alebo vselijakou zvesenou, neda sa povedat, ze by sa casto o mna pekne opierala, takze vyuzivana je stale + aj ako ochrana proti slnku/vetru. Tiez manducu rozopiname a zapiname - vpredu ju mame zapnutu, aby mohla mat H. rucky uz vonku (nosi teraz dost manzel) a ja zase, ked ju vzadu uspavam pri domacich pracach, tak ju mam rozopnutu, lebo mi drobec odtial vyskakuje a zaklana sa. Vyuzivala som ju kedysi dost aj na bok - ked som varila a Hanka nebola v zaspavacom case, tak mi asistovala z manducy. Mame tu svetlu - prirodnu, takze ak aj bledne, nie je to vidiet :) Stale vyzera ako nova, nic zatial nepovoluje, ani sa nikde nederie, ci netrha. No ako vravim, nie je vyuzivana celych cca 13 mesiacov, co ju mame uplne denne, ale zase dost casto, myslim. Ako pise quaxi, to vrecko vpredu je uplne nepouzitelne, ale ja nosim vzdy ruksak von, takze tam mam veci, ani si neviem velmi predstavit, kde by som na nosici mala mat nejaky normalny ulozny priestor, do kt. by sa realne aj nieco zmestilo. Jedine, ze manducy nie su az take pekne ako ine nosice a najma mei-taie, kde sa da krasne vyblaznit s roznymi dizajnovymi latkami, ale zase niektore limitky su fakt paradne ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 20 Jún 2012, 14:08

Baby, nikdy by som nepovedala, že medzi dvoma značkami šatiek bude až taký rozdiel. Kúpila som si dve Didymosky Indio, aby som v týchto teplách mohla častejšie prať. No a moja Storchen išla do spodného šuflíka. A to nie sú cenovo až také rozdielne...
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Jún 2012, 12:19

Kandy píše:Baby, nikdy by som nepovedala, že medzi dvoma značkami šatiek bude až taký rozdiel. Kúpila som si dve Didymosky Indio, aby som v týchto teplách mohla častejšie prať. No a moja Storchen išla do spodného šuflíka. A to nie sú cenovo až také rozdielne...


wau.. a to si kupovala nové... tak potom chodil u Vás Ježiško... lebo to sú riadne palety.. za tie šatky. :cry:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 22 Jún 2012, 16:01

Nastúpila som naspäť do školy a prišlo mi štipko. Keby som bola len na rodičovskej, tak si to samozrejme nemôžem dovoliť. :? Ale keď som už mala peniaze, tak mi to nedalo. A ešte k tomu idem predať kočík a jedálenskú stoličku, tak sa to nejake vyrovná. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 22 Jún 2012, 18:40

Len na margo, Didymos sa už aj u nás dá zohnať z druhej ruky. Naviac tkané šatky získavajú lepšie vlastnosti zanosením a ak sa o ne majiteľka dobre starala, tak to môže byť veľmi dobrá kúpa.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Jún 2012, 20:48

Kandy, vitaj v Didymos mafii :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Jún 2012, 22:03

Ivula píše:Len na margo, Didymos sa už aj u nás dá zohnať z druhej ruky. Naviac tkané šatky získavajú lepšie vlastnosti zanosením a ak sa o ne majiteľka dobre starala, tak to môže byť veľmi dobrá kúpa.



ja mám Didymos vlny.. z pod ruky.. ale, že by to bola výhodná kúpa sa mi nezdá... niektoré maminky by si maly vo Wikipedií pozrieť čo znamená z druhej ruky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jún 2012, 22:11

čo máš s nimi? aj ja mám didymos vlny. je to úžasná šatka. ale kupovala som novú, z druhej ruky som nezohnala to, čo chcem (značka + vzor + potrebná dĺžka).
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 22 Jún 2012, 22:15

Tak keď sú zanosené lepšie, možno by sa z toho dal urobiť biznis. :mrgreen: Zanosím šatku za 30 EUR. :D
Luciole, však si ma v podstate ty nalomila, ako si si kúpila novú šatku. ;)
Gabika, čo bola tá šatka málo zanosená, či príliš drahá? :) Nejak som neštudovala ceny použitých šatiek.
Ináč, taká možno blbá otázka. Po opraní zvyknete šatky aj ožehliť? Lebo ja nezvyknem žehliť skoro nič, tak že či sa tá šatka po ožehlení spáva nejak lepšie.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 23 Jún 2012, 23:36

shira, Kandy: áno bola drahá... potom ma mrzelo, že som si rovno nekúpila novú.. :-( Vieš čo keď moju ožehlím.. tak sa mi na chvíľu zdá,, že je poddajnejšia.. ale vlny je stráááášne hrubá.


Shira: čo si myslíš.. o tom, skúšala si aj iné šatky... kamoška má Indio a pruhy.. a moja je oproti nim srááášne hrubá. fňuk
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Jún 2012, 07:39

celkovo nežehlím, suším v sušičke, všetko je potom mäkké...ked sa to hneď vyberie a odloží, tak to nie je pokrčené (samozrejme okrem pár kusov z ľanu alebo nejakých košieľ.., tie treba žehliť, tak po opratí ležia pár mesiacov na kope na žehlenie :mrgreen: )
nemám možnosť porovnať. áno, didymos vlny je hrubá, ked som ju dostala, bola som prekvapená. ale ked som bola na stretávke s mamičkami a skúšali si ju viazať, tak boli nadšené, že sa dobre viaže od začiatku, ako "zanosená" -ja neviem, nie som skúsená šatkárka, snáď budem po druhom dieťati. ja zase ľutujem, že som si nekúpila nejakú kratšiu šatku, lebo v podstate viažem iba batoh, na predok dávam manducu, horizontálne neviem nosiť-nikdy sme tak nenosili... lákali ma aj tie vlny s hodvábom, ale mala som strach, že sa mi to bude nejako šmýkať a uvoľňovať...neviem..zase na druhej starne, mám jedny hodvábne šaty- a tie nie sú hladké, ale drsné, absolútne bez údržby a zbalím ich doslova do dlaní. je na nich aj také bolerko na viazanie a viaže sa perfektne, nešmýka sa to, tak možno je aj tá šatka na tento spôsob. len tá cena :o :o :o keby som bola šatkový macher a fakt by som ju využila tak ako manducu, tak si ju kúpim, ale takto by to bol si zbytočný luxus. ideálne by bolo v kamennom obchode alebo u mamičiek vyskúšať, chytiť do rúk.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 24 Jún 2012, 13:21

Ja mám jedno to Indio Limitku Ranunkel. Som chcela nieco tenke na leto, tak mi tuto odporucila predavacka. No len este mi farebne padla do oka Indio smaragd, tak som sa nevedela rozhodnut a nakoniec zobrala obe. A to sa mi este pacila dalsia limitka taka strieborna, ale som si povedala, ze netreba prehanat. :mrgreen: No ale pointa. Ta limitka na prvy pohlad a dotyk nie je ovela tensia. Az ked som vyskusala uviazat jednu a potom druhu, tak som zistila, ze je tam teda dost znatelny rozdiel. Hlavne na uzle, ale aj pri noseni. Takze teraz v tych horucavach si beriem vacsinou tu tenucku. Povodne tiez rozmyslala nad vlnami, len tie nemali. A ani dalsie limitky s hodvabom. Ale hej, to uz su ine ceny...
Ja tiez nezehlim, vsetko hned vyberam z pracky, tak to nie je ani nejak pokrcene. Len kosele ozehlim, ale aj to tesne pred nosenim. A manzel nastastie potrebuje obliect koselu raz za polrok. :D
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron