akné

debata o všetkom a pre všetkých

akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2012, 09:02

Prosím poraďte niečo na prevenciu proti akné a aj na vyliečenie :( prijímam rady a typy,sem s nimi :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Máj 2012, 13:35

mne funguje rada jednej dermatologicky - ak su "ciste" creva tak je cista plet. ale zase ja som mavala len vyrazky na cele a na brade. a kozmetika Avene mi vyhovuje.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: akné

Neprečítaný príspevokod mia » 25 Máj 2012, 21:34

mne velmi pomaha Seba Med - Hlbkovo cistiaca pletova voda
http://www.sebamed.com/index.php?id=2285&L=1
kupujem ju v dm dorgerii... ;)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2012, 21:40

dik,tak kuknem v DM...

viete,myslela som,ci nebudete mat nejaku radu,ze sa plesnem pri nej po cele, ze mohlo mi byt jasne....pytam sa na tomto fore preto,lebo tu ludia uvazuju inac...akne mi pride choroba, ktora vznikla v tejto dobe,ci sa mylim?? myslite ze nou trpeli aj ludia v minulosti??

s tou stravou je to bieda, nedokazem zmenit jedalnicek,lebo nemam v moci nasu kuchynu a ak aj som robila pokusy,tak nove jedla ,mi nezachutili :( tak neviem uz co,viem moze za to aj stres,a hormony,ale preco dakto ma plet jak babatko a dakto nikdy nebude mat peknu...

nepouzivam ziadne kremy, maste,to by bola uz moc mastna si myslim...

viete co,ale niekey mam pocit,ze este aj maly ma drobne vyrazky,fakt neviem,ci to je taka zla strava,alebo hormony... :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2012, 21:41

mia píše:mne velmi pomaha Seba Med - Hlbkovo cistiaca pletova voda
http://www.sebamed.com/index.php?id=2285&L=1
kupujem ju v dm dorgerii... ;)

a da sa to pouzivat dlhodobo??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod mia » 25 Máj 2012, 22:11

hm, dobra otazka... pouzivam ju asi 3/4 roka (po porode sa mi zhorsila dost plet, tak som zacala hladat nieco nove a skoncila som u tohto s velkou spokojnostou...), tak neviem...

pozerala som zlozenie, no neviem, ci to pomoze ;) :
Ingredients: Aqua, Alcohol denat., Panthenol, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Ethoxydiglycol, SodiumLactate, Allantoin, Hamamelis virginiana extract, Hydrolyzed Silk, Cucumis sativus fruit extract, Butylene
Glycol, Polyquaternium-22, Glucose, Caramel, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 42090.
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: akné

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Máj 2012, 22:43

sestra mala v minulosti velky problem s akne a vyskusala vsetko mozne,, vraj sa jej to velmi zlepsilo po tom, co dala pleti pokoj (s umyvanim, kozmetikou) a zacala sa vyhybat chemii zvnutra i zvonka, no ale moze to byt len nahoda, ze akurat vtedy sa jej konecne ustalili hormony :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2012, 22:45

ja som mala pocit,ze pocas tehu a po porode som to mala lepsie o dost...ale posledny mesiac sa hormony poblaznili :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Anna » 25 Máj 2012, 23:35

Mne sa pozdáva názor Tiny, zobrala som si príklad od Angličana, ktorý chcel dokázať , že všetky kozmetické prípravky sú zbytočné- pol roka sa umýval iba čistou vodou a práve až po takej dobe aj čistou vodou dokázal odstrániť "mastné vlasy", vyskúšala som na sebe- na pleti- funguje to, zo začiatku som mala šupinky/ suchá pleť/, ale neriešila som..po čase sa maz začal tvoriť spontánne, teraz sa natriem tak raz za týždeň...Chémia pomôže umelo pleti, ale ju aj naopak v hĺbke dobre vysuší a samozrejme sme tým, čo jeme...no musím povedať aj to, že s pleťou nejaký výrazný problém ani v minulosti nebol, ja rieši skôr pigmentácie...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod tina » 26 Máj 2012, 00:00

anna, a ako tie pigmentacie riesis? to by som fakt potrebovala poradit lebo normalne rovnomerne pehy by mi nevadili, ale min. leto to uz boli skor flaky a cim dalej, tym boli vyraznejsie, hoci (alebo prave preto ze?) som na ne zacala natierat vysokofaktorovy ochr.krem. No bola som ako indian!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: akné

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Máj 2012, 08:04

maly prehlad chemie a jej posobenia v kozmetike: http://dionee.blog.cz/0910/skodlive-latky-v-kozmetike
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Máj 2012, 10:19

Anna píše:Mne sa pozdáva názor Tiny, zobrala som si príklad od Angličana, ktorý chcel dokázať , že všetky kozmetické prípravky sú zbytočné- pol roka sa umýval iba čistou vodou a práve až po takej dobe aj čistou vodou dokázal odstrániť "mastné vlasy", vyskúšala som na sebe- na pleti- funguje to, zo začiatku som mala šupinky/ suchá pleť/, ale neriešila som..po čase sa maz začal tvoriť spontánne, teraz sa natriem tak raz za týždeň...Chémia pomôže umelo pleti, ale ju aj naopak v hĺbke dobre vysuší a samozrejme sme tým, čo jeme...no musím povedať aj to, že s pleťou nejaký výrazný problém ani v minulosti nebol, ja rieši skôr pigmentácie...

vazne sa daju mastne vlasy odstranit umyvanim cistou vodouM?? to by som brala, len pol roka je trocha dlha doba, nechcem chodit jak stasidlo :D

ale napr moja 4r neter, nerada umyva vlasy, tak jej sestra umyvala raz za dva tyzdne...a vlasy?? stale krastne, ciste, rovne, hladke, nemastne, plny objem!! ja neumyjem tri dni a som ako strasiak :( ale to je uz mimo temy...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Máj 2012, 14:17

K akné, tiež som dlho s ňou bojovala, ale časom to prešlo, či už tým, že vek (čoskoro 37), alebo tým, že ani ja nič nepoužívam, umývam sa len čistou vodou, žiadne krémy nič, ale pleť nemám ideálnu, široké póry a dosť drsnú. :?
K mastným vlasom, to som teraz doslova objavila, ja som si dlhoooooo umývala vlasy každý druhý deň, a furt mi strašne mastneli, teraz na materskej sa mi "zadarilo" umývať menej často, navyše mám dlhšie vlasy, ktoré nosím do "copu", často som v rýchlosti urobila len to, že som si umyla len ofinu, vlasy do copa a išla som do ulíc. :lol: A zrazu som zistila, že vlasy sa začali menej mastiť, teraz si umývam tak raz do týždňa a v pohode, vydržia 3-4 dni pekné, nie sú vôbec mastné.
Takže je niečo na tom pravda, že príliš kozmetiky možno aj škodí. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: akné

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Máj 2012, 20:29

Ja si myslim, ze okrem kozmetiky su to aj ine toxiny, ktore za zivot nazbierame. Kolko sme len dostali za zivot ockovacich latok? Co jeme nie je len o tom, ze sa jedia "nezdrave" jedla ako salamy a mastne maso. V kazdom polotovare je tolko umelych pridavkov, konzervacnych latok, farbiv a kto vie co este. Ani cerstve ovocie a zelenina casto nie su uplne mimo tohto nebezpecia, kedze su pestovane na pesticidoch a striekane. Vsetky tieto toxiny sa v tele usadzuju a u niekoho sa to prejavi ako akne, u ineho nemusi, lebo telo sa s tym dokaze lepsie vysporiadat.

Norika, mohla by si sa skusit detoxikovat (su rozne sposoby), mozno by Ti to pomohlo..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Máj 2012, 22:20

ked toto ke problem asi od 11 rokov :( fakt svetla chvilka bolo tehu a poporode...posledny mesiac mi zakolisali hormony, tak preto,a vzdy je to ako sucast PMS...takze s prevenciou asi nic neurobim....a tiez nie je akne ako akne....napr cierne bodky, tie ked sa nedaju von,tak neviem ci same zmiznu...a co sa tyka velkych vyrazok,tak je najlepsie nebabrat, ono sa to pomaly vstrebe celkom....uz som jak chora , snazim sa natierat vodou s citrovitalom alebo MM :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Anna » 27 Máj 2012, 13:24

Tina, k hyperpigmentáciám: chodila som fliačiky odstraňovať laserom, pomohlo, ale nezmizli úplne, preto na jeseň skúsim výkonejší ,klasický laser, kolegyňa z KE mi povedala, že jej odstránili na jednom sedení/plošne približne ako moje, vyzerajú ako starecké/, nezdá sa mi to, ale zase prečo by ma zavádzala...ja mám určite hyperpigmentácie z antikonc. tbl a samozrejme všetky tie krémy z minulosti/ určite sú fotosenzibilné/.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod tina » 27 Máj 2012, 23:23

Anna, no, laser je pre mna asi dost drahy...a mam z neho priznam sa obavy, ci by to nepodrazdilo kozu v buducnosti k este vacsej pigmentacii. Skusim na toto leto kupit prirodny opalovaci krem na mech. baze - mineralov... a nezabudat sa kazdy den natriet (pri mojej povahe tazka uloha :) )
Norika, mne sa to nezda zly napad ten citrovital... je to aj na pribalovom letaku. dnes ma napadlo, ze aj- Tea Tree olej (100% cajovnikovy olej) co mam doma, ma napisane, ze pomaha:
http://radynavody.sk/tea-tree-olej-rada.htm
http://www.australian-bodycare.sk/TTO.html
http://wanda.atlas.sk/zazrak-menom-tea- ... 34407.html
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Aug 2012, 18:02

ahojte zienky, potrebujem poradit....malemu sa asi dva tyzdne robia take zvlastne vyrazky....zacalo to na nozke dvoma vyrazkami, a potom na tvari, na chrbatiku, posledna na uchu....nie je ich vela ..asi tak jedna vyrazka za dva tri dni...a kym prva zmizne druha sa urobi...vyrazka je naprv ako pupenec a potom to vyzera ako akne...ziadna teplota, neviem z coho to ma :( nemate nahodou skusenst s niecimtakym??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 03 Aug 2012, 21:21

Norika píše:ahojte zienky, potrebujem poradit....malemu sa asi dva tyzdne robia take zvlastne vyrazky....zacalo to na nozke dvoma vyrazkami, a potom na tvari, na chrbatiku, posledna na uchu....nie je ich vela ..asi tak jedna vyrazka za dva tri dni...a kym prva zmizne druha sa urobi...vyrazka je naprv ako pupenec a potom to vyzera ako akne...ziadna teplota, neviem z coho to ma :( nemate nahodou skusenst s niecimtakym??


susedovmu malému sa to robí.. a keď boli na pohotovosti tak im doktorka povedala, že stačí keď ho komár štipne na jednom mieste a krvou sa mu to potom prenáša.. a pupence sa mu robia aj na iných miestach...
pozerala som ako puk.. neviem či mám tomu veriť ešte som nikdy nič také nepočula.. neviem máte niekto iný s tým skúsenosti?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Aug 2012, 21:36

mne rodina tvrdi, ze to je postipane....lenze tie prve dva co mal na nozke, neviem,ako ho nieco postipalo, bolo pocas dni,ked prsalo, nechodil naboso...akurat doma chodi casto bosi....mozno ze len prehanam..a za chvilu to prejde,... ani ho to nesvrbi....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: akné

Neprečítaný príspevokod babiola » 04 Aug 2012, 09:52

ahoj nori,

to co pises: "nepouzivam ziadne kremy, maste,to by bola uz moc mastna si myslim..." to praveze funguje tak, ze ked dodavas pokozke formou kremu maz, tak zacne produkovat menej vlastneho. a cim viac vysusujes, tym viac mazu produkuje. preto napr. na aknoznu plet urcite nie alkoholove silne pletove vody a pod.

mam znamu, co ma svoju stranku s biokozmetikou. mala velke problemy s pletou, zije v anglicku a tam si nasla bio znacky, ktore jej pomahaju, tak ich dovaza na svk.
tu dava aj rady http://www.biokozmetikaorganicare.sk/st ... let-s-akne ale odporucam skusat opatrne, v bio kozmetike mozu byt silne alergeny.

tiez ale hovori o tom, ze cistit zvnutra je priorita.
poslem ti do posty este mail, co mi raz pisala o pleti.
babiola
 

Re: akné

Neprečítaný príspevokod babiola » 04 Aug 2012, 09:58

a moja kozmeticka hovori, kazde rano na lacno pohar vlaznej vody so stavou s pol citrona :)
babiola
 

Re: akné

Neprečítaný príspevokod Anna » 05 Aug 2012, 08:02

Myslím si, že je doštípaný, náš malý má teraz dosť dlhosahojacich pupencov, no a s "prúdením v krvi", prišlo mi to trošku smiešne, pochybujem o nejakej bakteriémii...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron