Dojčenie počas nosenia

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Apr 2012, 17:37

ano ano, snad by sa to dalo skúsiť aj na tom mojom veľkom dojčati :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Apr 2012, 22:19

Na tom americkom videu je pekne vidiet, ze nozky najprv vystrcila von, ale kedze plysove babo bolo male, tak strcila nozky dnu. Takze pri vacsom dojcati by som nechala nozky von (tvar velke M, kolienka vyssie ako zadocek) a inak to nechala tak isto.
Mne sa ten uvaz paci aj preto, lebo sa mi zda, ze je potom jednoduche dat dietatko z polohy koliska do vertikalnej polohy (obzvlast, ked su nozky von).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 10 Apr 2012, 21:21

Vdaka za linky. Tak som skusila viazat kolisku podla Veroniky a naozaj mala pravdu, ze tie pruhy som vpredu opacne krizila. Skusala som aj ten kriz na boku z druheho videa od TIA, ale zatial sa mi to nepodarilo dost pevne uviazat. Neviem, ci nezacnem skoro nacvicovat aj zvisle uvazy, lebo ak jed drzim Adelku len na rukach, tak nalezato sa jej az tak nepaci. A este dvojity kriz, to je vlastne akoby som uviazala kriz s kapsou na chrbte ale dieta si dam dobredu, tak je?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Apr 2012, 23:52

na to ti uz neodpoviem, taka dobra zasa nie som :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Kandy » 11 Apr 2012, 09:10

Janka, presne tak viažem ja, len som nevedela, že sa to volá dvojitý kríž. Pre mňa je na ňom super, že môžem malého rýchlo vložiť a vytiahnuť. Je to praktické, keď ideme na ihrisko. :-) A viaže sa presne tak, ako si napísala.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Apr 2012, 11:03

janka, tak som sa na to sice nikdy nepozerala, ci je to obratena kapsa :mrgreen: lebo ziadnu kapsu tam nerobis, ale je fakt, ze zacinas zozadu - stred satky si das na krize, vedies satku okolo pasa dopredu, prehodis do kriza cez jedno a druhe plece - tym vznikne vpredu kriz, potom tak isto prekrizis zase vzadu - ten pruh, co je vpredu spodny by mal byt aj vzadu spodny a zase okolo pasa dopredu a tam uviazes na uzol. Vlozis Adelku, pozatahujes, uviazes poriadne a potom ho uz mozes mat na sebe a dietatko iba vkladat a vyberat podla potreby. Je to naozaj super, ako pise aj Kandy, ze nic uz potom neutahujes, neprevezujes, nezametas satkou zem, uvaz je stale pripraveny pre babo. No myslim, ze sa skor hodi uz pre trochu vacsie babo, co uz je pevne a drzi hlavicku, lebo tym, ze tam nie je ta kapsa, ktoru mozes krasne vytiahnut vysoko na zatylok babatka, tak zafixovat sa da len jednym tym pruhom latky, ja to vyuzivam, ked tak hanka zaspi... vyborny navod tu, ak sem este niekto nevkladal, nepozerala som tie videjka: http://www.youtube.com/watch?v=Vftt4oy7VF0 (viazanie sice az s takym velkym babom, ze ma rucicky cele vonku, ale ku koncu je ukazane, ako je to pre mensie)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod miriam » 11 Apr 2012, 16:15

Aj ja sa priklanam k dvojitemu krizu, nase druhe mimi som skusala najskor nosit v koliske v krizi s kapsou vnutri, ale nebolo to ono. Az po objaveni dvojiteho kriza sa zo mna stala koliskova proficka :) Ako som uz inde pisala, ja velmi v satke dojcit neviem, ale v tomto uvaze je to jednoduchsie..Urcite sa ale oplati s uvazmi troska spekulovat- mne koliska tak velmi vyhovovala, ze som prve tri mesiace po narodeni malickeho nic ine neskusala a ked sme ho na Vianoce na doma chceli dat do Manducy, takmer pukol od jedu :) Rovnako neznasal nosenie na zvislo v satke. Nastastie sa trpezlivost oplatila, skusali sme sem tam, popritom stale len koliskovali a posledne dni konecne akceptuje aj nosenie na zvislo. Takze sa urcite oplati aj malinke babo raz za cas supnut do nosica alebo satky vertikalne, aby vedelo ze aj take existuje..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 15 Máj 2012, 17:24

Hura, podarilo sa nam dojcit uz aj v satke aj v manduce. Veeeeelmi sa tesim! Ondrej mi pomaly plni vsetky moje priania :D
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Máj 2012, 17:14

Aké oblečenie nosíte pri nosení, predpokladám nejaké špeci tričká na dojčenie však?
Jáj, všimla som si, že tu sa to rieši.... viewtopic.php?f=12&t=105&start=25&hilit=tricka
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 21 Máj 2012, 17:59

tielko, alebo s vystrihom, alebo bez ramienok. ine uz ani nenosim :-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Máj 2012, 07:31

speci nie, len vyberam vsetko take, cez co sa da zhora dostat ku zdroju ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Máj 2012, 07:42

ja mam speci :D a bez nich ani na krok :D , dve mam na doma, dve na von a + 1 s dlhym rukavom.....su hrozne drahe, tak treba hladat v bazari
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Máj 2012, 09:47

luciole píše:speci nie, len vyberam vsetko take, cez co sa da zhora dostat ku zdroju ;-)

paulinaz píše:tielko, alebo s vystrihom, alebo bez ramienok. ine uz ani nenosim :-)


Tak zhora vyberať, alebo tielko si viem predstaviť tak doma, ale medzi ľudí, vonku na prechádzke, či už v lete, alebo keď je chladnejšie si to nejak neviem predstaviť.... :o :o :lol:
Tak to skôr ako píše Norika...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Máj 2012, 09:52

ale to vyberanie zhora je pohodlnejsie ako kojotricko...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Máj 2012, 10:19

Norika píše:ale to vyberanie zhora je pohodlnejsie ako kojotricko...

ahá, tak treba zháňať tričká s výstrihom po pupok :lol: 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod TIA » 22 Máj 2012, 10:21

carodejnica píše:Tak zhora vyberať, alebo tielko si viem predstaviť tak doma, ale medzi ľudí, vonku na prechádzke, či už v lete, alebo keď je chladnejšie si to nejak neviem predstaviť.... :o :o :lol:
Tak to skôr ako píše Norika...


A ako si dojcila vonku starsiu? Ja dojcim tiez bez speci tricka, ako pisu baby, zvrchu, a to nielen v nosici, ale aj ked si niekde sadneme, v parku, na lavicke, v kaviarni, minule som ju dojcila na dedinskom futbalovom zapase plnom primitivnych podnapitych divakov 8-) . Uz som si zvykla, je to jednoduchsie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 22 Máj 2012, 11:24

A teraz je v obchoch aj kopec triciek s rozopinanim vo vystrihu, takze pohoda. Akurat potom sa obcas zabudnem a chodim taka porozopinana, no sranda velka :-)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Máj 2012, 11:56

carodejnica, vobec netreba po pupok, len s pruznym vystrihom (mnohe maju vo vystrihu gumicku, ani ja som si to neuvedomovala, kym som nezacala dojcit, ale je to tak), alebo rozopinacie, ako pise Lucifera. Ja mam napriklad velke prsia, ziadne tielka rozhodne nenosim. No ked idem na nakup, vsetkym topom natahujem vystrih :mrgreen: Ked je dostatocne pruzny, aby som cez neho pohodlne vytiahla prso, tak beriem ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Máj 2012, 13:38

Ja viem, otázky ako vystrašená prvorodička ... :lol:
Ide o to, že ja som práveže staršiu dcérku vonku - teda na verejnosti - skoro vôbec nedojčila, ona bola kočíkové dieťa :? , vždy prechádzky prespala, a do obchoďákov som chodila minimálne (do pol roka nikdy, nakupovala som u nás v dedine v potravinách) a v lese mi to bolo jedno :) , a ak to teda na ňu prišlo, tak som si našla nejaké miesto bokom, sadla som si a dojčila som tak, že som si vyhrnula tričko zospodu, nenosila som ani špeci kojo podprdy (tie sú o ničom, také handry, mám veľké a nie moc pevné prsia, :evil: potrebujem ich udržať čo najďalej od zeme), to som zase vystrčila inštrument ponad podprdu ... teraz už chcem nosiť a dojčiť v šatke, alebo v nosiči a zle by sa mi dojčilo s vyhrnutým tričkom, pol chrbáta by mi bolo vidno - tak som bola zvedavá, ako to riešia profíčky. ;)
No, ale aj tak mi z toho vyplýva, že budem musieť obmeniť garderóbu...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod tina » 22 Máj 2012, 15:15

ja nosim normalne nekojo oblecenie, tricka s velkym pruznym alebo V- vystrihom co sa da stiahnut cez prsiana -ale na von si pod to dam este elasticku sportovu podprdu-tielko s mensim vystrihom, co sa da vyhrnut z dola...tym padom neni vidiet skoro nic.
Pri trickach s malym vystrihom to zas kombinujem s takym tielkom, co ma velky pruzny vystrih - takze opacne: tricko vyhrniem zdola a tielko zhora...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Máj 2012, 22:11

Ja to riesim presne ako Luciole, ziadne speci kojo tricka, len take co maju pruzny vrch budna gumicku alebo gombiky...zo spodu nevytahujem, kedze mam pruh a vytahane brusne svaly, tak sa s nim nechcem pretrcat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Máj 2012, 23:18

Co sa tyka podprsenky, mne sa velmi osvedcili bezsvove, pokial mozno mikrofazove (ak to teda spravne pisem), ziadne dojciace s odklapanim. Uplny ideal je, ked su so sirokym ramienkom. Su makkucke a pruzne a nie problem dodat potravu na poziadanie ;) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Zuzina » 04 Júl 2012, 00:12

Super zbierka navodov je na www.nosmesa.eu, video aj obrazkove, fakt odporucam... Janka, pri mojej malej som mala tiez pocit, ze ona snad nevie, ze satka je pre nas to naj ;) Ale teraz je to uz vsetko ok a do satky sa tesi.. Nam sa osvedcilo respektovat, ked chce aj ked nechce, nerobit si z toho tazku hlavu. Tiez som si vravela, kde beru tie babatka, co trpezlivo cakaju, kym mama doviaze a uz mam take doma ;) Drzim palce :goodjob:
Zuzina
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 29 Jún 2012, 21:41
Bydlisko: Šaľa
Počet detí: 1
1. dieťa: Nina
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Zuzina » 04 Júl 2012, 00:21

Sorry, baby, nevsimla som si, ze je tu aj strana 2 a tema sa trocha zvrtla inym smerom :D ale snad bude link niekomu uzitocny ;)
Zuzina
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 29 Jún 2012, 21:41
Bydlisko: Šaľa
Počet detí: 1
1. dieťa: Nina
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 16 Sep 2012, 15:36

Ahojte, idem sa tak trochu posťažovať. Celé to nosenie je u mňa v bode nula, či na bode mrazu. :( :( :(
Všade píšu, noste v šatke, dieťa bude mať samoobsluhu, vy voľné ruky... :?

Problém je, že dojčenie u mňa v šatke nehrozí, čo ma štve. Ako som spomínala inde, tak som mala problém s prisatím syna. Teraz bude mať 5 týždňov. Dodnes to nie ideálne, pusu neotvára moc dobre. Z toho vyplýva, že jediná u mňa vhodná poloha na dojčenie je priečna, prípadne futbalová. Jednou rukou mu podopieram hlavu a druhou prsník - mimochodom veľký, ťažký, a vôbec nie pevný :evil: , prsia mi siahajú pomaly po pupok - musím vystriehnuť vhodnú chvíľu, keď otvorí ústa a prs mu vraziť do pusy, potom počas celého dojčenia prs aj hlavu pridržiavam, aby som docielila správne asymetrické prisatie. Lakte mám podopreté vankúšmi. Toto si v šatke neviem predstaviť. Nedá sa mi dojčiť tým pádom, ani v klasickej, ani po ležiačky... čo ma štve, lebo dcéru som presne dojčila len v týchto dvoch polohách. Pevne verím, že sa to časom zlepší, lebo chcem dojčiť po ležiačky (v noci) a aj v klasickej, lebo tá je ideálna niekam na verejnosť....

No, ale druhá vec sú prsia, s tým som vlastne začala aj túto tému. Skúšala som si uviazať šatku bez dieťaťa, ale tie prsia mám veľké a fakt na pupku, takže v polohe kolíska by dieťa ležalo na prsiach, nie pri prsiach, či pod nimi... :( Takže nechodím von s ním v šatke, lebo keby sa zobudil, tak aj tak ho vonku nenadojčím, pretože v šatke to nepôjde a okrem toho, ja proste neviem dojčiť bez mojich vankúšov. Takže chodíme von len v kočiari a blízko domu, aby som ho stihla rýchlo vybrať a nadojčiť, keby sa zobudil.

Tretia vec je, že syn nemá rád, keď mi leží na hrudi, či už sedím, alebo ležím, teda v takej tej klasickej polohe ako do manducy, hneď sa začne mrviť, je jedno, či sme koža na kožu, alebo oblečení, hneď sa potrebuje schúliť do klbôčka ku lakťu... takže takto nejak by som si ho aj dala do šatky, ale aj tak sa sám, vzhľadom na vyššie uvedené, obsluhovať nemôže.. takže, keď mi zaspí v náručí, tak ho vždy preložím.

Takže momentálne vôbec nešatkujeme, cez deň spáva v korbe od kočiara v obývačke (proste denný spánok, bežné ruchy, to som praktizovala aj pri dcére a navyše ak zaspí, korbu môžem šikovne nakliknúť na podvozok a ísť von), v noci v postieľke - ešte stále spím s dcérou a nechcem, aby ho pripučila a aj tak sa nám po ležiačky nedá dojčiť... V noci sa budí (našťastie len) jeden krát a idem ho nadojčiť do obývačky, aby som nerušila rodinu.

Takže takto som dopadla. :x
Nejaké rady?

mmch. som prihlásená na kurz viazania šatiek do rodinného centra do ZA, takže tam možno ešte niečo vymyslíme, ale nedávno sa riešilo na Facebooku v skupine o nosení (myslím, že Klemka to písala), že tiež mali problém s uviazaním šatky pri veľkých prsiach... :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron