Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Apr 2012, 14:48

Ja neviem, ja som to nejak extra nesledovala, ale zdá sa mi, že ho ubudlo, pretože som si tiež všimla, že malá nepregĺgala a navyše, ja som vždy "cítila" keď sŕkala a ťahala to mlieko, to bol taký zvláštny pocit v bradavke... takže zrejme sa moc už nenapila...Ale to až teraz ku koncu....myslím, že ten prvý, druhý mesiac tehotenstva, to bolo ešte ok, lebo si pamätám a aj som to spomínala, že mala také obdobie na začiatku tehotenstva, že sa chcela dojčiť častejšie, teraz aj uvažujem, či to nebola reakcia na pokles tvorby mlieka,, hm, neviem.

Mimochodom, dnes tretí deň bez dojčenia, predvčerom večer si pýtala ešte mliečko, ale nechcelo sa mi ku nej otočiť, kým sa ja s tým bruchom pretočím, obe sme si totiž čítali chrbtom opreté k sebe :lol: , tak jej vravím "počkaj Naďka, zachvíľu, dočítam kapitolu" a keď som sa zachvíľu (fakt to bolo asi 5 minút) otočila tak už spala. A včera už mlieko ani nepýtala a rovno zaspala. Tak uvidím dnes večer, asi to fakt vyzerá, že sme definitívne skončili... :cry:
Píšem si do kalendára - 24.4. 2012, 2 roky a 10 mesiacov, môj 24 týždeň tehotenstva...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Apr 2012, 20:49

čarodejnica :) :) aké pekné...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Apr 2012, 21:57

no tak snad to nieje signalom niečoho zleho, lebo aj teraz večer čosi preglgal :-S, nie vela ale pod cvhilou preglgol
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Apr 2012, 22:08

carodejnica píše:Ja neviem, ja som to nejak extra nesledovala, ale zdá sa mi, že ho ubudlo, pretože som si tiež všimla, že malá nepregĺgala a navyše, ja som vždy "cítila" keď sŕkala a ťahala to mlieko, to bol taký zvláštny pocit v bradavke... takže zrejme sa moc už nenapila...Ale to až teraz ku koncu....myslím, že ten prvý, druhý mesiac tehotenstva, to bolo ešte ok, lebo si pamätám a aj som to spomínala, že mala také obdobie na začiatku tehotenstva, že sa chcela dojčiť častejšie, teraz aj uvažujem, či to nebola reakcia na pokles tvorby mlieka,, hm, neviem.

Mimochodom, dnes tretí deň bez dojčenia, predvčerom večer si pýtala ešte mliečko, ale nechcelo sa mi ku nej otočiť, kým sa ja s tým bruchom pretočím, obe sme si totiž čítali chrbtom opreté k sebe :lol: , tak jej vravím "počkaj Naďka, zachvíľu, dočítam kapitolu" a keď som sa zachvíľu (fakt to bolo asi 5 minút) otočila tak už spala. A včera už mlieko ani nepýtala a rovno zaspala. Tak uvidím dnes večer, asi to fakt vyzerá, že sme definitívne skončili... :cry:
Píšem si do kalendára - 24.4. 2012, 2 roky a 10 mesiacov, môj 24 týždeň tehotenstva...

ake nostalgicke :)

co sa tyka toho brucha, naozaj by ma zaujimalo,ako sa da spats dietatkom v jednej posteli a mat velke brucho...ja som bola doslova ako velryba pocas tehu, pretacanie zo strany na stranu bol super vykon :D ,tak si to fakt neviem predstavit s malym sidlom v posteli.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Apr 2012, 11:32

vejula píše:no tak snad to nieje signalom niečoho zleho, lebo aj teraz večer čosi preglgal :-S, nie vela ale pod cvhilou preglgol

nie, ja si myslím, že nie... to kolísanie je podľa mňa bežné v tehotenstve.. ak máš obavu, skús sa normálne spýtať v poradni mamily na ich stránke...


Tak si predstavte, včera som sa je spýtala, či si nedá mliečko.. že dobre, ale keď zbadala prsia, tak ich začala len hladkať, bozkávať a že "moooje mliečko, neboj sa" :lol: :lol: :lol: Troška sa prisala a hovorí: "Nechcem, nechutí mi, je pokazené." (to má asi z toho, že som jej ja hovorila, že mliečko sa už asi pokazilo, lebo sa pripravuje pre bračeka v brušku). Ale prisala sa potom znova, ale fakt len dudlala, bez satia, potom je vravím,"čo ty na to, už dosť, dobre?" A ona že, dobre a otočila sa chrbtom a zaspala. :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Apr 2012, 11:34

Norika píše:co sa tyka toho brucha, naozaj by ma zaujimalo,ako sa da spats dietatkom v jednej posteli a mat velke brucho...ja som bola doslova ako velryba pocas tehu, pretacanie zo strany na stranu bol super vykon :D ,tak si to fakt neviem predstavit s malym sidlom v posteli.


Norika, ja som ležala tak trocha šikmo, že som sa hornou časťou tela ku nej pritiahla. Ona inak doteraz spáva v spacom vaku (ešte sa zmestí a je naň naučená, keď ho nemá tak sa furt odkope a "cestuje" po posteli), takže nie je taká rozťahaná.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod algon » 27 Apr 2012, 18:48

Ahojte kocky, ja uz cakam, kedy pojdeme do porodnice...ale ak vam pomoze, co bolo u nas, tak napisem..ja som hned na zaciatku tehu pozorovala, ze mlieka vzrazne ubudlo, maly po mesiaci v noci plakal, ze uz neni, neustale bol na prsniku, tahal, ozuzlaval, len aby aspon kvapku dostal, bolo to dost neprijemne, pozvolne zvysovanim tehu bolo mliecka viac, ale stale dost malo, niekedy som mala pocit, ze sa prisava len na upokojenie a niekedy zo zvyku /napr. rano si chcel pozriet rozpravku aautomaticky pocuckat, aj keby nic neslo/, kolostrum sa mi zacalo tvorit asi az 34tt, nie ako pisu v 16tt, vtedy ho zacalo prehanat, menej jedol prikrmy, ale potom sa mu to ustalilo, znova sa rozjedol, dokonca mam pocit, ze mu kolostrum chuti viac ako neskorsie mliecko....niekedy ma to velmi otravovalo, niekedy mi zas bolo jednoduchsie dat prsnik, ako sa s nim natahovat a bojovat s odstavenim...no a takto sme to potiahli az pred porod, neriesila som, ci pije dost mliecka, ci nie, ci mam dost mliecka alebo nie, proste som mu ponukala vodu, sledovala som ci dostatocne cika, vodu si sam pyta ked je smadny...uvidim, ako to bude, neviem, ci budem mat silu tahat tandem, uvidime ako bude chciet maly, ako budem na tom psychicky.nikdy som si nemyslela, ze budem dojcit pocas tehu, ale nemyslela som si aj mnoho inych veci, uvidime, co bude s tym tandemom...a tak, ale to zas cerpam silu a skusenosti od janky a miriam, tie vam tu urcite krasne napisu :goodjob:
tak drzim palce vsetkym tehu mamickam, aby rychlo rastli a mali dalsie krasne zdrave babatko :love:
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod algon » 27 Apr 2012, 19:07

carodejnica to je krasne :love: , u vas to islo krasne zo samotneho rozhodnutia dietatka, :goodjob: ...ja by som maleho asi tiez odstavila, keby bol starsi, ale zistila som ze som tehotna v jeho 1r a 1mes a on bol teda neuprosny v dozadovani sa mliecka, niekedy som mala pocit, ze cely den len dojcim, tak som to nechala tak, ze cas ukaze a cas ukazal, ze sa zatial furt :dojcenie:
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Apr 2012, 19:15

algon dakujem. Tvoja odpoved ma upokojila :-) Asi sa len moc sledujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Apr 2012, 22:04

Vejula je to možné, že sa moc sleduješ 8-) , poznám to na sebe - ja som hrozná v tehotenstve, naposledy som hysterčila kvôli farbeniu vlasov... ;) :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Máj 2012, 00:31

asi nepomozem, ja netusim, ako to vyzeralo s mojim mliekom pocas tehotenstva a ani som sa to nesnazila nejak skumat, nemala som dovod. Ja ani neviem, ako by som tak nejak vo vseobecnosti mohla usudit, ze mam malo mlieka, nikdy sa mi totiz nic nepodarilo odsat, ani v casoch velkej nadprodukcie, asi som klava na pracu s odsavackou, tak neviem, podla coho by som to zhodnotila - ze sa dieta stale dozaduje dojcenia? Ale to moze mat spustu roznych pricin. Jedinu vyraznu zmenu som si vsimla az po porode - na druhy den mi odislo mlieko, to bolo uplne zretelne a trochu ma to prekvapilo.

Inak tu nevladnost s velkym bruchom v tehotenstve ja do velkej miery pripisujem na vrub magneziu. Po prvom tehotenstve som vsetkym rozpravala, ze najhorsie to bolo asi mesiac pred porodom, ze to som bola uplne nevladna a nechapala som, ako zvladnem porod, a potom pocas deviateho mesiaca som sa citila stale lepsie a lepsie, sviezejsia, mocnejsia a tak. Tak som cakala podobny priebeh aj pri druhom a kupodivu nic take sa nedialo. Dodatocne som si uvedomila, ze pri prvom tehotenstve som mesiac pred terminom na pokyn gynekologa vysadila magnezko (ktore som tiez uzivala na jeho pokyn, lebo mi vraj hrozil predcasny porod) a zrejme ako sa ono z tela vyplavovalo, tak som ziskavala na sile. Pri druhom tehu mi ho doktor tiez kazal uzivat (kvoli prvemu tehu, vraj aby sa scenar neopakoval), no ja som sa na to vydlabla a neuzivala som ho. A tusim som urobila dobre.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 01 Máj 2012, 12:11

Janka, si ma zaujala s tým magnéziom, mne to tiež predpísala lekárka, ja som zavčasu - teda aspoň na môj vkus niekedy okolo 18teho týždňa - mala prvých poslíčkov.. všetko sa ukázalo ok, žiadne zmeny na krčku, ale kázala mi ho dávať.... (pri dcére som užívala inak celé tehu Calibrum, ja som sa bála, že nejem zdravo, ale teraz nemôžem jesť vitamíny s jódom, lebo mám mierne zvýšenú funkciu štítnej žľazy)... lenže v súvislosti s tým čo píšeš, si uvedomujem, že som príšerne unavená, fyzicky nevládzem, furt musím oddychovať, keď kráčam dlhšie ako 10 minút, tak ma začne všade pichať a musím si sadnúť, a a to som ešte len v 25 týždni, neviem, čo budem robiť ešte tých 15 týždňov... bolo by zaujímavé zistiť, že to súvisí s tým magnéziom.. :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Máj 2012, 18:55

carodejnica, no to by som sa stavila, ze je to tym magnezkom, presne tie pocity, ze fucim aj pri kratkej prechadzke a nechapem, kde je vsetka moja sila. Pri druhom tehotenstve som bola naozaj prekvapena, o kolko viac vladzem. Cosi sa da pripisat na vrub aj tomu, ze som mozno bola zvyknuta na vacsiu fyzicku namahu, ked som Misku stale nosila a lietala okolo nej, ale nemyslim, ze to bolo cele tym, ten rozdiel bol privelky a tiez az taka padavka som pred prvym tehotenstvom zas nebola, myslim. A aj to, ako sa mi pri prvom tehotenstve posledny mesiac vracala sila, sa mi zda dost vyrecne. Tak to nezabudni vysadit aspon mesiac pred terminom, nech vladzes potom rodit :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 26 Apr 2013, 22:06

Ahojte, pridávam sa k skupine mamičiek dojčiacich aj v tehotenstve. Som celkom na začiatku druhého tehotenstva. Bolesti bradaviek mám opakovane od vtedy ako sa narodil prvý synček, používala som genciánku, citrovital kvapky, kapsule, univerzálku, ale ako som teraz v tehotenstve tak sa bojím užívať univerzálku a dávam si iba citrovital. Bolesť nie je až taká strašná, je to v pohode, väčšinou iba pri prisávaní, potom prejde. Chcem sa vás spýtať, či je tu niektorá taká, čo užívala aj v tehotenstve univerzálku. Poradkyňa mi hovorila, že sa môže, ale človek chce byť veľmi opatrný ak sa jedná o tehotenstvo. Tak zisťujem, či je tu nejaká mamička, čo ju užívala aj v tehu. A ako rozoznám bolesť spôsobenú kandidózou a bolesťou "iba v tehotenstve"???? Aký je medzi nimi rozdiel?
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Apr 2013, 22:20

ivanarobert píše:Ahojte, pridávam sa k skupine mamičiek dojčiacich aj v tehotenstve. Som celkom na začiatku druhého tehotenstva. Bolesti bradaviek mám opakovane od vtedy ako sa narodil prvý synček, používala som genciánku, citrovital kvapky, kapsule, univerzálku, ale ako som teraz v tehotenstve tak sa bojím užívať univerzálku a dávam si iba citrovital. Bolesť nie je až taká strašná, je to v pohode, väčšinou iba pri prisávaní, potom prejde. Chcem sa vás spýtať, či je tu niektorá taká, čo užívala aj v tehotenstve univerzálku. Poradkyňa mi hovorila, že sa môže, ale človek chce byť veľmi opatrný ak sa jedná o tehotenstvo. Tak zisťujem, či je tu nejaká mamička, čo ju užívala aj v tehu. A ako rozoznám bolesť spôsobenú kandidózou a bolesťou "iba v tehotenstve"???? Aký je medzi nimi rozdiel?

Nie som odbornik,ale univerzalka sa predsa uziva lokalne. A ked sa lokalne mozu davat napr. farby na vlasy pocas tehu,tak o co viac univerzalka?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Apr 2013, 23:55

bolest sposobena kandidozou zacne pocas dojcenia a pretrvava po dojceni. Bolest sposobena nespravnym prisatim je na zaciatku dojcenia, potom sa zmierni az zmizne. V tehotenstve su bradavky citlivejsie, takze aj to co bolo volakedy znesitelne, moze sa teraz zhorsit. Taktiez sa v tehotenstve znizuje tvorba mlieka, co opat vedie k zhorseniu prisavania sa.
Ja to teda vidim na nespravne prisavanie sa, tu mast nic nezmoze - ta poriesi akurat poskodene bradavky. Ak mozes, zavolaj si poradkynu a opatovne skontrolujte polohu a prisatie. Snaz sa dbat na to, aby pri prisavani a piti mal maly hlavu co najviac vyvratenu dozadu, velke usta (aj mu mozes povedat aby ich poriadne otvoril) a spodnou perou zabral co najviac dvorca. .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Apr 2013, 08:13

Ahoj, Ivka, juj ako sa teším :) Poradkyňa Ti naďalej odkazuje, že univerzálku môžeš, len je otázne, či nejde o bolesť spôsobenú dojčením v tehotenstve :D
Odlíšenie týchto bolestí nie je úplne jednoduché. Ale Ty si kandidózu v minulosti riešila, ona tá bolesť v tehu bola kúsok iná, keď si spomínam na seba, ťažko sa to definuje, ale bolo to iné. Bolesť spôsobená tehotenstvom má tendenciu po pár týždňoch od otehotnenie sa aspoň trochu zmierniť alebo ustúpiť, niekedy trvá celé tehotenstvo, ale raz je väčšia, raz menšia. Väčšinou je pre ňu typické, že je najhoršia pri prisatí, dokonca, ak napr. dojčíš po pár minútach znova z toho istého prsníka, tak ten začiatok dojčenia už nebolí takmer vôbec.
Robkovi môžeš dôsledne hovoriť, aby otváral veľkú pusku pred dojčením, ak sa počas dojčenia skĺzne na bradavku, upraviť mu to. Verím, že to zvládnete a dúfam, že sa čoskoro uvidíme na skupine :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod ivanarobert » 27 Apr 2013, 13:15

Ďakujem baby, ani som nedúfala, že niekto odpíše. Veď tu dlho nikto neprispieval. Je pravda, že najviac cítim bradavku keď sa prisáva, bolesť po chvíli prejde a ako hovorí Klemka, že keď sa o chvíľu zasa prisaje na tú istú bradavku tak už ju necítim. Ale npr. o pol hodinu, sú citlivé. Nie bolestivé. Len ich cítim pod tričkom a aj na dotyk keď si ich stlačím. Ale čo som si všimla, tak pred tehotenstvom ma bolievala iba jedna bradavka, aj keď som mala kandidu, tak som trpela iba na jednu bradavku. Teraz keď som v novom tehu tak ma boli aj ta druha bradavka. Bude to teda asi tá bolesť v tehotenstve, keďže aj tá citlivosť bradaviek sa v tehu zvyšuje. Dávam teda citrovital roztok zbytočne? To prisatie fakt nie je ideálne, to musíme vylepšiť. Klemka, aj ja sa teším na stretko :-) pôjdem na skupinu aj v tom maji, len ešte neviem ktorý termín. dám ti neskôr vedieť, keď sa rozhodnem.
Obrázok užívateľa
ivanarobert
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 17 Nov 2011, 22:39
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
1. dieťa: Róbert
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Apr 2013, 17:01

Toto pripomína naozaj najmä bolesť z tehotenstva. A áno, bradavky v tehotenstve bývajú citlivé aj na dotyk, či ošuch od oblečenia, aj ak nedojčíš. Ak Ťa to poteší, toto sa môže veľmi rýchlo zase zmeniť.
Skvelé, teším sa na skupinky s Tebou!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Apr 2013, 17:01

Toto pripomína naozaj najmä bolesť z tehotenstva. A áno, bradavky v tehotenstve bývajú citlivé aj na dotyk, či ošuch od oblečenia, aj ak nedojčíš. Ak Ťa to poteší, toto sa môže veľmi rýchlo zase zmeniť.
Skvelé, teším sa na skupinky s Tebou!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron