Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Mar 2012, 21:29

dakujem este raz za blahozelania :love: Ospravedlnujem sa, carodejnica, ze som tak strhla pozornost na seba, mala som spravu dat radsej do svojej temy v "predstavte sa nam" :?

JankaMich, aj prvy porod som mala prirodzeny, ale dva roky predtym som mala dost zavaznu operaciu na maternici, kvoli tomu som aj pri prvom tehotenstve chodila do rizikovej poradne, lebo sa uvazovalo, ci nemam preto radsej rodit cisarskym. No ja som jednoznacne chcela prirodzeny porod, docent Plank na rizikovej poradni sa vyjadril, ze sa to cele pekne vyvija, ze by to tiez pustil prirodzene, tak to slo prirodzene. Mimochodom teraz, ked som rodila Adelku, tak v ten den sa tam narodili dvojcata - tiez prirodzene. Vraj porodnik bol trochu vyplaseny, ze ma viest taky porod, no za chrbtom mu stal docent Plank a trochu asistoval, vsetko zbehlo uplne bez problemov. Docent Plank sa vraj sam vyjadril, ze mamicky treba podporovat v rozhodnuti rodit prirodzene a nie ich nahovarat na cisarsky pri kazdom naznaku komplikacii. Aha, a rodila som na Kramaroch, obidva razy, aj operovana som bola tam. Ja som s tou porodnicou spokojna. Urcite, ze by bolo prijemnejsie mat domackejsie posobiace prostredie, ale personal sa mi vzdy zdal velmi mily a ustretovy, a to napriek tomu, ze sa tam rodi ako na beziacom pase.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Mar 2012, 21:57

Super. Myslim, ze tehulky sa teraz este viac mozu tesit na prichod svojich drobcekov :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Mar 2012, 18:19

janka píše:dakujem este raz za blahozelania :love: Ospravedlnujem sa, carodejnica, ze som tak strhla pozornost na seba, mala som spravu dat radsej do svojej temy v "predstavte sa nam" :?

To je ok, teším sa, nie sme predsa na MK a nebuzerujeme tu za občasný off topic ;)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Mar 2012, 14:40

ach tak u nas to začina byť kriticke z mojej strany. Velmi ma bolia bradavky ked Dominko pije. Ale nedokažem ho odstaviť.. I ked momentalne mi to prinaša asi viac bolesti ako radosti :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 02 Apr 2012, 11:17

Vejula, nemôže to byť tiež mykóza? Inak pozri na prvej strane, tam mi pekne odpísala Klemka.

Inak k mojim bolestiam, zrejme to teda bola aj mykóza. Ešte som si donatierala tým Canestenom, lebo bol víkend a lekáreň zavretá (chcela som ten citrovital) a do pondelka mi to akosi prešlo. Teraz zase pohoda, je mi to nepríjemné, ale už to tak nebolí. Tak uvidíme.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 08:17

no ja neviem, podla mna ta bolesť može byť aj tym , že už tkmer žiadne mlieko nemam, maly mi už vôbec nepreglga. Len si ožužlava bradavky, včera mi z dlhej chvile zakusol do bradavky. Tak ja neviem. KEd stalčim prsnik tak žiadne prudik, ked ho stlačim asi 5 krat tak sa objavi taka mala kvapôčka na bradavke uplne husta.

Chcem sa ešte spytať, občas ma zapicha v prsniku pri bradavke... Nemôže to byť nejaky zly signal? MAm to od začiatku tehu....
Inak v poslednom čase mam strach trochu aj že už dlho mi neboli kvôli dojčeniu skontrolovane prsniky. Viem že dojčenie je prevencia proti rakovine, ale nieje to 100% Môže teoreticky dostať žena rakovinu prsnika aj počas dojčenia alebo tehotenstva?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Apr 2012, 08:43

Tak to bolestive dojčenie už zastihlo i mňa a to som uplne na začiatku tehu. Tiež mam pocit, že je to z toho, že mlieka je malo a tak mala ožužláva bradavky na prázdno a dlho. V noci aj 8-10x, taka unavená ako teraz som ešte nikdy nebola a to som v prvom tehu do 7.mesiaca služila i 36-tky a v pohode som bola i niekoľko krát do mesiaca vačšinu noci pri operačnom stole. Tiež neviem, čo s tým. Inak, to pichanie mávam i ja, ale len vpravo.
Rakovinu samozrejme dostať možeš aj v tehu, či pri dojčení. Bohužial moju kamošku, čo má dvojičky také staré ako Kristi, ked mali malé 7mes.tak ju jedna kopla do prsníka a ju to stále bolelo i po 2 mesiacoch a tak šla na UTZ. Našli jej nádor, najprv vlavo, potom vpravo.Teraz je už po odstranení oboch + uzlin v pazuche a chodí na chemo :( Len u nej to bolo trochu asi podmienené i tým, že dlho nemohli mať malé a chodila na horm.stimulácie v podstate roky. Ale dojčenie by nemalo vadiť vyšetreniu prsníkov, kľudne si ich daj vyšetriť , aj keď dojčíš.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 08:55

kinsi dakujem za radu. No mne hovori gynekolog, že vyšetrenie je zbytočne kedže je tam ta štruktura zmenena, neviem, ale mamografiu počas dojčenia nerobia a mne teda počas dojčenia ani nepozera prsniky, myslim že preto lebo teraz tam možu byť male hrčky aj z tych mliekovodov alebo čo....
Ach tak aj ty maš to pichanie? tak snad je to v poriadku. Ja len tak raz za čas nie každy den. Snad je všetko dobre
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Apr 2012, 09:14

Jasne, štruktura je zmenena, vyšetrene je ťažšie a menej spoľahlivé, ale nie nemožné. Ja som myslela skor ultrazvuk, v našom veku sa preferuje UTZ pred mamografiou. No, ak máš ozaj obavy, ktoré ťa obťažujú, trvaj na žiadanke na UTZ, kludne povedz gyndošovi o tej mojej kamoške a o tom, že tiež nemala nič hmatné, len pocit bolesti a dyskomfortu (asi to nesúviselo, ale našťastie sa na to tak prišlo). Ja tiež nemám moc rada, ak pacienti sa dožadujú nejakého konkrétneho vyšetrenia o ktorom si ja myslím, že nie je potrebné, ale toto nie je až taký úplny nezmysel a UTZ nijak neškodí a tak nevidím dovod, prečo by Ti tú žiadanku na UTZ vyšetrenie nemal napísať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Apr 2012, 14:24

uhm dakujem skusim sa na to opytať, čo mi povie :-) Ja mam teraz strach lebo tiež v mojom okoli sa toto stalo mlademu dievčaťu, tak teraz som zostresovana, kedže som nebola na kontrole prsnikov už vyše 2 rokov
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Apr 2012, 21:59

Vejula, na to pichanie v prsniku urcite najprv odskusaj Citrovital kvapky, kandida je potvora. Vies pripadne viac opisat to pichanie? Taktiez si daj pozor na spravne prisavanie (co najvacsia pusina pri prisavani a co najviac z dvorca pri dojceni) - aj ked je tam menej mliecka, treba na to dbat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2012, 22:05

Vejula, podobné pocity bolestivosti v oblasti prsníkov ako takých, bývajú pri dojčení v tehotenstve bežné a veľmi sa s tým nedá nič robiť. To samozrejme neznamená, že príčinou tej bolesti nemôže byť aj niečo vážnejšie a teda táto vedomsť nenahrádza vyšetrenie lekárom, ak máš nejaké podozrenie, len možno, aby si sa trochu upokojila, môže to byť sprievodný prejav dojčenia počas tehotenstva.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Apr 2012, 12:11

Ahojte, tak ja zrejme nakoniec s tým dojčením končím. :? Ak by bola Naďa menšia, tak zabojujem, ale bude mať v júni tri roky, už mám dojem, že je inde, a aj tak sme to dobre potiahli ... Ráno, cez deň a v noci už nepýta prsník, len večer na zaspatie, aj to pocucá len minútu, potom sa otočí chrbtom (ešte bdie), musím ju chytiť za rúčku a zachvíľu sama zaspí. Už som sa jej pýtala, že čo ona na to, keby sme večer mliečko nedali, ale trvá na tom, ale cítim, že je to otázka času a nejdem ju nejak presviedčať o opaku. Navyše dojčím už len z ľavého, ten ma menej bolí (ale len vo fáze "pricucnutia"), pravý ma bolel viac, tak jej z neho už nedávam... Tak uvidíme, možno keď sa bábo narodí, že jej skúsim dať cucnúť, ale to už bude mať pomaly 3 roky a 3 mesiace, tak neviem, či to bude mať zmysel...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Apr 2012, 15:29

carodejnica píše:Ahojte, tak ja zrejme nakoniec s tým dojčením končím. :? Ak by bola Naďa menšia, tak zabojujem, ale bude mať v júni tri roky, už mám dojem, že je inde, a aj tak sme to dobre potiahli ... Ráno, cez deň a v noci už nepýta prsník, len večer na zaspatie, aj to pocucá len minútu, potom sa otočí chrbtom (ešte bdie), musím ju chytiť za rúčku a zachvíľu sama zaspí. Už som sa jej pýtala, že čo ona na to, keby sme večer mliečko nedali, ale trvá na tom, ale cítim, že je to otázka času a nejdem ju nejak presviedčať o opaku. Navyše dojčím už len z ľavého, ten ma menej bolí (ale len vo fáze "pricucnutia"), pravý ma bolel viac, tak jej z neho už nedávam... Tak uvidíme, možno keď sa bábo narodí, že jej skúsim dať cucnúť, ale to už bude mať pomaly 3 roky a 3 mesiace, tak neviem, či to bude mať zmysel...

dojcenie ma zmysel vzdy, za pokus nic nedas ;) :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Apr 2012, 17:06

Norika píše: dojcenie ma zmysel vzdy, za pokus nic nedas ;) :)

Práveže Norika ja som si nie celkom istá, či po tých 3 rokoch veku má až taký zmysel znova začínať dojčenie... :? Keď som uvažovala niekedy o dĺžke dojčenia (už v dobe, keď som vedela, že dlhodobo dojčiť má význam a dojčiť 9 mesiacov som nepokladala za dlhodobé dojčenie :lol: ), tak som mala takú nejakú vnútornú psychologickú hranicu 3 roky s tým, že uvidíme. Vpodstate teraz mám dojem, že to odstavenie je prirodzené, postupné a bez nátlaku, aj keď možno som k tomu sama aktívne prispela zavedením pravidla "neponúkam, neodmietam" od jej 2,5 roka...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod TIA » 21 Apr 2012, 19:02

Ja si myslim, ze na to ides celkom spravne. Znie to ako keby si tomu nechavala volny priebeh a tak to ma byt, ci nie? Normalne predsa je, ze sa dietatko bude dojcit stale menej casto az raz (a vy ste hranicu 2,5 roka uz presli), ked uz dojcenie nebude potrebovat, tak prestane uplne...
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Apr 2012, 19:34

TIA píše:Ja si myslim, ze na to ides celkom spravne. Znie to ako keby si tomu nechavala volny priebeh a tak to ma byt, ci nie? Normalne predsa je, ze sa dietatko bude dojcit stale menej casto az raz (a vy ste hranicu 2,5 roka uz presli), ked uz dojcenie nebude potrebovat, tak prestane uplne...


Dúfam, že je to správne. :) Vždy som bola proti radikálnemu odstaveniu typu "odísť na tri dni z domu", alebo "prelepovať si bradavky leukoplastom", alebo "natierať horčicou"... prišlo mi to také nefér voči dieťaťu a ponižujúce preň... Len sa teraz vo mne bijú dva protichodné pocity, na jednej strane je to síce plynulé a pozvoľné, ale na druhej strane mám dojem, že keby som nebola tehotná, tak by som možno dojčila dlhšie, hlavne potom ako čítam ostatné dievčatá, ako to zvládajú aj v tehotenstve (aj keď pravdou je, že majú menšie deti ako ja). Je mi proste z toho smutno, že končí niečo úžasné a krásne...

Každopádne ďakujem za čítanie, potrebujem si to nejak v hlave zrovnať...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod TIA » 21 Apr 2012, 20:02

Chapem co tym myslis, ale asi to velmi nema zmysel rozmyslat co by bolo keby. Mozno aj keby si tehotna nebola by situacia bola podobna, mozno nie, na tom celkom nezalezi. Tehotna si, a myslim si, ze tak nejak to prirodzene ma byt. Nuz, a ktovie ako bude ked pride novy surodenec, mozno sa Nada este k intenzivnemu dojceniu vrati a este budes dojcit tandemovo :P . Drzte sa..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Apr 2012, 21:18

carodejnica, mne to pride byt u vas uplne krasny prirodzeny vyvoj, teraz sa Nada este vecer dojci, lebo je to pre nu take ukludnenie, uistenie, no a ked uz tu istotu bude plne cerpat z inych podnetov, tak proste dojcenie vynecha. Ked sa narodi babo, mozno si to bude chciet este vyskusat, cucne si, uvidis, co na to povie a zariadis sa. Ja by som vobec neriesila, ze ci to ma zmysel, a nejak strasne asi uz o to dojcenie nebojovala len preto, ze mi rozum hovori, ze by to asi bolo dobre. Podla mna, ak sa v tomto veku sama odstavi, jej to vyhovuje, tebe to vyhovuje, tak bojovat proti tomu by bol opacny extrem k nasilnemu predcasnemu odstavovaniu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Apr 2012, 21:31

Ďakujem za povzbudivé slová..
Inak práve pred chvíľkou zaspala sama v spálni. Ešte som jej dala troška cucnúť, lebo si pýtala mliečko, ale začalo mi to zase byť po chvíľke nepríjemné, tak som jej povedala, že stačí, tak sa v pohode odpojila a otočila sa chrbtom... za pár minút sa ešte vypýtala cikať, tak som doniesla nočník, ale nevycikala sa, neviem, asi len špekulovala, tak som ju obliekla, zakryla, pobozkala, zaželala dobrú noc, a vravím jej, idem zaniesť nočník a kým som sa vrátila z kúpelne a obývačky (prehodila som pár slov s mužom), tak sama zaspala... no sranda, možno o tom zase raz napíšem článok... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Apr 2012, 23:30

WHO je v tomto velmi vystizne: "...prikrmy zavadzat do cca 2rokov popri dojceni a potom dojcit nadalej tak, ako to matke i dietatu vyhovuje".

Carodejnica, myslim, ze ides uplne v sulade so svetovymi smernicami :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod miriam » 22 Apr 2012, 08:45

Carodejnica, ja si tiez myslim, ze nech to uz s dojcenim u Vas dopadne akokolvek, tak ste s Nadou presli krasny kus cesty a prirodzene si dcerke dopriala aby sa sama rozhodla..Je to uz velka sikulka a urcite budes mat krasne spomienky na toto obdobie, aj na obdobie dojcenia pocas tehotenstva, ked Ti v brusku rastol novy zivot..Drzim palce a krasny start do dalsej trojrocky s druhym babom :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Apr 2012, 14:22

Jankaskusim ten citrovital, to pichanie je už menej časte tak uvidime.

Klemka vdaka. JA dufam že to bude len tym dojčenim počas tehu... Upokojujem sa tym že rakovina neboli, teda aspon neviem o tom a nechcem tiež myslieť na najhoršie :-x

Baby čo dojčite počas tehotenstva. Ako je to s mliečkom. Mate dni kedy mate pocit že už vôbec nieje a potom zrazu trocha je a dieťatko par krat preglgne? Ja som posledne dni mala pocit že maly už vôbec ale vôbec nepreglga... KEd som si niekolkokrat stlačila bradavku tak vyšla kvapôčka husteho mlieka. TEraz ako som davala maleho spať, tak zopar krat preglgol a ja som chytila paniku, či som nepotratila a preto je mliečka trochu viac. Ako prsnik pustil tak som skušala stlačať bradavku a zas len ta jedna kvapôčka po viacerych stlačeniach ako aj pred tym, ale normalne ma trochu chytil strach či je to normalne. Ake mate s tym skusenosti vy? Či sa až moc kontrolujem?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod kinsi » 26 Apr 2012, 14:37

Vejula, v ktorom si týždni? Ja som len v osmom, myslím, nebola som u gynekologa, len sama som si pozerala malé ultrazvukom a tak to odhadujem, takže moje skusenosti osobne za moc nestoja, ale myslím si, že určite može množstvo mlieka byť menlivé i počas tehu. Jeho množstvo ovplyvňuje stále mnoho faktorov a aj keď je celkové množstvo následne menšie (kdesi som sa dočítala, že to je hlavne vysokou hladinou progesteronu, ktory zvyšuje priepustnosť alveolov a tym padom znižuje kapacitnú schopnosť prsnikov, aj keď tvorba ostava rovnaka), určite sa nájdu chvíľe, dni kedy je ho viac ako v dni iné. Tým by som sa neznepokojovala, ale bola by som tiež rada, ak by niektorá ochotná dušička , čo dojčila počas tehu, nám mohla napísať svoju skúsenosť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Apr 2012, 14:45

ahoj kinsi, ja končim 13 týžden. Tak si ma aspon trocha upokojila :-) snad je to v poriadku. Inak mi nič nieje žiadne bolesti podbruška alebo niečo podobne. Ale tiež dufam že hladina progesteronu aj počas tehu trochu koliše. No veduvidime čo napišu dojčiace tehulky vo vyššom stupni tehotenstva
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron