Obdobia uplneho odmietania prikrmov

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod estterka » 17 Dec 2011, 19:08

Ahojte,nepotrebujem ani velmi radu,len pokecat mozno s niekym,kto ma podobne obdobia za sebou..nuz hanicka uz niekolko dni vobec neje,ani sa len nepozrie,co jej davam,okamzite otoci hlavu,povie NO a skoncili sme. viem,ze sa to stava u dojcenych deti, :dojcenie: sa skutocne dost. mame za sebou chorobu zvladnutu bez atb,teda jej telicko statocne bojovalo a asi je aj vycerpane a okrem toho jej idu snad vsetky zuby naraz von. beriem to prekvapivo v pohode,respektivne,snazim sa na to nemysliet a :dojcenie: ako casto sa len da..tak som zvedava,ake mate skusenosti s podobnymi situaciami a ako sa potom opat rozbehlo jedenie.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Dec 2011, 19:17

estterka,prepac ze som ti na toto neodpisala v chate...
deti sa do dvoch rokov len ucia jest, takze je normalne, ze pride aj taketo obdobie...mate jednu velku vyhodu, ze sa dojcite, lebo dojcenie stale pokryva dostatocne to, co Hanka potrebuje....ja by som si z toho nerobila tazku hlavu, a vychutnavala si dojcenie....nechaj na malu,kedy bude sama javit zaujem o jedlo...bravaj si ju k sebe,ked budes sama jest a pomaly jej nukaj...urcite to nebude trvat dlho
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Dec 2011, 12:58

Norika má pravdu, ak jej idú zubu, tak je to tým, lebo môj malý v tom čase nechce jesť ani piť...dokonca ani prsník veľmi nepomáha....takže ja vidím, že aj plienky sú suchšie, ale neriešim to, lebo keď veľa nezje, tak nepotrebuje toľko "riediť"...jediná voda je fakt MM...potom zase príde prekvapivé " žravé" obdobie / u nás viac ako 4-5 lyžičiek/ , kedy všetko dobehne...Hanka má vek, kedy si už sama dokáže určiť koľko zje a či vôbec zje...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Dec 2011, 13:46

estterka, tak velmi dobre viem o čom hovoriš. maly ma taketo obdobia odmietania velmi často, niekedy som z toho na nervy ked furt varim a on ani len NEOCHUTNA a hned kriči nesce nesce, ked vidi lyžičku
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Dec 2011, 13:49

sranda moj zbaští 250ml a aj zapije mliekom :o odmietanie príkrmu sme nemali, ani ked bol úplne zúfalý zo zubov ani ked mal teplotu. ale určite aj na nás príde také obdobie..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Dec 2011, 15:46

u nas to je tak,ze je len to co pozna, a je toho naozaj velmi malo...beriem to tak, ze deti proste maju obdobia,ze jedia len jeden druh portaviny, tak ja zas dufamze, sa raz konecne rozpapa, a zje aj nieco ine...jedine ovocie,ktore zje je banan :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod tina » 18 Dec 2011, 17:57

aj nas maly ma akurat bananove obdobie :) , hocico skusam, stale zalostne pyta: babaaan! Predtym mu chutilo cokolvek som pripravila, musela som ho krotit, aby sa neprejedol, ci nezadusil v tom chvate...zvykol si totiz cim viac naskreckovat do ust, a potom ani von, ani dnu. Teraz je to tak uz len s bananom, ostatneho zje menej, aj to len ked davam aj prasiatku. Ale verim, ze ho to prejde.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Dec 2011, 18:08

mne banán odmieta (to je asi jediné jedlo, čo fakt nechce). začala som ho dávať skoro na začiatku ako "tutovku" a nechcel ani za svet. dostala som do neho 2 lyžičky, o nejaký čas sa povracal a prehnalo ho ako po ničom inom. skúsila som potom neskôr dať mu aj do ruky, s hnusom to praštil o zem. tak neviem..mám to skúšať naďalej- niekam ho zamaskovať, alebo kašlať na to a povedať si, že proste banán jesť nebude? ja banány vobec nejem, ale zase v koláči (slonia slza, nepečená smotanová torta, banán v čokoláde) to mi chutí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod mamusia » 18 Dec 2011, 20:51

AJ u nas je to tak,teraz mala sopliky a nechce skoro vobec papat,tiez jej pravdepodobne idu horne zubky,spapa tak 2 lyzicky na desiatu a dve na obed za cely den,ma stve,ze zakazdym ked pripravim musim vyhadzovat,bo jej tam davam aj MM.Ale teraz prve razy sa pomenej koji,doteraz aj 9x za den,ale zacala 4 nozkovat,tak nema cas :D a je to teraz tak 6xmozno :dojcenie: Ako casto sa dojcia Vase deti cez den (noc nepocitajme)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Dec 2011, 21:10

vieš čo- moj sa dojčil ráno, potom som v práci.. ked som prišla domov tak na uspatie na poobedný spánok, niekedy pri zobudení (podla jeho nálady) potom ešte raz a potom na uspatie večer. potom ešte 2x počas noci. to je 7x za celý deň. cez víkend aj na doobedný spánok, pri zobudení z neho a tak. do toho nepočítam situácie, ked idú zuby, ked je chorý alebo sa udrie alebo zle spí.. teraz v posledných dňoch si začal sám pýtať dojčenie len tak "zo srandy" :lol: akoby sa chcel presvedčiť, cicík tam stále mám, aj mi nadvihne tričko a pozrie sa a smeje sa z toho. pricucne sa, potom sa obzerá po okolí, zase pricucne- proste sa hrá :-| neviem, ako toto poriešim, lebo nerozlišuje, či sme sami doma, alebo niekto je u nás, alebo sme niekde :mrgreen: proste predtým, ked mal svoje záujmy, vobec si na prsník nespomenul, kým nechcel spať, a teraz už má ten prsník stále nejako "v povedomí"
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Dec 2011, 13:28

Banán je také ovocie, že aj môj malý ho zje, ale nie každý deň, no a príkrmy, myslím, že raz zjedol špenátu 160 ml vo veku asi 8 mesiacov a a potom som ho utierala po celom byte celé popoludnie, teraz mu všetko dávam na tanier, ťažko sa odhadne množstvo, ale veľa dokáže zjesť naozaj len mäsa, ovocie aj zeleninu je všetku, v podstate zje všetko ale málo...na gastro ambulancii mi povedali, že to je super, lebo tam hlavne riešia deti, ktoré odmietajú mäso, ovocie a zeleninu...prídu však dni, ak z toho mála zje ešte menej. Aj dojčenie mi príde krátke,mysliac na nasýtenie, ale mu to stačí, lebo priberá normálne...laktačné poradkyne by asi vedeli povedať viac o tom, že staršie deti si asi vytiahnu z prsníka za minútu taký objem materského mlieka ako kedysi za desať minút. kdesi som aj čítala, že objem tvoriaceho sa MM sa od narodenia ani nemení...ale nie som kompetentná to posúdiť.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod tina » 19 Dec 2011, 14:07

moj sa dojci obycajne tiez tak: v noci 2x, potom vzdy po zobudeni a pred spanim, aj pred oboma dennymi spankami, a aj k obedu a k veceri si vzdy da- co je dost vyhoda, ked nestiham s varenim, alebo nic nezje, okrem bananu...( tak si hovorim, ze to snad az tak nevadi docasu , aj ked to nieje tuzemske ovocie, tak by asi nevadilo nejest ho vobec) Tiez zvykne pomedzi to saskovat, vyhrnat mi tricko a len tak naprazdno demonstruje - "haaam" a odcucne ako s gumipuskou, usmev od ucha k uchu, aj ked su cudzi okolo, tak sa kryjem ako viem :) , este nechape "teraz nie"
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Dec 2011, 14:19

Anna píše:Banán je také ovocie, že aj môj malý ho zje, ale nie každý deň, no a príkrmy, myslím, že raz zjedol špenátu 160 ml vo veku asi 8 mesiacov a a potom som ho utierala po celom byte celé popoludnie, teraz mu všetko dávam na tanier, ťažko sa odhadne množstvo, ale veľa dokáže zjesť naozaj len mäsa, ovocie aj zeleninu je všetku, v podstate zje všetko ale málo...na gastro ambulancii mi povedali, že to je super, lebo tam hlavne riešia deti, ktoré odmietajú mäso, ovocie a zeleninu...prídu však dni, ak z toho mála zje ešte menej. Aj dojčenie mi príde krátke,mysliac na nasýtenie, ale mu to stačí, lebo priberá normálne...laktačné poradkyne by asi vedeli povedať viac o tom, že staršie deti si asi vytiahnu z prsníka za minútu taký objem materského mlieka ako kedysi za desať minút. kdesi som aj čítala, že objem tvoriaceho sa MM sa od narodenia ani nemení...ale nie som kompetentná to posúdiť.

ja nemam rada take vyjadrenia,kolko zje dieta za minutu a za desat minut...lebo ja to beriem tak,ze kazde dojcenie je jedinecne, je ine v noci rano, pocas dna, je ine pocas jedneho dojcenia, ine u jedneho dietata...dôlezite je dojcit na poziadanie,staci sa toho drzat a ostatne uz nechat na babatko,nech si papa kedy potrebuje,kolko potrebuje....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Dec 2011, 16:18

laktačné poradkyne by asi vedeli povedať viac o tom, že staršie deti si asi vytiahnu z prsníka za minútu taký objem materského mlieka ako kedysi za desať minút. kdesi som aj čítala, že objem tvoriaceho sa MM sa od narodenia ani nemení...ale nie som kompetentná to posúdiť.

Presne, že za minútu toľko čo voľakedy za 10 minút, určite nie, ale je zrejmé, že staršie dieťa má väčšiu hlavu, výkonnejšie svaly, než novorodenec a samotné pitie dokáže vykonať rýchlejšie než novorodenec. Napriek tomu - dojčenie môže trvať dlho, pretože dieťa na prsníku strávi nejaký čas aj satím naprázdno (a ak nepozná umelé náhrady prsníka a je dojčené na požiadanie, tak trávi veľa času satím naprázdno a tak to má byť). Objem MM, ktoré dieťa vypije napr. sumárne počas 24 hodín sa veľmi nemení, v piatom mesiaci života je to iba asi o 10-15 % viac než to bolo v prvom mesiaci, mení sa zloženie mlieka, ktoré potom stačí aj staršiemu dieťaťu, napriek tomu, že množstvo sa zásadne nemení a zdá sa, že sa nemení až do doby, kým dieťa prirodzene s procesom prirodzeného odstavenia nezačne piť menej a menej.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Dec 2011, 21:52

Ďakujem Klemka za objasnenenie. Norika, ja som nechcela písať o objemoch jedla iba demonštrovať jedinečnosť detí, myslím si, že o dojčení na požiadanie z nás nikto na tomto fóre nepochybuje.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod estterka » 26 Dec 2011, 21:45

ahojte,tak mala sa zmenou prostredia rozjedla,az sa nestiham divit,tolkoto co zje za den tu nezjedla ani v najuspesnejsich dobach doma..priznam sa,davam jej kupovane,lebo sme doleteli pred sviatkami tesne a ja na to nemam nervy tu zhanat vhodne potraviny pre nu. nakupila som bio prikrmy,kde som poctivo prestudovala na kazdom jednom zlozenie-som sa dost cudovala do coho vsetkeho vedia strcit um...no a teda mi ranajkuje,obeduje,olovrantuje a veceria,ze woooouuu. a medzitym stale vyjeda nejake zdrave maskrty,co ich tu tiez je paradny vyber. okrem toho sa ale dost dojci samozrejme.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Dec 2011, 22:30

No,aj my tak papame,studujem etikety... Ale ako sa blizil k roku, a zacala som davat aj trochu posolene, vzdy mu vytvorim daco z nasho jedla a zacala som aj viac varit :) ale tie kupovane vzdy bastil dobre.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Dec 2011, 20:21

shira,ja som v tomto zasadova co sa jedl apre nu tyka. ale ak si da s nasho,tak nejdem sa zblaznit za trochu soli . ale v jej jedle ked je,snazim sa vyhnut. toto je uzasne,mat moznost taketo prikrmi hotove kupit v casoch nudze.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Dec 2011, 21:18

estterka ale to je pochopitelné, vy ste mali všelijaké močové a obličkové problémy tak načo ju zbytočne zaťažovať... náš začal byť nejaký pažravý, ako sa naučil jesť sám a aj odhrýzať, všetko strašne chce. no dnes muž vysavával celý dom od mrkvy a jablka, velmi sme sa smiali. ešte v kúpelni, ked som ho povyzliekala, sa spod oblečenia vysypalo plno nahryzenej mrkvy :roll: ja som celkom rada, že malý sa naučil konečne piť (tak, že aj pije, nie iba náhodne) tak pije ovocné a zeleninové šťavy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jan 2012, 21:10

My máme takéto obdobia uplneho odmietania skoro trvale, skor by som povedala, že mame obdobia jedenia prikrmov :) Trva to pár dní a potom zase viacmenej len mm. Nejako to neriešim, malá je to čo my, z mojho taniera, takže je mi skoro jedno, či je, alebo nie :D No a uplna jej špecialita je to, že ona vlastne je ochotná jesť skoro vždy - ale neprehlta, nazbiera plne usta a vypľuje...a potom ma dni keď je a aj prehlta :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod terezka » 11 Apr 2012, 09:57

Ahojte, nechcem zakladat novu temu lebo mam podobny problem. Mam 10,5 mesacnu dcerku, kt. uplne odmieta prikrmy stale ju kojim na poziadanie co znamena, ze asi 80 az 90% je len kojena a zvysok trochu zje (banan,, trochu hrusky...), ale inak uplne odmieta jest. Snazim sa jej stale kazdy den viackrat denne ponukat jedlo ako jablko, hrusku, polievocku, roztek, ale ona nic. Odmieta, vrti sa az zacne tak hrozne plakat. Neviem co mam robit. Dakujem za vsetky rady.
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Apr 2012, 10:44

terezka píše:Ahojte, nechcem zakladat novu temu lebo mam podobny problem. Mam 10,5 mesacnu dcerku, kt. uplne odmieta prikrmy stale ju kojim na poziadanie co znamena, ze asi 80 az 90% je len kojena a zvysok trochu zje (banan,, trochu hrusky...), ale inak uplne odmieta jest. Snazim sa jej stale kazdy den viackrat denne ponukat jedlo ako jablko, hrusku, polievocku, roztek, ale ona nic. Odmieta, vrti sa az zacne tak hrozne plakat. Neviem co mam robit. Dakujem za vsetky rady.


a ako dlho to tak trva?? dobre je,ze jej nukas. treba skusat,hladat co vyhovuje,aka konzistencia,aka chut. deti sa do 2 rokov len ucia jest.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 11 Apr 2012, 11:01

Ahoj terezka, moj drobec ma 1rok aj 3 mesiace a tiez odmietal prikrmy az doteraz. Do roka mi zjedol denne maximalne 5 lyziciek aj to sa stalo len sem tam. Casto sa stavalo, ze nedal do ust cely den ani N. Dnes si odomna po prvy krat vypytal jest rano. Tak som mu dala celozrny rozok, redkovku, celu jarnu cibulku do ruky. Ozuzlal trochu, nebolo toho zase vela (asi 2cm z rozka ), ale asi si fakt dnes otvorim sampano, ze si vypytal jest :))) Byvame este u rodicov a par krat som ich pocula ako sa o tom rozpravaju za mojim chrbtom, ze ako malo je, ze ine deti zjedia 200ml toho, vecer kasu a podobne... to ma asi najviac znepokojovalo + este sme mali aj slabsie priberanie a mame vlastne aj doteraz ... Moj Tobik sa aj napriek tomu javi ako spokojne, zdrave dieta. Ja som tiez uz nad vecou i ked to bolo zo zaciatku velmi tazke a frustrujuce. Ja by som ti asi poradila jest spolocne s dcerkou. Netlac na nu, ak nechce, tak ju zober na ruky, nadojci ju, popripade s nou rob inu cinnost. Nerob si tazku hlavu ak sa s jedlom hra, nech si s nim robi bordel, u nas pozyvam na obed sem tam aj plysakov, hojdacieho konika a auticka. Prajem vela trpezlivosti. Musim utekat :))))))))
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod terezka » 11 Apr 2012, 14:05

Dakujem za odpovede. Trva to viac menej od zaciatku. Do 6 mesiaca som ju vylucne dojcila a potom som zacala postupne prikrmovat, ale nikdy nejavila nejaky zaujem o jedlo. napriklad dnes rano ked som jedla roztek tak sa dacohovala tek som jej dala odhryznut , ale asi 2-3x a dost kej jej dame roztek do ruky tak ho na zem hadze. este tak zje banan. Niekedy uvarenu hrusku a jablko. jedavame s nou, nechvam jej jedlo aj do ruky brat, ale ona si ho vobec nedava do ust (pritom vsetko obhryza, hracky, nabytok......). doktorka uplne zhrozena a jej rada "prestante dojcit." s cim ja nesuhlasim a na buduce jej uz ani vraviet nebudem, ze nechce jest. Dnes naprikla zjedla tie 2-3 kusky rozka a 5 kuskov hrusky a si 6x kojena zatial. :-)
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1

Re: Obdobia uplneho odmietania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Apr 2012, 14:42

terezka píše:Dakujem za odpovede. Trva to viac menej od zaciatku. Do 6 mesiaca som ju vylucne dojcila a potom som zacala postupne prikrmovat, ale nikdy nejavila nejaky zaujem o jedlo. napriklad dnes rano ked som jedla roztek tak sa dacohovala tek som jej dala odhryznut , ale asi 2-3x a dost kej jej dame roztek do ruky tak ho na zem hadze. este tak zje banan. Niekedy uvarenu hrusku a jablko. jedavame s nou, nechvam jej jedlo aj do ruky brat, ale ona si ho vobec nedava do ust (pritom vsetko obhryza, hracky, nabytok......). doktorka uplne zhrozena a jej rada "prestante dojcit." s cim ja nesuhlasim a na buduce jej uz ani vraviet nebudem, ze nechce jest. Dnes naprikla zjedla tie 2-3 kusky rozka a 5 kuskov hrusky a si 6x kojena zatial. :-)

sak to je super, myslim, ze sa nemas coho obavat fakt...
nas zacal s prikrmami az v 8 mesiacoch, dovtedy ani za nic...tiez to bol boj,nic moc nepojedol, rozjedol sa az po roku...a teraz je velmi vyberavy..zalezi na tom,na akustravu si dieta na zaciatku zvykne, takze je dolezite ponukat ovocie zeleninu,obilniny,strukoviny, mäso....zbytocne nesladit,nesolit, clovek sa nerodi s potrebou mat ochutene jedla,je to len zlozvyk, na ktory netreba zbytocne naucit...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron