bezplienkova metoda

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod AdaK » 10 Feb 2012, 17:38

julia, a nebavilo by ho s tebou sediet na wc? mne sa tak mala vzdy vycika i ked bojkotuje umyvadlo, pŕoste ked pocuje mna na wc, tak sa automaticky prida ak jej treba
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Feb 2012, 00:33

Jjjulia, ja som s BKM zacinala v 6tich mesiacoch...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 11 Feb 2012, 23:48

AdaK, stale ho beriem so sebou na wc, aj som ho par krat davala cikat... ale tusim zatial iba raz cikol... no neviem, on je taky zvlastny, raz sa mu chce, inokedy nie...
janka takze da sa zacat aj neskor, ty si dobrym prikladom:) len ho nechcem nejako vystresovat a potom sa uz vobec nevycika... napriklad aj vcera som videla, ze tlacil, tak som ho dala na nocnicek a vytlacil iba trosicku (on kaka raz za 2 tyzdne), no a predpokladam, ze keby som ho neprerusila, vykakal by hromadu ako zvycajne :mrgreen: tak fakt neviem, ci nie je lepsie nechat ho tak...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 20 Feb 2012, 13:49

jjulia pri kakani si ho opri o brucho a tlac s nim - zatinaj brusne svaly ako keby si aj ty sla na velku. on po tebe zacne opakovat a vykaka sa ;) aspon u vacsiny to tak funguje

a prikladam moju vyklapacky na minimalnu plienku. na 3 pokus sa mi podarili. na fotke aj origos gate s dierou z ciny ;)
Prílohy
IMG_2380.JPG
(47.99 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
IMG_2377.JPG
gate su v predu na pevno zosite a zo zadu sa daju odklapat, da sa to dat aj naopak len moj je nerad na chrbte :-) ....
(48.24 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Feb 2012, 17:59

paulinaz uz aj to som skusala ;) budeme dalej skusat, ved raz sa chyti ;) tie gate su super! a pocuj na tej druhej fotke ma maly perfektne baby legs...sama si si ich spravila, ci si ich niekde kupila?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Feb 2012, 18:01

a tie plienky si kde zohnala?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 20 Feb 2012, 21:00

plienku som si usila (je to fakt lahke!!!! mam stroj od vianoc ;-) ) a nohavice - teplaky su origos z ciny (tam nosia deti derave gate) ale segra ich ledva zohnala lebo v kazdom obchode jej povedali vsak nech si kupi normalne a rozstrihne ich...
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Feb 2012, 21:33

mala som na mysli tie baby legs-tie hnede...vyzeraju super ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 20 Feb 2012, 21:48

jaj teraz pozeram ze na jednej je tak na druhej tak.... kym mi zapne.. :-) to mam odtialto: http://www.stonozkovo.sk/product/kvalit ... teven-225/ mozem len odporucat, velmi prijemne su a neotlacaju ;-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Feb 2012, 22:30

Ďakujem za odkaz, vyzerajú super a ta cena je tiež dobrá;-)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Feb 2012, 23:35

paulinaz... wau.. tak tie teoláky sú bombové... videla som ich na foto v knihe Bez plienky. A tá plienka to je z pulu... z kadiaľ si mala strih. Vieš mi ho poslať. Dík :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 21 Feb 2012, 08:09

strih je o stranku pred touto. ja som sa ale len ispirovala... ten pas kolo brucha ma ona z dvoch kusov. ja som ho urobila z jedneho kusu ako opasok, a to pomedzi nohy je viac menej rovny pas. nie je to take prepracovane ako ma ta baba ale je to funkcne ;-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 07 Mar 2012, 23:20

No u nas nastali trosku zmeny...po poslednom stretnuti bezplienkacov sme zacali uplne bezplienkovat aj doma aj v noci...cez den mame este par nehod, ale vacsina ide do serblika alebo na zachod, dokonca ten zachod sa mu zacina viac pacit, lebo si pozera na penis, ked cika a uz bol 4 noci bez plienky bez nehody, asi 4x za 11h ho davam cikat, vlastne vzdy ked sa budi...ja ze to sa budil na dojcenie a to bolo na cikanie.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 08 Mar 2012, 15:31

Tamoulik, super ;) ...Joj ja som chcela dojst, len nakoniec Tomas dostal daku virozu a tak som sa o neho musela starat...
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 08 Mar 2012, 23:31

tamoulik píše:No u nas nastali trosku zmeny...po poslednom stretnuti bezplienkacov sme zacali uplne bezplienkovat aj doma aj v noci...cez den mame este par nehod, ale vacsina ide do serblika alebo na zachod, dokonca ten zachod sa mu zacina viac pacit, lebo si pozera na penis, ked cika a uz bol 4 noci bez plienky bez nehody, asi 4x za 11h ho davam cikat, vlastne vzdy ked sa budi...ja ze to sa budil na dojcenie a to bolo na cikanie.


parada tamoulik, gratulujem k uspechom! v noci je bezplienkovanie uplne perfektne, keby to tak islo aj cez den, bola by som maximalne spokojna:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Mar 2012, 20:14

My mame teraz za sebou take asi 2 mesiace, kedy nam bezplienkovanie dost neslo. Asi to bolo sposobene lozenim, sedenim a zubkami, ale bol to dost horor, hlavne posledne tri tyzdne. Ani za svet nechcela cikat do misky a kedze doma som jej plienku nedavala (Fliacik, si ma inspirovala, ze teplacky stacia :) ), tak som nic ine nerobila len som ju prezliekala :D. Proste aj ked som vedela, ze jej treba cikat, tak sa mi krutila nad miskou a chcela ist dole, spustila som ju, ona odliezla k niecomu sa postavila a vycikala sa :D. Darilo sa nam iba po zobudeni a kakanie (to jej nevadilo byt aj dlhsie nad miskou).

Tamoulik, chcem sa podakovat, ze si ma "nakopla" :). Ked som si precitala Tvoj prispevok, tak sme skusili noc bez plienky (po dlhom case). Noci sme mali take vseliake, ale zvacsa sa dost mrvila, pricucavala, odcucavala, krutila sa, liezla odo mna, ku mne a furt dokola kym zaspala, casto sa mi aj uplne prebrala okolo druhej-tretej a bola hore hodinku aj dve. Teraz su to styri noci co je uplne bez plienky aj cez den aj v noci (okrem vonku). Zistila som, ze cika okolo polnoci a potom nadranom okolo piatej. Vycika toho dost vela, ale mam ju pri tom na prse, tak sa mi nezobudi. Takze z toho usudzujem, ze ked mala plienku, sice jednorazovku, ale aj tak, ked to kvantum vycikala do plienky, tak musela byt riadne mokra nejaku chvilu a asi jej to vadilo, tak sa este krutila a lozila a "snazila sa z toho mokreho odist" a az ked sa to ako tak vpilo do plienky tak spala dalej. Teraz ju dam vycikat, utriem a je sucha a spinka dalej.

Co je ale este lepsie upravuje sa nam aj denne cikanie. Zase sa zacala pytat cikat, zamrnci, dam nad misku, vycika sa a vybavene. Sem-tam jej este cvrkne, ale to je uz super. Konecne nemusim denne prat plnu pracku pancusiek a teplackov :goodjob: . Jupiiii..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Mar 2012, 20:37

tia, to je uplne perfektne, ze to nevzdavas ani pri kvante mokrych teplakov! ja som si v take dni hovorila, ze kaslem na to a dam plienku, ale aj tak som nedala a prezliekala dalej, lebo ma vzdy napadlo, ze nie je chyba dietata, ze necura do misky, ale chyba rodica, ze od dietata chce, aby do misky curalo:-) :-D a to boli dni, kedy bola ochotna curat do misky len po zobudeni a cely den mimo... pamatam si, ze v tom veku ako je teraz tvoja mala, bolo aj nase curanie vseljake a velka zabava bola (a vlastne aj je:-) curat postojacky, potom si do toho sadnut, capat rukami a olizovat, kym nezakrocim:-) noci su najlepsie, babo nema kam "utiect" a musi spat naozaj moooc moooc tvrdo, aby sa nemrvilo, ked chce curat, ale to su vynimky... mne sa napr stalo, ze sa mrvila, ale ja som tak dobre spala, ze som si povedala, ze ved dam neskor curat, no a zachvilu som sa zobudila na mokru mlaku:-) fakt sa tesim, ze mas takuto trpezlivost, super!
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Mar 2012, 21:01

:D :D :D presne, strasne ju bavi sa hrat s vodou, tak ked sa vycika hned po tom rukou cape a hra sa s tym :mrgreen:

No, u nas pri tych problemoch so zapareninami som radsej vymienala pancusky, nez aby mala zase cervenu ritku. Uz som co sa toho tyka trochu paranoidna, lebo nechcem aby sa jej to vratilo. Okrem toho, odkedy sa zacala ako osemmesacna stavat a lozit je to dost problem ju prezliekat, nieto este davat plienku kazdu chvilu hore-dole. Len muz sa ma furt pytal, ci jej ma dat plienku a ja ze, daj ked chces a podari sa ti :D - Tak to vzdal aj on, ale prezliekat pocikane pancusky po stojacky viem len ja :mrgreen:. Boli dni, ked som ju nechavala chvilu aj s holou ritkou, len v bodicku, ked mi stala pri sufliku a vyberala z neho vsetko rad radom, tak som sem-tam usetrila jedny pancusky :)..

:) no, uvidime, ci toto teraz bude trvalejsi stav alebo je to tiez len nejaka faza, dufam, ze jej to vydrzi..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Mar 2012, 23:22

Tia :goodjob:
Ja som sa tiez nakopla po stretnuti s Weroni...super, ze sa takto navzajom nakopavame a inspirujeme.
U nas noci su skoro na 100%, cikanie cez den tak s 2 nehodami , len nam zase nejde kakanie, bud je to v teplakoch alebo ked je holy na zemi, a znamenie mi teda nedava absolutne ziadne. Ale ci uz operiem gate alebo plienku, tak to mam za jedno.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 17 Mar 2012, 22:27

bay pridavam sa k nakopnutym. tiez ma nakoplo stretko bezplienkacov. po nejakom tom zosuladovacom tyzdni su noci a dene spanky super. horsie jje to cez den. zatial to vychadza tak na 4 nehody...a tiez sa mi strasne zapiera nad vsetkym - miska, nocnik, umvadlo. takze vacsinou curame na prsku, alebo postojacky nad umyvadlom. len chodievame cikat asi castejsie ako mu treba (ja s myslim ze uz a on dalsiu hodinu necura a ja s nim idm 3 krat nad umyvadlo...) a sa bojim aby mi to neodbojkotoval uplne.. :(
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 18 Mar 2012, 20:42

To je sranda, u nas je kakanie prave uplne v pohode, mozno raz do mesiaca sa stane, ze kaka do plienky alebo teda do pancusiek. Ale ja to mam jednoduche, lebo kakanie mame prevazne v rovnakom case, doobeda po prvom spanku, vtedy ju drzim nad miskou trosku dlhsie a ked jej treba, tak vydrzi a kaka, ked jej netreba tak sa hrabe po vycikani prec :D ..

My mavame aj viac ako 4 nehody za den, ale si z toho tazku hlavu nerobim, proste prezliekam ;) . Az teraz v poslednych dnoch sa to cikanie trosku ustalilo v zmysle, ze to nie je tri krat za hodinu, takze sa to da trosku lepsie odhadnut. Velmi mi tiez pomohlo, ked mala zacala stvornozkovat, lebo je samostatnejsia a viem, ze ked za mnou pride, alebo sa za mnou naciahne, tak nieco potrebuje, tak vtedy skusam dat cikat. Ked sa vzpiera tak skusim raz udrzat hrackou a ked nechce tak pustam a ideme sa hrat. Tiez sa bojim, aby som jej to nejak nesprotivila..

Noci su teraz super, mala sa menej budi a menej mrvi, po vycikani hned obe spime dalej, ziadne natriasanie a pricuc-odcuc. Je to az take dobre, ze som zacala nejak tvrdsie spavat a ako keby mi dlhsie trvalo, kym sa preberiem a zorientujem (??!), tak sa mi dneska nadranom stalo, ze som nestihla dat cikat, proste som bola nejaka ochrapana a som si to neuvedomila..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 31 Máj 2012, 22:43

Tia, tak stretko bezplienkacov bude 15.6. o 9,30h v MC Podunajske Biskupice na Latorickej, tak ak stihas, prid sa s drobcom ukazat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Jún 2012, 10:43

Tak uz sme tu :) , v piatok o dva tyzdne, poznacene, ak sa nic mimoriadne nevyskytne, tak sa uvidime
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 01 Jún 2012, 12:27

my prechadzame obdobim, ze Ondrej sa v klbocku vspiera, pomaha nejaka vec do ruky... Problem je ze zacne sa pucit, idem s nim do kupelne a ked ho dam do klbka-odpor!!! ideme spat a je to... pokakany, alebo pocurany. a ja sa pytam WHY! inac posledne tri noci mal len body a zakazdym ked sa zacal mrvit a plakat som ho dala vycurat a spali sme dalej. a tak mi spi aj do osmej rana... Uz ma prestava bavit, furt ho balit do plienky. To furt taky boj... a ja barz netrpezlivy clovek. Od akeho veku sa vyrabaju slipy?
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Jún 2012, 15:04

mamickalenocka píše:my prechadzame obdobim, ze Ondrej sa v klbocku vspiera, pomaha nejaka vec do ruky... Problem je ze zacne sa pucit, idem s nim do kupelne a ked ho dam do klbka-odpor!!! ideme spat a je to... pokakany, alebo pocurany. a ja sa pytam WHY! inac posledne tri noci mal len body a zakazdym ked sa zacal mrvit a plakat som ho dala vycurat a spali sme dalej. a tak mi spi aj do osmej rana... Uz ma prestava bavit, furt ho balit do plienky. To furt taky boj... a ja barz netrpezlivy clovek. Od akeho veku sa vyrabaju slipy?


To sme mali aj my, bola to taka faza, asi trojtyzdnova, potom zase bolo lepsie, vid vyssie v mojich prispevkoch. Zlepsilo sa to odkedy sme aj v noci bez plienky. A kratko na to sme zrusili plienky uz na dobro, myslim, ze plienku mala nemala uz asi dva mesiace. Nehod pomaly ubuda, teraz tak jedna-dve denne. Nohavicky sme najmensie zohnali 86/92, ale mame aj vacsie a pouzivame vsetky. Tie vacsie su jej proste trochu volne, ale aspon ju netlacia. Najvacsi problem mame ss gatami, vsetky su jej totiz teraz na zadku velke a padaju jej, lebo nemaju na com drzat :D , este ze uz ide leto, tak budeme viac osit satocky..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron