Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 07:48

Ahojte som v nejakom 18 týždni a už mi to dojčenie lezie na nervy :? , zo začiatku prvé týždne bolo bolestivé, potom sa to upokojilo (zrejme aj mykóza, tak som si to preliečila Canestenom) tak to bolo super, ale teraz posledné dní zase bolesť. Ale tak, že vidím hviezdičky... Mastím Canestenom, ale okrem toho ma to už nebaví, aj po psychickej stránke, ja viem, asi by som to nemala hovoriť, ale fakt ma to už nebaví (hormóny?). Uvažujem, že sa na to vykašlem, Naďa má 2 roky a 9 mesiacov, už by to hádam aj zvládla, dojčím len na uspanie, občas ráno (hlavne cez víkend,keď vyvaľujem v posteli, cez týždeň chodím do práce a ona do škôlky, tak ju to ráno nenapadne, že chce mliečko), cez deň už vôbec. Dá sa povedať, že dojčím tak, že neponúkam, len keď si sama pýta, a to je ten večer.
Neviem, čo s tým, na jednej strane mi je to ľúto, uvažujem, čo by sa dalo urobiť ešte s tou bolesťou, tandem však nechcem silou mocou (bude, nebude, uvidím), a na druhej strane - ako píšem, mi to posledné dni - večery lezie na nervy.. :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Mar 2012, 13:27

v prvom rade canesten ti asi moc nepomoze.....kup si citrovital , a monzo aj univerzalnu masticku...to sa dava na bradavky....ale nech ti poradia aj poradkyne, ale canesten fakt nie.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 15:27

Norika píše:v prvom rade canesten ti asi moc nepomoze.....kup si citrovital , a monzo aj univerzalnu masticku...to sa dava na bradavky....ale nech ti poradia aj poradkyne, ale canesten fakt nie.....


Norika, prečo nie Canesten?, veď ten odporúča pri mykotickej infekcii aj annag a doteraz mi vždy pomohla.... A čo je to ten citrovital?
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/0 ... ie-boliet/
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 16:04

jeeej gratluky ku tehotenstvu. TEda neviem či už si to pisala niekde inde, ak ano tak prepač nevšimla som si. Chcem sa spytať. Mala sa ti ako často dojči v noci????
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Mar 2012, 16:24

tak ti dam iny dokument, tiez od poradkyne :P ved dost casto sa tu spomina liecba citrovitalom, univerzalkou, popripade genciankou.....
https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Mar 2012, 17:05

Dojčenie má trvať dovtedy, kým to matke a dieťaťu vyhovuje. Tehotenstvo je špeciálna situácia, mnohé matky majú počas tohto obdobia pri dojčení špeciálnu bolesť (ktorá sa líši od bolesti z nesprávneho prisatia, aj od bolesti z infekcie bradaviek napr. kvasinkami), mnohé aj bez akejkoľvek bolesti vnímajú fyzický kontakt so starším dieťaťom inak ako mimo tehotenstva, niektoré moje mamičky popisujú "živočíšny odpor". Preto rozhodnutie, či pokračovať v dojčení alebo nie musí urobiť sama matka na základe toho, ako celú situáciu vníma. Nie je dobré alebo zlé rozhodnutie. Matka je podstatný činiteľ v dojčení. Má právo sa rozhodovať. Z hľadiska poradkyne pri dojčení Ti môžem len poskytnúť podporu v Tvojom rozhodnutí (nech už bude akékoľvek) a prípadne poskytnúť informácie, ktoré môžu zmierniť bolesť pri dojčení.
Čo sa týka nepríjemných pocitov pri dojčení, niektorým mojim mamičkám pomohlo vedomie, že toto ovplyvňujú hormóny a jednoducho si vedome dokázali ten odpor potlačiť a vyčkať do pôrodu. Ale toto naozaj musí zvážiť matka sama podľa svojich pocitov.
Bolesť pri dojčení, ktorej pôvod je v hormonálnych zmenách počas tehotenstva Ti nemám ako pomôcť riešiť, na druhej strane je dobré vedieť, že táto bolesť sa počas tehotenstva mení, mizne, vracia sa... má to rôzne scenáre. Ak toto matka vie, niekedy stačí skúsiť ešte týždeň počkať a je prekvapená, že bolesť je iná a že dokáže pokračovať. Ak je bolesť taká, ako ju popisuješ, že "vidíš hviezdičky", naznačuje to, že v tej tehotenskej bolesti môže byť ešte aj infekcia. Canesten môže teoreticky zabrať, ale všeobecne - pôvodcom tých bolestí bývajú väčšinou kvasinky rodu Candida a väčšina z nich už dnes nie je citlivá na antimykotiká klotrimazol a ketokonazol. Pre toto ich dr. Newman vôbec nespomína vo svojom protokole na liečbu tohto problému (a to, že ich spomína Annag súvisí s tým, že mnohé jej články vznikali v čase, kedy nemala ešte dostatok informácií a najmä s tým, že tieto antimykotiká su voľnopredajné a teda ľahšie dostupné). Odporúčala by som Ti skúsiť univerzálnu masť na bradavky a prípadne aj Citrovital (roztok na bradavky), ako ich užívať nájdeš na tej mojej stránke, ktorú sem dávala Norika. Okrem toho pomáha poprosiť dieťa, aby pri prisávaní otvorilo doširoka ústa a dať ho do prsníka naozaj hlboko, staršie deti už majú tendenciu na prisatie nedbať, a pri dojčení po ležiačky je dôležité dávať bábätko do prsníka bradou a hlboko do prsníka, ak visí na bradavke, naozaj môže poškodzovať bradavku príliš a vzhľadom na tehotenstvo to môže spôsobovať bolesť.
Držím Ti palce, Carodejnica!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:26

vejula píše:jeeej gratluky ku tehotenstvu. TEda neviem či už si to pisala niekde inde, ak ano tak prepač nevšimla som si. Chcem sa spytať. Mala sa ti ako často dojči v noci????

Ďakjem, no kdesi som sa o tom zmienila, ale už neviem kde... 8-)
A malá sa vôbec nebudí, prespí celú noc a to už asi pol roka... :goodjob: ale to ona bola taká od bábätka, že noci sme mali fajné, maximálne 1 - 2 za noc, veľa krát sa nezobudila vôbec, ak sa budila častejšie, tak bola napr. chorá... :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:27

Norika píše:tak ti dam iny dokument, tiez od poradkyne :P ved dost casto sa tu spomina liecba citrovitalom, univerzalkou, popripade genciankou.....
https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek

Ďakujem poštudujem. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 18:36

no aspon že to.... :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 18:38

klemka. Chcem sa spytať čo by si odporučila na začiatku tehotenstva, ked dieťatko začne v noci strašne často požadovať prsnik. 8-10krat za noc. KEd žena nechce uplne prestať s dojčenim, ale v noci proste už nevladze. Nevedela by si poradiť ako na to aby dieťatko lepšie v noci spalo?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:42

Klemka, ďakujem veľmi pekne za obsiahly príspevok, veľmi mi pomohol, myslím si po jeho prečítaní, že tie moje pocity proti dojčeniu sú hlavne kvôli tej bolesti, nie je mi to až také "protivné", teda necítim "živočíšny odpor", skôr "otrávenosť".

Sama vnútri cítim, že by som to mala nechať jednoducho na Naďu, aby ten míľnik odstavenia urobila sama. Navyše sú naozaj niekedy dni, keď dojčím raz za 24 hodín (ako píšem vyššie, malá sa v noci vôbec nebudí) - až sa čudujem, že mám ešte nejaké mlieko :) , no teraz to fakt vyznieva absurdne, že čo sa sťažujem, že? :)

No každopádne skúsim sa riadiť tým článkom, možno sa mi to podarí preliečiť... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:43

Vejula, žeby aj ty ? ;) ;) ;)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 18:46

no ale je to ešte celkom na začiatku, tak som ani nechcela pisať ani to moc ešte nehovorim... Ale mno potrebovala by som fakt poradiť. LEbo v pondelok som začala trocha špiniť, tak si davam vaginalne utrogestan. Špinenie prestalo, no a snažim sa oddychovať. Cez den sa ešte da, aj mama mi pomaha, ale v noci je to horor, ked tak často pije. Mama mi už navrhla že cez vikend ho dam ku nej, ale na to nemam srdce, neviem si to predstaviť, ved by prereval celu noc. Ale pravdupovediac neviem čo s tym, lebo vysvetliť sa mu to neda a ked ma vidi tak vie že cici može a basta
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:48

Vejula, držím palčeky tuho...
Ja som na začiatku bola tiež príšerne unavená, ale zase mňa malá nechala spať, tak to v tom bolo lepšie, ale tá únava bola na nevydržanie...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Mar 2012, 18:49

Vejula, ťažké otázky dávaš :D Konkrétna situácia, že dieťa sa bežne v noci dojčilo menej a keď matka otehotnie, reaguje na začiatok tehotenstva častým precitaním v noci... priznám sa, to som ešte neriešila. Matka vždy musí zvažovať v akom stave je ona aj jej dieťa a podľa toho konať. Dojčenie je norma, všetko ostatné prináša riziká. Tie treba vždy zvážiť vzhľadom na okolnosti. Matka má mnoho možností, ako časté nočné precitanie uhrať tak, aby pri tom nebola príliš unavená - spať v blízkosti dieťaťa tak, aby registrovala jeho náznaky blížiaceho sa zobudenia a mohla ho hneď uspať dojčením, tak, aby nebola z každého nočného uspávania dieťaťa vyčerpaná, môže sa pokúsiť si veci zariadiť tak, aby si mohla pospať počas dňa a samozrejme, ak sa to nedá, nechce to takto robiť, nájsť iné spôsoby, ako to zmeniť tak, aby jej to viac vyhovovalo. Ak niekomu niečo nevyhovuje, má právo to zmeniť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Mar 2012, 18:50

Jaj počkaj Vejula, aj Ty si? :goodjob: Veľmi veľmi sa teším!!! Blahoželám!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 18:53

Inak klemka, teraz keď si to napísala, musím povedať, že ja som si na mojej dcére veruže všimla častejšie denné dojčenie, keď som otehotnela, akoby fakt zareagovala na to tehotenstvo, trvalo to asi prvé dva mesiace, ja som z nej nechápala, furt chodila za mnou, že "mama mliečko", v noci teda spala, ale cez deň som zrazu začala dojčiť 4-5 x, ale postupne to samovoľne prešlo....
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Mar 2012, 18:54

Zaujímavé, každé dieťa reaguje inak.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 19:04

carodejnica klemka dakujejm, no ešte sa tešim iba tak potichu som len v 7 tt, takže fakt to ešte berem tak že sa može stať všetko. Navyše som na začiatku tehu bol a chora a proste bolo to komplikovane...

jaj keby moj maly sa takto dojčil to by bolo fajn... klemka, ja mu teda hned dam cici ked počujem že sa začina precitať, ale aj tak je to o nervy. Aj cez den si pospim, aj večer chodim spať spolu s malym, ale teda rada by som keby v noci prespal lepšie. LEbo toto ma dosť vyčerpava
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod luludi » 14 Mar 2012, 19:09

Jej, som rada, ze som nasla tuto temu na fore, som na zaciatku 11 tt a maly ma 20 mesiacov, tiez zatial na tehotenstvo reaguje zvysenou potrebou dojcit sa, aj cez den aj v noci, pocas dna dojcim niekedy aj vyse 12x, pocas noci tak 4 - 5x. Pocity si tiez bolestive, nie od prs, ale pocas dojcenia mavam nieco ako krce v podbrusku. Rozhodla som sa pockat do ukonceneho prveho trimestra, ci si zvyknem, ci to nebude boliet viac, alebo maly ci nebude pytat menej. S dojcenim nechcem urcite prestat. Velmi mi pomaha, ked pocas dna spim s malym 2 - 3 hodinky. :) Ale zaroven sa priznam, ze sa citim dost unavena :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Mar 2012, 19:11

luludi, ja cez den ani nepočitam. TEraz je to menej, lebo ho poobede mama berie ku sebe nech si pospim, lebo po utrogestane som prišerne unavena a len by som spala. Ale v noci aj 8x aj viac...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 19:31

jejda baby vy ste tu všetky tehotné :o :o strašne vám držím palčeky, nech to všetko dobre dopadne :)
vejula, ja som v tehotenstve brala utrogestan celý prvý trimester. rozumiem ti ako sa cítiš, ja som vtedy doslova zaspávala za pochodu, nezvládala som skoro ani 15 min. cestu autom z roboty.. ked som došla domov, spala som poobede, večer som zaspala už pri správach a ráno nie a nie sa prebrať. úprimne si neviem predstaviť, ako by som v tom stave zvládala ešte aj Tomáškove nočné výtrty :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 19:42

Luludi, vejula, dievčence, keď čítam ako často dojčíte, tak pri mojom dojčení 1X24 hodín si teraz fakt pripadám trápne, s tým mojím prvým príspevkom... :?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod algon » 14 Mar 2012, 20:53

Ahojte, velmi blahozelam nastavajucim mamickam :) , ja som v 34 tt tehotenstva, maly mal 1r a mesiac, ked som otehotnela a teda mliecka ubudlo, neustale sa dozadoval prsnika, videla som na nom, ze ho to hneva, cele noci som predojcila, aj plakal, ze mu je malo, potom sa to trosku postupom casu ukludnilo, ale posledne mesiace proste koniec...spime uplne strasne v noci a nasledne je cely den na prsniku, tiez mi to uz niekedy lezie na nervy, aj mavam bolesti, najradsej by som s tym niekedy sekla, ale vidim na nom, ze to este nie je schopny zvladnut, tak zatial zatinam zuby a drzim..co bude dalej uvidime
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Bolestivé dojčenie počas tehotenstva

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Mar 2012, 21:00

Baby, blahoželám Vám všetkým k bruškám! :goodjob: Všetko dobré! Dnes ste mi zlepšili náladu ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron