strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 13 Feb 2012, 02:25

tak jsem to zkousela s poharkem, takovou stamprlickou,nevim jak se to rekne po vasem a neco vypila, vic teda na ni nez v ni,ale i tak.No Zigi, cetla jsem Tve prispevky, taky to mate tezke a pul roku strajk,to je teda neco, jsi dobra,zes to vydrzela,vetsina by to asi zabalila. Ono to i u nas teda nevypada na konec, ale ted si rikam,ze to byly zlate casy,kdyz jsme aspon v noci kojily v pohode,tak nejak pribirala atd. Je to dost omezujici, pokud sem nekdo prisel a ja musim kojit jen spici dite,tak misto venovani se navsteve porad odbiham, ale co uz.
Jinak motilium jsem zase nasadila,tak snad pomuze, zatim vzdy zabralo. Ja vim, ze by se melo vysazovat postupne, ale ja jsem ho proste vzdy prestala brat, jak se to upravilo a zatim zadny problem.
Moc diky holky za podporu
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 14 Feb 2012, 19:15

Tak jsem dnes malou vazila a zhubla za poslednich 9 dni asi 50 gramu. Je to hodne nebezpecne? Ja uz jsem z toho vseho na prasky, na prso ji nedostanu, kdyz jo, tak ma bud ona nebo ja ucpany nos a je po vsem a znova se neprisaje. Navic muj pritel do me porad huci proc ji nedam susenky, caj atd., at uz prestanu s kojenim, proste podpora zadna. Jenze pokud tahle bude hubnout dal....
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Feb 2012, 00:53

Ala277. pokial sa nemylim, tak uz sa blizite k 6tim mesiacom, vsak? A kolko vlastne teraz vazi? Pozeras si to aj na grafe?

Co sa chudnutia z nedostaku mlieka tyka, je vyborne, ze uz ste na tom 5-6tom mesiaci a bez problemov mozte zacat s prikrmami. Takze odporucam pozriet si temu prve prikrmy a hladat nieco zdrave, najlepsie do ruky, co jej bude chutit. Dost pravdepodobne to, co budes mat zrovna na tanieri :) . Prispevky si dobre pozri - jednoducho sa snaz ist podla toho, co Ti bude signalizovat mala. Radsej tuhsie kusky roznych potravin parkrat za den (hoci velakrat za den minikusok) ako jedna rozmixovana porcia za den nejakej zeleninovej kase.

Akonahle budu prikrmy bez problemov, postupne vykryju potrebnu davku vyzivy na den. Velmi dolezite je, aby dojcenie bolo stale aktivne podporovane a neznizovalo frekvenciu. Nie je vhodne podliehat reklame a nahradzovat nizsiu tvorbu MM UM. UM ziadnu hodnotnejsiu vyzivu ako je prikrm neprinesie. Skor opacne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anna » 16 Feb 2012, 09:20

Ala, 50g nemusí znamenať vôbec nič...ja som vážila niekedy malého ráno a večer a boli tam rozdiely, mysliac, že večer menej, ono záleží stále od toho, či bábo cikalo, kakalo, príkrmy, atď....takže taká váha za deväť dní ešte nemusí byť problém...skôr tá klinika po najedení sa je dôvodom na stretnutie s tvojim pediatrom.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 16 Feb 2012, 19:08

Ala ako ste na tom? Este to zvladas?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 17 Feb 2012, 13:24

No uz se pomalicku vracime k normalu, tzn. pije jen ve spanku, jinak ne. Ale s tim zvracenim jsem trosku patrala po netu a asi budeme mit skryty reflux. Ma uplne vsechny priznaky, krome spatneho spani. Vcera jsme zkusili uplne minikousek zeleniny a letelo to hned i s mym pracne nakrmenym mlekem. No a vypada to, ze ten nas bojkot s tim souvisi. Zase jdeme v pondeli k dr. padne na to dost penez tady, a jestli to nepomuze tak poletim do Cech. Uz fakt nevim
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Feb 2012, 17:58

Ala a to grckanie zacalo az ked si dala tuhu stravu? Lebo moja mala ma resp. mala reflux tiez a tuha strava nam dost pomohla, sice to chvilu trvalo a tiez mi obcas vygrckala vsetok prikrm prudom, ale bolo to predsa len lepsie ako ked bola len na mlieku. Inak nam lekarka napredpisovala vsetko mozne vratane zahusteneho mlieka a nic nepomohlo, upravilo sa to az casom postupne samo. V kazdom pripade robis dobre, ze idete k lekarovi, daj urcite vediet ako ste dopadli! Drzim palce!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 17 Feb 2012, 23:13

No zacalo to az ted, co jsme zkusili zeleninu. Pred tim moc neblila, sem tam ublinkla, ale nic moc. Tak jsem cetla o skrytem refluxu, a vsechno by sedelo, porad ryma, chrceni na pruduskach, porad skytavka a i treba 2 hodiny po jidle jako by cosi polyka. Plus ten bojkot. Pisou na Kelly's mom, ze ten k tomu casto patri, protoze dite ma po jidle bolest a pak radsi neji a je o hladu. Ale zacalo to az skoro ve 3 mesicich ,tak nevim. Ale je fakt, ze porad taky chodim nahore skoro bez a Ada mi kouka po prsach, kdyz ji zkusim prilozit, tak to vypada i na zajem, ale pak se chytne poprenysli a vzda to. Ach jo, porad se tesim, az bude vetsi a ty trable za nam, misto abych si to mimco poradne uzivala, takova skoda to je.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Feb 2012, 10:35

Ala, keď trošku vyrastie, začne loziť, postaví aj ten reflux bude lepší, s tým ako si ti neužívaš presne viem ako sa cítiš, môj malý po piatom mesiaci zabudol pribrať/ ani predtým nepriberal kilo /mes., ale iba tak 400-500g/, tak som ho potom vážila ako ovocie v zelovoci a počítala a skúmala všetky plienky, myslela som, že sa tej paranoje nezbavím, ale s vekom všetko odchádza, teraz má skoro 20 mes. a váži 9,8 kg, ale zje naozaj dosť, takže už verím, že všetci máme metabolizmus ináč nastavený...určite si to začneš užívať, oxytocín je hormón, ktorý je perfektný aj v tom, že žena zabudne na bolesti pri pôrode, zabudne na boľačky a neg. skúsenosti alebo teda sa to tak postupne stiera , takže aj v tomto má dojčenie význam...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 18 Feb 2012, 12:08

No nam pri refluxe pomahalo jedine nosit sa vertikalne. Malu som tak aj dojcila a aj tak spinkala, pretoze inak sa nedalo. Grckala sice stale, ale predsa len menej, ako predtym a najvacsi rozdiel bol v tom, ze menej plackala, takze gravitacia asi pomohla.
Inak chodenie hore bez doverne poznam, ;) muz sa ma aj minule pytal, ze ci to uz bude takto stale,alebo sa este niekedy mienim doma aj obliekat ;) A mala mi robi to iste ako Tebe, aj sa prisaje, vydrzi asi 5 sekund a uz sa berie prec :( Tak len trpezlivo ponukam a ponukam a takto stale dookola, treba len vydrzat, skusame sa kto z koho ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 18 Feb 2012, 13:30

Jezis baby,diky za povzbuzeni,fat to moc potrebuji..No ja kdyz si uvedomim, ze nam pred 2 mesici fr. napsal antibiotika jen tak od pasu na nekoncici rymu, aniz by se zeptal,na nejake dalsi priznaky... Samozrejme ze se nic nezmenilo, kdyz to mela asi od refluxu, ted si vycitam, ze me to nenapadlo. A to jsem mu rikala, ze mame problem s krmenim. To je zase na jinou kapitolu, jak jsem cetla o pomoci pediatru, tady(zijeme v Irsku), se o Vas nikdo nejak nestara. Jde se na prevazeni ve 3 a 7 mesicich a je to. Takze do kojeni mi zatim nikdo nekecal,no a ockovani se snad podari odlozit aspon do roku.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 18 Feb 2012, 17:24

ala a kde v Irsku zijete?My sme v Dubline... :) ockovanie tu nie je povinne, sice ta budu asi presviedcat (tak ako mna),ale nic nemozu, ak sa rozhodnes, ze nedas, tak Ta nemozu donutit ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Feb 2012, 22:48

Kebyze sa ten skryty reflux aj potvrdil, tak v skutocnosti je nan lekar bezmocny. Velmi casto sa totiz ako jediny "liek" sa poda zahustujuce UM, co naozaj nie je riesenim. Esteze Anna a Zigy idu takym dobrym prikladom :).

Niet nic dokonalejsie ako MM, a to aj v pripade, ze to vdaka strajku mate komplikovanejsie. Pokial su prirastky ako-tak uspokojive, tak treba trpezlivost a ako v pripade Anny cakat na vyzretie organizmu, aby sa dietatko v 20tich mesiacoch rozpapalo ;) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 19 Feb 2012, 00:23

Tak jsme jeste zkusili trosicku bananu a stejny scenar. Jen co se napije z prsa, tak to leti, zatim 3krat :( .Tak to vypada, ze budu muset jen kojit do nevimkdy s takovou. Da se to vubec jen ciste kojit bez prikrmu treba do 9 mesicu? Uvidim, co nam rekne dr., ale iluze si nedelam a UM ji nedam. Ale pokud jde o zahusteni, tak prece prikrm udelala tu stejnou sluzbu, ne? A prave to ji nejak drazdi, ze to leti ven, mleko ji asi v jicnu taky chodi tam a zpet, ale udrzi ho. I kdyz jsem cetla, ze ten skrytyje jeste horsi, jde to na prudusky, porad ryma to my uz vlastne mame.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Feb 2012, 14:37

No ved prave, ten prikrm v podstate zahusti obsah zaludka a grcka sa potom tazsie. Aspon u nas to tak urcite fungovalo, aj ked tiez si pamatam, ze na zaciatku z nej aj prikrm isiel casto prudom von, ale zas to nebolo po kazdom papani. Teraz sa to stane tiez, ale len zriedka... Ala, ked mate to grckanie take intenzivne, este teda chvilku pockajte a o nejaky cas vyskusaj prikrm znova, ale malinke davky, snad to v sebe nakoniec udrzi, chudatko. Urcite to nebude trvat do 9 mesiacov ;)
V kazdom pripade sa snazte vela nosit, to urcite pomoze a snad sa vam vdaka tomu upravi aj ten strajk.
Inak ja som si vsimla, ze mne mala grcka hlavne ak je prikrm hustejsi ako obycajne. Teraz uz preventivne radsej viac riedim a negrckali sme uz skoro dva tyzdne....hoci to je urcite aj vekom ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Feb 2012, 18:38

CO sa tyka vylucneho dojcenia az do 9 mesiacov, aj tu na forume najdes mamicky, co im trvalo veelmi dlho (aj do roka), kym nabehli vo vacsom na prikrmy. Jednoducho su deti ochotnejsie papat prikrmy skor, ine neskor. Aj normalne papajucim detom sa mnohokrat stane, ze prejdu na vylucne dojcenie - rastu zubky, hnacka, vaznejsia choroba. Kazdopadne v MM dostane vsetko potrebne a ak do toho neprirodzene nezasiahneme, dietatko si same vie urcit, co potrebuje.
WHO hovori o zavadzani prikrmov do 2 rokov veku dietata, asi vedia preco.

Ak aj reflux je a ide mliecko na priedusky, pri MM to nie je ziaden problem, dokonca sa tie priedusky imunizuju, kvoli aktivnym latkam, ktore su v MM. To vsak neplati pri UM, ktore su prakticky mrtva potravina a ked sa dostane na priedusky, tak tam robi sarapatu. Bohuzial, toto vie maloktory lekar a kedze velmi casto sa to riesi UM, tak velmi casto k problemom s prieduskami ci inymi vnutornymi organmi dochadza.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 19 Feb 2012, 18:52

Takze vcera jsme po tom bananu zvraceli celkem 6krat a moooc. Stalo ji to 3 hodiny spanku, byla z toho uplne hotova. Takze dalsi pokus odkladam na nejdriv za mesic. Ale asi nas dr. posle na vysetreni a asi se nevyhneme nejake sonde nebo tak neco, do toho se mi moc nechce a pak jestli nam napisou neco na zahusteni, tak me ceka velky boj s pritelem..No dam vedet zitra, to budu chytrejsi.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Feb 2012, 23:42

Ala277, este otazocka. Ako sa mala stavia k prikrmom? Javi zaujem o jedlo? Chyti napriklad kusok chleba a dava si ho do ust? Akym sposobom spapala napriklad ten banan, co potom vyvratila a kolko ho zjedla? - jedla ho sama alebo si ju krmila ty?
Myslim, ze velmi dobra je pre teba tema na forume Baby-led weaning, ste na to ako stvoreni :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 21 Feb 2012, 00:45

Prave ze se na to jidlo docela vrha a natahuje. Banan jedla tak, ze jsem ji pul bananu dala do ruky a sama to ozuzlavala a trhala dasnickama. stejne tak brokolici rovnou z talire, sala ty ruzicky a neco ji spis uvizlo v pusince. Avocado jsem ji namixovala s mym mlekem. Na poprve se k tomu mela moc a snedla asi celou misku, pak po zvraceni uz jsme obe byly opatrnejsi.U toho dr. jsme nakonec nebyly, rikala jsem si ze to zkusim za 2 az 3 tydny a pokud se to bude opakovat, pujdeme.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Feb 2012, 19:26

To vyzera rozumne. Za ten cas mozno zistis, ake mnozstvo tuhej potravy je schopna spapat bez problemov a ako casto ho podavat. Mozno to aj vyriesi cely problem s tym, ze postupom casu toto mnozstvo budes zvysovat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Nov 2012, 00:08

Ahojte, tak sa pridávam ku štrajkujúcim kojencom... s týmto chlapcom to je zložité, trdlo malé, najskôr sa neprisáva a potom štrajkuje :evil: , fakt som mala veget pri Nadi.... takže Matej mi už tretí deň štrajkuje, nadojčím len v polospánku, dnes sa to vyhrotilo, len čo zbadá prs plače a odťahuje sa - takže intenzívne budujeme kontakt telo na telo (naštudovala som si Newmanov protokol), tak ho troška uspím a nadojčí sa veľmi pekne ... stále neviem dojčiť po ležiačky, pre dosiahnutie dobrého prisatia potrebujem priečnu polohu, takže aj s tým spaním je to kadejaké... dúfam, že to nebude dlho trvať, držte palce ... :cry:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod tina » 05 Nov 2012, 11:55

carodejnica, viem o com pises...
Nam sa to prisatie (v inej ako priecnej polohe) zial doteraz nepodarilo naucit, nechavala som to na neskor, kedze sme mali kopec inych problemov co boli priorita (casty neutisitelny plac, velmi malo spanku cez den aj v noci, bolave bradavky...) bola som rada, ked sa naucill prisat aspon dajako, a bol spokojny... potom, ked sa veci ukludnili a som to konecne zacala skusat, uz bolo asi pozde. No snad uz zachvilu to bude schopny aj pochopit a zacne spolupracovat, lebo tie noci su nanic. oplati sa cim viac zabojovat, fakt ti drzim palce!!! :dojcenie:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Nov 2012, 12:19

Carodejnica, zavolaj si Janku, nech sa na to pozriete spolu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Nov 2012, 14:44

Tina, ďakujem, pozerám tvoj malý má skoro dva roky a dojčíte len v priečnej? Uf.
Klemka, akurát som tu išla napísať, že je to už o dosť lepšie, koža na kožu robí divy,... podarilo sa mi ho dokonca dojčiť v noci poležiačky, ale musím z toho horného prsa, že sa tak trocha nakloním.. myslím, že papá dosť, v každej plienke má riadne nacikané, dokonca mal aj dva krát kaknuté, čo on kaká len raz za 4-6 dní.
Tam si hrá rolu ešte jeden faktor, zabudla som napísať, že má za sebou týždeň nádchy, ešte stále má soplíky a začal aj pokašlievať a soplíky sú do žlta, takže to ho môže znervózňovať, zajtra idem k lekárke do poradne, tak chcem vypýtať nejaký Pamycon do nosa a riadne ho preliečiť... majú ho inak aj očkovať, no neviem, dúfam, že ho takého chorého nezaočkuje, teda chcem to odložiť, kým nebude 100% zdravý...
Každopádne, ak sa štrajk bude zhoršovať, prípadne nebude ustupovať mám v pláne koncom týždňa skočiť za Jankou, aspoň pre vlastný kľud.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Nov 2012, 14:55

Tak som Janke Mekyňovej práve volala, tak mi dala nejaké rady - hlavne dojčiť v polospánku - myslí si, že to nebude klasický štrajk, ale že to bude tými soplami, ak sa to nezlepší, tak sa dohodneme na stretnutí.. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron