Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Okt 2011, 15:51

shira, ako vám ide látkovanie? tie BI prefoldy sa ti pozdávajú? už máš viac plienočiek?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Okt 2011, 16:40

objednala som dalšie dve, teraz little lamb, boli zlacnené. ale jednoznačne najvačšia spokojnosť je s BG na suchý zips. mám jednu aio a asi 3 kapsovky. prefoldy mám 4 aj two foldy, som zistila že tie two foldy nám bohate vystačia. bg dobre tesnia pri nožičkách, tie mi nepreciká. na noc dávam jednorázovku kvoli tomu, že je malá, nech mu nezavadzia, on spáva na brušku a ked pociká látkovku, ma vpredu veľký tvrdý kopec, to sa mi nepáči. tie bambusky ked sú pocikané, sú riadne tvrdé :o :o ked získam odvahu, vrátim sa k mikrovláknovým makučkým vkladačkám ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Okt 2011, 10:40

má niekto skúsenosť s využitím vlniakov ako vrchných nohavičiek? pod ne musí ísť nohavičková plienka, alebo sa tam dajú nejako vpraviť aj "bežné" vkladačky? síce, neviem si to predsatviť za behu. už samotné zapínanie patentiek na našom dieťati je niekedy nadľudský výkon. ked má malý 10 kg je to veľkosť M alebo už L?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 23 Okt 2011, 23:58

shira - ja davam na doma tieto zapinacie vlniaky na suchac... davam tam stvorcovu plienku narovno a vkladacku... velkostne sa mi zdaju vacsie ako je uvedena velkost, najlespie by bolo ist vyskusat...
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/l ... ht-wool-sz
natahovacie vlniaky sa bud davaju na nohavickovu plienku, alebo ked maju "mensi"strih, tak aj na vkladacky, ako napr. tieto
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... -nohavicky
na nohavickovu na noc su super tieto
http://www.ekoplienky.sk/product/babyid ... vel-s-562/
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Okt 2011, 13:52

:) zfidorka, noo, zaujímavé ;) . tie malé vlniačiky sú perfektné... k tým posledným- doma máme jedny "longies" babyidea, tie nosíme von, ked sa nosíme :) .ale to sú moc teplé a hrubé. ja nemám doma žiadne nohavičkové plienky, tak preto uvažujem nad niečím ku vkladačkám, také príjemné a hlavne celkovo menšie. tie prvé, zapínacie, sa mi tiež veľmi páčia, hlavne tá výhoda oproti kapsovkám-neprať to zakaždým celé, ked vkladačiek mám plno. zase na druhej strane, je dobre mať "jednokusovú plienku", kvoli vrtivému dieťaťu, ktoré už dávno pri prebalovaní neleží, ale lezie...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Nov 2011, 11:32

tak už mi došli aj vytúžené Bg z limitovanej edície, 2 ks,také pekné vzorované kapsovky, teším sa. Len teraz ma mrzí že nemám všetky plienočky BG, sedia nám aj strihovo aj funkčne. tie Litle lamb sú nejaké obrovské a pritom mám M :?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Nov 2011, 11:34

zfidorka píše: natahovacie vlniaky sa bud davaju na nohavickovu plienku, alebo ked maju "mensi"strih, tak aj na vkladacky, ako napr. tieto
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... -nohavicky
ako tam zasuniem tú vkladačku??
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 02 Nov 2011, 02:26

shira - samotne nohavicky nemaju zaklapky, ja dam vkladacku medzi nozky, pridrzim a natiahnem vlniaky... ono to lepsie funguje na detoch ktore uz stoja...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2011, 10:25

zfidorka, však on sekundu postojí, my prebalujeme už pár mesiacov na stojáka.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 02 Nov 2011, 11:27

shira - tak potom v pohodke, na prebalovanie v stoji su natahovacie vlniaky idealne... vlniaky natiahnes ako gatky, medzi nozky das vkladacku a vytiahnes vyssie... ked necikne vela a vlniaky nie su vlhke (cize by si ich nemenila), staci len stiahnut a vymenit vkladacku, nemusis cele vyzliekat...
ja mam take vlniaky usite z merino vlny z detivbavlnke.sk...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Nov 2011, 22:32

zfidorka, chcela by som objednať nejakú bambusovú látku na vkladačky z detivbavlnke.sk ktorá je vhodná? aby dobre pila a bola príjemná, mäkká zároveň? ešte by som sa chcela opýtať, aký je vlastne rozdiel medzi kapsovkami Bumgenius 3.0 a 4.0 :o ?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 11 Nov 2011, 13:16

shira, 4.0 je vylepsena verzia, trosku dlhsi strih a vylepsene gumicky, avsak nie je to nejaka prevratna zmena oproti 3.0.. kapsovka bg aj vo verzii 3.0 je super plienka, ma dobry strih a zatial som na nu kritiky ani necitala... z kapsoviek co mam ja ma podla mna najlepsi strih :)
na vkladacky je dobry bambusovy flis stredny cesky, nemal by tvrdnut, pocitaj 2 vrstvy na vkladacku... ak ju chces davat aj priamo na zadocek, tak navrch este bambusovy aksamit...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Dec 2011, 22:14

akú funkciu by mal ten aksamit? potrebovala by som na vrch stay dry vrstvu, uvažujem kúpiť ten suedecloth na povrch. mám aj 2ks Bg organic, myslím že keby som tam dodala nejakú stay dry vrstvu, využijem aj tie, lebo strihovo tiež výborne sedia, kúpila som ich od jednej maminy v balíku s kapsovkami BG. musím uznať, že látkovky sú čistá závislosť.. ja som si dala prísny závazok aspon do leta žiadnu plienku nekúpiť. skor asi potom popredám tie, čo som skúsila a nesedia alebo sa mi nepáči zadoček v nich.. mám už okolo 30 kapsoviek :o pritom sem tam dávame aj jednorázovky, ked ideme niekde preč..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 08 Dec 2011, 23:12

aksamit je ako zamat, tak je prijemnejsi na pokozku... ale je to prirodny material, nerobi stay dry, ak potrebujes stay dry, tak najlepsi je suedecloth ako pises... ked popredas, tak mozes kupit nove :D
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Dec 2011, 17:08

no však to 8-)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 23 Jan 2012, 11:24

Ahojte latkovkarky :D kedze odchadzame v marci definitivne na Slovensko a budeme byvat v dome so zahradou, som stastna ako blcha,ze sa k vam mozem pridat a urcite chcem latkovat :love: (teraz byvame v malinkom 1 izbovom byte a nemala som to kde susit). Avsak precitala som si Vasu celu dskusiu a mam v tom strasny choas, vsetky tie plienky a nazvy... no neviem sa v tom nijako zorientovat. Celkom sa mi z toho, co som citala pacia plienky BumGenius... poradte, kolko budem potrebovat plienok a ake by som mala kupit, aby nepretekali a aspon 2 hodinky vydrzali... maly ma 6 mesiacov, okolo8.5kg, je taky baculko... a este, poznate kde je nejaky bazar, kde by sa dali kupit second hand, popripade kde maju najlepsie ceny... ja budem postupne googlit, takze mozno nieco najdem, ale predsa keby ste mali nejaky tip, bola by som za neho velmi vdacna, kazda rada je vzacna... a prosim opatrne na mna s kadejakymi nazvami :D
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 23 Jan 2012, 11:43

jjjulia píše:Ahojte latkovkarky :D kedze odchadzame v marci definitivne na Slovensko a budeme byvat v dome so zahradou, som stastna ako blcha,ze sa k vam mozem pridat a urcite chcem latkovat :love: (teraz byvame v malinkom 1 izbovom byte a nemala som to kde susit). Avsak precitala som si Vasu celu dskusiu a mam v tom strasny choas, vsetky tie plienky a nazvy... no neviem sa v tom nijako zorientovat. Celkom sa mi z toho, co som citala pacia plienky BumGenius... poradte, kolko budem potrebovat plienok a ake by som mala kupit, aby nepretekali a aspon 2 hodinky vydrzali... maly ma 6 mesiacov, okolo8.5kg, je taky baculko... a este, poznate kde je nejaky bazar, kde by sa dali kupit second hand, popripade kde maju najlepsie ceny... ja budem postupne googlit, takze mozno nieco najdem, ale predsa keby ste mali nejaky tip, bola by som za neho velmi vdacna, kazda rada je vzacna... a prosim opatrne na mna s kadejakymi nazvami :D


na modrom koníkovi je dosť plienok z druhej ruky v ponuke:
http://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 24 Jan 2012, 13:09

ak by to niekomu pomohlo, celkom zaujimava zlava tu: http://www.babame.com/Information/Nappies_2/
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Jan 2012, 13:41

jjjulia píše:Ahojte latkovkarky :D kedze odchadzame v marci definitivne na Slovensko a budeme byvat v dome so zahradou, som stastna ako blcha,ze sa k vam mozem pridat a urcite chcem latkovat :love: (teraz byvame v malinkom 1 izbovom byte a nemala som to kde susit). Avsak precitala som si Vasu celu dskusiu a mam v tom strasny choas, vsetky tie plienky a nazvy... no neviem sa v tom nijako zorientovat. Celkom sa mi z toho, co som citala pacia plienky BumGenius... poradte, kolko budem potrebovat plienok a ake by som mala kupit, aby nepretekali a aspon 2 hodinky vydrzali... maly ma 6 mesiacov, okolo8.5kg, je taky baculko... a este, poznate kde je nejaky bazar, kde by sa dali kupit second hand, popripade kde maju najlepsie ceny... ja budem postupne googlit, takze mozno nieco najdem, ale predsa keby ste mali nejaky tip, bola by som za neho velmi vdacna, kazda rada je vzacna... a prosim opatrne na mna s kadejakymi nazvami :D

ten chaos pri kupovani si dobre pamätam aj ja :mrgreen: .... tiez som nakupila plienok a z druhej ruky, aj nove...a nakoniec tie z druhej ruky mi sedia v skrini , lebo sa mi nepaci typ plienky...zrejme aj preto boli v bazare,lebo nie su tak oblubene...asi najlepsie su kapsove, to znamena, ze mas plienku do ktorej davas vkladacky podla uvazenia,ako dlho chces aby plienka vydrzala....dobre sa peru a hlavne dobre susia,lebo lepsie sa susi vkladacka,ako nejaka cela dosita plienka....u nas Bum Genius,ako si sama pisala.....ale ako inak,su dost drahe :-( .....na take latkovanietreba asi cca 20 plienok,niekto si vystaci aj s menej neviem....my mame asi 9 co pouzivame aktivne ale pouzivam aj pampers,kedze plienok nemam dost, a na noc neriiskujem dat :D ...keby ste videli tu pampersku rano,ked ho prebalujem,chuda maly ze sa s nou doakze vobec pretocit v tej posteli,co je taka tazka....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Jan 2012, 13:58

ides kupovat z tej stranky?? :) nevzala by si aj mne dve plienky, a ked by ste prisli na svk,by si mi ich poslala? :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 24 Jan 2012, 14:39

kludne objednam, aj keby este niekto iny chcel...ale domov letim az 27.3., tak neviem ci sa Ti chce tak dlho na nich cakat...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Jan 2012, 15:52

ja mám tiež plienky z druhej ruky. mám takmer iba bumgenius kapsovky, čo mám pár iných, tak ich nepoužívam. kúpila som však jednu várku "výhodne", potom som zistila, že mi nevydržia.. tak som pátrala aj na koňovi, kde môže byť chyba a dostala som info, že akékolvek plienky, aj najkvalitnejšie, začnú po 2 rokoch prepúšťať- najprv sa povolia gumičky okolo nôh a tak.. takže asi to bude aj náš problém.aj ked v inzercii sa píše "málo používané", dajú sa prebieliť savom, vyčistiť suché zipsy, vyzerajú naozaj na nerozoznanie, či sú používané málo alebo veľa. potom sa to ukáže, a teraz sa mi zamotali medzi ostatné, mám takmer iba modré a zelené- tak babo raď... ktorá je aká, nevie už nikto. mám aj niekolko celkom nových a tie sú super.. kedže sú z limitovanej edície, tak ich rozoznám.my tiež látkujeme tak podľa nálady, muž dáva pampersy a ja látkové, ked ideme von tak zase pampersy lebo sú omnoho menšie a aj omnoho dlhšie vydržia.. mám ich tak okolo 25 takže stačilo by. ale bez sušičky by som do toho nešla. vadí mi, ked je celý dom stále ovešaný prádlom a samostatnú miestnosť na to nemám.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Mar 2012, 22:29

hura hura, BG lovelace aj albert objednané :love:
už sú v ponuke aj na slovenských e-shopoch.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Mar 2012, 02:00

Savo zrovna neodporucam, raz sa mi s nim jednu plienku podarilo znicit - ta PUL vrstva sa "rozpustila".

Inak ja som mala 10 plienok intenzivne asi 1 rok, potom este pol rok na noc. Pralo som denne, pri troch detoch ziaden problem, aspon bolli mensie davky pradla. S kvalitou plienky som nemala problem ani po skonceni plienkovania, stale boli dobre, akurat som precistovala suche zipsy a ked boli pokrutene, tak som ich vyrovnala v horucej vode.

POcet plienok sa vypocita lahko - pranie + ususenie cca 12 hodin + x hodin do dalsieho prania ( u mna bolo 24 hodin) = 36 hodin.

Za 24 hodin cca 6 plienok, takze na tych 36 hodin je to 9 plienok + 1 rezerva. A to v najintenzivnejsom obdobi. Kedze uz je vacsi, denna spotreba je uz asi mensia. Taktiez to ususenie som pisala 12 hodin, ale to za najhorsich podmienok. V extremnom pripade a tiez podla moznosti susenia (na slnku su suche prakticky hned) je to aj 3-4 hodiny.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Mar 2012, 11:13

savo určite nie na pul vrstvu, ja sem-tam namočím vkladačky na 10 min a savo riedim. povyberám a šupnem do pračky. potom sú pekné biele.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron