Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 22 Mar 2011, 10:33

Tak super, dúfam, že sa látkarky ozvú aj sem.....
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Mar 2011, 11:17

my začíname s látkovaním :-) privítam každú radu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod dewyn » 22 Mar 2011, 11:41

Ahojte, my latkujeme tiez. POuzivame slovenske baby lucy. pouzivame ich zatial 1,5mesiaca a som spokojna. Akurat keby som ich kupovala teraz, investovala by som to drahsich. Tie uplne najlacnejsie sa rychlo vyzmolkaju, ale babatku to nevadi : ) no a trosku sa sprali v prasku :) takze perte radsej v orechoch.
dewyn
 

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Mar 2011, 12:47

ahojte,

my pužívame klasické plienky a na vrch pul nohavičky - imse vimse a som spokojná a moje dieťatko tiež ;) Akurat sa mi orechy zdajú dosť slabé, chcem skúsiť vyrobiť prací gel, dufam, ze sa podari :lol:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 22 Mar 2011, 13:19

ahojte,
pre nove latkarky davam do pozornosti stranku: http://www.latkovepleny.info/
ja mam vsetky druhy plienok, kupovane aj doma site, s takouto zostavou priamo "na telo" som velmi spokojna :D
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Mar 2011, 22:26

ahojte, treba mi kupiť separačne vložky, vak na spinave plienky, predlzovacku na body, a sponku na stvorce, vedeli by ste mi poradit, ake mam kupit, a ci as da kupit i lacnejsie niekde?? a nechce nejaka mamina predat?? nieco z toho?? popripade nemate navod,ako usit taky vak?? dakujem za rady :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 24 Mar 2011, 18:53

Ja som si kúpila Vak Baby Lucy ten najväčší. Separačné mám už veľmi dávno kúpené Canpol Babies a Baby Ono, ale veľmi nepoužívam, lebo celkom dobre už kaká do nočníka a ked nie, tak plienku zaperiem. Predlžovačku na body nemám, ale tuším na mimibazáre som videla. A sponku tiež nemám. Toto všetko nájdeš v e-shopoch, napr. www.ekoplienky.sk, www.latkovky.sk, www.latkoveplienky.sk, www.peluskovo.sk, www.klingacik.sk, www.plienka.sk, www.prebalovanie.sk, www.plienocky.sk, www.plienky.sk....
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod babeno83 » 25 Mar 2011, 15:26

a este: http://www.detivbavlnke.sk/dajte_si_usit.php
su tam baby co siju plienocky a ine veci:)
babeno83
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:02
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 1
Môj status: ... čakáme na zuby - ale tých nikde niet :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod michaela80 » 27 Mar 2011, 21:36

norika wet bagy kupis aj na ebay lacnejsie... http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Changi ... 86.c0.m282 ja ma od tial jeden na pliebnocky vonku a je celkom fajn...je na dve zipsy s 2 priecinkami..aku bude mat zivotnost to neviem... uvidime
Obrázok užívateľa
michaela80
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:32
Počet detí: 2
1. dieťa: Robin
Rokov: 23 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Viki
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Mar 2011, 22:35

michaela80 píše:
> norika wet bagy kupis aj na ebay lacnejsie...
> http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Changi ... 86.c0.m282
> ja ma od tial jeden na pliebnocky vonku a je celkom fajn...je na dve zipsy
> s 2 priecinkami..aku bude mat zivotnost to neviem... uvidime

nemam skusenosti s ebay, chcela som z tamad plienky, ale am zprdli,ze su z cny, take som od toho upustila
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod michaela80 » 28 Mar 2011, 08:35

Norika píše:
> michaela80 píše:
> > norika wet bagy kupis aj na ebay lacnejsie...
> >
> http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Changi ... 86.c0.m282
> > ja ma od tial jeden na pliebnocky vonku a je celkom fajn...je na dve zipsy
> > s 2 priecinkami..aku bude mat zivotnost to neviem... uvidime
>
> nemam skusenosti s ebay, chcela som z tamad plienky, ale am zprdli,ze su z cny, take
> som od toho upustila


ja som objednalôa na ebay plienky ktore nie su z Ciny, su vyrobene v EU a daju sa prat na 60.... a vychadzaju okolo 13 Eur... a wetbag ze je z Ciny? sak to malemu na dupku nedavas ...
Obrázok užívateľa
michaela80
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:32
Počet detí: 2
1. dieťa: Robin
Rokov: 23 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Viki
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 24 Apr 2011, 22:54

ahojte,nasa ma uz 8 mesiacov,oplati sa este zacat latkovat? teda zvykli by sme si? lebo s jednorazovymi nemame ziadny problem,zadocek cerveny nemava..len sa pohravam s touto myslienkou..no neviem,ci by sme to zvladli..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Apr 2011, 01:07

Moj tip vhodny pre babo od narodenia do 200eur, s pohodlim ako pri jednorazovkach: 5xBumGenius (BG) kapsove (na cvoky alebo suchy podla preferencii) + 2xBumgenius FLip balik (1balik=2gatky + 6 vkladaciek) + 8x samostatne Flip vkladacky.
Kto ma viac penazi , pripadne ak ma starsie dieta (ako Estterka), tak len kapsove. Tie Flip su vhodnejsie na doma na caste prebalovanie, kapsove na 120% nahradia jednorazovky. Pri starsom dietati staci menej kusov, mozno 8-10, vzdy je vhodne kupit na odskusanie tak 2-3.
Mala som v rukach vselico, ale podla mojich kriterii BG jednoducho vedu. Mam napisany aj clanok (bol uverejneny v Dietati 10/2010), len neviem kde ho tu prilepit - tam rozoberam rozdelenie plienok a kriteria, co si pri vybere vsimat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Apr 2011, 02:31

no ja si myslim,ze ich kupim par,tych kapsovych a vyskusame najprv. co vsetko k tomu potrebujem? napriklad k tym BG? vkladacie vlozky?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2011, 11:15

estterka zacinas s latkovanim? :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Apr 2011, 11:38

Pri BG som separacne vlozky nepotrebovala, stacilo osprchovat. Separacky su potrebne hlavne pri cisto prirodnych materialoch (pri BG je polyester), vtedy sa stolica velmi dobre drzi vlakna. Okrem toho, od poloroka sme nabehli na "bezplienkovu " metodu - pri prebalovani som dala nad umyvadlo a stolica isla mimo plienky. Estterka, ten moj clanok ti posielam mimo, pozri si.
POziadala som o uverejnenie toho clanku na http://www.latkoveplienky.sk/clanky-o-plienkach, tak snad sa tam za chvilu objavi. Kazdopadne su tam aj ine clanky, snad pomozu pri vybere.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2011, 11:59

ahojte, chcem sa opytat, ci vadi ak periem iba v persil sensitive a s avivazou?? ci to moc vadi? :-D a ako mam vyprat nove plienky??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Apr 2011, 12:07

Este k tym BG, hlavne kapsovym - nepotrebovala som k nim uz nic ine, ani vak. Ked boli uspinene, zbalila som ich do seba rovnako ako jednorazovky a museli byt velmi pokakane, aby nieco pretekalo. Stacilo dat do hocijakeho sacku, tasky, prip. len tak volne. Osobne nemam rada specializovane veci, vytvara to vela odpadu :-) - takze radsej tasticka ako specializovany vak
Rovnako som ich mala pripravene na pouzitie - vkladacky som vlozila do kapsy plienky, zbalila plienku do seba (ako ked sa bali uspinena jednorazovka) a dala do batozka. Rovnako ako iny kus nahradneho oblecenia. Take nieco som si nemohla dovolit ani pri jednorazovkach, tie sa trocha otvaraju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Apr 2011, 14:15

norika,neviem,vcera som dostala naty napad a uz som si aj povedala,ze nebudem s tym zacinat,ale moj muz je z toho nejak nadseny,az sa cudujem..ze mam hned objednat.zatial chcem objednat tak 5 kapsovych,radsej kvalitnejsie a uvidime,ako nam to pojde,ak sa nam to zapaci,dokupim,ak nie,predam. an noc ale budem davat pampersku.

janka,no tak daleko,ze k vaku som sa este nedostala. teda k tym BG,len ci to spravne rozumiem,nemusim do toho nic vkladat ani na to uz obliect,len jej dam plienku,ked sa pocika/pokaka odlozim na pranie,po prani vyvesiam,uschne a pouzijem znova-tak je to?

a este by som sa chcela opytat,plati,ze cim drahsia tym kvalitnejsia plienka? su aj lacnejsie znacky dobre?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2011, 14:33

ja som tiez mala zo zaciatku zmiesane pocity, prvy krat ked som davala malemu plienky, sak sme tiez zacali asi len pred mesiacom, ani este nemame tolko plienok,aby sme fungovali cisto na latkovkach, a tiez davam na noc len pamersku, alebo ked ideme von, lebo neviem, ktora plienka by zvladla u nas toto... :) ja som najprv nakupila z bazaru, jedna mamicka koncila s latkovanim, tak sa mi od nej uslo asi 12 kusov roznych znaciek, a teraz dokupujem aj pouzivane aj nove :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 25 Apr 2011, 15:59

estterka - BG je kompletna plienka, ako jednorazovka, cize ju len nasadis... :) plienku tvori tzv.kapsa, cize obal do ktoreho sa vkladaju vkladacky, pred pranim vkladacky vyberies, vyperies a vyvesis kazdu cast zvlast - lepsie to schne... po vyschnuti musis vlozit vkladacky spat do kapsy a tak nasadit... su aj plienky vsetko v jednom, co maju vsetky casti prisite, tie sa nemusia rozoberat, len potom aj dlhsie schnu...

norika - avivaz na plienky urcite nie, znizuje sa tym ich savost... ja nedavam avivaz na ziadne pradlo, aj keby som ju davala na nase, na detske by som ju nedavala...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2011, 16:03

zfidorka, ja mam prvy krat BG, a nechapem tie kapsove, su tam dve vkladacky, jedna taka ako v LL, a jedna co ma patentku.....na co to??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 25 Apr 2011, 16:06

2 vkladacky mas preto, ze na male babo davas len tu malu (malo cika).. na vacsie babo das tu vacsiu, patentkami zmensenu na prislusnu velkost (podla toho ako mas zmensenu plienku)... ak by nestacila 1 vkladacka, das ich tam obe...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Apr 2011, 16:15

a teda ktore su lepsie? tie BG kompletna alebo flip? aky je v nich okrem toho vkladania rozdiel? nad tymi dvoma uvazujem a este nad easyfit V2 (velmi sa mi paci...neviem,ci je to ale vhodny argument :D ) a kamaratka mi odporucila aj lacnejsiu,litlle lamb,zevraj je s nou spokojna. napriklad tie weehuggers su ten typn plienky ako flip?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 25 Apr 2011, 18:39

no zalezi ako, kedy ich chces pouzivat :-) ja davam na doma bg flip a weehuggers (rovnaky typ) s plienkami na rovno a usitymi vkladackami, na vonku kapsovky... LL nemam, ale napr. wonderoo je tiez dobra kapsa a za dobru cenu... easyfit je dobra, len nie je stay dry, ma vo vnutri bambusove frote...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Ďalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron