porod s porodnou asistentkou v porodnici

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 01 Dec 2011, 13:55

Mile zeny, asi sledujete situaciu dnesnych dni

http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/hu ... istentiek/

http://vybrali.sme.sk/c/Otvorene-listy- ... istentiek/

osobne rada napomozem s kontaktovaniu zien, PA, dul...a k prirodeznym porodm na Slovensku, preto budeme buduci rok aj s priatelkami organizovat besedy...uz teraz sme v kontakte s viceprezidentkou SKSaPA p.Lazorovou

kto ma zuajem, prosim mozete mi napisat do SS a dam potom vediet v ktorom meste a kedy budu besedy, temy zalezia od zaujmu zien, ale predpokladam,ze to budu tieto :

ako sa da v porodnici rodit s PA
ambulantny porod
pomoc v sestonedeli
co preplacaju poistovne
porodny dom
..........

co by vas konkretne zaujimalo, mozete mi tiez napisat

dakujem
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Dec 2011, 14:02

magdal, budu u nas niekedy porodne domy? je sanca, ze lekari "pustia" tento biznis z ruk?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Dec 2011, 14:30

aktuálna téma veru, je mi ľúto báb čo majú teraz termín, pomaly ich nemá kto odrodiť... trenčín je vraj ko, vraj ostal len primár a jeden dr. na porodnici, myslím že baby idú rodiť do pn alebo ilavy... keby to mohlo tak byť, že odrodí pa, teraz by to pomohlo. na prípadné šitie sa dá údajne privolať aj chirurg. ale nie som si istá, či schvalovať to takto "za horúca" je možné...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod leelo » 01 Dec 2011, 17:57

tato situacia by mohla byt skvelou sancou pre PA. a stavim sa, ze sitie a tym ani chirurg ani nikto by v zdrvujucej vacsine nebol potrebny ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 01 Dec 2011, 18:14

shira píše:aktuálna téma veru, je mi ľúto báb čo majú teraz termín, pomaly ich nemá kto odrodiť... trenčín je vraj ko, vraj ostal len primár a jeden dr. na porodnici, myslím že baby idú rodiť do pn alebo ilavy... keby to mohlo tak byť, že odrodí pa, teraz by to pomohlo. na prípadné šitie sa dá údajne privolať aj chirurg. ale nie som si istá, či schvalovať to takto "za horúca" je možné...




no tiez v tom vidim sancu, vsak preco by sa nedalo, pokial je porod fyziologicky a PA maju na to vzdelanie...osobne som o tejto moznosti pocula uz pred 8 rokmi,,,dufam,ze dozriava doba, aj ked takto
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 01 Dec 2011, 18:17

akdarka píše:magdal, budu u nas niekedy porodne domy? je sanca, ze lekari "pustia" tento biznis z ruk?



ja stale verim :) a je to prianie mnohych, aj ked nie bez prekazok
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Dec 2011, 18:17

Pôrodná asistentka je asi bežná vec v zahraničí, mám kámošku v Holandsku/ vedkyňa- zamestnanec nie študent so zdrav. poitením/, ktorá mala pôrod v danej krajine.K doktorovi sa dostala až asi v šiestom mesiaci, vtedy bol prvý ultrazvuk a na otázku "kde chce rodiť" odpovedala, že v nemocnici, ale on bol prekvapený, lebo u nich sa rodí dosť doma s pôrodnou babou....žiadna epizotómia/ nastrihnutie/ sa tam nerobí a to jej dieťa malo 4 kg. No funguje to tak , že ráno rodíš, večer odchádzaš alebo večer rodíš, ráno odchádzaš...no a potom platila veľký peniaz laktačnej poradkyni, lebo malá sa nevedela prisať.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 01 Dec 2011, 18:21

tento rok co bola akcia k STRP, rozpravala jedna zena ako rodila,ale tusim v Belgicku...tam je system tak spraveny, ze neviem,ci cih nazyvaju PA alebo sestry,chodia k zene aj domov pocas sestonedelia...to co u nas robia laktacne, duly...tam robia tieto sestry, nieco je platene z poistovne...je to nejak nadstavene,ake positenie si vyberiete...

takze moznosti je asi viacej
dufam,ze aj u nas budu poistovne nielen UNION preplacat niekt, sluzby PA

vsak duly zaslali ten otvóreny list aj poistovniam...PA sa snazili uz roky oslovit vsetky, zatial bez uspechu...dopvede typu,ze je to nadstandartna sluzba....
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod etnicka » 01 Dec 2011, 21:45

ahojte, dlho som tu nebola kvoli zaneprazdnenosti, ale teraz sa zda, ze sa konecne nieco deje a kedze normalne rodenie a vsetko s tym suvisiace je moja srdcova zalezitost, som tu zas :) Idem si precitat, co ste napisali... :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod etnicka » 01 Dec 2011, 21:50

shira píše:aktuálna téma veru, je mi ľúto báb čo majú teraz termín, pomaly ich nemá kto odrodiť... trenčín je vraj ko, vraj ostal len primár a jeden dr. na porodnici, myslím že baby idú rodiť do pn alebo ilavy... keby to mohlo tak byť, že odrodí pa, teraz by to pomohlo. na prípadné šitie sa dá údajne privolať aj chirurg. ale nie som si istá, či schvalovať to takto "za horúca" je možné...


Ahoj Shira, "rodi" rodicka, nie lekar ani PA ;) pokial treba zasivat, to maju PA tiez vo svojich kompetenciach, na to lekara volat netreba.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod etnicka » 01 Dec 2011, 22:18

Anna píše:Pôrodná asistentka je asi bežná vec v zahraničí, mám kámošku v Holandsku/ vedkyňa- zamestnanec nie študent so zdrav. poitením/, ktorá mala pôrod v danej krajine.K doktorovi sa dostala až asi v šiestom mesiaci, vtedy bol prvý ultrazvuk a na otázku "kde chce rodiť" odpovedala, že v nemocnici, ale on bol prekvapený, lebo u nich sa rodí dosť doma s pôrodnou babou....žiadna epizotómia/ nastrihnutie/ sa tam nerobí a to jej dieťa malo 4 kg. No funguje to tak , že ráno rodíš, večer odchádzaš alebo večer rodíš, ráno odchádzaš...no a potom platila veľký peniaz laktačnej poradkyni, lebo malá sa nevedela prisať.


Ahoj Anna, ano, je to ako pises. Rodila som v Anglicku v porodnom centre (alebo porodnom dome) s porodnou asistentkou. Domov sme odchadzali v ten isty den a potom k nam chodila kazdy den porodna asistentka a starala sa o nas, bolo to uzasne. Neplatili sme nic, je to v ramci verejneho poistenia. Kazdej zene by som dopriala takuto starostlivost. Aj v tehotenstve pre mna bola velmi prijemna starostlivost PA, obrovsky rozdiel oproti "poradniam", na ktore som chodila na Slovensku. Tie stretnutia ma vzdy naplnili pozitivnou energiou, radostou a pokojom :) Velmi sa tesim, ze aj u nas sa uz da dohodnut starostlivos porodnej asistentky. Este musim pozistovat, co presne poistovna preplaca (som v Unione prave kvoli tomuto) a kde najdem porodnu asistentku.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 02 Dec 2011, 00:01

Ahoj Anna, ano, je to ako pises. Rodila som v Anglicku v porodnom centre (alebo porodnom dome) s porodnou asistentkou. Domov sme odchadzali v ten isty den a potom k nam chodila kazdy den porodna asistentka a starala sa o nas, bolo to uzasne. Neplatili sme nic, je to v ramci verejneho poistenia. Kazdej zene by som dopriala takuto starostlivost. Aj v tehotenstve pre mna bola velmi prijemna starostlivost PA, obrovsky rozdiel oproti "poradniam", na ktore som chodila na Slovensku. Tie stretnutia ma vzdy naplnili pozitivnou energiou, radostou a pokojom :) Velmi sa tesim, ze aj u nas sa uz da dohodnut starostlivos porodnej asistentky. Este musim pozistovat, co presne poistovna preplaca (som v Unione prave kvoli tomuto) a kde najdem porodnu asistentku.[/quote]

Union prepláca PFP na pôrod 5 sedení, 2 návštevy PA v gravidite,2 návštevy v šestonedelí/ v odôvodnených prípadoch na súhlas gynekológa i viac/. Starostlivosť v gravidite-poradňa nie je pre PA zlegalizovaná. Tehotná musí absolvovať poradňu len u lekára!

na toto mi raz odpovedala pani Removcikova

PA su tu
http://www.sksapa.sk/zoznam-porodnych-asistentiek.html

a trochu sa obavam,ci hociktora PA, kt. nie je tu v tomto skromnom zozname by mohla robit tie navstevy...tak ak ste v UNION a ak to chcete mat preplatene


prosim Ta, ako je to s nahlasenim do UNION , kedy sa moze...?
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod etnicka » 02 Dec 2011, 00:53

Ahoj magdal, myslim, ze poistovna sa da zmenit vzdy do konca septembra, takze ked si teraz zaziadas o zmenu poistovne, zmeni a Ti od 1.1. 2113.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 02 Dec 2011, 08:27

etnicka píše:Ahoj magdal, myslim, ze poistovna sa da zmenit vzdy do konca septembra, takze ked si teraz zaziadas o zmenu poistovne, zmeni a Ti od 1.1. 2113.



az 2113?...
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 02 Dec 2011, 10:17

Union prepláca PFP na pôrod 5 sedení, 2 návštevy PA v gravidite,2 návštevy v šestonedelí/ v odôvodnených prípadoch na súhlas gynekológa i viac/. Starostlivosť v gravidite-poradňa nie je pre PA zlegalizovaná. Tehotná musí absolvovať poradňu len u lekára!

na toto mi raz odpovedala pani Removcikova

Viem,ze Union preplaca sluzby PA, niektore....
Zaujima ma, ci len tym PA, kt. maju licenciu a su tu
http://www.sksapa.sk/zoznam-porodnych-asistentiek.html
alebo aj hocijakej PA, kt. pracuje v porodnici?
Jednu mamicku zaujala moznost ambulantneho porodu a jej otazka bola, kto by ju prisiel navstivit v sestonedeli?
Moze sa dohodnut preto s ktoroukolvek Pa z porodnice v kt. chce rodit? Ak ano a je v UNIONe, preplati to poistovna?

a tu je odpoved

Je to tak, ako ste napísali UNION prepláca starostlivosť pôrodnej asistentke iba tej, ktorá má s nimi zmluvu, t.j. licencovanej ! tie PA, ktoré sú zamestnané v nemocniciach a nemá s nimi uzatvorenú zmluvu si nemôžu uplatniť nárok na preplatenie výkonov.V šetonedelí to platí rovnako, iba licencované PA si môžu vykázať pre poisťovňu túto návštevu.

Iveta Lazorová

PA su tu
http://www.sksapa.sk/zoznam-porodnych-asistentiek.html

a trochu sa obavam,ci hociktora PA, kt. nie je tu v tomto skromnom zozname by mohla robit tie navstevy...tak ak ste v UNION a ak to chcete mat preplatene


prosim Ta, ako je to s nahlasenim do UNION , kedy sa moze...?[/quote]
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Dec 2011, 17:13

ja som sa aj s mužom prepoistila teraz v septembri do unionu, takže od nového roku tam budeme. som zvedavá, čo sa pomení ohľadom pôrodov, ked to bude pre nás aktuálne, ale verím, že toto smeruje k lepšiemu a veľmi sa z toho teším. už len si priať otehotnenie, bezproblémové tehotenstvo a bezproblémový pôrod, nech je to všetko ako má byť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 02 Dec 2011, 22:08

prisla odpoved na otvoreny list , kt. pisali duly

Ministerstvo zdravotníctva SR samozrejme v súlade s odporúčaniami EÚ podporuje kompetencie pôrodných asistentiek. Uvedená skutočnosť vyplýva aj z § 4 ods. 3 písm. f) vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 364/2005 Z. z. ktorou sa určuje rozsah ošetrovateľskej praxe poskytovanej sestrou samostatne a v spolupráci s lekárom a rozsah praxe pôrodnej asistencie poskytovanej pôrodnou asistentkou samostatne a v spolupráci s lekárom v znení neskorších predpisov. v to, že v rámci poskytovania intrapartálnej a postpartálnej starostlivosti pôrodná asistentka samostatne v zdravotníckom zariadení ústavnej starostlivosti odvádza fyziologický pôrod vrátane pôrodu, pri ktorom sa vyžaduje epiziotómia,
Pre potvrdenie uvedených tvrdení uvádzam aj skutočnosť, že Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky požiadalo listom prezidentku Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek o pomoc, podporu a zabezpečenie poskytovania pôrodníckej starostlivosti a odvádzania fyziologických pôrodov v Slovenskej republike.


S úctou
Katarína Zollerová
hovorkyňa
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Dec 2011, 17:02

a to v ktorej pôrodnici pôrodné asistentky samé odvádzajú pôrod? Ešte som o takej nepočula...
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Dec 2011, 17:52

ja som nejako tú odpoved nepochopila :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 03 Dec 2011, 19:31

luciole píše:a to v ktorej pôrodnici pôrodné asistentky samé odvádzajú pôrod? Ešte som o takej nepočula...



kamaratka tak rodila v Ruzmoberku, PA kt. mala, rodilo pri nej tak uz zo 20 zien
na Antolskej v BA tak rodili dve zeny
a dalsie v PResove

nerodia tak zeny, pretoze nevedia,ze mozu ....a treba aj odvahu zo strany PA zariadit si to na pracovisku.......

takze rada by som dala dokopy par pribehov,teraz mi pisala jedna zena ,ze rodila len s PA, tak cakam,co mi napise

je tu naozaj riadna neinformovanost....

a ten list , odpoved z ministerstva...tam je uvedeny zakon, kt.hovori,ze PA mozu viest fyziologicke porody v porodnici...predtym tam bolo,ze za pisomneho suhlasu lekara...to bolo v roku 2006 zrusene, takze staci ustny suhlas lekara
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 03 Dec 2011, 19:32

shira píše:ja som nejako tú odpoved nepochopila :o


to znamena, ze PA moze v porodnici sama odvadzat fyziologicky porod
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Jan 2012, 19:42

Preposielam od priatelky,

obraciam sa na Vás v mene členiek Občianskeho združenia Ženské kruhy.
Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Naše občianske združenie organizuje v Materskom centre , Latorická 4, Bratislava - Podunajské Biskupice dňa 18.2.2012 dve akcie , na ktoré Vás srdečne pozývam.

1) Sympatizantky združenia, ktoré majú záujem byť členkami nášho občianskeho združenia pozývam
na valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať od 10.00 hod do 12.00 hod .
Na valnom zhromaždení budú okrem iného predložené a prerokované nové projekty združenia.


2) Tehuľky, budúce tehuľky a všetkých, ktorých zaujíma téma ambulantného pôrodu pozývam na besedu s názvom :
Ambulantný pôrod v zahraničí a na Slovensku
ktorá sa bude konať od 13.00 hod. do 16.00 hod .
Ako hostia na besede prisľúbili účasť matky so skúsenosťami s ambulantným pôrodom :
Miroslava Rašmanová
Bc. Elena Hutton
Monika Polakovičová
a pôrodná asistentka s praxou v zahraničí / Nemeckej republike a Rakúskej republike/:
Bc. Zuzana Bernátová
/ zmena hostí je vyhradená/


Zároveň preberieme možnosti ambulantného pôrodu na Slovensku. Predložíme stanovisko ministra zdravotníctva Slovenskej republiky Ivana Uhliarika k tejto téme.
Vstupné na besedu je 5€ za osobu, 7€ za partnerský pár.


Materské centrum Podunajské Biskupice je priateľské k rodinám s deťmi, avšak vzhľadom na množstvo prítomných ľudí ako na valnom zhromaždení, tak aj na besede o ambulantnom pôrode prosíme mamičky, aby zvážili či svoje detičky (najme tie staršie, ktoré potrebujú aj viac podnetov než len mamičkinu náruč) vezmú so sebou. Nebude zabezpečený samostatný detský kútik, detičky budú s nami v jednej miestnosti. Hračky sú k dispozícii, ale dozor si zabezpečí každá mamička sama.

OZ Ženské kruhy zabezpečí nealkoholické nápoje, kávu a čaj. Oceníme ak sa prídete pochváliť svojím kuchárskym umením, koláčiky alebo drobné slané pečivo sú vítané


V prípade záujmu o naše akcie nám prosím pošlite záväznú prihlášku na mailovú adresu:
zenskekruhy.oz@gmail.com
spolu s určením,ktorej akcie (prípadne oboch akcií) sa chcete zúčastniť.
Počet miest je obmedzený.
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 05 Mar 2012, 18:42

Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod magdal » 06 Mar 2012, 09:01

akcia

Práca samostatnej pôrodnej asistentky
Prednáška a workshop
v Reštaurácii Cardinal Club, SNP 9, Šaľa

31. marca 2012 10-13 hod.

Samostatná pôrodná asistentka Martina Ološtiaková načrtne,
ako by mohla vyzerať starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu
a šestonedelia - v rukách pôrodnej asistentky.
Aktívna účasť je vítaná!

vstupné: 10 eur (vrátane občerstvenia)

viac informácií a prihláška:
PhDr. Emöke Takácsová • 0905574237 •emoketakacsova@post.sk

http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=1
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: porod s porodnou asistentkou v porodnici

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Mar 2012, 12:07

Čo všetko dieťa prežíva, je individuálne, ale uvediem príklady:
Dieťa sa pýta na svet. Matka prichádza do pôrodnice, kde je často prvýkrát konfrontovaná s personálom a úkonmi v nemocnici. Mal som klientku, ktorá prišla do pôrodnice a sestrička jej oznámila, že má malé bruško a určite ešte nebude rodiť. Aj sa tak stalo. Dieťa sa prestalo pýtať na svet - veď ešte nie je čas. Mamička sa “trápila” ešte 32 hodín, kým jej lekári medikamentami pomohli. Personál a lekári si neuvedomujú, že matka a dieťa sú v prvej, druhej a tretej pôrodnej dobe v istom zúženom stave vedomia a všetky informácie, ktoré k nim plynú, môžu podvedome brať ako sugestívne príkazy, podľa ktorých potom jednajú. Keď vtedy dieťaťu a matke niečo “prikážeme”, bude sa podľa toho správať. Podobne ako to poznáme pri umelom navodení zúženého stavu vedomia v hypnóze. Toto vedeli naše staré mamy, a preto keď prišla “pôrodná baba” k rodičke, hneď jej oznamovala, ako pôrod bude prebiehať a ako dieťa príde na svet. Väčšinou sa tak aj stalo a pôrod prebehol presne v jej réžii.

Z pôrodných sál ale počuť príkazy : Teraz!, Zatlačte!, Už to ide! a podobne. Ak mamička presne nerozumie, čo tým lekár myslí, niekedy - obrazne povedané - tlačí napríklad “do hlavy”, namiesto v smere von. Dieťa tieto príkazy tiež počuje a predstavte si, že namiesto toho, aby sa posúvalo smerom von, môže tlačiť rukami a nohami na pôrodné cesty a paradoxne zabraňovať v prirodzenom priebehu pôrodu. Pritom úlne stačí dohodnúť sa dopredu, čo znamenajú slová, ktoré budú pri pôrode použité.

viac tu: http://patrikbalint.blogspot.com/2006/0 ... -diea.html
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Ďalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron