zaspávanie na prsníku

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod marianas » 12 Apr 2011, 21:29

Ahojte. Mám taký "problém". Malý má 10 a pol mesiaca, cez deň spí 2-krát a uspávam ho pri dojčení, čo nám obom vyhovuje. No musela som začať chodiť 1-krát týždenne na kurzy angličtiny (kvôli práci, začala som už pred pôrodom a musím si to dokončiť). Z domu odchádzam o 13:30 a vraciam sa o 18:30. Malý chodí spinkať o 15:00. Ale keď je s ním manžel, malý nespí, lebo nemá prso :D . Už sa to stalo 3-krát. Manžel je nešťastný, že prečo som tak malého naučila. Čo mi poradíte, ako ho má manžel uspať? Ďakujem za názory.
marianas
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 04 Apr 2011, 21:36
Počet detí: 1
1. dieťa: Filip
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Timotej
Rokov: 11 rokov, 2 mesiace, 23 dní

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod annag » 12 Apr 2011, 21:55

marianas -

toto nie je v podstate otázka dojčenia a zaspávania na prsníku, bábätko je zvyknuté na Teba a je pravdepodobné, že by nespal aj keby si ho vôbec nedojčila - aj tak by ste mali nejaký rituál, ktorý by mu pomáhal zaspať. Má 8 mesiacov, je v období, keď je na Teba veľmi naviazaný , je to tak správne a je to normálny vývojový medzník. Potrebuje pri ešte Tebe zaspávať. Deti si často na mamičku počkajú , odlúčenie je pre ne nápor,stres, neistota, ktorú ešte nedokážu racionálne spracovať. A v takom rozpoložení človek nezaspí.

Lepšie je vôbec ho nenútiť v tom čase spinkať, radšej ho vziať povedzme vonku na prechádzku či inak zabaviť ... a ak bude moc unavený, možno si i trošku zdriemne o čosi neskôr. Určite je náročné o také bábo sa pre manžela postarať, ale aspoň vie, aká si nenahraditeľná :D

Nemalo by ho to vôbec zmiasť , keď bude s Tebou, bude spinkať ako zvyčajne, keď bez Teba, tak spať nebude, alebo v inom čase .
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 23:56

Asi by som odporucila manzelovi, aby siel s malinkym niekde na prechadzku do kociara a mozno by zaspal sam :) ak je pekne pocasie.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod miriam » 13 Apr 2011, 11:09

marianas, u nas je to tiez tak, ze ked chcem malinkeho uspat doma, je to jedine na prsniku.Ale spinka doma len dopoludnia, poobede ideme von a pospi si v kociku. Takze jednoznacne suhlasim s radami od dievcat- manzel najlepsie urobi, ked synceka vezme na peknu kludnu prechadzku. Padne dobre obom ;)A keby aj nezaspal, vonku sa zabavi a rozpyli.My chodime von za kazdeho pocasia, som za to, ze aj ked nie je zrovna sunnny day, tak si aspon utuzujeme imunitu.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 1 deň
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Apr 2011, 16:27

Baby ak sem niektora "zabludite" - dieta sa da odnaucit zaspavania na prsniku bez slziciek asi az ked je vacsie a chape co mu hovorim, vsak? alebo je to az ked sa odstavi? moja sesternica dojcila syna do 2rokov a 4mesiacov a dovtedy zaspaval na prsniku a odvtedy sam...je to az odstavenim? alebo kedy je cca dieta natolko chapave aby bez placu pochopilo, ze prsnik na zaspavanie nedostane? ja rada "planujem dopredu" - maly ma len 8mesiacov a nehodlam ho tyranizovat - cez den zaspava 1x na prsniku a na noc tiez (a 2x denne kocik) a aj ked to mozno znie ako hlupa otazka tak by ma to zaujimalo - nech mam predstavu co ma caka :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Apr 2011, 16:37

akdarka a v kociku v pohode zaspi?? lebo my odkedy nemame cumel, tak v kociku dost casto place, a potom mam vycitky, ze ho necham poplakat kym zaspi :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Apr 2011, 16:44

Norika, zaspinkava v kociku bez placu. cumel nikdy nemal a "chudacik" v spanku v kociku stale dudluje naprazdno. taky je smiesny zlatusik moj :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod Ludka » 20 Apr 2011, 23:25

vies, co ja dojcim moju este stale na 2 roky pri zaspavani, a mi to tak vyhovuje. Neviem si predstavit ine uspavanie :) pri prvej som bola dost prisna, drezura, tak spat...bez mamky, s cumlikom...ach jo...sama.... a neviem co este a sa nam to vratilo. Ma 7 rokov, a spi s nami v spalni, pretoze nechce byt sama....ci som jej neuskodila ked bola mensia, neviem, ale mam vycitky svedomia dodnes, ze som bola taka "sprosta"! :oops: :cry: mozno mi to vracia!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Apr 2011, 08:50

Ludka, ja tiez planujem min do 2rokov dojcit. potom uvidime. mna len zaujimalo ci potom si da bez placu babo vysvetlit, ze sa zaspinkava bez cicika. ci uz je na to vyspele a zrele. vobec nemam predstavu :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: zaspávanie na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Apr 2011, 08:50

Ludka, a 2rocne ako dlho trva kym zaspinka tak, ze sa mozes vzdialit? u nas je to teraz cca 1hodina.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia

cron