Denný spánok 9 mesačného bábätka

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod luludi » 11 Apr 2011, 09:42

Prosím o vašu radu a skúsenosti. Moj malý má 9 mesiacov a posledné dni začal bojkotovať tretí podvečerný spánok. Prvý krát zaspáva okolo 10 h a spí cca 1 h, maximálne 1,5 h a druhý krát zaspáva okolo 15 h a spí 45 min, maximálne 1 h. Na noc ho ukladám okolo 19.00 h a to spí do rána do 7.30 h. Stačí to? Momentálne mu idú naraz 4 horné zúbky, takže býva nervóznejší a neviem, či to nie je spôsobené aj nedostatkom spánku. Za každý postreh ďakujem :|
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod ayshka » 11 Apr 2011, 22:31

ahoj luludi, chapem, ze mas obavy, ci ma dostatok spanku. Meni sa mu spankovy rezim a prechadza z 3 spankov cez den na 2, to je normalne, cim starsie dieta tym menej spankov cez den. Okolo roka zvycajne deti uz prechadzaju potom len na jeden spanok cez den, ale su aj take co spia cez den dvakrat. Aj on sam si musi zvyknut na zmenu rezimu (asi aj preto je nervoznejsi ako pises), ale nutit ho spat sa asi ani neda, ked nechce, radsej ho potom daj vecer skorej spinkat. A ked v noci spinka dobre, tak mu to staci a ked aj nahodou je noc zla, tak on si to vynahradi a pospi viac cez den, neboj dieta ked je unavene tak zaspi.
Moj maly uz po 10m odmietal spat 2x denne a spal uz len raz.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Apr 2011, 09:04

Tieto prechodné obdobia sú najťažšie - dieťa postupne vypúšťa jeden spánok, ale sú dni, kedy ho skutočne nepotrebuje a dni, kedy je už pred nočným spánkom veľmi unavené a preťažené. Je zrejmé, že dni, kedy sa to nepodarí zorganizovať optimálne, môže dieťa prežívať ťažko, pretože nedostatok spánku ho musí trápiť, ale čo s tým narobíš? Ťažko medzitým nájsť rovnováhu, mení sa vlastne celý režim a systém, pre mňa boli tieto prechody veľmi namáhavé. Jediné, čo sa dá robiť je sledovať, ako sa ten-ktorý deň javí, možno niektorý deň sa ešte ráno uspí skôr a potom vyjdú zase tri spánky, alebo nezaspí a bude spať len 2x denne a potom rozmýšľať, či večer neísť spať trošku skôr, aby nebol preťažený...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Aug 2011, 13:00

nám sa deje presne toto, vypúšťa 3. spánok. včera mal dokonca rekord, spal od 18.30 do 8.00 :D (počas toho som dojčila 5x :-| ) samozrejme som mala obrovské stresy, že hocikedy sa preberie a rozhodne sa, že už má deň :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Aug 2011, 23:43

shira, jednu dlhu noc dieta zvladne, aj dve, u nas to tiez tak bolo. No ak zacalo byt takych netypicky dlhych noci viac, tak uz bola prilis prespata, a vtedy sa zacali dni uprostred noci. Tak z mojej skusenosti je dobre to obcas prestriedat, ze ulozit aj trikrat zase, nech si vycerpa, co ma nadspate. Drzim palce, nech tu zmenu rezimu zvladnete bez velkych patalii. Spominam si, ze prechod z troch spankov na dva bol u nas tazsi nez potom z dvoch na jeden, cez dva spanky len tak preficala, ani som nevedela ako, a spala uz len raz.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Denný spánok 9 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Sep 2011, 21:21

janka z tých dlhých spánkov mám hrozné stresy, bojím sa kedy sa zobudí a bude sa v noci tváriť že je ráno :twisted: skoro celý týžden máme dva spánky a tie večery sú o hubu. hráme sa, ideme von, vymýšľam aby vydržal na uspávanie do 20.00 ale zase aby nebol prestimulovaný. bud sa snažím čo najviac natiahnuť popoludňajší spánok, aj cez 2 hod, na prsníku sa to celkom darí, alebo, ked spí trebárs poobede iba v aute nejakkých 45 min. tak ho "nútim" spať v šatke alebo v manduce ( včera sa stalo, že som mu strúhala jablko podvečer, mala som ho na chrbte v batohu, len zrazu kukám v zrkadle a on spí :lol: spal iba polhodinu ale pomohlo, krásne vydržal a večer bezproblémov zaspal)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron