Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 17 Jan 2012, 22:42

ahojte,
prosim o radu, ci podobne pribehy ;)
moja mala szbuznuje moje prska, takze od malicka zaspava na prsniku. Cez den tiez. To smemali taky ritual. Ona sa napapala, podudlala a po nejakej tej pol hodke som ju odpojila (sama by sa nepustila, to nehrozi :-D), vzala do narucia a odniesla do postielky, kde potom spinkala. po ceste (z obyvky do spalne) som jej sepkala do uska take tie milucke slovka, ako ju lubim, ze je moja princeznicka a tak. lenze, pred cca 2 tyzdnami to prestalo fungovat (mala ma od zajtra cerstvych 7m). Odmietla sa dat odpojit, zufalo sa rozplakala a bolo po spanku. skusala som ju teda uspavat v spalni pri postielke, aby mala co najmensiu trajektoriu prenosu. nevyslo to. zase hrozny lutostivy plac a bolo po spanku. tak som vyskusala kojit v m. posteli poleziacky. ale ani to nefunguje. mala proste na spanie cez cen zacala potrebovat nonstop prsnik v papulke. lenco jej ho vyberiem, alebo ho pusti, roztvori oci a dospali sme. a pritom je x krat unavena, nevyspata.. tak to dobiehame poobede na prechadzakch v kociku. v nosici mi uz cez den nezaspi, lebo je prilis zaujata podnetmi.
lenze ja tym padom cez den neurobim v domacnosti vobec nic, lebo doobeda mala na mne spi, poobede ideme spat von v kociku, potom s nou cvicim (trosinku zaostava) a medzitym jej rychlo uvarim nieco pod zub a stale kojim kazde dve hodiny -hodinku tristvrte. domacnost mi stoji, ked mala dokazala spinakt aspon chvilu sama,t ak som sa aspon najedla, alebo nieco uvarila, upratala, takto mam pocit, ze len krmim a uspavam :-)mate podobnu skusenost, alebo je to divne??
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Jan 2012, 23:09

leva, moj maly dodnes spava (17mesiacov) v satke na prsniku...ja sedim na pohovke, tukam do notebooku.. domacnost som odjakziva riesila s nim v satke/manduci lebo spal a spava dodnes iba na mne. co uz. tiez sa tesim ked sa konecne vyspi aj v posteli bezo mna a ja budem mat aspon chvilu bez mojej siamskej dvojicky :-)
inak tvoju malu mozu aj nejake zubky trapit a vsetko sa vam o par dni vrati do normalu a bude spinkat v postielke. a kocikovat ti nemoze aspon obcas pomoct niektora babka? ziskala by si trochu casu :-)

nechcem ta strasit ale moj v 8mesiaci odbojkotoval aj kocik na 1 spanok co mal v kociku a zostala nam iba a vylucne satka a nosic :mrgreen:

vela trpezlivosti a radosti z malej!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 18 Jan 2012, 10:47

jejda, tak to sa mam na co tesit! no, kocik dufam neodbojkotuje, do 6m je odchovana vylucne na nosici, kocik prudko odmietala, teraz sa stal zazrak, tak mozem striedat nosic s kocikom. ona je uz na mna tazka, mavala som z nosenia chronicke bolesti,nemam totiz zdravu chrbticu. mna to denne spanie mrzi, lebo by som rada z casu nacs nieco uvarila pre manzela.. takto, odkedy sa mala narodila, si kupuje same tresky a pastety a mna to trosku trapi, ze pride domov a tam prazdne hrnce.. ale, co uz, vsak to , dufam, nebude trvat vecne. inak, ja s malou v satke/nosici neviem varit. ked je v predu, tak to nejde, ide si vykrutit krk a vrci, lebo chce vsetko vidiet, na chrbat,este envie sediet a nevidi tiez nic (uz som skusala). tesim sa, ked uz bude pevne sediet, hodim si ju nabok. tak zvladnem , myslim, vsetko..
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Jan 2012, 11:25

leva, mne mala od narodenia spava na prsku kazdy jeden spanok:-)domacnost som prestala riesit, ked mala tak 4 mesiace- konecne som pochopila, ze to skratka nejde a hned som ostala kludnejsia - ja blba, kebymi to doslo skor, usetrim si plno nervacenia kvoli bordelu:-) a varit som zacala asi pred mesiacom a aj to v cca 10min intervaloch, ked malu nieco zaujme alebo vecer:-)niektore satkarky maju teoriu, ze dieta sa musi prisposobit matke, takze ak matka prave potrebuje aby bolo dieta na chrbte, tak tam skratka musi byt a zvykne si...najprv som sa s tym nevedela stotoznit, ale teraz? :twisted: supnem malu bez milosti do nosica na chrbat a nezajem, skratka si potrebujem porobit a za par minut protesty ustanu a mala zadrichme- napr pondelok sme takto poriadne vyupratovali po veeeeeelmi veeeeeeeeeeeeelmi ale veeeeeeeelmi dlhej dobe :mrgreen: dalsia varianta - uvaz koliska, v tom som vela porobila, teraz som uz leniva a radsej si lahnem s nou a som na nete alebo citam, skratka relax:-DDDD nesil ju na postielku, dopraj jej prsicko a sebe oddych a skus navarit napr vecer viac - na dva dni, zacni trebars grilovanym kurcatom a ryzou, je to rychle a bez prace, ked zvysi, primiesas mrazenu zeleninu, kari a mas kari rizoto za 5min...ked sa "zmieris" s momentalnym stavom uvidis, ze vsetko bude lahsie :mrgreen: a hlavne, ze v tom nie si sama a my ostatne tuto situaciu presne pozname - vitaj v klube :goodjob: a tiez nie je problem dat si ju na bok na cas varenia, nie je to dlhy cas, vyskusaj ako sa jej bude pacit - a aj tak ju takto stale istis rukou...a v noci spi sama v postielke?mozno si zacala takto kompenzovat odlucenie
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 18 Jan 2012, 11:49

posledne 3 t je so mnou. prirazili som ppostielku k m. posteli a nedala som zabranu. a zacala som ju uspavat poleziacky a v noci ju tiez kojim poleziacky. a babulka sa na revans zacala budit viac ako 6x v noci a vo dne mi odmieta zliezt z prsnika :-) :D :dojcenie:
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Jan 2012, 11:52

bambulka vie, co je mnamne:-DDD
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Jan 2012, 14:03

zienky,chcem sa opytat,ci to takto je u kazdeho dietata ktore je nosene od narodenia??

ja som take nepoznala, od 2m som maleho kojila vylucne poleziacky na posteli a tak som ho aj naucila zaspavat,takze teraz take "problemy" nemame..ked vidim,ze sa budi,tak idem k nemu,dam prsnik a on spi dalej...

ale pri druhom chcem nosit od narodenia, takze ratam s tym,ze asi skoncime ako akdarka :D ,ale mam z toho trocha obavy, ze to nezvladne moja chrbtica, stale nosit ... aj teraz obcas pocitujem bolest , ked nosim vpredu,tak len po noseni, a ked na chrbte,tak cely cas....je to len zlym uviazanim??
ani satku neviem dobre viazat,takze sa len meitaiiujeme, dufamze pri druhom to vsetko pojde tak prirodzenejsie abudem aj zrucnejsia ....a snad bude trocha mensie ako tento nas valibuk :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Jan 2012, 14:49

Hodila by sa sem aj nejaká odborná odpoveď poradkyne, že áno, ale - nemám čo viac napísať než baby, zvlášť Fliačik. Je normálne, že dieťa zaspáva na prsníku, je to dôležitá funkcia prsníka, je bežné, že niektoré deti nezaspia nikdy inak než na prsníku. Aby sa matka necítila obmedzovaná, je možné sa naučiť dobre používať napr. šatku a dieťa uviazať na dojčenie k prsníku a s voľnými rukami porobiť práce, ktoré sú potrebné, prípadne oddychovať. Treba si pomôcť ako sa dá a poskytnúť dieťaťu, čo ono potrebuje plus uspôsobiť si okolnosti tak, aby sa matka necítila obmedzovaná.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Jan 2012, 15:01

potom som nad tym rozmyslala, ja sa nebojim toho,zeby nevedelo spat inac ako na prsniku...ja si rada polezim v posteli :-D,skor sa bojim toho,ze prave nebude vediet spat v tej posteli,ale iba v satke na prsniku....ale to je uz hadam aj blbost nie?? ved mu je jedno ci je pri mame v posteli alebo v satke,hlavne ze ma prsnik.....ta satka je len na to,aby sa mohla mama aj inde pohnut,ako byt v posteli a dieta mohlo spat s prsnikom..... no len ako poznam problemy mamiciek,ze ak si uz nasli ritual na uspavanie napr fit lopta,kociar,nosenie, ze im ine veci nefungovali...tak sa bojim,ze to moze byt tak,ze bude fungovat len nosic a prsnik sucasne...to by som asi fyzicky nezvladla...a z pohladu prirodzenej vychovy je teda viac zle,ak dieta spi same v posteli?? nie zaspava,ale spi. je to len nieco,co sa naucilo,ale ak by od zaciatku boli prirodzene naplnene jeho potreby,tak by to nevedelo?? napriklad,ako deti,ktore vedia same zaspat v postielke...boli k tomu vedene,tak sa to nakoniec naucili a zdaju sa byt spokojne..ale keby ich mamicky od zaciatku uspavali pri sebe, tak by to nevedeli, ani moj by sam nikdy nezaspal :-D ... ale ak uz zaspi,tak vie spat aj sam,samozrejme do bodu,kym sa nebudi na dojcenie,to uz musim byt nastupena a v pozore...chapete o co sa zaujimam? :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 18 Jan 2012, 15:48

no, len mna bolia klby a chrbat, ked musim vyse hodiny lezat alebo sediet v jednej polohe, kym sa mala nevybuva, ale hadam si zvyknem.. 8-)
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Jan 2012, 15:58

leva, veru zvyknes:-)) aj mna bolievalo vsetko, ale uz mame zabehnuty system:-) potom daj vediet, ked ju nahodou skusis dat na chrbat - najlepsie pri upratovani, ked chodis hore-dolu a odkladas veci, vysavani...a ked zaspi, tak sup varit:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 18 Jan 2012, 16:03

dnes som vyskusala, po nejakej stvrt hodke zacala zlostne pohmkavat, ale verim, ze si privykne :-)
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 18 Jan 2012, 16:12

Norika, ja ale nie som odstrasujuci priklad aby clovek musel "dopadnut ako ja"...teda nechcem nim byt :-) dieta sa da odviazat a vacsina spi dalej, moj nie. ja vsetko pripisujem naozaj tazkemu prenatalnemu obdobiu a tak respektujem jeho potrebu byt na mne. predtym som s nim vedela urobit vsetko (bud v koliske, neskor na chrbte) ale teraz radsej posedim, vypijem kavu, zjem kolacik, popozeram na nete, obcas som vybehla pre postu, zasielku (aspon mal kurier zabavu :-) ) viac obmedzujuce v konecnom dosledku je lezanie bez pohnutia na boku v posteli...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod leva » 18 Jan 2012, 16:24

akdarka - mne sa to velmi paci, si pre mna povzbudenim, ja si totiz postupne uvedomujem, ze hanka na mne nebude do 18stky :-D, a co je zopar rokov obety oproti celemu zivotu? a asi najdolezitejsie je, aby mama bola stotoznena s tym, ako sa stara o svoje dieta..
leva
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 26 Nov 2011, 20:17
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 10 dní

Re: Dcerka zacala spat cez den iba na prsniku

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Jan 2012, 16:24

Norika, myslim, ze akokolvek sa pripravis na druhe dieta, aj tak to moze byt uplne inak ;-) Napriklad u nas nic na dlho nefunguje, nemam to stastie, ze by Hanka odjakziva zaspavala na prsku, alebo v kociku, alebo proste niekde/nejako tak, ze sa na to viem 100% spolahnut a nemusim vymyslat, ked ju potrebujem uspat. Na prsku zaspavala len prve mesiace dnes na nom zaspava len v noci, ked len precita, ze sa uplne neprebudi. Vacsinou funguje lopta, ale aj tam byvaju dni, az tyzdne bojkotu. Odskusane mame aj nosenie. Kocik striedavo netoleruje a toleruje tak, ze v nom zaspi do minuty. Na "stare kolena" - pred par tyzdnami som ju prvykrat v zivote dala v satke do uvazu koliska a taka bola z toho vyhukana, ze hned zaspala a ja som od uzasu skoro odpadla :mrgreen: Tak to teraz vyuzivam, ked sa neda ist von a ona je uz znicena, ale uspavaniu sa brani ako lev. Problem je, ze sa to stale neviem poriadne naucit, tak sa vzdy bojim, ako je tam pokrutena, no zatial az na jedenkrat tusim, tam vzdy zaspala. Takze podla mna sa len rozhodni, co ti najviac bude ulahcovat zivot (ja tiez napriklad planujem raz druhe babo hlavne nosit, aby som mala volne ruky a bola mobilna kvoli Hanke) a potom uz len uvidis, ci to bude fungovat ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron