Velmi caste nocne prebudzanie

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Apr 2011, 09:56

Ahoj Katka,
velmi rada by som poziadala o nazor a radu- nasa situacia: syncek ma 7 mesiacov, je to velky jedak, cize uz ma zavedene 4 jedla denne. Stale ho dojcim na poziadanie, ponukam, ale samozrejme, pocet dennych dojceni sa uz pomerne dost znizil.Zato pocet nocnych prebudzani sa zvysuje, posledne tyzdne sa prebudza aj s placom, tento tyzden uz takmer nespim, co precita takmer kazdu pol-tristvrte hodinu. Pricom velmi casto len dudluje- nepije.Snazila som sa ho utisit aj inak, kolisanim, hladkanim, spi so mnou v posteli, ale kym nema v pusinke prsnik, place. Je to samozrejme uzasne, ze staci tak malo a drobec je schopny znova zaspat, ale o chvilu sa cela situacia opakuje..Som v 14-tom tyzdni tehotenstva, cez den sa nezastavim, tak by som si uz potrebovala oddychnut.Nemam v plane odstavit, ani zavadzat radikalne riesenia, chcem syncekovi dat co mozem a urobit pre to maximum. Preto by som rada pocula Tvoj nazor, v com moze byt pricina casteho prebudzania, pripadne co by som mohla vyskusat..Inak, malemu idu zubky, dva dolne su uz na svete a uz aj horne dasienko zacina opuchat. Gelik na skludnenie dasienok som uz vyskusala- ziadna pomoc.Mozno je toto hlavnou pricinou, kedze aj cez den byva nekludny. Taktiez je mozno dolezita informacia, ze sa mi zda, ze maly reaguje na moju pritomnost v spalni. Vecer zaspi okolo 20h a kym nie som v spalni, sam sa prebudi az okolo 22-22:30h...Ked si ale pridem lahnut skor, je do 5tich minut hore.. Katka, myslis, ze sa da nieco robit ??? Dakujem vopred !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Apr 2011, 18:51

Prepac, Miriam, ze ti tu skocim, mozem sa opytat, kolkokrat sa cez den dojcite? Dojcite sa aj po kazdom a pred kazdym jedlom? Deticky sa budia v noci aj preto, ze si zvysuju tvorbu mlieka, kedze cez den maju toho mliecka menej. Odporucala by som zvysit laktaciu, a nasledne viac dojcit cez den a popri tuhej strave. 75% jedla do 1.roka ma byt materske mlieko...
Esste raz sorry....nedalo mi sa neopytat sa :oops:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 06 Apr 2011, 21:50

Vobec sa neospravedlnuj, tesim sa, ze si konecne niekto vsimol moju prosbu o radu :)
Cez den sa dojci asi 5-6x..Pocas obdobia vylucneho dojcenia to bolo za den hadam raz tolko. Ale castejsie nocne prebudzanie u nas zacalo po 3 a pol mesiacoch, teda v case, ked este prikrmy nedostaval.Tento tyzden je to zase o cosi horsie, kedze chce byt na prsniku takmer nonstop a len co mu bradavka vyklzne s pusinky, v kratkom case sa preberie a pyta ju spat.
Cez den o dojcenie uz taky zaujem nema. Pije pomerne kratko a nesustredi sa- rozhliada sa okolo, kazdy zvuk ho rozptyli. Ale snazim sa mu ponukat a ustriehnut si to.Je pravda, ze cez den mavame takmer kazdy den rovnaku schemu, ale noci su tak dve lepsie na dve horsie. OK teda, od zajtra mu budem prsnik nukat viac, uvidime, ci to zaberie. Dakujem za radu !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 06 Apr 2011, 21:55

Mimochodom- ako by som si mohla zvysit laktaciu (okrem zlateho prikladat, prikladat, prikladat :) ) s prihliadnutim na moje tehotenstvo? som momentalne v 15tt a pripadneho znizenia produkcie sa bojim ako cert...Dakujem
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Apr 2011, 22:29

Mirka,
zvysit laktaciu samozrejme zo strany na stranu, plus by som nasadila bylinky senovku grecku a benedikt lekarsky. ak chces viac info o bylinkach napis mi SS. :D

vyskusaj asi hodinu pred jedlom a potom hned po jedle ci nechce, zapit ;)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Apr 2011, 08:20

Miriam počas tehotenstva dochádza k poklesu tvorby mlieka na hormonálnom podklade preto je nielen nevhodné ale aj zbytočné užívať či už bylinky (senovku, benedikt) alebo lieky (domperidón) na zvýšenie tvorby MM, nezaberú. Okrem toho sa v priebehu nasledujúceho týždňa zase začne tvoriť kolostrum, niektoré deti na to reagujú, lebo sa zmení chuť mliečka.
Na zníženú tvorbu MM niektoré deti zareagujú postupným odstavením sa, závisí to od toho, čo na tom prsníku hľadajú, ak sú naučené využívať rôzne funkcie dojčenia (uspávanie, upokojovanie - čo ako čítam, je Váš prípad, bábätko rado dlho saje naprázdno, z hľadiska dojčenia je to skvelé, hoci chápem, že si unavená), tak im to vadiť nemusí, špeciálne staršie deti sa uspokoja aj s tým, že mliečka je menej, ale niektoré deti začnú prsník odmietať. Po pôrode sa však mnohé zase k dojčeniu vrátia - vidia, ako je prisatý novorodenec, mliečka je viac, často sa dojčenie obnoví.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 07 Apr 2011, 10:44

Dakujem Klemka, ked si uvedomim, ze zmena mliecka na kolostrum sa moze udiat naozaj uz v najblizsich dnoch a netusim dopredu ake to bude, asi by som sa mala pripravit na rozne mozne situacie- mozem poprosit o Tvoje tipy ?
1. ak by sa mliecko zmenilo, ale malemu chutilo a nadalej sa prisaval...Je potrebne zvysit mnozstvo mliecnych vyrobkov v prikrmoch (jogurty, cottage cheese, syry...) ?Pripadne ak by bolo kolostra malinko, stacilo by aj toto na denne pokrytie vapnika a pod. ?
2. najhorsi scenar- ak by sa maly odstavil- co mam robit potom ?
Velmi pekne dakujem vopred za odpoved
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Apr 2011, 12:10

Miriam, priznám sa, že zatiaľ som toto osobne neriešila, v tomto smere by Ti vedela lepšie poradiť asi iná poradkyňa - týmto vyzývam ostatné baby, ktoré sem chodia :lol: Neviem totiž, či sa dá počas tehotenstva nejako zvrátiť situácia, keby sa dieťa odstavilo - s tvorbou mlieka sa nedá pracovať, jedine možno predísť tejto situácii častým kontaktom koža na kožu. Navyše, z toho, čo píšeš, sa zdá, že bábätko využíva viaceré funkcie dojčenia, je teda pravdepodobné, že sa naďalej bude chcieť dojčiť. Postupne sa bude tvorba mlieka zvyšovať, čo ho na prsníku udrží aj naďalej. A v takom prípade ostáva dojčenie na požiadanie, možno aj trošku aktívnejšie ponúkať, ak sa Ti bude dať a chcieť a k tomu príkrmy v takom množstve, ako si bábätko zažiada. Ak by aj bábätko pilo menej mliečka, ako by pilo, keby si tehotná nebola, z výživového hľadiska je možné, ak bude dobre prijímať príkrmy, pracovať na tom, aby malo dostatok živín, najmä železa (napr. v pšene, hrozienkach, tofu) aj vápnika. 7-mesačné dieťatko ešte nemá plne funkčné obličky, čo znamená, že ani potraviny veľmi bohaté na bielkoviny (mliečne výrobky, tofu, strukoviny) by nemalo dostávať v príliš veľkých množstvách. Vápnik je ale aj v mnohých zeleninách, napr. v brokolici, skvelé by bolo mu pridávať do jedla pomixované orechy, rôzne druhy, sú bohaté na minerály, aj vápnik.
Ak by sa predsalen bábätko odstavilo, je vždy možnosť, že sa ku koncu tehotenstva, keď sa začne zvyšovať tvorba mlieka, bude zase ochotné dojčiť, prípadne po narodení súrodenca, keď bude zase mliečka veľa.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 07 Apr 2011, 22:06

Klemka, dakujem za podporu aj za vsetky rady! Uvidime, ako to s nami dopadne, na dojceni mi velmi zalezi, preto budem robit naplno co bude v mojich silach. Tie noci su velmi vycerpavajuce, drobec precitava snad kazdu pol - tristvrte hodinu, ale nateraz je proste najednoduchsie upokojit ho prsnikom..tak zatnem zuby a skusim preckat, ako sa to bude vyvijat.. Inak dnes som malemu pocas dna viac ponukala a zarazilo ma, ze ma dva krat uplne odignoroval a nemal zaujem.
Myslim, ze keby mali zeny v mojej situacii viac podpory od gynekologov, dokonca aj od pediatrov, iste by bolo uz viac poznatkov a skusenosti..Aj preto je uzasne, ze existuje toto forum a mamilacky. Nebyt Vas, tak na dojcenie popri tehu nenaberiem odvahu :) Moj gynekolog mi dojcenie zatrhol hned ako mi potvrdil tehotenstvo a "vyhrazal" sa ze potratim. Nastastie som uz vedela, ze to nie je ziaden nenormalny fenomen.Dokonca aj nasa pediatricka mi odporucila maleho odstavit, ked je uz druhe na ceste.No a z dneska mam cerstvu perlu. Radu detskej lekarky, ku ktorej chodi kamoska s rovnako starou dcerkou, ako je moj maly a s rovnakym nocnym problemom- pricastym prebudzanim a dojcenim. Rada znela, ze ma nechat malu manzelovi a prespat v inej izbe. Je v poriadku, ked ju pride nakojit raz, ale ostatne prebudenia a dokonca aj pripadny plac ma prenechat manzelovi. Povedala jej, ze 7 a pol mesacne dieta sa nema preco budit v noci viac ako 3x. Ze to nie je o hlade ani smade, ale ze proste len vymysla. Ze nech 2-3 noci vydrzia a mala im zacne krasne spinkat...Co vy na to ???
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod annag » 07 Apr 2011, 23:43

miriamka,

tiež sa ospravedlňujem za oneskorenie, nieže by som bola až tak lenivá, len som z každej strany zavalená mailami ...

spomínaš, že si v 15 týždni tehotenstva a že bábo sa začalo budiť niekedy okolo 3.5 mesiaca - dobre som pochopila, že to začalo v období, keď si otehotnela? Niekedy je práve časté, krátke dojčenie príznak nového tehotenstva, čo súvisí s hormonálnymi zmenami, náladou mamičky i viac či menšom poklese tvorby mliečka. Udržať dojčenie počas tehotenstva nie je vždy jednoduché, veľakrát sa to nepodarí , niekedy treba bábätko doslova naháňať , aby sa dojčilo a prsíčka neodmietlo - lebo slabý tok mliečka proste mnohé deti odradí.(mne osobne sa to bohužiaľ nepodarilo , synček sa mi odstavil, či sa mi to páčilo alebo nie). Pokiaľ malý dobre papá príkrmy, tak je to fajn. Sleduj si prosím pocikané plienočky, aby si mala dobrý prehľad o tom, či má dosť tekutín.

Dieťa má na budenie vždy nejakú príčinu , nejde len o hlad či smäd, ale ono vníma i náladu mamičky, pomery v rodine, reaguje takto na zúbky, ak je suchý vzduch či chrápanie otecka :-) Kto z nás v noci dobrovoľne vymýšľa? Kto z nás, ak je unavený, si nezvolí dobrovoľne spánok? Komu by sa chcelo dobrovoľne prebudiť a vymýšľať v čase, keď má ľudský organizmus naprogramované oddychovať a spať , lebo je noc? Pri výchove celkovo zaberá dôslednosť - ako má 7 mesačné dieťa chápať, že raz prsíčko dostane a druhý či tretí krát nie? logicky odmietnutie nepochopí, berie to ako sklamanie, neistotu, stráca dôveru - plače, má v hlávke zmätok. Po 2-3 dňoch možno plakať prestane - ale za akú cenu? Za cenu straty dôvery v človeka, ktorého bezhranične miluje . Čo to je? Obyčajné vydieranie, manipulácia , láska s podmienkami - ak sa prebudíš raz, chcem Ťa, dojčím Ťa, prijímam Ťa. Ak sa prebudíš viac krát, nechcem Ťa, neprijímam Ťa .... ľudia, ktorí takúto výchovu - drezúru skúsili, sú ľudia, ktorí dnes zapĺňajú ambulancie psychológov, psychiatrov ... Kedy ľudia trpeli depresiami a inými civilizačnými ochoreniami než dnes? Ide o generáciu ľudí, ktorí už v detstve zažili chlad a bezcitnosť, hoci nechtiac od svojich vlastných rodičov. Koľko detí dne má rôzne diagnózy poruchy správania? Kto Ti dá garanciu, že tie 2-3 dni preplakaných nocí sa neodrazia na psychike Tvojho bábätka? Plač bábätka je prejav stresu, je to volanie o pomoc bezmocného dieťaťa, ktoré je na matke bytostne závislé. Na nete je množstvo príspevkov mamičiek,ktoré násilne riešili spánok detí i za cenu ich povracania, pokakania, niekoľko hodinového plaču ... Bábo možno začne na isté obdobie, pár dní - týždňov, spávať lepšie, ale zvyčajne nie navždy, opäť príde po čase stav, keď sa začne viac budiť ...

pokús sa ešte vydržať, ak by sa malý dojčil, po pôrode to bude pre Teba nesmierna pomoc, lebo tým výrazne znížiš prejavy rivality a žiarlivosti medzi detičkami, čo teda je niekedy riadny problém:-). I pre mamičku je to fajn, lebo nemá pocit, že staršie dieťa zanedbáva - spolu so šatkou a nosením ide o ideálne riešenie ako zvládnuť dve malé deti naraz.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Apr 2011, 11:01

Ahoj Annag,čítala som už dávnejšie od teba,že aj v koncentráku matky dojčili...a to bol veru iný stres...ja som pod nátlakom,ktorý sa stupňuje ( vlastne-obaja s manželom )...chudnem,nespím,ani cez deň....v noci je dcérka stále na prsníku - doslova sa na nej odrazí v noci,čo som cez prežila ja cez deň...reagujem vlastne aj na to,čo si odpísala Miriam.Dúfam,že práve dojčenie nám pomáha a že z malej nebude celkom vystresovaný človek.Kedy asi tak dieťa menej vníma atmosféru z prostredia?
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 11:16

áno Andrejka - dojčenie môže byť úžasný relax a antistresor pre mamičku i bábätko - samotné vylučovanie oxytocínu má antistresové účinky na matku i dieťa - ak vieš anglicky, veľmi zaujímavý článok
Prílohy
oxytocin.pdf
(170.65 KiB) 440 krát
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Apr 2011, 19:56

Ahoj Annag,ďakujeme ;) :D ( vždy ma toto posunie ďalej)
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 08 Apr 2011, 21:30

Annag, dakujem velmi pekne za krasne a povzbudive riadky. Otehotnela som, ked mal maly 4 a pol mesiaca, cize to sa uz nejaky cas budieval castejsie. Bolo to presne po prvom ockovani hexavalentnou vakcinou. V noci sa od toho dna zacal budit casto a s placom. Bola som presvedcena, ze je to tym, aky hrozny zazitok mal, on pri tom ockovani velmi plakal. Ale caste budenie nepreslo uz ani casom..Naozaj to moze byt hocicim, ako pises..Nemozeme vediet, co babatko trapi. Preto som sa ani nikdy neutiekala k drastickym metodam a snazila sa robit maximum pre spokojnost babatka..Absolutne suhlasim s tym, co pises a je hrozna skoda, ze sa este stale musime stretavat s radami ako nedat dietatu to co chce,lebo ho "rozmazname" ale ako si to zjednodusit..Dokaze ma rozculit, ked pocujem, ze male babatko len vymysla..Nuz, ale co s tym narobime..kazdy si najde svoju cestu, ktora mu bude v materstve vyhovovat..Tak este raz dakujem za podporu a dam vediet, ako to s nami pokracuje..Zatial mame mliecka dost, aj plienky su mokre..tak by som bola stastna, keby to fungovalo:)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 21:56

miriamka - áno, očkovanie je častý spúšťač - možno ani tak nejde o samotný obsah vakcíny, ale o bolesť a stres pri očkovaní - hovorí sa, že to deťom až tak nevadí, že až tak bolesť nevnímajú .... myslím, že to vnímajú viac než si vieme predstaviť - čosi podobné je podľa mňa i prepichovanie ušiek novorodeniatkam...bábätko sa vlastne zneistí, zistí, že svet nie je taký dobrý ako sa mu dovtedy zdalo ... a o to viac potrebuje mamičku, jej prítomnosť - pocit bezpečia a istoty, držím palce :-)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod monchili » 12 Mar 2012, 15:37

ahojte,
ja mam podobny problem, nas syncek ma 13 mesiacov a nase nocne prebudzanie mame uz viac ako pol roka-je velmi caste a v poslednej dobe je to kazdu hodinu a pol a menej. kazdy den musim s nim spat cez obed, som vlemi unavena, muz nie je momentalne v meste, chodi len na vikendy, tak je to docela narocne. ludia ma utesovali,ze po 1 roku sa to zmeni, ale mam pocit,ze e to este horsie. ako vydrzat a nezblaznit sa :) zaciatkom juna mame svadbu a ja sa obvam, ako to vsetko zvladnem po nasim katastrofalnych nociach chceli by sme este jedno babo, ale bojim sa, kedze prve tehotenstvo som vlemi zle znasala a bola viac v posteli a s hlavou v zachode, ako normalne fungovala. nehccem este Tominka prestat kojit, no aj dalej takto fungovat je velmi tazke. len som sa chcela vykecat :)
monchili
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 19 Apr 2011, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: 1
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 26 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Mar 2012, 23:37

Odporucam pozriet si temu "Kazde dieta sa raz nauci spat". Ked uz nic ine, mozno ti pomoze vedomie, ze tvoj problem ani vlastne nie je problem, ale normalny jav a mnohe mamicky tym musia prejst. Najlepsie na to asi zabera vzajomna podpora a vyuzitie kazdej moznej chvilky na dospanie :-).

Je dolezite vediet, s kym sa rozpravas a kto ti dava rady. Je totiz dost mozne, ze ludia co hovorili, ze po roku ma dieta normalne spat, svoje dieta nedojcili dlhodobo a nevedia teda, ze toto je normalne obdobie dietatka, ktore rastie, preziva nove obdobia zivota a istotu mu dava maminino mliecko.
Alebo ti to povedal niekto, ze vie co je to normalne dojcit a takyto spanok bral ako normal, co patri k zivotu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 31 Okt 2012, 00:30

my máme už takmer 24 mes. a v noci sa budíme cca každú hodinu až dve. niekedy sa stane, že prespí malá aj 3 hod. ale kedže stále nemáme očné zuby a 4 stoličky, ktoré sa úpenlivo tlačia a nie a nie vyjsť, tak naše noci väčšinou vyzerajú ešte horšie. vtedy dudká a dudká. rozmýšlam už aj nad tým, či mám dostatok mlieka, a či sa nebudí preto tak často. aj cez deň sa kojíme hrozne často....
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Okt 2012, 00:38

Nasa kultura nam hovori, ze toto nie je obvykle spravanie sa dietata. To ma predsa v noci spat a cez den papat len ked je hladne, najlepsie v case, ked jedia ostatni. Jedna vec je vsak kultura, druha vec je evolucia a skutocne potreby babatka. Odporucam clanok, kde je to cele krasne zhrnute:
http://babatocko.blogspot.sk/2011/05/no ... atiek.html
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Nov 2012, 23:39

ahoj Janka, ved ja to všetko viem. mám toho prečítaného na tomto fóre ohľadom spania všetko. čerpám psychickú podporu, ked mi je ťažko a všade naokolo sú nedojčiace matky s deťmi, ktoré prespia celú noc. ked mi je fakt ťažko, tak večer čítam tieto stránky :-)
po 2. roku som ale čakala trošku zlepšenie. tak to aj Klemka vo svojich odpovediach písala, že okolo 2-roku, by už mal byť spánok postupne lepší. ale ako som písala, nám ešte stále chýba 8 zubov, takže kým tie nevyjdú, ešte budú ťažké noci.
ale aj denné dojčenie sa mi zdá časté. preto som si začala dávať otázku, či nemám aj málo mlieka.
všetci na mňa hľadia, že či ešte dojčím, že už je dcéra veľká :-)
a ona má dudky rada viac ako kedykoľvek predtým :-)))) chi chi. a ako sa s nimi mazne. a rozpráva. volá ich moje sestričky. vždy mi je hrozne smiešne.
až teraz vie tak naozaj a viditeľne, citeľne dieťa prejaviť aj slovom a konaním, aký vzťah má k dojčeniu a ku kontaktu s mamou.
tento týžden ma ale tak trochu zase dorazila jedna vec a to, že jedna kamoška, ktorá tiež dojčila 2- ročné dieťa, ju odstavila. a výsledok? dieťa prespí celú noc a konečne zaspí aj s niekým iným ako s ňou (napr. so starkou). tak to ked povie mojej mame, ktorá mi radí to isté, že sa malá budí zo spánku, lebo vie, že vždy dostane dudku, tak to bude zase počúvania....
dakujem za link, prečítam.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Nov 2012, 23:55

Denné dojčenie môže byť v tomto veku veľmi časté. Mnohé deti v tomto veku sa dojčia častejšie ako novorodenci.
Priberá dcérka dostatočne?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Nov 2012, 15:41

tak toto ma pobavilo- že budí sa, lebo vie, že dostane dudku..
to ako že sa budí naschvál? že v tom spánku, alebo pred spánkom rozmýšľa- že ak sa zobudím, dostanem dudku, tak sa musím zobudiť? to je už ozaj na hlavu :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Nov 2012, 00:00

Niekde na forume to tu uz bolo spominane - za castejsim nocnym dojcenim moze byt i pocikavanie sa. Dietatko sa vecer napije, neskor sa pocika a to ho preberie. Mamicka vacsinou plienky ci bezplienky neriesi, kazdopadne prsnik vyriesi a takuto mensiu nepohodu. To ale opat naplni brusko a to sa opat potrebuje vycikat. Spominala to tusim Tamina s tym, ze z intenzivneho nocneho dojcenia po zavedeni nocneho bezplienokovania presli na asi 2 nocne dojcenia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Nov 2012, 00:09

Súhlasím s jankou, u nás to tiez platilo. Synov nocny 30-40min nepokoj a dudlanie prsnika prestalo až ked som cítila, že je plienka tepla a cikal. Odkedy sme bez plienok tak sa už pýta aj v noci "cikat". Opakovalo sa to xkrat za noc...taký kolobeh.
Ale samozrejme u nás boli velky problém aj zuby. Aj nedávno mal take zle noci, ktoré prestali ked sa prerezali posledné spodne stoličky. Este 2zuby a bude komplet chrup a ja urobím žúrku! Lebo zuby u nás boli kapitola sama o sebe. Aspoň teraz už vedel povedať "bolia ústa" a nereval len tak od bolesti :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 11 Nov 2012, 23:34

na noc dávam plienku, väčšinou je ráno suchá. minule som jej plienku nedala na noc, pocikala sa do postele. neviem, či som spala tak tuho, že som nevnímala, ked chcela cikať, alebo automaticky v spánku som dala dudku...
k priberaniu - musím odvážiť.
zuby sú u nás tiež problém. my neplačeme, len intenzívne dudkáme celú noc. očné zuby nám idú už vyše dvoch mesiacov.!!!

ešte k tej mojej kamoške, ktorá odstavila 2-r. dcéru a odvtedy prespí celú noc. ako si to vysvetliť? čím to je? dovtedy sa budila aj 5-6x za noc. ona je presvedčená, že to je tým, že prestala kojiť.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron