Velmi caste nocne prebudzanie

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 23:57

u nás sa nočné prebúdzania obmedzili aj ked stále dojčím. všimla som si, že vie niektoré precitnutia riešiť sám- dokonca otvorí oči akoby kontroloval okolie a potom dalej spí. stalo sa mi veľa krát aj také, že sa odpojil pred zaspatím, otočil sa mi chrbtom a zaspal sám. zvláštne. ak sa začne budiť častejšie, viem, že má nejaký problém- bruško, teplo, zuby... ale počula som veľa týchto skúseností, že odkedy sa nedojčia, dieťa prespí noc. tiež neviem, prečo. asi to nie je 100% pravidlo, ale mnohí to tvrdia.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 13 Nov 2012, 00:18

Klemka píše:Denné dojčenie môže byť v tomto veku veľmi časté. Mnohé deti v tomto veku sa dojčia častejšie ako novorodenci.
Priberá dcérka dostatočne?


ahoj Klemka,
neviem úplne presne váhové prírastky, lebo teraz vážim malú len na digitálnej váhe. neviem, či je úplne presná, niekedy ked sa odvážim po sebe pár krát, je rozdiel 100-200 g. u dcérky, teraz ked sa váži sama, ukazuje váha stále tú istú hmotnosť, takže by to mohlo byť aj pravda. ;)
možno si spomenieš, v minulosti som ti mailom posielala jej váhové prírastky v 1.roku. dcérka bola predčasne narodená, ked mala 1 rok vážila 7,45 kg. okolo 2. roka mala do 10 kg (cca 9,7 -9,9 kg možno podľa toho, či bola nakojená, vykakaná). dnes večer som ju vážila po vykakaní 10,2 kg (predtým cca 1/2 hod. sme sa dojčili). takúto váhu ale mala už aj začiatkom oktobra. v priebehu septembra pribrala, aj ju dosť vytiahlo do výšky, v tomto mesiaci sa kojenie zintenzívnilo. ( začali íst očné zúbky, presťahovali sme sa,...) aj sa rozjedla v príkrmoch, začala viac papať. a aj kakať. niekedy aj 3x denne, dokopy čo sa týka množstva viac ako ja. :D
neviem, či je to dostatočné. ja si to porovnávam s deťmi, ktoré priemerne mali v 1. roku 10 kg a v 2. roku 12 kg (20% prírastok), to sme prekročili :mrgreen: , takže som bola spokojná. aj vzhľadom k tomu, že malá neobsedí, je stále na nohách. skáče, behá, tancuje,... ani sa to nemá kedy v nej udržať.
aj tu na fóre viaceré mamy písali, že po roku deti nejako nepriberajú na váhe, pokiaľ rastú do výšky, že je to OK.
dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron