predpolnocne zobudzanie

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Dec 2011, 09:57

ahojte, mame momentalne take neprijemne obdobie (hlavne pre mna:-), ze sa mala budi uz asi 2hy tyzden okolo 23:00. zacne sa mrvit, dam prsnik, chyti nervy, rozplace sa a je hore. nedam prsnik, chyti nervy, rozplace sa a je hore tak isto. place/mrnci cca polholdku a potom funguje akoby nic, vesela, spokojna do cca 01:00. je jedno, ci ma prikrm, nema prikrm vecer, ci sme vonku cez den, nie sme vonku cez den. ritualy nemame ziadne, kupat sa kupe v roznych casoch, nic zauzivane. beriem to ako dalsiu etapu, nic tragicke, ale aj napriek tomu ma potesia neake "rady", co vyskusat inak, co by mozno pomohlo k neprerusenemu spanku, postrehy z coho by to mohlo byt, ci ste mali nieco podobne. vidim na nej, ze by spinkala, ked sa zobudi, ale nejde jej zaspat, mam pocit, ze aj z toho po prebudeni mrnci, ze by chcela spinkat. este som zabudla, vidno jej horny zubok, ale nema ziadne klasicke "zubkove" ubolene spravanie pocas dna, zeby si to ventilovala tymto budenim?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Dec 2011, 13:09

fliacik, ziadne tipy nemam. ale u nas to bolo tak, ze okolo 2:00-3:00 sa zobudil a bol hore tiez 2hodiny...to maju deti asi spolocne :-) ja som nezazinala, nerozpravala len som hmatom, sluchom kontrolovala ci nelezie prec a pripadne som ho potiahla spat. a takto sme bojovali :mrgreen: trvalo to asi 3-4tyzdne (ale tie zobudenia dlhe mal len cca kazdu druhu noc)...na nervy ale preslo to.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Dec 2011, 14:07

fliacik, nasa Hanka to nikdy nerobila, no ako ma teraz to cudne "bojovne" obdobie + sopliky, tak okrem toho, ze zaspava priserne neskoro, tak este sa aj zvykne zobudit v noci a byt aj hodinu a viac hore. No robim to ako akdarka - nekomunikujem s nou, tvarim sa, ze spim, iba ju nenapadne sledujem, stiahnem spat ak hrozi nejaka hlavicka z postele a postupne sa sama stale viac pricucava a "samouspava", az zaspi. Tiez neviem, cim to je, asi je to fakt len taka faza, ktorou prejde kazde dietatko
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Dec 2011, 20:26

Fliacik a nedavas ju neskoro poobede spat?Bo to tak deti obcas maju,ze ak ide neskoro poobede na odpocinok,potom ma maly rozdiel medzi odpocinkom a nocnym spankom a ma pocit,ze taha v kuse,tak sa v noci budi,ma dojem,ze je vyspata a ma chut sa "pohrat"?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Dec 2011, 20:58

dakujem kocky, ze ste napisali!
akdarka, luciole, toto sa prave u nas neda, ze "ignorovat", lebo ona sa budi s placom/mrnkanim a tento stav trva asi 20min, kym sa kompletne nepreberie. takze ja ju mam na rukach, sedime, chodime, prsnik odmieta, u priatela mrnci, tak si ju zase zoberiem spat a potom po neakom case sa zacne normalne hrat, smiat a moj spanok je vybaveny:-)

mamusia, hm, vobec neviem, z tejto stranky som to neskusila dat do suvisu. vcera spala od pol 4 do pol 5 a potom uz okolo pol 8-8 zaspala, dneska spala od 4 do 5 a pomaly sa pyta spat, tak uz sme na posteli, ona sa tu vala, ja si pisem,cuca chvilu, zas sa vala a tak dokola, do pol hodky zaspi...tak uvidime, co bude dnes. ak sa zobudi, skusim jej zatra neako nastavit denne spanky...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: predpolnocne zobudzanie

Neprečítaný príspevokod mamusia » 03 Dec 2011, 20:03

Hej,skus jej ten poobedny posunut na skor,aby vstavala o tej 4 najneskor,bo podla mna to ma suvis,ze ide poobede neskoro spat.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron