Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dietata

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dietata

Neprečítaný príspevokod mia » 29 Nov 2011, 21:48

Ahojte, mam 10-mesacnu dcerku a tak trochu ma trapi jej spanie cez den a uspavanie... v podstate od narodenia to bolo trosku komplikovane, najskor vedela zaspat iba na prsniku, no vsetko sa zmenilo asi v 3. mesiaci, ked sme presli strajkom, mala nechcela vobec papat z prsnika - toto sme nastastie prekonali asi po 2 tyzdnoch, no odvtedy zaspava iba na fitlopte (kedze nechcela papat, museli sme najst iny sposob uspavania, a skoncili sme na fitlopte... a ta sa jej zrejme tak "zapacila", ze hoci sme sa potom uz pekne kojili, uspat na prsniku sa uz nevedela...). Od 4.mesiaca spavala cez den kazde 2 hodinky (po uspati na lopte), no nikdy nie dlhsie ako polhodinu, mohla som si podla nej hodinky nastavovat :) toto sa zmenilo zhruba v 8.mesiaci a bojujem s tym doteraz - dnesna situacia je taka, ze mala vydrzi hore cez den aj 5 hodin, a ked ju chcem dat spat skor, strasne zacne vzdorovat, krici, prehyba sa do obluku a nechce zaspat ani za nic, napriek tomu, ze si trie ocicka... skusala som si s nou lahnut do postele, lezat vedla nej a hladkat ju alebo jej rozpravat... aby aspon lezala a tak si oddychla... ale stale sa niecim rozptyluje, vyskakuje na nozky a chce utiect... teraz spi v podstate iba raz denne, cca. 45 minut. myslim si, ze jej zrejme uz nevyhovuje uspavanie na fitlopte - niekedy mam pocit, ze jej je ta poloha uz neprijemna, no iny sposob uspavania sme nenasli a sama zaspat nedokaze.
iba na dokreslenie - v noci spi pekne cca. 12-12,5 hodin, spime spolu vo velkej posteli (od narodenia), a spavat chodime po kupani, trosku ju pohojdam na fitlopte, potom si spolu lahneme a cca. do 20-30 minut zaspi na prsniku (to dokaze iba vecer, a to iba v poslednej dobe). v noci sa budi na kojenie viackrat... viete mi prosim poradit, ako zlepsit spanok cez den? resp. ako ju uspat cez den, kedze je mozne, ze problem so spankom cez den suvisi so sposobom uspavania... alebo je normalne, ze 10-mesacne dieta spi iba raz denne, a to nie ani hodinku? velmi pekne dakujem za vsetky rady
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Nov 2011, 22:14

ahoj mia som veľmi zvedavé na rady... lebo mi máme podobný problém... uspať viem viac menej len na fit-lopte. A večer iba na fit-lopte + prsník k tomu. Uspím aj keď sa vzpiera... u nás nefunguje, že pohrať sa ešte... lebo on by sa hral aj do rána a nespal by. Bolo by super... keby ste každá napísali.. ako uspávate. :-))) aby sme sa vedeli inšpirovať.
inak mia... s tou polohou na fit-lopte (že jej je nepríjemná) presne to si myslím aj ja. Presne dnes ma to napadlo, že mu to už musí liezť na nervy... celá fit-lopta a hopsanie na nej. Okrem toho mňa bolí chrbát.. lebo niekedy na nej hopsám aj hodinu.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 29 Nov 2011, 22:34

my sa uspavame klasika na prsku v posteli, ked badam znamky unavy.niekedy potrebuje este 30min poskakat po perinach a tesit sa, ze je na posteli, ale potom sa nacucne a drichme...ale ked bola mensia, uspavala som ju bud v satke alebo nosici, ze som sa pohojdavala na mieste a pozerala tv, alebo upratovala, ked sa mi nechcelo len tak stat...neskusali ste dat do nosica/satky, ked uz vidite, ze by aj zaspali a zacali nieco robit doma?aj ked vecer sa uz asi nikomu nic nechce, teda aspon mne upratovat nie:-( nechat vyblaznit este na posteli tiez nefunguje?lahnut hore bez a valat sa, citat, ponuknut prsko...mozno to chvilku potrva, ale pre mna je to uz fajn relax:-)

mia, denne spanky by sa nedali realizovat vonku v satke/nosici?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Nov 2011, 22:47

riesime to iste aktualne aj tu :( tak skuste kuk
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod mia » 29 Nov 2011, 22:56

s nosicom sme to skusali, ked mala dcerka 4 mesiace, no vobec v nom nechcela byt, a to sme to skusali celkom dlho... aj vonku, aj v byte... uzavrela som to vtedy tak, ze zrejme sme zacali neskoro... (ak budem mat niekedy dalsie babatko, budem ho satkovat od narodenia, tolko moje ponaucenie...). takze teraz som to uz neskusala - neviem, ci by to fungovalo, ked na to nie je zvyknuta... (a manducu som uz posunula svagrinej...)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod zigi » 30 Nov 2011, 00:17

No my mame len 7 mesiacov, ale tiez hopsame pri vecernom uspavani na lopte a mam rovnaky pocit, ze ta poloha sa malej asi nepaci. Dnes sa mi ju na lopte podarilo uspat po dvoch hodinach a aj to som ju mala pricucnutu v takom cudnom polosede... inak by mrncala aj do polnoci. Denne spanky my zvladame len v satke a aj to sa musim rozne pohojdavat, musi byt na mna uchvatny pohlad. No neviem ako by som poradila, lebo aj mne by sa nejaka dobra rada zisla ako sol, tie vecerne boje su na nervy.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Nov 2011, 01:12

MIa, ak aj nie kvoli zaspavaniu, tak kvoli ostatnym vyhodam nosenia by som tu Manducu skusila na tvojom mieste opat. Skus svagrinu (alebo kamaratky co nosi) poprosit, ci by ti ju na par dni nepozicala. Je velmi mozne, ze teraz bude mat k noseniu iny nazor.

Co sa tyka zaspavania, mozem ponuknut len svoju osobnu skusenost - najstarsiu som uspavala a boli z toho akurat nervy. Pri najmladsej som to uz jednoducho neriesila - bud zaspala hned alebo som ju zobrala a pokracovala som v noseni . FItloptu som nikdy nepouzivala.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod artemis » 30 Nov 2011, 01:31

Ahoj Mia, ja Ti môžem poradiť iba z vlastnej skúsenosti. Naša dcéra približne vo veku 4-5 mesiacov zistila, že je ochotná zaspať jedine v auto-škrupinke, a to tak že som musela škrupinku dvíhať nahor a nadol. Čiže nie kolísanie ale pohyb priamočiary pohyb hore-dole. Bolo to strašne fyzicky vyčerpávajúce aj pre môjho manžela, ktorý bol veľmi dobre vyšportovaný ale čo bolo moc to bolo moc, ale museli sme to vydržať, trvalo to aj trištvrte roka. Od narodenia prespala v jednom kuse 10-12 hodín v noci. Cez deň spávala max 2 hodiny, bežne skôr 1,5 hod. Vo veku okolo 1,5 roka už minimalizovala spánok cez deň na cca 45 minút. Vo veku 2 rokov sme ju už nedávali poobede spať. Keďže naša škôlka je na SK pomery "netradičná", nikdy nespávala ani v škôlke keď tam vo veku 3 rokov nastúpila. Dodnes prespí 10-12 hodín nepretržite. Proste niektoré deti nechcú a nebudú spať poobede. Ja by som dieťa vôbec už od 1 roka nenútila k spánku, ja si myslím, že ak je naozaj unavené, tak zaspí, Tvoje dieťa má 10 mesiacov, ja v tom nijaký vážny problém nevidím. Som presvedčená, že ak prespí v noci naozaj 12 hodín, spánok mu určite cez deň nechýba.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod mia » 30 Nov 2011, 21:00

dakujem vsetkym za vase skusenosti... vidim, ze nie sme jedini, a aj to obcas pomoze dusicke... inak dnes Majka spala doobeda 50 min. a poobede 1,5 hodinky (uspala sa klasicky na lopte), tak neviem, ci mala deficit, alebo sa nebodaj zmraka na lepsie casy... :D uvidime... asi to prestanem tolko riesit, kedze v noci spi pekne... este raz vdaka :)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Nov 2011, 21:22

Mia, aj moja je podobny nespavec. Cez den spi iba po polhodinkach, 2 krat doobeda a raz poobede. Vecer mi zaspi okolo siestej-siedmej, ale som stale pri nej. Uspavanie bolo vzdy fyzicky narocne u nas. Tiez sme si presli nejakymi strajkami, takze nam dost dlho trvalo sa vratit k uspavaniu prskom. Musela som uspavat nosenim na rukach, pohupovanim, natriasanim..., postupne sa nam darilo uspat prskom v satke a od nosenia sme sa prepracovali k uspavaniu dojcenim. Niekedy to sice musi byt tiez po stojacky, ale zvacsa sa jej rychlo zacnu ocka zatvarat a vtedy si mozem sadnut a mala zaspi.. Osvedcilo sa mi nenutit do spania, to sa tak akurat vynervujem a potom placeme obe. Ja ked vecer uz na nej vidim, ze je unavena, tak ideme spolu do spalne, tam este trosku lozime po posteli, blaznime sa, mojkame, pusinkujeme a ja furt nukam prsko pomedzi to. Kym nechce, tak viem, ze nebude spat. Akonahle sa pricucne, tak ju chvilku este pohojdam a celkom rychlo potom zaspi. Fitloptu nemame doma, ale momemtalne doma bastlujem zavesnu hojdacku a asi sa budeme skusat uspavat aj hojdanim (zabera vonku v parku v nosici)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod Chilli » 14 Jan 2012, 16:17

Ach dievcata, citam Vas tu a som zufala od vianoc mi mala spi hrozne.... Ak predtym spala zle teraz je to horor, vecer ledva ju uspim pol hodinu nato je hore, a potom su verzie rzne ... Bud uz nezaspi a buntosi az do pol noci,bud zaspi po chvilocke sama (co je raz z 5tich razov mozo este menej) alebo ju dam na prsnik aona pochvilke opat zaspi.... Alebo ju dam na prsnik a ona zaspi zase na 20-30 minut a potom zase buntosi :x a potom treba pocitat 1hod-1h30 najdhlsie potiahne 2hodiny..... :cry: Pred vianocami tahala 3-4hodiny ....ato som si stazovala ze spime zle.... Tak neviem co je toto...o uspavani na fit lopte som nepocula ani neviem ako to vyzera.... Ale moja mala okrem prsa nic na uspatie ine nechce... Prihovaranie ju len este viac irituje, nosenie ju viacej prebudza a ona sa zacne obzerat kolo seba po svete ,hladkanie nehrozi pri uspavani ju hlavne neslobodno chytat ....som hotova.... Povedztemi ze sa to zlepsi!
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Jan 2012, 23:59

MOzno si uz niekde napisala, ale skus este raz - kde a ako mala spi? Idealne by totiz mala spat s tebou na posteli. To sice zrejme neznizi pocet precitnuti, ktore su v tomto veku velmi typicke. ALe mali by to byt len precitnutia, nie pribudenia, nakolko ak spi pri tebe, prsnik ma hned vedla a velmi rychlo ju uspi znova. mamicka sa sice trocha preberie, ale nie tak moc a moze spokojne spat s dalej aj s babom na prsniku.

Prebudenia su skor typicke pre postielkove deti. Kym sa mamicka zobudi a prejde ku postielke, tak sa dietatko celkom preberie a mamicka ma po spanku :( . Velmi dobry clanok je tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/2 ... 2%a0teraz/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod Chilli » 15 Jan 2012, 00:16

JankaMich píše:MOzno si uz niekde napisala, ale skus este raz - kde a ako mala spi? Idealne by totiz mala spat s tebou na posteli. To sice zrejme neznizi pocet precitnuti, ktore su v tomto veku velmi typicke. ALe mali by to byt len precitnutia, nie pribudenia, nakolko ak spi pri tebe, prsnik ma hned vedla a velmi rychlo ju uspi znova. mamicka sa sice trocha preberie, ale nie tak moc a moze spokojne spat s dalej aj s babom na prsniku.

Prebudenia su skor typicke pre postielkove deti. Kym sa mamicka zobudi a prejde ku postielke, tak sa dietatko celkom preberie a mamicka ma po spanku :( . Velmi dobry clanok je tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/2 ... 2%a0teraz/


Ano mas pravdu mala spi v postielke ale v nasej izbe a mala este iba zamlaska a ja mam oxi ako sova, predtym som mala taku postielku malinko co bola otvorena ku mne ...nic som nespala len som cumela na malu a cakala kedy sa precitne ze ju nakojim....ale o 2 mesiace as stahujeme a mala pojde do svojej izby tak chcem aby si zvykla uz na tuto normalnu postielku.... Mne zaspi Nicole velmi fychlo aj ked si poplace kym pridem k nej , lebo do pllnoci som v obyvacke a cmim na telku a teraz sa mi budi aj pred pol nocou....preco s nou nespim su viacere dovody...poprve lebo ked sa pohnem hned je hore cize sa nesmiem hybat a nic teda nespim lebo ma vsetko boli...a nie raz som si poplakala kvoli tomu....aj ked ju uspavam musim byt nehybna nesuchotat ...musi byt maximalne ticho a nehybnost....mala niekedy v noci iba mrnkne lebo sa precita a ked som sama doma a nepohnem sa stane sa ze hned zaspi ale mm nato hned regauje otacanim sa a zobudi ju uplne a mozem :dojcenie: je velmk dolezite ze ked sa precita aby bolo ticho lebo niekedy vie aj sama hned zaspat....druhe je ze mame spolocnu postel smm taku malu ze aj ked v noci kojim vedla mm som polovickou zadku vo vzduchu aby som mala malu kam dat....plus len mi dvaja ked sme v postely sami sa kopeme a fackujeme ....neviem si predstavit zeby bola uprostred mala ....ak nie je tak mm by ju zapucil....a ja neviem ako vam ale mne sa budi teraz mala aj 6-7 krat za noc a to predsa nemozem kojit furt z toho isteho prsa celu noc takze tak ci tak by som musela vstat a prelozit ju na okraj postele zo stredu...takze zobudit s amusim ....
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod Chilli » 15 Jan 2012, 00:18

A este tiez vela krat sa prebudzam s hrozou ze mala nie je v postielke a ja ju pod sebou pucim takze spolocne spanie u nas neprichadza do uvahy
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Jan 2012, 01:54

Skuste porozmyslat, ci by radsej miesto novej postele v samostatnej izbe nebola vhodnejsia nova manzelska postel. Mnohi rodicia to riesia tak, ze mamicka spi s dietatom a otecko vedla sam. Prip. ak nova manzelska postel nie je mozna - co tak ty s malou spat na manzelskej posteli a manzel na tej novej posteli urcenej pre malu?
Velmi vela rodicov riesilo podobnu situaciu ako mate vy. Aj na tomto fore, skus sa zacitat. Ja som si tym presla tiez, urcite aj vela inych poradkyn. Osobne lutujem toho, ze mi pri starsej dceri nemal kto poradit a nespala vedla mna. Uspesne sa to da zvladnut jedine pocuvanim vlastneho strdiecka co povie, co je pre malu najlepsie.
Moje odporucanie ostane stale rovnake - cim blizsie pri sebe spite, tym je to pre malu, a v konecnom dosledku pre teba lepsie. Ak ju mas celkom pri sebe, nemusis sa obavat suchotania - zobudi sa mozno sice, ale len nakratko, aby sa uistila, ze si tam.
Ak si to cele nevies vobec predstavit, skus zacat s malou vtedy, ked doma nie je manzel - nadranom, ked odide do roboty, poobedny spanok (pospi si alebo precitaj casopis - ja viem, zda sa to stratene 2 hodiny , ale neboj, vratia sa s urokami :) , to ti vycistena domacnost nevrati), vecerne zaspavanie.

Pekne snicky
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod Chilli » 15 Jan 2012, 12:51

JankaMich píše:Skuste porozmyslat, ci by radsej miesto novej postele v samostatnej izbe nebola vhodnejsia nova manzelska postel. Mnohi rodicia to riesia tak, ze mamicka spi s dietatom a otecko vedla sam. Prip. ak nova manzelska postel nie je mozna - co tak ty s malou spat na manzelskej posteli a manzel na tej novej posteli urcenej pre malu?
Velmi vela rodicov riesilo podobnu situaciu ako mate vy. Aj na tomto fore, skus sa zacitat. Ja som si tym presla tiez, urcite aj vela inych poradkyn. Osobne lutujem toho, ze mi pri starsej dceri nemal kto poradit a nespala vedla mna. Uspesne sa to da zvladnut jedine pocuvanim vlastneho strdiecka co povie, co je pre malu najlepsie.
Moje odporucanie ostane stale rovnake - cim blizsie pri sebe spite, tym je to pre malu, a v konecnom dosledku pre teba lepsie. Ak ju mas celkom pri sebe, nemusis sa obavat suchotania - zobudi sa mozno sice, ale len nakratko, aby sa uistila, ze si tam.
Ak si to cele nevies vobec predstavit, skus zacat s malou vtedy, ked doma nie je manzel - nadranom, ked odide do roboty, poobedny spanok (pospi si alebo precitaj casopis - ja viem, zda sa to stratene 2 hodiny , ale neboj, vratia sa s urokami :) , to ti vycistena domacnost nevrati), vecerne zaspavanie.

Pekne snicky


Janka toto vsetko viacmenej uz praktizujem, ako aj dnes v noci od 3tej som ju uz nechala vedla mna ...dufala som ze ju nakojim a mala zaspi mala som o dve hodiny postarane blabotania kopancov a vytrhanych vlasov :twisted: mala totiz ako ma zbada zacne sa "so mnou" hrat.... Poobede s nou spim bezne ...len ja vlastne nespim lebo sa nesmiem hybat ...ona ked sa zobudi tak sa zobudi ziadna "len kontrola" znamena to znovu jej dat prsnik do pusy a zase uspavat cize tych 20cm co som ziskala pomalickym odsuvanim sa a skusanim najst prijatelnej polohy som rychlostou blesku dohnala spat a zacinala odznovu :cry: .... Ani ma nenapadl ze su to stratene dve hodiny mala spi 30 minut svelkym statsim hodinua pol ...prinajlepsom
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Jan 2012, 00:29

Tusim najlepsim povzbudenim pre teba je aspon citat, ze je to vlastne normalne spravanie :D .

Zda sa, ze mala je velmi citliva osobka. Taketo deti su v skutocnosti uzasne - uz od mala ucia vlastne nas a nie my ich. Ak ju budes pocuvat aj nadalej svojim srdieckom, bude z nej velmi mile dievcatko a z teba stastna mamicka :love: .

..len aby to uz bolo, vsak? :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Problem so spaním cez den a uspavanim 10-mesacneho dieta

Neprečítaný príspevokod Chilli » 16 Jan 2012, 23:07

Presne tak Jani aby uz mala aspon 4 a ja tehotna sdruhym :D
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron