Každé dieťa sa raz naučí spať :)

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 02 Nov 2011, 21:59

Nebojte sa nechcem strašiť tou povestnou knižkou (ktorú inak len parafrázujem), ani riešiť spánkové tréningy a lá drezúra opíc. 8-)
Chcem sa len pochváliť vlastnou skúsenosťou.

Dnes píšem do denníčka. Moja Naďa (2 roky, 4 mesiace) prvý raz zaspala po dojčení sama v izbe len so šerifom Woodym - hračka, viď Toy Story - už teraz je na chlapov :lol: Nezaspala hneď pri dojčení ako obvykle, tak som sa jej spýtala, či môžem odísť, že bude pri nej Woody. Dovolila mi to. Počula som z izby, ako sa spolu rozprávajú. Neviem, možno zajtra bude inak, ale je to prvá lastovička. Teším sa. :)

Prebehlo to nenásilne, bez plaču a bez stresov na oboch stranách. Dobrému čas neušiel. Každé dieťa sa raz naučí spať. Aj tak sa dá. :)

Takže budem rada ak sa podelíte o svoju skúsenosť a tým povzbudíte mamičky, že naozaj sa oplatí čakať a že ten správny čas na zaspatie bez mamičky a dojčenia raz príde. :dojcenie:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Nov 2011, 00:20

super, Nada je perfektna!!
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 03 Nov 2011, 09:49

krasne! :) gratulujem!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod lucinka » 03 Nov 2011, 09:50

tak gratulujeme,sikovnica :) presne to aj ja vravim, nebude tak zaspavat do puberty :D
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod luludi » 03 Nov 2011, 10:25

to je uplne uzasne :) :love: drzte sa, len tak dalej
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 03 Nov 2011, 10:39

a ako si sa citila?bolo ti to luto ci si sa tesila? ja som totizto taka citlivka na taketo, aj ked obcas som na nervy, ze stale spinka na prsku a nijako inak, ale viem, ze mi to bude raz urcite chybat, tak ma zaujima tvoj pocit ;)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Nov 2011, 14:37

aha, aj tu je svetielko na konci tunela :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod charlie » 03 Nov 2011, 14:56

Mne by pre zaciatok uplne stacilo, keby sa naucila zaspavat bez nosenia na rukach. Nasa potrebuje "ritual", najprv :dojcenie: a potom nosenie (niekedy na niekolko krat, kym konecne zaspi).
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod didulka » 03 Nov 2011, 15:10

My na obed zaspavame ukazkovo. Dam do postielky a v momente spi. Spime od 12 do 16, niekedy do 17. Len vecer sa nam nechce ist spat a tak sa hrame v ohradke do 22. Potom pocas hry chyti svojho Pipa a zaspi v ohradke.
Snazili sme sa ju ulozit skor, no len ju to rozculuje a potom reve.

Snazim sa prilozit foto mojej spiacej princeznicky, no nejako sa mi nedari.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Nov 2011, 15:23

didulka :o neviem si predstaviť dieťa čo spí 4-5hodín :o . my máme teraz už výborné denné spánky, dva, 1-2,5hod... doobeda kratší, poobede dlhší. my sme dlho mali problém spať inak ako na rukách, bolo to na nervy. malý mi zaspal pri dojčení, lenže nedal sa položiť, okamžite bol hore. to trvalo skoro 9 mesiacov. potom prešiel na 2 spánky a sám sa vypýtal z rúk dole, tj. po odcucnutí sa snažil otočiť na brucho a to sa mu na rukách nedalo a nepáčilo, mrvil sa mi a snažil dostať dole. tak som ho dala do postielky a tam sa otočil na brucho, natiahol a spinkal. bolo to neuveriteľné, zo dňa na deň. večerné zaspávanie máme tiež na prsníku, ale je to otázka pár minút (pokial nie sú nejaké mimoriadne okolnosti). verím, že takto sa dostaneme aj k samostatnému zapávaniu. proste malý dá najavo, že je na to pripravený. inak tie smostatné denné spánky bez nosenia alebo cuckania sú doslova vykúpením.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 03 Nov 2011, 21:21

s tym spanim je to od povahy dietata a zvykov ake ma
syna sme uspavali do 6rokov tapkanim po ritke a potom uz som len lezala s nim kym nezaspal
vzdy som vravela ze sam nezaspi asi nikdy,teraz ma 9 a spi so mnou a malou v spalni :-) predpokladam,ze zo ziarlivosti,lebo neprezil by keby ja,mala,muz spime spolu a on sam...ale to tak sme ho naucili,vzdy bol citlivy a ja som nemala srdce ho od seba nasilu odputavat,kedze od narodenia sme spavali spolu
v puberte sa snad uz osamostatni v spani dufam :-)
a mala ta spi 2x v kociku na balkone aj 2hod...ale netusid jak ju budem uspavat v posteli,na nocny spanok sa ucucia do spanku aj 2hod
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Nov 2011, 09:57

No tak môj malý sa nenaučil cez deň spať ani v 16- tich mesiacoch, každý ma ubezpečoval, že keď už prejde na jeden spánok, bude spať aspoň dve hodiny, nestalo sa...takže zaspí na 45 min. a potom už len drieme na prsníku asi 45 min., večer zaspí rýchlo a rovnako rýchlo sa prebudí, už nemám silu na to, aby som počítala koľkokrát to je...no a terz po posune hodín je tak po 5. 15 hod. už hore...asi je to aj temperamentom...ja som tiež ani v škôlke nespala ...už sa spolieham len na to, že pri ďaľšom to bude lepšie i keď mám dve kamarátky, u ktorých to išlo s nepaním ako cez kopirák...4-5 hodín spánku úprimne závidím.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod didulka » 04 Nov 2011, 10:40

Minulu noc som Saru po prebudeni o 2 v noci nadojcila a prelozila do postielky. Za hodku a pol bola hore. Takto som to opakovala do osmej. Tuto noc som ju nechala s nami od prebudenia o 2 a spala do rana. Uz to nebudem asi ani skusat.
Len som jej tuto noc normalne svacla po hlave rukou. Som nebezpecna cez noc pre vlastne dieta. :-(
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Nov 2011, 15:28

carodejnica akaaa zlata. A čo funguje vam to či ste sa vratili do vlastnych kolaji?
Lebo mne sa už velakrat zdalo že dominko už prespi celu noc a podobne. Ale to boli len take svetle vynimky. A tak isto s tym zaspavanim. Momentalne je to katastrofa, maly tak nervozne zaspinkava že až... Ale tak viem že mu idu 4 zubky takže to berem že to tak musi byť a som rada že mi nehoručkuje a nehnačkuje
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Nov 2011, 00:22

Ahojte, tak to bola len prvá lastovička, pokračujeme štandardne zaspávaním pri dojčení, ale raz príde na psa mráz.. :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Dec 2011, 15:01

no my máme zase chaos s dennými spánkami- jeden je málo, dva je veľa.. ak spí 2 razy, je hore takmer do 23.00 :evil: ako on je v pohode, zlatý, len ja už by som dávno spala. potom ale spí perfektne v noci, za odmenu. dojčí sa iba okolo 3 a ráno o 6. pospí si aj do 8.30 (hlavne v pracovné dni, ked musím aj tak vstať a ísť do roboty :x )- v takýto deň určite doobeda nezaspí, až poobede, spí tým pádom len raz a nevie vydržať do 20.00- viac-menej nasilu ho udržiavam..ak zaspí pred osmou večer, v noci sa stále budí, hlavne do polnoci :evil: a ráno skoro vstane. takže další deň spí zase doobeda aj poobede. čakám že sa to nejako ustáli na jednom spánku, ale teda trvá to už mesiac, možno viac.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 29 Feb 2012, 12:28

Ahojte, idem k vam po radu. Mam 19 mes syna, zdraveho, jediny problem mame so spaním. Asi od oktobra nie je schopny v noci spavat. Viac-menej pravidelne kazdy den sa v noci medzi 1-4hod zobudi a je hore aj 2-3 hodiny, kym opat zaspi, hra sa, pyta si jest, pozera telku a nic nepomaha, aby pokracoval v spani ked sa prebudi, vtedy nechce ani prsnik, ani nic, len musim s nim vstat, zist o poschodie nizsie a byt s nim hore, ale vacsinou musime zobudit aj ocka a ten sa musi ist s nami. Aj ked chcem byt prisna a vyhresim ho, nepomaha, nechat poplakat nepomaha, uz aj moj muz zacina byt z toho nervozny, byt kazdu noc niekolko mesiacov takto hore. Ked idem s malym napriklad k nasim na vikend, robi to aj tam, aj ked idem s nim sama, vtedy je to horsie, lebo krici a chce aby k nemu vstal aj ocko, kt. tam nie je a to je schopny plakat za nim aj hodinu a zobudit cely dom. Vzdy bol aj je dojceny na poziadanie, bol noseny, ..ja uz neviem, co mam robit, som z toho unavena, bo som v 31tt tehotenstva a celkom ma to zacina trapit. Zmeni sa mu spankovy rezim niekedy? Celkom by mi stacilo, keby sa aj zobudi, ale s prsnikom vydrzi v posteli. Za chvilu budeme mat druhe mimi a s takymto rezimom si to vobec neviem predstavit..Poradte :(
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Feb 2012, 13:09

algon píše:Ahojte, idem k vam po radu. Mam 19 mes syna, zdraveho, jediny problem mame so spaním. Asi od oktobra nie je schopny v noci spavat. Viac-menej pravidelne kazdy den sa v noci medzi 1-4hod zobudi a je hore aj 2-3 hodiny, kym opat zaspi, hra sa, pyta si jest, pozera telku a nic nepomaha, aby pokracoval v spani ked sa prebudi, vtedy nechce ani prsnik, ani nic, len musim s nim vstat, zist o poschodie nizsie a byt s nim hore, ale vacsinou musime zobudit aj ocka a ten sa musi ist s nami. Aj ked chcem byt prisna a vyhresim ho, nepomaha, nechat poplakat nepomaha, uz aj moj muz zacina byt z toho nervozny, byt kazdu noc niekolko mesiacov takto hore. Ked idem s malym napriklad k nasim na vikend, robi to aj tam, aj ked idem s nim sama, vtedy je to horsie, lebo krici a chce aby k nemu vstal aj ocko, kt. tam nie je a to je schopny plakat za nim aj hodinu a zobudit cely dom. Vzdy bol aj je dojceny na poziadanie, bol noseny, ..ja uz neviem, co mam robit, som z toho unavena, bo som v 31tt tehotenstva a celkom ma to zacina trapit. Zmeni sa mu spankovy rezim niekedy? Celkom by mi stacilo, keby sa aj zobudi, ale s prsnikom vydrzi v posteli. Za chvilu budeme mat druhe mimi a s takymto rezimom si to vobec neviem predstavit..Poradte :(
tak o takomto pripade som veru este nepocula,fakt to musi byt narocne, nezavidim, ale nejaku pricinu to mat musi,lebo toto nie je podla mna bezne spravanie, a ak sa najde dovod,tak sa najde aj riesenie....pockaj,kym ti odpisu skusenejsie ako ja :D
mozno ze tak reaguje aj na tehotenstvo, a nabralo to dlhodobu tendenciu..neviem, som zvedava co napisu baby...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 29 Feb 2012, 13:21

algon toto naozaj znie brutalne... nas maly ma slabsi spanok a tiez sa niekedy zobudi v noci a trva mu vacsinou hodinu az dve kym opat zaspi, prsko nechce, niekedy pomaha fit lopta, inokedy ho necham lezat a kopat, nastastie neplace... ale u nas to nastastie nie je kazdu noc. do oktobra spaval normalne? spi s vami v posteli?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Feb 2012, 13:22

algon, toto zacalo ked si uz bola tehotna? zaujimave, ze som pocula od viac mamiciek, ze sa dietatu pokazil spanok ked cakali druhe mimino. niekedy ma az prekvapi ako senzitivne dokazu deti byt na zmenu situacii. ze ste s manzelom unaveni to si viem predstavit a ked este manzel chodi do prace :-(

no neviem ci by pomohlo nejako upravit denny rezim. toto je urcite blbe obdobie, ktore skor ci neskor pominie...len to je narocne :-(
ja som v takychto chvilach (mali sme taketo obdobia ale len par dni - tyzdnov) manzela nebudila - on sa prestahoval do inej izby a zostane spat sam do nejakeho 2.roku maleho. je to vsak len situacia, ktora nam obom vyhovuje preto sme sa tak zariadili. ja som vzdy s malym zostala v tme/polosere v spalni a cakala kym zaspi. kedze niekedy muz aj vela soferuje tak potrebuje byt vyspaty a kvoli zlemu nocnemu spanku maleho nepotrebujem aby mal nejaky mikrospanok. aj ked by maly plakal tak by som za muzom nesla. sice muz by tiez od hlasneho placu nespal :-) u vas kedze si maly zvykol, ze tam je aj ocko to asi "oducit" tak lahko nepojde.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Feb 2012, 13:37

náš toto tiež robí dosť často, tehotná nie som a kedže som v robote od 8.00 do 15.00 tak som tiež niekedy v koncoch. najhoršia je tá neistota, ktorú teraz máme, že spí každý deň a každú noc ináč. dnes v noci to bolo hrozné... omylom mi zaspal na prsníku pred 19.00 a nedal sa zobudiť. pred polnocou sa zobudil do takého medzistavu - ani sa prebrať, ani zaspať. hodinu a pol som sa snažila ho uspať na prsníku, samozrejme sediac v kresle, o druhej sa zobudil definitívne, prsník už nechcel, válal sa po posteli, robil mi zle, dupal po mne, kopal, rozprával, smial sa, potom si udrel hlavu, ručal... striedavo driemal a lozil, o piatej zaspal a ja konečne s ním, 6.30 bol hore....
je to tak 50:50, čo v noci sa zaprisahávam, že toto s Tomáškom už dlho nevydržím a uspím ho večer na prsníku, potom odídem z izby a nechám ho s tatom, nech riešia ako vedia.. fakt, mnohokrát mi je to už jedno- dojčený nedojčený! viem že budiť sa možno aj tak bude, ale nemusím to riešiť iba ja prsníkom ale aj moj muž. malý vie pri ňom v pohode zaspať, ked nie som doma. muža v spálni už nemám niekolko mesiacov, malý sa mi budí na každý moj pohyb, pokial ho mám v posteli, pri dojčení vľahu mi naťahuje bradavku ako gumu čo to dá, a zapiera sa nohami do mojho brucha, lezie po mne, škriabe, a aj tak mi nezaspí, musí zaspať sám váľaním po perinách.. ja sa vobec nevyspím, pokial ho mám pri sebe- beriem si ho len preto, lebo mi je niekedy zima sedieť. ale posediačky ho uspím omnoho rýchlejšie- ale tiež to nie je dlhodobé riešenie, presedieť takto noci. ja som tiež niekedy na nervy. ale máme aj noci, že spí v postielke a zobudí sa iba raz na 10 min, čo pocucká a znova spí až do rána. keby bolo takýchto nocí čo najviac..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Feb 2012, 13:41

akdarka, ja som dúfala, že nám tieto nočné žúrky prejdú, ale bohužiaľ. pokiaľ spí cez deň 2x, večer ide síce spať až po 22.00 ale spí super. pokiaľ spí len raz a tým pádom ide spať omnoho skôr, nočná žúrka je zaručená!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Feb 2012, 13:49

shira, ja verim v to, ze po 2.roku to vsetko bude ok aj u vas aj u nas. aj ked odkedy mame 1 spanok tak je svet krajsi. ja sa tesim ked uz nebude spat cez den vobec a moze sa chodit na celodenne vylety. lebo nase ceremonie s dennym spankom su kapitola sama o sebe :lol: ale chodit do narocnej, zodpovednej prace, ktoru mas a nevyspat sa - to si neviem predstavit :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Feb 2012, 13:58

shira, to 2.rok som nemyslela ako provokaciu :-) je to este daleko bohuzial...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 29 Feb 2012, 17:10

No ano dievcata, zacalo to asi 1mesiac po otehotneni, moj muz spava v inej izbe, snazim sa ho nebudit kazdu noc, ale nie vzdy sa to da ustat a bud pride za nami dole on sam, niekedy, ked si uz neviem rady, tak ho musim zobudit, bo maly je na neho nesmierne naviazany a tu bitku s malym kazdu noc zazivat niekedy nevydrzim. Ked je doma, tak mna uplne ignoruje a stale za nim place, aj ked ide len na wc alebo do sprchy, tak sa s malym musim az bit, aby tam neliezol za nim, je schopny sa buchat o zem, stipe ma, skriabe, bije ma, len aby sa k nemu dostal a ten krik k tomu, som niekedy z toho az zufala...jedine to ma utesuje, ze ked budem v porodnici, tak hadam nebudeme mat problem, dosyta si uzije ocka ;)
No tak asi nic nepomoze, len vydrzat, ale co potom, ked budu dvaja.....dam vam potom vediet
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron