Každé dieťa sa raz naučí spať :)

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Feb 2012, 18:22

akdarka píše:shira, to 2.rok som nemyslela ako provokaciu :-) je to este daleko bohuzial...
ja verím v svetlú budúcnosť, dva roky budú ani sa nenazdáme ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod mamusia » 29 Feb 2012, 19:43

Algon ja som niekde citala,ze to suvisi zo spankom cez den,preco sa deti budia v noci....nepamatam si to presne,ale tusim,ze ak ma jeden spanok,tak ho ma bud v zly cas,alebo by poteboval este aj druhy,bo co sa v noci budi,to akoby sa budil len po "driemke" a chce byt hore a aktivny ako cez den.......
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 23 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 20 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Feb 2012, 20:10

nam ked spi za den dva krat po 2 hod tak v noci je super. ak spi len raz, napr. iba hodinu a pol, noc je katastofa. asi ešte nie je pripravený na 1 spánok. potom to zaspatie večer považuje asi iba za druhý denný spánok a po nom - tak po 2-3hod je normálne hore :x
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 29 Feb 2012, 21:24

Mamusia, aj ja som si to myslela, aj som to sledovala, ale velmi to u nas nocny spanok neovplyvnilo, ak spava 2x cez den (posledny mes velmi zriedka), tak akurat zaspava vecer neskor medzi 10-11, ak spava 1x tak zaspi okolo 8-9 hod vecer, ale v noci sa budi nezavisle od dennych spankov
Shira mas to veru tazke este aj chodit do prace...aj ja si myslim, ze tie spankove cykly nedokaze ovplyvnit, stalo sa, ze ked ho oco v noci hresil, ze ma spinkat, tak si poplakal a strasne sa chytil prska, raz jedneho, raz druheho, aby mu to pomohlo zaspat, strasne sa snazil a proste sa mu to nepodarilo, sam bol z toho nestastny, aj tak sme vstali a boli hore...
Ja som teraz praveze zacala zavadzat nocne spanie aj spolu s muzom, ci ho to neukludni, ked bude spat s nami a nie vedla, aj tak mi vzdy ujde z postele a bucha mu vedla na dvere, lebo vie, ze tam je ;)
Netusila som, ze so spanim to bude take narocne a to som bola zvyknuta tahat nocne sluzby, tak som si nemyslela, ze ma to takto polozi :o ..len nech to uz je za nami
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Feb 2012, 21:50

Verím, že dvaja rovnakí nebudú...Môj malý má 20 mes. a ja neviem, čo znamená spať aspoň do polnoci, štandartka je trikrát až viac od 20.00,od polnoci už neregistrujem, cez deň spí málo, vstáva od 5.00-6.30, vyčerpanie neviem opísať, predčasom som reagovala v nejakej diskusii ako Shira, že fakt mi to už niekedy lezie na nervy, okrem prebúdzania niekedy na hodinu aj vstane a skáče po mne hlava -nehlava, rozhegáva celou silou postieľku, ktorú nepoužívame/ tyčky na nej nám už treba polepiť/...môj manžel spí od začiatku v inej izbe, zatiaľ som ho nikdy nebudila, viem, že aj tak nespí...nikdy nesvietim, iba kontrolujem čas...ja si neviem predstaviť dvoch ...zatiaľ však nemám ani menštruáciu- vyššia sila ma chráni...určite nie si sama!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 29 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod janka » 29 Feb 2012, 22:05

algon, u nas bol dost zly nocny spanok tiez v dobe, ked sa Miska zrazu naviazala aj na manzela, no jemu to akosi nedoslo a nevedel si na nu najst tolko casu, kolko by ona chcela. Teda az take zle ako u vas to nebolo, ani to tolko netrvalo. U nas to vyzeralo tak, ze sa Miska zobudila prilis zavcasu (napriklad o stvrtej), nasilu sa rozobrala, aj ked este nebola poriadne vyspata, a zacalo sa rano. A chcela sa hrat s manzelom. On totiz zriedka pride domov skor nez ju vecer ulozim spat, takze cely den sa nevidia, len chvilu rano, kym on odide do prace. Cez vikend sa tiez zvykol stopit dole do pivnice a tam nieco majstroval, nechal sa akurat zavolat na obed a tak. No a Miske samozrejme chybal, tak si to nahradzala tymi prehnane skorymi ranami. Tak sa mi zdalo, podla toho, co pises, ci to u vas nemoze byt podobne. Ze mozno by pomohlo, keby si manzel nasiel pravidelne nejaky cas vo svojom rezime, ktory plne venuje dietatu, ze by sa naplnila tato potreba. Ci uz aj to ste skusali?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Feb 2012, 22:48

Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 27 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Mar 2012, 00:01

Tiez som to vcera citala a napadlo ma to ako prva mozna odpoved.

Inak Algon, zakladna otazka - spi maly pri tebe v posteli?
Osobne sa mi vsak viac pozdava Jankin prispevok, pripadne ten suvis s tehotenstvom. Dieatko je totiz velmi na nas naviazane, a to aj pocas spanku. Spanok dietata sa riadi nasim spankovym cyklom (teda pokial spime spolu) a budit sa moze len vtedy, ked ho nieco preberie - myslienka na tatina ci babatko??
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 01 Mar 2012, 12:45

Janka Mich ano, malz spinka od narodenia so mnou v posteli a vzdy to bolo super a vlastne aj teraz je, ked si k tomu malemu cloviecikovi v noci lahnem, prekrasny pocit :D
Janka skusame teraz, ze ocko spi s nami, ked je na neho tak uzkostne naviazany a uvidime po case, ci to pomoze, on sa mu po praci aj venuje, ale maly by chcel asi viac :o :D . Inak za chvilocku mas termin, tak Ti velmi drzim palce a potom budem cakat dobre rady ohladom odlucenosti sarsieho dietatka pocas pobytu v porodnici a tandemoveho dojcenia ;) Sama som zvedava ako a ci to zvladneme, ja mam este 2mes cas, ale trosku ma to zacina sklucovat. Este raz drzim palce, nech vsetko dobre dopadne
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Mar 2012, 14:07

ja som totálne zúfalá! dúfam, že sú to zuby lebo ak toto má byť už nastálo, tak ma asi porazí. malý zaspí o 20.00 o polnoci je s revom hore, vezmem, snažím sa uspať posediačky na prsníku, zadrieme, aj sa odcucne, ale nedá sa potom ani položiť, ani si s ním ľahnúť, ked je so mnou vo veľkej posteli len lezie v polospánku, poťahá bradavku, zase lezie... nemôžem pri ňom vobec spať. ked si sadnem do kresla zaspí mi, ale musím ho držať na rukách posediačky... dnes zaspal až o 5.00 potom sme spali do 8.30, chvalabohu že je sobota. celý týždeň takto fungujeme, v robote zívam, pijem redbuly a jednu kávu za druhou. čo je najhoršie, som tak vyčerpaná, že som včera capla malého dosť silno po riti, strašne plakal až nevedel dýchať, hrozne mi to bolo ľúto..všetko je to len z mojej únavy, úplne zbytočná vec. ked chodím z práce domov, malý je vyspatý, plný sily,v dome ako po výbuchu, mám pocit že ťahám denné-nočné. detičky čo sa postupne odstavili v roku bez plaču len cumlíkom a príkrmami už dávno spia celú noc, poznám také, vidím na vlastné oči, ja neverím že čosi im chýba a že budú všetky problémové a neviem aké... som na nervy z toho, pripadám si ako otrok niekedy :cry: prestávam veriť, že sa mi toto nejako extra v dobrom v budúcnosti vráti... 14 mesiacov som sa nenaučila spať s malým ani dojčiť pospiačky, ja viem že už sa to nenaučím, hoci to skúšam každú noc.. chcem to nejako dobojovať aspon do leta, ked už nie do dalšej zimy ale v takýchto obdobiach nemám silu :cry:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 03 Mar 2012, 21:41

No ja ťa Shira veľmi obdivujem, že zvládaš robotu....ja som 20 mesiacov resetnutá , už viem, prečo mi kolegovia radili, aby som sa do pôrodu poriadne denne vyspala... som normálne vytešená, keď zmiznem na desať minút do obchodu, minule som si vybrala vzdialený obchod a ísť som chcela výlučne pešo, hodina ticha! Niekedy mám pocit, že je to opičia láska....vyčerpanie je neopísateľné, môj manžel si chodí do roboty oddýchnuť....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 29 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Mar 2012, 22:12

ach kočky mate to ťažke .... shira, to musi byť fakt na nervy že sa maly nevie dojčiť po ležiačky, neviem si to realne vôbec predstaviť ake to musi byť naročne. Mne aj ked je maly aj zo 3-4 krat hore tak len vytiahnem cici a spime dalej. Ale verim že ty to daš. I ked v takychto situaciach sa ti zda že by si s tym najradšej praštila, myslim že po odstaveni by si bola možno na tom psychicky horšie ako teraz. Inak sa odstavuje mamičkam ktore do toho nevidia ako mamičkam ktore maju take vedomosti a taky vzťah ku dojčeniu ako maš ty.
Ale chapem a ešte ked aj do prace chodiš musi to byť neuveritelne namahave
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 15 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Mar 2012, 22:17

shira, no fakt zle :-( mas moj obdiv. dnes sme mali tiez o nicom noc, denny spanok tiez 0 bodov.
a manzel keby skusil spat s nim sam v izbe? niektore moje susedy "prisahaju" na toto...vraj manzelom to ide, tak neviem. ale ani u nas by to neslo (ako poznam krpca)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 03 Mar 2012, 22:27

No Shira, po prečítaní e-mailu od kolegu, budem na tom asi skoro podobne ako ty....pracovne aj súkromne!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 29 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 04 Mar 2012, 22:50

Shira tak to je ozaj horor, ja si neviem predstavit po takej noci vstat rano a bezat do prace a z prace bezat domov a vsetko dat do poriadku, obdivujem Ta :( , dufam, ze vam to rychlo skonci
U nas tiez pokracuju nocne nespavosti dalej aj s ocom v posteli, tak uz neviem, nepomoze asi nic, niekedy sa zobudi v pohode vyspaty a 2-3 hodky v noci je hore, inokedy uplne na nom vidim, ze sa budi na zle sny, co moze tak velmi trapit take male deti, hmm..
Inak zistujem v okoli, ze taketo noci maju mnohe mamicky, len sa tym nikomu nechvalia
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 04 Mar 2012, 22:57

Baby nedávate deťom homeopatiká?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Mar 2012, 23:16

ja mám normálne večer strach, čo zase bude, dúfam, že to skoro skončí a bude lepšie obdobie. silno uvažujem, že ked budem ozaj v koncoch, nechám manžela nech je s ním cez noc, ale zatiaľ ešte som také neurobila, mám to len pre pokoj duše ako zadné vrátka...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod mamusia » 05 Mar 2012, 15:07

Shira,aj my sme mali asi 2tt dozadu take obdobie,ze mala vobec nechcela spavat vedla mna,len cezomna nalepena a aj ked zaspala a polozila som ju vedla,hned velky rev,natahovala mi bradavku,vselijak sa tocila po mne,no hroza,trvalo to asi tyzden a potom sa ukazala gucka a prerezavanie zubka,no dodnes sa este neprerezal,mozno ako jej siel pomaly von,tak to tak zle znasala,mozno Tomasko ma to iste.....skus este vydrzat.Btw.ani ja nespim pocas kojenia.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 23 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 20 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 18:20

ano ja stále ešte držím, ja som to zvalila tiež na zuby, toto proste musí prejsť...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod TIA » 05 Mar 2012, 22:02

Shira, velmi drzim palce, aby to cim skor bolo lepsie. My sme mali tiez pred par dnami take obdobie, ze okolo druhej sa mi uplne budila, lozila po posteli a dve hodiny hore, uff, som rada, ze je to za nami (aspon na teraz). Aj teraz sa casto budi, aj kazdu hodinku, ale dojcime po leziacky, tak sa to da zvladnut..

Nemohla by si si zobrat den dovolenky a namiesto do prace sa ist niekde vyspat (ku kamoske / mame)? Alebo ostat doma, ale muza s malym vyslat niekde na vylet? Proste len, aby si trochu nacerpala sily..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 22:23

Obcas v sobotu ho rano muz zoberie k svokrovcom a vrati sa s nim na obedny spanok, to je super... Pokial je to sobota, ked nikam zrovna nejdeme alebo nemame nieco konkretne na robote. Celkovo, vikendy zvladam lepsie... Uz len psychicky, ze napriklad ked mi maly v noci buntosi tak viem, ze rano dospime. Ale je tazke spat cez den na povel, par krat muz zobral maleho von ze si mam pospat lenze to sa neda, nemoze to byt poobede lebo to je len na skodu, ja potom nemozem vecer zaspat a nespim ani tolko co by som stihla, kym maly zacne v noci vystrajat, ja dokazem dospavat len rano. Dovolenku tazko, prave naopak, stale sa mi to teraz uz len zahustuje a kopi. A aj tie dni, co som planovala volne, uz volne nebudu. Snazim sa mu teraz vytvorit nejaky rezim, skoda ze sa nam to s tou chorobou na konci januara rozbilo a mesiac s tym bojujeme, nabehnut na jeden denny spanok a nejaky rozumny cas vecerneho ukladania. Ja myslim, ze treba vydrzat, ze sa to snad nejako utrasie. Nemyslim to nejako skodoradostne ale som rada, ze nie som jedina, ze aj ine mamy bojuju. Rano mudrejsie vecera a aj ked v noci ma chyta strasna zlost a zufalstvo, cez den to nejako predycham a divam sa na to racionalne. Dieta rastie rychlo, az moc...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 05 Mar 2012, 22:43

Uf shira, držte sa, naozaj náročné, hlavne asi na psychiku.zaujímavé, že jedna kamarátka tu v dubli=-O ne ma momentálne presne ten istý problém :-|
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 23:15

Vidis tak vela je takych a ja som uz tak upadala na duchu, ze len ja som za exota a matky maju deti normalne spiace celu noc a este mama moja len hlavou kruti ze maly este cuca a noc neprespi v tomtoveku. Ja sa uz nikomu nestazujem ani nikde nehovorim. Ale kolegyna sa mi minule priznala, ze druhu dceru nechala vyplakat, spala jej potom celu noc ale v roku prestala spat a cele to bolo este horsie...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 23:18

gabika78 píše:http://veda.sme.sk/c/6277333/ludia-kedysi-spavali-na-dvakrat.html toto je zaujimavé zistenie.. xixi

No teda, kde si toto vyhrabala, to sedi na moje dieta, ono je zo 16. storocia uplne, podla popisu. :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Mar 2012, 23:19

gabika78 píše:http://veda.sme.sk/c/6277333/ludia-kedysi-spavali-na-dvakrat.html toto je zaujimavé zistenie.. xixi

No teda, kde si toto vyhrabala, to sedi na moje dieta, ono je zo 16. storocia uplne, podla popisu. :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron