Každé dieťa sa raz naučí spať :)

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 20:05

No tak zase referujem ako sme na tom, keďže som založila túto tému, tak stále večer zaspávame na prsníku, ale super je to, že Naďa sa vôbec v noci nebudí.

No, ale čo je najväčšia sranda a šok, a kvôli čomu sem píšem, je to, že som sa dozvedela, že v škôlke poobede spáva!! (chodí od januára)

Ale aby som vysvetlila, zhruba v cca roku a pol, som začala bojovať s jej denným spánkom, horko ťažko zaspala o 15tej, spala hodinu - dve a večer nie a nie zaspať. Tak som ju radšej začala dávať spať večer skôr, už okolo šiestej - pol siedmej a pekne spala do rána aj viac ako 12 hodín.
Posledné týždne mi zase večer začala zle spávať, ledva zaspí o deviatej, desiatej a dnes som sa v škôlke dozvedela, že ona bežne v škôlke spáva!, skoro som odpadla, si neviem predstaviť že zaspí bez prsníka, no ale zadarilo sa. Ja som v škôlke spomínala, že poobede nespáva, im to nevadilo, stačilo, aby len ležala, ale nenapadlo ma potom vyzvedať, či spala či nie... No celkom sranda, však???
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 21:39

Ano ja som sa ta aj chcela pytat, ako ste na tom a ako spi v skolke... Mne maly zaspi bez prsnika v pohode, ale len ked nie som pritomna :mrgreen: on potrebuje spat cez den celkom dost. U nas naopak neplati, ze dat skoro spat. On tu prvu fazu potiahne najdlhsie, potom az neskor je problem. Napr. O siedmej zaspi a od polnoci je hore. Dnes v noci smme ponocovali od pol jednej do rana do stvrtej. Uz mi pomaly dochadza trpezlivost.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Mar 2012, 22:04

Tá škôlka ma prekvapila, možno proste vidí, že ostatné deti spia, tak sa prispôsobí (inak je to taká mini dedinská škôlka s desiatimi deťmi a fantastickými učiteľkami). Aj Naďa zaspala párkrát sama s mužom, ale to bolo možno dva krát - presne, keď som nebola doma. :)

Rozmýšľam, že tvoj malý, je zrejme ešte moc malý, Naďa mala až rok a pol, keď začala bojkotovať denný spánok a celé to prebiehalo tak nejak plynule, zhruba keď mala rok aj trištvrte sme definitívne prestali cez deň spať, som to proste vzdala... no a teraz začala nejak samovoľne v škôlke spávať.. rozmýšľam, že jej to skúsim aj doma zaviesť, lenže budem musieť troška poopraviť denné rituály... Inak, keď tak čítam, tak to nočné vystrájanie musí byť pekne na nervy.. :( ja toto pri Nadi vôbec nepoznám, ona bola od bábätka dobrý spáč...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 14 Mar 2012, 22:36

shira u nas presne to iste :x , moje zlate nervy!!!
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 22:41

hej aj náš pojde do takej školky :)
ano moj malý je malý, on potrebuje, a ešte bude dlho potrebovať denný spánok. tie denné spánky sú u neho super, akože totálny hluk niekedy prespí, čo už tŕpnem a len čakám rev - a nič. no a v noci, napr. začne mi škŕkať v bruchu, zašuchotám palónom, vrzne parketa, nedajbože aby som sa pohla... totálne na všetko sa budí. ked je unavený, tak ok, chce prsník, ale napr. dve hodiny naťahuje bradavku a nie že by zaspával, on sa takto príjemne prebudí do dobrej nálady, a potom hurá, odcucne sa, sadne, úsmev od ucha k uchu a speedy gonzales- zlezie z postele a sranda preveliká. mňa asi porazí. to už nechce prsník ani náhodou, a zaujímavé, že potom zaspáva bez prsníka válaním sa v perinách. bože nech už toto skončí... ja nepotrebujem, aby zaspával sám, aby sa nedojčil v noci, je mi jedno kde a ako spí, len nech už spííííííííííííííííí až do rána :twisted: :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Petra » 14 Mar 2012, 22:55

Shira, akoze nechcem ti do toho kecat, ale ako povedal nas doktor (zhodou okolnosti taky lehce alternativny) - mama musi byt v urcitom smere general. Proste v noci sa spi a hotovo. U nas su tiez periodicky pokusy o zabavu pocas noci, ale snazim sa byt v tomto smere "zla" a vzdy to po dvoch-troch nociach vratime do normalu. Ale mozno mas vacsieho bojovnika, ten nas zaprotestuje, aj si poplace, ale o to viac si potom vazi "dudku".
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Mar 2012, 23:38

Ja ho praveze ignorujem, ja sa s nim nehram v noci, spi v postielke po prve mrncanie, potom nadojcim, norma u nas je ze pocucka, spi dalej, polozim, idem spat. Ale ked sa mi zobudi aj na rukach, je proste hore, tak si ho capnem do postele a tam si lezie, chodi, niekedy zlezie, rehoce sa, vystraja. Ja lezim a len dohliadam, aby nespadol pri tom valani sa. Nezasvecujem, nerozpravam, nic. Ale nechcem ho napr. dat do postielky, to je jasne ze by okamzite hucal na pol obce, navyse je schopny si ublizit- dost vysoky a silny na to, aby sa vytiahol cez bok postielky a spadol dole. Neviem co s nim, je velky a rozumny na to, aby vedel ci chce alebo nechce spat. Su deti, co aj ked su v noci hore, su ticho v postielke a maju tam nejaku hracku. To nas je ale strasny zivel, vrestal by o zivot a to si neviem predstavit tam ho nechat. Ci akoze to mam tak urobit? Verim tomu, ze by bud vyliezol alebo keby sa nepodarilo, tak by vrestal dlhe hodiny :twisted:
Ja viem byt aj zla, ale az tak? Alebo ako inac?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod ala277 » 15 Mar 2012, 17:56

No holky, jako bych cetla o nas! Do nedavna aspon s nocnim spankem nebyl problem, ale ted.. hruza. Lezou zoubky, tak asi proto. Ale porad mrnci ze spani, na prso chce tak 5krat do hodiny, ale kdyby se prisala..Jenze ona cucne, pusti,cucne pusti a tak porad dokola. Do toho mlati hlavou a kope, jenze pokud na ni nemluvim, tak spi, neni vzhuru. Tak si posledni tyden rikam, proc vlastne jsem tak moc s ni chtela spat a kojit, rano me to zase prejde, pozapomenu av noci nanovo, koukam na hodiny a tesim se at uz je rano, protoze je to des.Driv jsme kojily, no nevim presne, ale zhruba po 2 hodinach a ve spani, coz byla pohoda, ale ted... Ja tu unavu vzdy nejak rozchodim, ovsem kdybych chodila do prace jako Ty shira, by me kleplo. mas muj obdiv. Takze jajsem pres den relativne v poho, jenze nejak se mi to zacalo projevovat na rukach.DEsne me cele noci boli obe zapesti a uz nevim, jak si lehnout, aby to nebolelo a mohlau toho kojit. Zatim jsem zadnou polohu nenasla. Vypada to na karpaly, pry je to caste po porodu. Mate s tim nektera zkusenost?
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 15 Mar 2012, 19:21

Tak aj my stale pokracujeme v zlych nociach, dnes v noci som ho nechala aj poplakat, aj zliezol z postele a obuchal si hlavu o zem, aj tak to nepomohlo, akurat mam vycitky svedomia, rano mal celo samu modrinu, chudacik :( , nedokazem v tom vytrvat ani odstavit, ani nechat vyplakat, neviem ci robim dobre alebo zle, asi az cas ukaze, hmm... dnes mi teraz zase zaspal o 18.tej druhy spanok, tak uvidim, co bude za noc

ala277 s karpalnym tunelom osobne skusenosti nemam, ale casto to byva v tehotenstve a po porode v dosledku zadrziavania tekutin v tkanivach, ono tam v tej oblasti zapasti je aj tak malo miesta a pripuchnutim sa vsetky tie utvary (cievy a nervy) viac pripucia a v dosledku utlaku nervu nastavaju bolesti a vypadky citlivosti v oblasti zapastia a prstov, mozno by ti mohli zatial pomoc nejake rehabilitacne cvicenia
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Petra » 15 Mar 2012, 19:38

Kazda mamina urcite pozna hranicu, kedy "zla" ne/znamena ne/spravodliva. Pravda je, ze ja s malym spim kazdy denny spanok (inak sa neda, nic by bezo mna nepospal), tak si myslim, ze aj z tohoto dovodu nema potrebu v noci nieco radikalne doriesovat.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Mar 2012, 23:35

Ja mam pocitacove zapastie, takze vysetrenia i nejake rehabilitacie mam za sebou. Podla vsetkeho to karpalny tunel nie je, ale artritida. Mne to zacalo pred/pocas prvym tehotenstvom, pocas materskej (mimo pocitac) sa to vzdy ukludnilo. Kazda vacsia namaha sa prejavi, preto kazdemu vrelo odporucam ergo podlozky pod klavesnicu a mys alebo este lepsie, priamo ergo mys a ergo klavesnica.

Ala277, urcite odporucam navstevu neurologa, ktory ta posle na vysetrenie, ci to je karpalny tunel. Okrem toho ma poslali na elektroliecbu - to je 10dni po sebe 5min mini elektrosokov na zapastie. Nevylieci, ale pomoze urcite. Momentalne sa tesim na cerstvu zihlavu, idem si urobit to iste, ale prirodnou cestou (ale bez cestovania a cakania).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Mar 2012, 15:05

Baby, mám taký problém, že naša malá sa pred cca 2t začala v noci domáhať neustále byť na prsníku. Je to skutočne až neuveriteľné, ako často precitne a chce sa prisať.Malá spí s nami v posteli, ale i tak, keď pýta, tak jej prsník dám, ona sa pricucne, len ako ja zaspávam a on jej vypadne, hned je zas hore a domáha sa "cici". Pritom akoby ani nie je hore, pricucne sa hneď ďalej spí (nepije), ale prsník vytiahnuť nemožem. Trvá to celé noci a ja som naozaj prvý krát od porodu ozaj vyčerpaná a unavená celý deň. Už je to tak ďaleko, že ma jej "cici, cici" hneď ani vždy nezobudí a budí to chudáka priateľa. Mala obdobia, keď spala nepokojne i predtým, ale toto sme ešte ozaj nemali :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Mar 2012, 19:07

ja som taktiež zúfalá, s malým sa vobec nedá spať. aj ked on má zatvorené oči, strašne sa prehadzuje, mrnčí zo spánku, plače, lezie po posteli, rozhadzuje rukami, striedavo precitá a upadá do mikrospánkov trvajúcich 30 sekúnd až pár minút, kedy leží pokojne a mne sa zdá, že konečne zaspal, ale nie je to tak. ked myslím, že prsník by pomohol, potiahnem ho k sebe, prisaje sa, ale pokračuje v pohybe- mixuje hlavou, naťahuje bradavku, kope nohami naťahuje sa... po chvíli sa aj tak púšťa a odlieza. ja mám znova ragády, nemožem spať, malý je ráno mrzutý, nevyspatý, ja tak podobne :x to nočné budenie nám prestalo, v zmysle hrania sa, rozprávania, ale prešlo do takéhoto nepokojného spánku. pre mňa sa tým nič nemení, nespím tak či tak. ked náhodou malý konečne kludne zaspí, ja už nemožem zaspať. moj spánok rátam tak na 3 hodiny denne, aj to nie súvisle. :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 21 Mar 2012, 22:13

Aj ja sa pridavam k zufalcom, kazdy den mame novy rezim, kazdu noc prebdiem, som zufalo unavena a ak to bude aj po porode pokracovat s nocnym kojenim nielen tohto nepokojneho maleho slona, ale este aj novorodenca, tak ma asi budu musiet hospitalizovat na psychiatrii, toto uz nie je normalne, pomoooc!!!! :cry:
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Mar 2012, 23:18

algon :cry: :cry: :cry: ja stále verím, že vekom sa to zlepšuje, ale ty máš staršie dieťa :( a aj ja chcem druhé, ale teda váham
ty máš kedy termín? podľa nejakého príspevku sa mi marí, že už čoskoro....
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Mar 2012, 23:18

Kinsi, pri tejto teme ako i v podobnych o nocnom sa docitas, ze vek, v ktorom je tvoja mala, je pre taketo spanie velmi typicky. Taketo obdobie zvykne trvat niekolko tyzdnov az mesiacov, potom sa to normalizuje. Na prekonanie tohto obdobia je asi najlepsie vedomie, ze v tom nie si sama a ze to jednoducho k dietatu patri rovnako, ako prerezavanie zubkov :) .

Ked tak porovnam teba, Algon a Shiru, tak si na tom vlastne asi najlepsie - mala je pri dojceni spokojna a ty si aspon na posteli a mozes skusit ako-tak spat. Algon ma o komplikaciu navyse - tehotenstvo. Jednak cele spanie je v tomto obdobi narocnejsie a aj mliecka je o kus menej. Tam je aspon svetlym bodom nadeje porod, kedy bude mliecka uz dost a aspon tie noci by sa mali vylepsit.

Shira, teba tu budeme musiet asi virtualne velmi podporovat a drzat malemu palce, aby sa niekedy naucil papat mliecko poleziacky pri spiacej mamine. :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Mar 2012, 23:27

JankaMich- u nás je veľký pokrok, že ležíme, už nesedávam, iba pri večernom uspávaní. ale nevieme spolu spať. viem si už nájsť polohu, to je veľké plus, a malý vie presne, že má v po ruke mliečko a vie, kde ho hľadať. je to veľký rozdiel oproti tomu amoku z dezorientácie.. neurobím nič s tým, že prsia sú malé a tak je výsledkom naťahovanie bradavky doslova čo to dá, čo je dosť nepríjemné a sposobí ragády a nepríjemné pocity.. všetko by sa dalo zvládnuť, keby malý pokojne ležal a cuckal, tie jeho trhavé pohyby a akrobacia s bradavkou v puse mi veľmi znepríjemňujú dojčenie. na druhej strane sme už vo fáze, kedy sa malý neodstaví, mám pocit, že dojčenie má zakotvené napriek skorému veku a mojej dennej neprítomnosti. dojčením vobec nerieši hlad, ale únavu, nepokoj , nepohodu a prsník vyhľadáva z vlastnej iniciatívy- nenúkam. netreba :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Mar 2012, 22:07

Shira, u teba sa mi velmi paci, ze napriek narocnosti o maleho sa vies na vec pozriet s krasnym optimistickym nadhladom :dojcenie: :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 22 Mar 2012, 23:02

shira aj ja ta obdivujem ako dokazes fungovat 8-) , u nas ked je jeden den v pohode, tak si vravim, ze to bude len a len lepsie, aj ked ma potom niekolko noci po sebe opat zlomi, nasledujuci den, ktory prebehne v pohode ma vie dost optimisticky naladit...verim, ze bude lepsie, aj jar a leto asi spravia vela v uprave nasho nocneho spania...pevne dufam :D , my teraz fungujeme ako ked bol mensi, 2denne spanky po 2 hodky, vtedy aj noc je trosicku lepsia, aspon sa mi tak zda /aj ked minule mi vecer zaspal po dvoch dennych spankoch o 10 a po polnoci od 2 do pol 5 bol hore :evil: a to som si myslela, ze musi spat aspon do 5 rana, proste aj tak si robi co chce/ ...len vydrzat, aj tak sa nic ine neda robit :o
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Apr 2012, 16:59

no vážení, ja som ako mátoha.. nič nepomáha, nič, nič.. aj to naše spoločné spanie je katastrofa.. zase som si začala k dojčeniu sadať v posteli a ukladať ho potom spiaceho vedľa mňa. donútili ma k tomu ragády z dojčenia poležiačky :( navyše, malý mi nedokázal zaspať, iba ma kopal, naťahoval bradavku, vrtel sa.. takže znova, v sede uspať (úľava pre prsia) a spiaceho položiť... dnes v noci mal taký hrozný záchvat plaču, aký som ešte nikdy nevidela. nedal sa nijako utíšiť, nedal sa zobrať na ruky iba sa metal a ryčal, nedalo sa ho ani dotknúť. nedal sa ani prebrať, dala som ho aj mužovi - dali sme svetlo, hračku, vodu, nič nezaberalo ani capnutie po zadku, nakoniec sme to vzdali a položili ho na koberec. chvíľu reval na štyroch, potom si ľahol, triaslo ho, nevedel ani dýchať. oči napoly privreté. trvalo to veľmi dlho, potom sme mu prisunuli jeho obľúbeného maca, tročku sa ho dotkol a prestal tak strašne revať, striedavo vzlykal a reval, ale akoby začal vnímať. naše dotyky, ruky úplne zúrivo odstrkával, ked sme ho skúšali zobrať, normálne amok. potom ked sa chytil toho maca, opatrne som mu skúsila ponúknuť vodičku- začal piť, opatrne sa dal aj chytiť a šup na prsník- zaspal okamžite.. ale teda ja už som začínala plakať s ním, vyzeralo to ako nejaký hrozný záchvat. mali to niekedy vaše detičky? chvalabohu že nebol očkovaný, inak by som asi zomrela od strachu, že sa stalo niečo nezvratné a zlé.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 10 Apr 2012, 17:57

ahoj shira, tak presne toto sme mavali nedavne obdobie dost casto, co som sem v zufalstve vypisovala, teraz uz len zriedkakedy, pripadalo mi to akoby mal nejaku nocnu moru a nedokazal sa z nej prebudit, dost dlho trvalo, kym sa celkom zobudil /cely dom rozsvieteny, obidvaja sme ho brali striedavo na ruky, nechcel nas, hadzal sa na zem, hrozne zufalo plakal, nedal sa utisit/ a jym pochopil, ze je to len sen, nic nepomahalo, ale casom sa to zmiernilo, dokonca posledny cca tyzden a pol teraz aj lepsie spava, preslo to akosi samo....teda dufam, ze som to teraz neuriekla
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 10 Apr 2012, 21:06

shira, algon...uz som sa raz pytala, ale skusim znova-nedavate vasim drobcom homeopatika?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod ala277 » 10 Apr 2012, 21:23

Shira,nam se to ted parkrat stalo taky s tim revem ve spanku, nemohla jsem malou ani vzbudit, rvala a mavala rukama,ale spala. Az se vzbudila, tak se zklidnila. No my na rozdil od Vas na dvou ockovanich byly, tak toho mam samozrejme plnou hlavu. Ale nasla jsem na netu, ze by to mohly byt nocni desy, no hrozne to bylo. Tak jsme si daly pod postel hrnec z vodou, pry to pomaha a zatim dobry, ale je to jen tyden, tak nevim. Julia a ty se ptas proc na ty homeopatika, ja o nich totiz premyslim, jdeme ve ct. k homeopatce. Tak pokud mas zkusenost, sem s ni.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 10 Apr 2012, 21:29

ala osobne skusenosti nemam, stale mi ale vrta v hlave svedectvo jednej detskej lekarky, http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm Ak baby homeopatika davaju/davali, mozno by stalo za to popremyslat, kedy ich zacali detom davat a ci to nejako nesuvisi s tym-ten zaciatok tych nocnych zlych snov... Samozrejme tiez si mozete povedat, ze kravina...ale mala som potrebu na to upozornit,lebo vzdy som si na to spomenula, ked to baby pisali. Tema homeopatika je ale velmi zlozita, nerada by som niekoho presviedcala- je to proste otazka viery. :love:
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod ala277 » 10 Apr 2012, 21:40

jo ja jsem to cetla a priznam, se. ze mi to sedelo v hlave. Ale ja sama jsem si pomohla od kasle jedine homeo a zadne problemy. No u deti by to mohlo byt jine, pravda,ony jsou urcite vnimavejsi. A parkrat jsem to dala Ade na zubyastrasne moc to nechtela, tak jsem to vzdala.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron