Každé dieťa sa raz naučí spať :)

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Apr 2012, 10:01

Presne Jani, chlapci sú tona energie, ja už mám pocit, že náš ani nechodí, ale iba behá, stále dačo presúva, posúva, lezie, štverá sa...susedia sú asi radi, keď posúva nákladné auto alebo sa presúva po byte na motorke-odrážadle...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Apr 2012, 11:37

Anna, no vsak od tych 20:30 do 22:30 je nadherny cas na rucne prace :D Tiez sijem, strikujem, hackujem len tak po kuskoch a po nociach, a co by mi normalne trvalo dve hodiny, mi trva dva tyzdne. Ked bola Miska este babatko, tiez spavala len tie 45-minutovky, aj to v tych lepsich casoch, a i to musela byt na mne priviazana a musela som s nou hopsat, tak som mala na pase priviazanu tasticku s hackovanim ci strikovanim a popri hopsani sa realizovala. Sitie vtedy samozrejme nehrozilo, lebo pri tom treba kludne sediet, to sa dalo, az ked uz bola schopna vecer po uspati chvilu spat v posteli sama. Ale tak verim, ze su deti aj s horsim spankom.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod janka » 15 Apr 2012, 11:45

Tie skore budicky, to tusm patri k veku, tiez sme v druhom roku mavali budicky v takych divnych casoch, stvrta hodina rano bola dost oblubena. Najhorsie, ze bola mala potom dost nevyspata, no zaspat uz ani za svet, tak s nou bolo v tie dni dost tazko. Teraz sa to uz nastastie upravilo a spravidla sa da ratat s tym, ze nas necha do tej siestej spat, s prestavkami na mlieko, prirodzene, ale to nie je problem, pokial sa len napije a spi dalej. Takze to asi treba len preckat, chodit skoro spat, lebo nocna sichta je dlha, ako sa spieva v tej pesnicke o laktacnej psychoze, co sem niekde raz dala link JankaMich :D Ja nastastie vela spanku nepotrebujem, to je dobre, len skoda, ze to deti zdedili po mne, spolu s problemami so zaspavanim, tym som trpela az do dospelosti :x
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Apr 2012, 12:05

ja som zase totálny spachtoš, takže toto, čo zažívam, je pre mňa peklo. aj ked telo si navyklo na polovičný spánok, nemám ani tolko a mám neskutočný dlhodobý deficit. navyše som nie škovránok ale sova. problém je pre mňa, ísť spať skoro. malého ukladám o osmej a ja sa dostanem tak do tej jedenástej. dnes to bolo zase jedno z tých rekordných spaní. zobudil sa 23.30, to som ešte nestihla zaspať. našťastie sa mi podarilo ho uspať krátko po polnoci. o jednej sa začal budiť a plakať. akurát ma zobudil z prvých minút spánku. čakala som chvíľku, ale prestal, otočil sa a spal. myslela som, že je dobre- ale o druhej bol hore. snažila som sa ho uspať na prsníku hodinu a pol, lenže márne. totálne unavený mátožil po posteli, ale nie a nie vypnúť. na prsník už nechcel ísť, až konečne 4.30 sa rozhodol, že využije moju zaspávaciu pomoc. kedže som bola už na nervy, a aj tak som sedela v kresle, položila som ho do postielky a išla som konečne spať. neuveriteľné, ale 7.30 sa s úsmevom zobudil. ešte funguje, plný sily...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Apr 2012, 12:32

shira píše:ja som zase totálny spachtoš, takže toto, čo zažívam, je pre mňa peklo. aj ked telo si navyklo na polovičný spánok, nemám ani tolko a mám neskutočný dlhodobý deficit. navyše som nie škovránok ale sova. problém je pre mňa, ísť spať skoro. malého ukladám o osmej a ja sa dostanem tak do tej jedenástej. dnes to bolo zase jedno z tých rekordných spaní. zobudil sa 23.30, to som ešte nestihla zaspať. našťastie sa mi podarilo ho uspať krátko po polnoci. o jednej sa začal budiť a plakať. akurát ma zobudil z prvých minút spánku. čakala som chvíľku, ale prestal, otočil sa a spal. myslela som, že je dobre- ale o druhej bol hore. snažila som sa ho uspať na prsníku hodinu a pol, lenže márne. totálne unavený mátožil po posteli, ale nie a nie vypnúť. na prsník už nechcel ísť, až konečne 4.30 sa rozhodol, že využije moju zaspávaciu pomoc. kedže som bola už na nervy, a aj tak som sedela v kresle, položila som ho do postielky a išla som konečne spať. neuveriteľné, ale 7.30 sa s úsmevom zobudil. ešte funguje, plný sily...

shira, takto sa neda dlho vydrzat : (musi to byt hrozne na psychiku,ja som hrozne nervozna,ak viem,ze sa nevyspim a na druhy den ma caka zobudeny drobec..uz to nie je to,ked som si cez vikendy dospavala do 11tej :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Apr 2012, 15:20

Shira, presne, ja som tiez sova, mladsi mi do 20h spi, starsi max do 21.30, niekedy uz o 20.30h a ja sa pred polnocou malokedy dostanem do postele, pozeram TV, PC, citam knihy alebo sa bavime o stavbe s MM a okolo polnoci sa budia obe deti na cikanie, takze realne zaspavam o 1-2h a okolo 6,30h budicek a skolke. Ja nastastie mozem niekjedy dospat na obed.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Apr 2012, 15:41

No ja tiež pochopiteľne nie som spachtoško, lebo by som sa už dávno zrútila, tie dve hodinky Janka/20.30-22.30/ síce čítam, ale medzitým mi malý vstane,cca za 70min. po zaspatí,takže z tých dvoch hodín mi dvadsať minút furt zobere...dnes sme vstali o 5.18 a to okolo 21.30 mal nočnú moru, moja sestra pozerala, čo sa deje...normálne som ho budila až štípala, lebo to bol neutíchajúci plač a natriasanie telíčkom, potom som mu recitovala nahlas takú obľúbenú básničku, až sa nakoniec zobudil,upokojil a zaspal... zvyčajne tiež zaspávam okolo 23.30, potom sa malý prebudí, takže tak okolo polnoci reálne... obdivujem ťa Tamulik, že ešte dávaš cikať, náš sa celkom už pýtal nie na nočník , ale na zachodík, ale teraz mu idú trojky, nič neje štyri dni/doslovne nič/ a je dosť nervózny , tak si sám pýtal plienku, vidím, že nemá silu a nechcem , aby mal z pocikania nejakú traumu, viem, že to dokáže a vždy keď ciká, tak si drží plienku.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod algon » 15 Apr 2012, 17:02

no ja som to tiez asi zariekla, po 2 tyzdnoch lepsieho spania /teda musela som ho ukladat spat o 11 vecer, 2x spaval cez den, potom po polnoci nevstaval, len precitol a nadojcil sa a spal dalej s budickom medzi 4-5.30/ sa nam to zase vratilo do starych kolaji, o 1 v noci sme uz hore sandardne na 2 hodky a potom o pol siestej budicek, no a cez den je taky zmagoreny, ze si pre istotu pospi len pol hodinku a ja uz zufalstvom odpadavam od unavy :x
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Apr 2012, 17:32

no vidím, že máte ešte o pár mesiacov staršie detičky a žiadne zlepšenie- čo ma dosť desí...
náš spí aspoň cez deň v pravidelnom čase dve hodiny. dnes spal skoro 3. poteší :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Apr 2012, 20:39

ja neviem ako je to mozne...vcera som si citala tuto temu a lutovala vas, a tuto noc sa maly o pol druhej po kojeni uplne prebral v dobrej nalade a sme si to znova uzili, tentokrat aj vratane :? skakania po hlave... inak teraz uz mavame ukazkove noci, ale boli casy, ked som si uz nic ine nezelala, len sa trochu vyspat. Prvych 6 mesiacov po narodeni som spavala po utrzkoch dokopy tak 4 hodiny, pol hodina kojenie po sediacky (tiez mam problem s malymi prsiami) a hodina – hodina a pol „spanok“... myslela som ze to nevydrzim, najskor som hladala pomoc, ale dostala som len rady typu –do druhej izby vyplakat. , pisala som annag, ale prave rozbiehala toto forum...som to vzdala a vyhorene sa tahala dalej. Teraz sa bojim mat druhe dieta, ze to nezvladnem ...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Apr 2012, 21:11

ja tiež neznášam vyplakávanie, dieťa je múdre, vie, že zaspáva blažene na prsníku každý večer, vie to už cestou do spálne, lebo sa v tej svojej únave na to teší.. presne vie, čo bude nasledovať, zaspí mi do pár minút.. tohoto komfortu sa nechcem vzdať. ja nechávam malého plakať v niektorých situáciách, napr. ked robí niečo, čo sa nesmie a on už vie o tom, a ja mu v tom zabránim- niekedy sa z trucu posadí na zem a hučí, tak ho nechám, ale toto je len jedovanie sa, proste negatívna emócia, na ktorú má právo. ale vyplakávanie pred spaním je podľa mňa plač zo stresu, alebo strachu, to nie je trucovitý plač. a vedomie, že som svoje dieťa uviedla do stresu o život, aj ked čo len na chvíľu, mi nerobí dobre ani náhodou a aj ked v noci som totálne v koncoch, za túto cenu mi to nestojí. raz sa mi stalo, že som ostala s malým sama doma a potrebovala som si ísť do auta pripevniť autosedačku. tak som šupla malého do ohrádky, dala som mu tam hračky a rýchlo som vybehla. ked som sa vrátila, malý vylezený z ohrádky, na hornom okraji visel, spotený, červený, triasol sa od plaču.. to som bola od neho 10 min. (ohrádku sme od toho dňa zrušili- kedže už nebola bezpečná) tak si viem asi predstaviť, čo by robil, kebyže od neho chceme, aby "zaspal" v postielke sám :twisted: myslím, že by urobil všetko preto, aby sa dostal von, pričom by si mohol ublížiť. o spaní nemôže byť v takomto strese ani reči..celé mi to vychádza ako blbosť.
čo ale pozorujem a skúšam- viac krát sa stáva, že sa púšťa prsníka skôr ako celkom zaspí, a v takých polodriemotách si hľadá polohu na spánok. skúšam ho položiť ešte v takomto stave, nech si to porieši. ked je dostatočne unavený, trochu polezie a zapichne hlavu do vankúša a tak zaspí- v podstate už sám. nie je pri tom žiaden plač ani nič také, nanajvýš občas mrnčanie. taktiež v noci pri precitaní sledujem vývoj a snažím sa ihneď nezasahovať, niektoré precitnutia akoby zázrakom zvládne- prehadzuje sa, mrnčí, aj si sadne, potom sa mu samému podarí zaspať. pokial vidím, že sa neukludňuje, ale naopak preberá, musím rýchlo zasiahnuť.. v tomto vidím tak trošku nádej, že každé precitnutie nebudem musieť riešiť ja. problém, ktorý sa nám už ťahá 4.mesiac, je ten, že niektoré precitnutie v noci nevie vyriešiť ani na prsníku a budí sa, potom je hore..v tomto je hlavný problém. to, keby sa preberal a bol na prsníku schopný hned zaspať, to by som neriešila. ale teraz prebdiem pri ňom väčšinu noci :( neviem si vysvetliť, čím to je. som pri ňom, má mňa má prsník..aj tak to nepomáha.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Apr 2012, 21:22

tina ja sa nebojím mať druhé dieťa, naopak, bodlo by čo najskôr, nech máme tieto nespavé obdobia čo najrýchlejšie za sebou. neviem, či budem mať na toto sily v štyridsiatke :mrgreen: tak hold treba sa posnažiť- aj ked to beriem velmi s humorom-lebo teraz je sex to posledné, čo mi chýba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tiež myslím, že s druhým to bude celé inak, kopec vecí nebudem už riešiť a tak nejak sa to zvezie popri staršom. viem, čo by som chcela zmeniť, mám viac vedomostí o nosení, dojčení a tak, myslím že by som to zvládla ;) aj ked do tandemu by som nešla, starší by bol asi "ockov" :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod ala277 » 15 Apr 2012, 23:00

No to my se pred spanim vetsinou vyplaceme, i kdyz ne sama v postylce,uspavam v satku a vzdycky si musi poplakat. Jinak to taky neni buhvico, pokud jde mala spat, musim jit taky,jinak to nejde,odpoledne i vecer a kdy se toho zbavime...... zatim to vypada cim dal hur. Pokud treba v noci musim na zachod, okamzite je vzhuru a rve jak tygr,to neni mo dobre. Jinak musim zaklepat...od te doby co mame tu vodu pod posteli zatim zadny nocni des.A to jsme mivali asi 14 dni kazdy den v 1 rano.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Apr 2012, 08:13

náš dnešný nočný des bol teda fakt des, už sme išli na pohotovosť.. malý sa najprv začal triasť a mykať, ja som sa zľakla, dala som mu ruku na chrbát, aby sa upokojil aa vtom spustil hrozný nepríčetný krik.. zobrala som ho na ruky a nedal sa prebrať, lenže tentokrát bol ako handrová bábika, ako v bezvedomí, len monotónne kričal, mal aj teplotu, ktorá s tým nesúvisí ale bála som sa.. nemalo to konca, nič nepomáhalo :( mne samozrejme prešli hlavou všetky hrozné neurologické diagnózy.. tak muž naštartoval auto, obliekli sme sa, malý zatiaľ hučal ležiaci na gauči.. len zrazu prestal, iba tak vrčal, potom stíchol, spal. tak sme ho len pozorovali. preniesli naspäť do spálne a ľahli si, samozrejme sme nemohli spať, do rána sa ešte budil niekolkokrát s plačom ale s takým normálnym :cry:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod TIA » 16 Apr 2012, 10:25

Uff, shira, to musela byt hroza :(

Neviem pomoct, ale strasne Vam drzim palce, aby to cim skor prestalo, lebo jak to popisujes, tak maly pri tom musi strasne trpiet, aj ked pri tom spi :(
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod TIA » 16 Apr 2012, 10:51

Teda, jak to tu citam, tak sa mame na co tesit :?

Ja som si toho nespania uzila az dost v prvych par mesiacoch, ale to bolo skor preto, ze som nechapala vela veci o dojceni a noseni, takze som malu dost vytrapila, a kym sme to potom obe dobehli to trvalo. Teraz je to naopak o dost lepsie, aj denne aj nocne spanky. A odkedy sme zrusili plienky uplne (okrem na von, ale aj tam mava suchu plienku a bud ju dam niekde nad travicku alebo az doma), tak je to v noci o dost lepsie.

My teda chodime spat spolu, okolo osmej teraz a ja niekedy este mam zapnuty notebook, ale vela krat radsej zaspim tiez, lebo do polnoci mala spi kludnejsie a aj ja som tak vyspatejsia. Po polnoci sa budi castejsie, ale uz mi to tak nevadi, lebo uz mam tie dve-tri hodinky odspate. A budime sa okolo 5:30-6:00. Ja proste od nej este neviem odist, nejak mi to neda (max. vybehnem na par sekund), neviem, ci nie som normalna, ale proste ju neviem nechat samu. Ani s tymi baby vysielackami to neviem :( . Asi to chce proste cas.. Rucne prace a konicky tym padom vobec neprichadzaju do uvahy, ale zase ces den sme konecne zacali spavat v koliske, a dokonca tak spi dlhsie nez keby nebola uviazana, minule 2 hodiny a ja som si popri nej robila domace prace, dokonca som po vyse roku zase zehlila!!! Konecne, ked zaspi v satke v koliske, tak mozem sa aj s muzom rozpravat, nerusi ju to, alebo nieco varit alebo k pocitacu sa dostanem.

Davat v noci cikat odporucam skusit kazdemu, ale netrapit sa s plienkou, proste nechat bez. Prve dve-tri noci mozno bude nieco pocikane, ale ja som to riesila tak, ze som dala nepremokavu podlozku a na to uterak a ak sa aj pocikala, tak som to len vymenila, prezliekla som pyzamko (davam to z tesca, to sa da prezliect velmi jednoducho, ked mala lezi na mne, ani sa nezobudi) a spali sme dalej. Po dvoch nociach som uz vedela, kedy cika. U nas je to tak, ze ked sa precitne, dam ju na prsnik, ona sa napapa, a pred koncom papania zacne tak jemne napinat svaly bruska, alebo sa tak prehne mierne (su to take jemne veci, skor to intuitivne vycitim), tak to jej vyberiem jednu nozicku z pyzamka, odsuniem zo zadocku, sadmene si spolu (je pri tom cely cas pricucnuta), plastovu misku si dam medzi nohy, malej zadocek polozim tak na priec na svoje stehna, dlanou si chranim nohu, aby ma neocikala, poviem pipi-pipi a uz aj cikame, utriem, malu polozim na bruchu, vratim nozku do pyzamka a ona sa potom sama taha lahnut do postielky, tak ju tam odvalim a spime dalej. Cika tak 3 krat za noc, prvy krat az okolo polnoci a potom okolo tretej a piatej, ale nie je to pravidlo, vela krat dvihnem na cikanie a jej netreba :) . To len, keby niekto chcel skusit :D
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Apr 2012, 11:42

uvažujem nad tým, že v lete ho dať spinkať naholo, iba prikryť dečkou, možno sa naučí aj on takto cikať. inak ja s malým moc manipulovať nemôžem..
čítala som o tých nočných desoch, že treba dieťa nechať na pokoji, prejde to samo- to sa nám aj potvrdilo- utíšil sa až ked sme ho nechali tak, samáho volne ležať. všetky naše snahy o prebratie, prebudenie, utíšenie sposobovali len intenzívnejší krik.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 16 Apr 2012, 11:53

Tia mate to krasne vymyslene s tym cikanim :) , asi by sme mali aj my skusit a mozno by lepsie zaspaval moj drobec... inak aj ja s malym zaspavam, tak okolo 9-10tej, niekedy ked sa mi nechce spat, tak si nieco citam na nete,ale pri nom. sem tam odbehnem k manzelovi,ale to sa maly vacsinou skor zobudi a aj tak sa musim vratit.
Shira nech Vam to rychle prejde, musi to byt velmi tazke a stresujuce. Vela sil!
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod tina » 16 Apr 2012, 12:02

ja sa to bez plienok chystam skusit zaciatkom leta, ked bude teplejsie, ale v noci asi nie...radsej nic nemanim, nech sa to neskazi.

no teda shira... my sme tiez zazili par nocnych desov, bolo to nedavno a akurat sme mesiac cestovali, tak som to vysvetlila tym, lebo odkedy sme doma, sa mu to nestalo. Po nociach vykrikoval, stale sa dade pachtil,, vacsinou v dobrej nalade, len parkrat v zlej...ale toto prislo z nicoho nic, reval inak, tak hrdelne, cely sa triasol, odstrkoval nas, a potom na perine sa mykal akoby bol v tranze, a vzdy ked som vytiahla cici,ze sa upokoji,este vacsi amok dostal, snad je to len o tom, ze sa im pred tym sniva zly sen, co nevedia odlisit od skutocnosti, o zlej desivej cici? :?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod tina » 16 Apr 2012, 12:12

vlastne raz sa to stalo vecer, pred tym si suchal oci, pytal cici, vypadal na spanie a potom ako zbadal postel, mna a cicku, dostal ten zachvat, takze neviem... ale tiez zelam vela sil!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Apr 2012, 21:58

Dnes mám zase pod dlhšej dobe zážitok so samostatným zaspávaním. O tom, že už pár dní nedojčím, som už písala inde viewtopic.php?f=22&t=588&start=75 , v skratke pre tých, čo to nesledovali - mám dojem, že sa mi celkom vydarilo pekné prirodzené odstavenie - Naďa k tomu s mojou pomocou dospela sama, aj keď troška urýchlené tým, že som tehotná a dojčenie ma už nejak nenapĺňalo... :?

Ešte musím spomenúť, že zo škôlky si priniesla rituál spania s plyšákmi, máme ich v šuflíku v postieľke, každý večer si pred spaním vyberie dva - vždy iné, trvá to už asi dva týždne (príhoda s woodym, ako spomínam v úvodnom príspevku v tejto diskusii bola skôr náhoda, teraz pozerám, že to bolo pred pol rokom, teraz má Naďa 2 roky a 10 mesiacov).

Dnes si už vôbec nespomenula na prsník, pýtala si čistú vodičku, tak som jej doniesla, napila sa a išla som schválne s pohárikom preč, reku, že ho idem umyť. Ešte som jej povedala vo dverách, že dobrú noc, tak zakričala aj ona dobrú noc a išla som do obývačky, že čo sa bude diať. A nič, je ticho, zaspala sama. Uff. Takže žeby už??

Tak rozmýšľam a je mi smutno, ako finty s plyšákmi a kadejakými uspávacími hračkami a odchádzaním z izby, praktizujú niektoré mamičky na pol ročných bábätkách, ono treba fakt vyčkať na dobu, keď je dieťa na takéto veci zrelé a pochopí ich, netreba sa nikam ponáhľať, ako sa vraví, dobrému čas neušiel. A tak rýchlo to ušlo.....
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Apr 2012, 22:33

čarodejnica, tvoje príspevky sú pre mňa takým svetielkom... ja nie som stavaná na dojčenie "donekonečna", proste plánovala som dojčiť rok, už toto, že som našla info o význame dlhodobého dojčenia ma nalomilo, aby som ešte potiahla ďalej. dojčenie som mala problémové od začiatku- zlý štart, prvé dva týždne na fľaši, pol roka som každé jedno dojčenie naprávala prisatie, dokázala som to jedine v sede v kresle, tak sme si zvykli, potom práca od 4,5 mesiaca, dojčenie v robote, vynútené v určitom čase, dva štrajky, neschopnosť dojčiť poležiačky (aj to už vieme) ale úplná neschopnosť uspať dieťa dojčením v ľahu a už vôbec spať pri tom- to všetko sú veci, ktoré mi pri nespočetných výhodách dojčenia vnášajú závažné nevýhody a záťaž.
teraz som vo fáze, kedy Tomáško dojčenie zúfalo vyžaduje, takže ked som neodstavila do roka, je jasné, že teraz to už určite nepôjde- ani to nemám v pláne. všetko nechávam plynúť a presne ako píšeš, čakám na čas, kedy Tomáško bude schopný akceptovať nejakú dohodu (alebo skôr nejako prijme a pochopí moje nastolené podmienky)- stále nejak verím tomu, že sa nejako "dohodneme" na ukončení dojčenia, hneď ako bude schopný to prijať... to isté asi platí o spánku.
Nemôžem momentálne povedať, že si dojčenie užívam, lebo v týchto dňoch ho vyslovene "trpím"- pravá bradavka do krvi, ľavý prsník slabý malý, tam skoro nič nie je- ale možno ho aspoň rozťahá a vyrovnajú sa veľkosti.. Tomáško ma hrozne kmáše, mixuje, vrtí sa na prsníku, naťahuje bradavku.. proste robí nepríjemné veci, veľmi to bolí ale neviem to zmeniť. je ako živé striebro- nedojčí sa cez deň extra často, ale keď už, tak by vydržal aj hodinu a pol, proste donekonečna. a s bradavkou v puse by chcel všetko robiť, nepije, nemá veľmi čo, len proste potrebuje cumel., vrhá sa mi na prsia, strháva zo mňa veci, holá sa pri ňom ani nemôžem objaviť :mrgreen: teraz, ked ma tak bolia bradavky tak mu dávam piť vodu a odpútavam pozornosť od dojčenia, dojčím len na zaspatie a pomedzi spánky 1-2krát, maximum. ked mi je dlho, zavolám manžela, nech ho odpúta.. inak by sa nedal odpojiť ani za svet :?
noci sa chvalabohu veľmi zlepšili, začal sa menej budiť a vrátili sme sa k starému systému- spánok v postielke, dojčenie posediačky v kresle, ja idem potom do postele, kde môžem spokojne spať. malý sa začal zase budiť len 1-2x tak ako predtým, to sa dá vydržať. zaspáva výlučne na prsníku, aj sa na ňom prebúdza- ale ako píšeš, snáď sa aj toto zmení- keď príde čas. nechcem nič robiť násilne, uvidme, čo čas prinesie..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Apr 2012, 23:31

Shira - k tomu slabsiemu lavemu prsniku. Ak potrebujes pomoc zvonku, dobre je vyuzit schopnosti Costi. Mozno by ti to bolo za normalnych podmienok jedno (je vela mam, co dojci len z jedneho prsnika), ale tusim ten pravy potrebuje viac oddychovat :) .
Takze skus si dat Costi 3tblx3denne, a potom zacinaj dojcenie vzdy s lavym prsnikom. Ak bude potrebovat dudlovat, tiez vyuzi na to viac ten lavy.
Ked sa to vyrovna, opatrne s ukoncovanim - zhruba kazde 2-3 dni o jednu tabl menej.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 30 Apr 2012, 10:48

shira ako klobúk dole, pre mňa sú zase tvoje príspevky o tom, že aj keby som chcela sťažovať sa nemôžem... u mňa boli možno najťažšie prvé dni a týždne, ale len v tom, že som mala sekciu v plnej narkóze, absolútne neprirodzený štart dojčenia (do 12 hodín po pôrode som dojčila len raz, keď mi ju doniesli na JISku na prvé priloženie, ale neviem, či sa to dá nazvať dojčením), fľaša v pôrodnici - a sem tam aj doma (aj keď len s vodou, UM som jej nikdy nedávala), ja som sa riadila nie vždy dobrými radami... ale našťastie moja dcéra bola múdrejšia ako celé okolie a ja, ona sa od začiatku krásne učebnicovo vedela prisať, keď sme zahodili zavinovačku, tak sa zahojili ragády, štrajk sme nemali ani jeden, rastové špurty sme prekonali častejším denným dojčením, žiadne mastitídy (jedna, keď mala možno 9 mesiacov), ak som mala plné prsníky, mlieko len voľne vytekalo- aj to len ráno - keďže od dvoch týždňoch do cca 5 mesiacov prespala celú noc od 8:00 - 6:00 (!!!), potom sa začala sem tam budievať, ale to som sa rýchlo nuačila spať aj dojčiť, takže fakt neviem koľkokrát sa budila...tvorba mlieka sa mi veľmi rýchlo prispôsobila jej potrebám, bolo ho akurát - ani veľa, ani málo.... aj tieklo akurát, ani rýchlo, ani pomaly.... aj keď bola staršia, bola disciplinovaná, nikdy sa nejak extra nedožadovala prsníka, proste ideálne dojčenie... 8-) 8-)
Sama som zvedavá, aké bude toto druhé dieťa... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Máj 2012, 09:50

JankaMich píše:Shira - k tomu slabsiemu lavemu prsniku. Ak potrebujes pomoc zvonku, dobre je vyuzit schopnosti Costi. Mozno by ti to bolo za normalnych podmienok jedno (je vela mam, co dojci len z jedneho prsnika), ale tusim ten pravy potrebuje viac oddychovat :) .
Takze skus si dat Costi 3tblx3denne, a potom zacinaj dojcenie vzdy s lavym prsnikom. Ak bude potrebovat dudlovat, tiez vyuzi na to viac ten lavy.
Ked sa to vyrovna, opatrne s ukoncovanim - zhruba kazde 2-3 dni o jednu tabl menej.

JankaMich- Costi mám doma. Ale bojím sa dať si to, lebo mám počas dňa dlhé prestávky v dojčení, 8 hod a aj viac (raz sa mi stalo, že 12 hod- odišla som skor ráno, než sa malý zobudil a prišla som až okolo 17.00)- že sa mi budú nalievať prsia, že čo s tým potom.. nebude to vadiť? S tým pravým prsníkom, za to si možem sama , je mi to pohodlnejšie, na ľavý sa musím vyslovene premáhať, ale v takých chvíľach, ked mám ragády, tam pomôže.. potom mám zase ragády vľavo :evil: našťastie sa mi rýchlo hoja, druhý deň už bývajú zacelené a tretí deň už bez stopy. ale mávam ich teraz každú chvíľu, dosť mi to znepríjemňuje dojčenie a mám toho niekedy už plné zuby :(
Malý začal počas noci dobre spávať, zobudí sa po 4 hod, pocucká a zaspí pomerne rýchlo, a po daľších 4 hod je hore, to sú 4 hodiny, max. pol piatej :twisted: a máme ráno.. býva vtedy strašne ospatý, chce byť iba na prsníku, aj 2 hodiny, aj viac, nedá sa dať dole, klasika-krúti sa mi pri tom ako had, striedavo otvára a zatvára oči, zadriemkáva a preberá sa, až sa medzi 6. a 7. celkom preberie. takže mám na oplátku denne o štvrtej ráno budíček :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron