Každé dieťa sa raz naučí spať :)

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Máj 2012, 23:30

AK to chces riesit, tak pomoze urcite. AK sa obavas naliatych prsnikov, tak si daj slabsiu davku, 2x3tbl. Ale radsej by som zvolila plnu davku a potom rychlo z nej isla dole - na druhej strane, ak si Costi uz uzivala, vies ako nan reagujes. Zo skusenosti sa telo akoby rychlo dalo do povodneho normalu (ked lavy fungoval), az postupne spolu s ostatnymi opatreniami ( caste dojcenie, prekladanie prsnikov...) by stupala tvorba nad tento normal.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 02 Jún 2012, 13:40

Ahojte, tak ja sa hlásim ako zakladateľka témy ako pokračujeme. Už som spomínala na viacerých miestach, že zhruba od polovice apríla nedojčím dcérku. Teraz som postupne začala s "tréningom" (otrasný výraz) samostatného zaspávania. Ešte podotknem, že napriek tomu, stále spí pri mne v manželskej posteli, muž je odsťahovaný na gauči (v spálni samozrejme)... :-)

Tak ale postupne. Naďka si doniesla zo škôlky (kde chodí od 2,5 roka) rituál, že si berie do postieľky hračku, plyšáka - ak aj čítanie na dobrú noc. Čítanie sme praktizovali už aj pred tým, ale teraz si to vyslovene žiada a dokonca má obľúbenú knižku Rozprávky o psíčkovi a mačičke, konkrétne jednu "ako si psíček roztrhol nohavičky", to musí byť každý večer. Plyšáky, alebo hračky, si každý večer obmieňa - samozrejme často vyhráva obľúbený šerif Woody, ktorého spomínam v úplne prvom príspevku.

Robím to tak, že prečítam rozprávku, dám pusu na dobrú noc, zaželám sladké sníčky, zhasnem svetlo a odídem zo spálne. Stane sa, že po 5-10 minútach ma volá k sebe, tak si ku nej ľahnem, túlime sa k sebe a zaspí, ale veľmi často - a je to čoraz častejšie - sa stane, že zaspí aj sama. A prespí bez problémov do rána. Jediný problém je, že je dlho vidno, takže nechce ísť tak skoro spať (zaspí okolo 9tej, pol desiatej) - so slovami nejdem spať, ešte nie je tma :lol: , cez víkend potiahne potom aj do deviatej, ale cez týždeň, keď ju budím do škôlky, tak do doháňa v škôlke...

Takže spánkový "tréning" áno, ale až vo vhodnom veku. 8-) A každé dieťa sa raz naučí spať. 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod mia » 02 Jún 2012, 20:52

jeej, carodejnica, ako dobre sa to číta.... :-) to je super, ja spim s malou stále v jej detskej izbičke, zaspávame spolu tak 1-1,5 hod. a musí byť ešte stále fitlopta aj prsník... som s tým OK, ale je fajn vedieť, že raz to dieťatko NAOZAJ zaspí aj samé :-D
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Jún 2012, 21:49

Mia - ak zaspavate 1-1.5hod, tak je otazka, ci by nebolo jednoduchsie ist spat neskor. Ak uz nema naladu na behanie, tak si ju skus zobrat k sebe do nosica a nieco si porobit, prip, precitat knizku. Vsak aj carodejnica spomina, ze musi zvolit vhodny cas na zaspanie, inak to nema zmysel.

Mozem to potvrdit aj ja (u tej najmensej, kedze je este dojcena) - ak nezaspi pri dojceni, tak viem, ze to nema zmysel a skusim este raz o hodinu. Uz mi dlho nespava poobede, ale ked sa niekedy stane, tak to rovno viem, ze skor ako o 9tej nema zmysel ani skusat. Pri najstarsej som sa pokusala o pravidelne zaspavanie, ale akurat len co som podobne ako ty travila min. hodinu v posteli. Teraz to uz neriesim - ak zaspi tak fajn, ak nechce, tak dam spat az neskor.

Niekedy je to taka nekonecna snaha dieta nieco naucit, pricom nas to akurat obera o sily. Jednoduchsie je skusit prisposobit sa s dietatkom normalnemu tempu zivota a nestresovat sa, ze kamaratkin syn chodi spavat o 8mej. Ako Carodejnica uspesne predvadza - kazde dieta sa nakoniec raz nauci spat :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod mia » 03 Jún 2012, 22:06

no skusala som uz aj tak - dat jednoducho spat neskor, ale bola velmi zla, suchala si stale ocka, vsetko ju hned podrazdilo a plakala... takto si spolu lahneme, precitame nejaku knizku, pohra sa s plysakom (ma take natahovacieho, tak ho parkrat potiahne) a potom ju skusim dat na loptu , niekedy zaspi do polhodinky, no niekedy je to fakt hodinka ci hodinka a pol... skor si myslim, ze sa potrebuje dostat do kludnej nalady, pretoze inak je to zivel, stale pobehuje, nieco robi a takto sa pred spanim trosku ukludni... samozrejme, ze by som bola rada, keby zaspala hned ako si lahne, ale takto si pri nej oddychnem trochu aj ja:-) mozno ked trochu podrastie uz bude schopna sa trochu "ukludnit" aj bez toho, aby to bolo "uspavanie"...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Jún 2012, 22:10

Preto som tam spomenula ten nosic - jasne, ze dietatko uz nemusi mat naladu na nic.
Ale samozrejme mas pravdu i ty - mnohokrat je takato hodinka jedina, kedy sa da kludne polezat. Specialne, ak sa jedna o poobedne spanie, tak tam padne vyslovene dobre - len si clovek musi prestat vycitat, ze co vsetko mohol za ten urobit - aj mamicka potrebuje predsa oddych)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Každé dieťa sa raz naučí spať :)

Neprečítaný príspevokod mia » 03 Jún 2012, 22:15

jaaj, som zabudla povedat, takto dlho zaspavame iba vecer, na obed na počudovanie zaspi pomerne rychlo, do 20 min.... mam pocit, ze preto, ze vie, ze o "chvilu" sa zobudi a bude behat dalej (iny ritual, viac svetla, ziadne kupanie pred tym, neoblieka sa do pyzama a pod.), vecer jej je jasne, ze sa den konci... aspon tak mi to pripada, ked ju sledujem, ale mozno je to aj inak... ktovie...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron