nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jan 2012, 10:50

a ešte tu Klemka spomínala, že ked dieťa strojnásobí svoju pôrodnú hmotnosť, je nejaký spánkový "prelom" čo by mohlo byť o trošku lepšie. my sme teraz zase chorí- nič vážneho (manžel K.O. leží 4. deň s horúčkou, ja len nádchu) malý má teploty cez 38... ale znamená to, že dokáže pospať max.30 min bez prsníka, tak že som bola celú noc hore :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 25 Jan 2012, 20:40

shira, zvyste (ja uz som tak zmagorena, ze rozmyslam, ci sa to pise s i alebo y a pozeram v googli, pomooooc!:-) vitamin C hlavne a urobte si tymianovy cajik, ten je dobry aj na vykasliavanie, ak teda kaslete nahodou. plus som zohriala vodu na sporaku v hrnci, nasypala tymian aj tam, nechala zovriet a sa to vyprovalo do vzduchu cez den a v noci k posteli som dala. mala bola min tyzd chora a pomocou tohto sa super vyliecila, sa tesim, ze som nemusela davat lieky aj ked priatel mal nonstop nutkanie nabehnut a vykupit lekaren:-) a aspon sa ti da dojcit po leziacky, ci opat si zasadla do kresla?drzim palce nech ste zdravi rychlo!
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 28 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jan 2012, 21:04

zasadla do kresla, lebo poležiačky spolu len bojujeme.. len ked mi je zima, šupnem sa do postele pod paplón a nechám malého tancovať na prsníku :roll: niekedy zázrakom aj zaspí, ja nezaspím.. takže v konečnom dosledku v kresle uspím rýchlejšie a potom si lahnem normálne. lenže teraz dojčím nonstop skoro, takže nespím tak či tak- aj ležíme, aj sedíme... tak, ako momentálne zvládam. c.čko sme zvýšili, bola som u homeopatky aj s malým...chudiatko, sme to tam predojčili a zaspal, potom som ho zobudila pri prenášaní tak bol hrozný :( ale večer zaspal na mužovi. aj som rada, lebo má také sopliská, že sa pri dojčení nevie uspať.. idem dať aromalampu, už sa mi nechce variť teraz.. ale olej mám pri posteli po ruke
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 08 Máj 2012, 20:50

Shira, casto si v hlave premietam, ked si tu pisala, ako si uz s tym castym budenim zmierena a ako ti to uz tak nepride a nevadi...nepamatam si presne. Vtedy som si hovorila, ako to dokazes a ze s tym sa jednoducho neda zit. Uz davnejsie som ale dospela do stadia, kedy uz vobec neviem ako casto a kolko krat sa mala v noci zobudi a normalne mi to vsetko prestalo vadit...som s tym uplne zmierena a odvtedy sa rano citim oddychnuta, aj ked takmer nespim.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Máj 2012, 22:23

áno, súhlasím s tebou. mne dosť pomohlo, ked som prestala bojovať proti veciam, ktoré nedokážem zmeniť. prestala som nerváčiť, prečo je to takto, prečo iné deti spia a moje nespí, prečo sa niektoré bezbolestne odstavia okolo roka a potom spia celú noc (kamoškin malý začal ako 14 mesačný prespávať celú noc a cez deň bol natoľko zaujatý vecami, že nepýtal prsník- tak sa odstavili iba neponúkaním a poklesom tvorby mlieka... bez plaču, bez stresu - a nemyslím, že by bol nejako ukrátený alebo "iný" ako stále dojčené deti) neustále som si premietala v hlave, kolko mesiacov budem ešte toto "trpieť" alebo nebodaj rokov... teraz to beriem ináč, som rada, že mám zdravého chlapčeka, ktorý mi robí radosť, jednoducho mu stačí menej spánku, na prsníku je momentálne úplný závislák - a ja ho tam s radosťou nacapím zakaždým, ked sa mi nechce za ním neustále behať a naháňať sa a hrať sa... v noci už spáva lepšie- ustálil sa nám pravidelný režim. v noci dojčím (radšej znova posediačky- nemám takto ragády) raz okolo polnoci- to zaspí pomerne rýchlo a potom nad ránom, tam je to horšie- to už nechce zaspať a cucká také 2 hod až sa celkom preberie. takže mávam budíček okolo 4.-5.ráno, ale hovorím si, že tak, ako všetko, aj toto raz prejde. príde aj prespatá noc, všetko príde ale nič sa naspäť nevráti. bábätko je malé, zlaté, nikdy už také nebude a budeme len spomínať..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Máj 2012, 11:31

jezis ja uz nevladzem stat cez den ani na nohach...mala sa mi posledne dva mesiace budi casto, akonahle jej vypadne ceco ziape, rano sa budim dolamana, nevyspata. Posledne dve noci a to naozaj neprehanam, sa budi kazdych 5 min a dozaduje sa prsa, uz som sa par krat pristihla, ze som s jedom jej odmietla dat, co viedlo k placu a doslova zachvatu ako keby mala abstak :-/ Jedoducho nevie spat bez toho, ze by ho nemala v puse. Nemozem ist v noci ani na wc, alebo sa otocit na inu stranu, alebo sa natiahnut, akonahle zmenim polohu ide za mnou a hlada, vyhrna mi pyzamo a dozaduje sa prsa. Do polnoci zhruba od 21tej spi bezproblemovo a akonahle odbije polnoc tak horor do rana spime takto.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Máj 2012, 12:48

u nas liezli ocne zuby 2mesiace...tiez to bolo zle. toto dovod nemoze byt? konecne sa mu prerezali a ja dufam v lepsie dni a noci :-D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Máj 2012, 13:15

u nás zase horor, velmi podobne ako elinka27. chvílku bolo dobre, ja v posteli, malý v postielke, dve dojčenia za noc, síce vstával skoro ráno ale aj tak dobre.. ale trvalo to len chvíľku, ja mám pocit, že je to stále horšie. dnes v noci vyfasoval tolko po zadku, že už som začínala pochybovať, či dojčenie u nás je vobec pre malého prínosom. taktiež šklbe zo mňa tričko, paplón, chytá nervy ak nemá prsník, ja pri dojčení nespím takže nespím vobec, malý taktiež nespí, len sa s prsníkom v puse dobreže neprechádza v driemotách okolo mňa, naťahuje, kope, kúše, škriabe, je presvedčený, že s bradavkou v ústach sa môže otočiť aj na druhý bok. fakt už zúrim, som si dnes v noci povedala, že nechcem už dojčiť dieťa staršie ako rok ani za svet. no a že mi ide prasknúť mechúr nad ránom, to je samozrejmé. ráno utekám z domu, malý zostáva nevyspatý, mrzutý :evil: už nech toto skončí, ja chcem spať :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Máj 2012, 14:33

adkarka, ocne mame davno vonku, chybaju jej len dva zubky. Ale to som uz skusala, nema opuchnute ani dasienka, nic, toto nieje prechodne obdobie, je to nieco co trva uz dlho. Viem ako skoro poradkyna /v juni mam skusky/ ze toto patri k normalnemu dojciacemu spravaniu sa, a aj to, ze dojcenie nieje len prijem materskeho mlieka, ale ako matka a clovek uz naozaj nevladzem. Ani na minutu som neuvazala nad tym samozrejme, ze ju odstavim, ale jedoducho uz to musim dostat zo seba von a vyzalovat sa niekde, lebo naozaj som uz hotova. A keby toto poviem nejakej nezainteresovanej a nevedomej osobe, tak akurat tak rozsirim zle meno dojceniu a mozno nejaku odradim. ..No u nas toto uz preslo aj do cucania non stop aj cez den, jednoducho, spat vie len ked je na prse, a to ju teda nosim v satke ak je ochotna, bo toto tiez uz nie vzdy chce, pretoze sa intentzivne nosila 14mesiacov od jej skoro narodenia, a teraz ked vacsia uz nechce sa nosit tolko co je prirodzene.Ale ona aj ked nespi cez den, jedoducho vyzaduje prsnik stale, stale chodi vyhrna mi tricko a potom len stoji pricucnuta pri mne a spokojne sa tvari.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Máj 2012, 14:47

elinka, toto je ukotvovanie dojcenia?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Máj 2012, 15:09

elinka aj ja sa pýtam, a kedy sa to zase znormalizuje... či ste už mali takéto fázy predtým, alebo ako to chodí. ja to tiež s nikým neriešim, lebo už som aj tak za exota.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Máj 2012, 18:19

nemavali sme taketo fazy, sem-tam sa stalo, ale vzdy to bolo zvacsa, ked na nu liezla nejaka choroba, zubky a pod. Toto sa deje a neviem najst pricinu nejaku vysvetlitelnu, no viem, ze moja nieje jedine dieta, ktoremu sa toto deje. Ci moze ist o ukotvenie dojcenia, nemam jednoznacnu odpoved, ale mozne to je. Jedine cim som si ista, je ze to skonci, presne kedy netusim, ale odstavenim, alebo danim umeleho mlieka na noc v domneni , ze dieta je hladne ako dostavaju matky v podobnych situaciach ako radu sa toto nemusi zlepsit. Ja viem, ze to je tazke, ale musime to vydrzat. :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Máj 2012, 18:44

Elinka to prejde. My sme mali fazu, ked sa dojcila non-stop. Cely den prso v ustach, inak bolo zle. Potom sa moje dieta, ktore malo ukazkove spanie od 20 do 8 zacalo budit kazdu hodinu na dojcenie a tak sme zahajili spolocny spanok, kedze som nemala energiu ju stale prekladat. Odstranila som hodinky z nocneho stolika a prestala som kontrolovat cez noc cas. Zrazu bolo lepsie. Spavala som s holymi prsiami a zlepsila sa nam aj dojciaca technika. :-D Povedala: "Este cicku", ja som sa otocila k nej, potiahla za nohu, ona chytila prso a spala som dalej. Pred 2 tyzdnami sa moj muz rano strhol a hystericky vykrikol: Kde je Sara? Sara si spala vo svojej postielke od vecera. Neuveritelne. Odvtedy mala noci, ked si cicku nepytala, ale aj noci, ked si cicku pytala len raz a to podla mna len preto, ze chcela spinkat s nami.
A cez den? Prso dostane rano, pred desiatou, po obede, ked sa zobudi, pred vecerou, na uspavanie. Obcas aj medzi tym pyta, ale len ked sa nudi.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Máj 2012, 20:47

Didulka, aka stará je vlastne Sára? mňa časté budenie a dojčenie stresuje do tej miery, že po 2-3-4 opakovaných vytrhnutiach z driemot už nedokážem spať. Stresuje ma, že po zlej noci príde zlý deň, že ja sa v robote budem mátožiť, zatiaľ čo manžel má starosť s urevaným nevyspatým Tomáškom. on mi síce povie, že toto vobec nemusím riešiť, že on si s ním poradí, ale viem, že aj keď malý pri ockovi mliečko nepýta, moj muž to má omnoho ťažšie, pretože ja, ked som doma, môžem každú mrzutosť riešiť prsníkom a ked mám všetkého plné zuby, sadnem na gauč a som schopná predojčiť aj presedieť trebárs celý deň, ale moj muž musí vymýšľať iné spôsoby, ktoré sú náročnejšie a viac vyčerpávajúce. viem, že toto všetko raz prejde.. ja zúrim len po nociach, cez deň to znova a znova nejako rozchodím. mrzí ma to, že je to tak, lebo je u nás jednoznačné, že ked Tomáška nemusím brať k sebe do postele, sme obaja omnoho lepšie vyspatí, on ked prespí noc trebárs na 2 x po 4 hod a potom ráno ešte dospíme, je ako slniečko :( v práci mám už dlhšie veľmi ťažké obdobie, musím robiť vážne rozhodnutia, organizačné zmeny, chcem sa vrhnúť do ďalších špecializácií, celkovo riešim "resty", čo som zanedbávala posledné 2 roky (počas ktorých som samozrejme dala prednosť rodinným záležitostiam). do toho mi Tomáško hodil toto "ukotvovanie dojčenia" tak mi dochádzajú sily. ked mi zruší napr. niekto termín, tak si tam nedávam náhradu ale radšej idem domov, čo sa samozrejme odráža v celkových číslach výraznejšie, než som si myslela. o týždeň pojdeme do Fínska, idú aj moji rodičia, no čo si tam vypočujem od mojej mamy, že dojčím takéto VEĽKÉ dieťa, nechcem vidieť :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 14 Máj 2012, 20:48

elinka drzim palce, aby to co najskor preslo! aj my mame teraz tazke tyzdne, maly sa kazdu chvilku budi, nespokojne knuci, akoby nevedel zaspat, normalne ma kruhy pod ocami... nepomaha dojcenie ani nic, bradavky mam uz bolave, ako sa vrti a natahuje ich. Navyse on sa nechce dojcit po leziacky (asi mam na to prilis male prsia) som tak hrozne unavena... myslim casto na to, ake je toto vzacne obdobie v mojom zivote, moct byt pri svojom dietati, pomahat mu a ja tie krasne okamihy nevladzem vnimat, riesit, vychutnavat, len sa tak tmolim ...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Máj 2012, 20:51

tina, podobne. lenže potom príde večer, osem hodín, mám ho uspatého za 5 minút a ked vidím tú krásnu pokojnú tváričku, tak sa hrozne teším. toto je najkrajšie zaspávanie :love:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Máj 2012, 08:25

baby, prestavam citat tuto temu...uz minule sa mi 2x za sebou stalo, ze ako som si to tu precitala, tak bola neznesitelna noc. Tak som si povedala, ze uz si to tu citat nebudem, asi je to chytlave :twisted: lenze som na to pozabudla, vcera Hanka cez den krasne spala (2x2hod.), tak som si precitala vsetko, co sa mi tu kopilo neprecitane a noc bol horor. Z kazdeho pracneho uspania sa po minute zobudila (este v satke, to som ju este ani nesla zlozit, len som si vydychla, ze konecne zaspala a v momente bola hore :roll: ) a nanovo, neuspavat sa nedalo, lebo bola evidentne unavena, drzala sa ma ako kliest, dokonca mala aj zachvat hysterickeho placu,co u nasho dietata nepozname. Nakoniec zaspala o pol druhej, potom uz len nacucavacky, ale mam dost.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Máj 2012, 09:12

no nas bol dnesnu noc mimoriadne vtipny, nakoniec som nevydrzala a rozosmiala sa...to ho tak nastartovalo, ze som ho radsej zobrala prec z izby, aby sa muz vyspal, kym sa trochu neunavi... hodinku sa sialil, potom uz len mechril, som ako matoha
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Máj 2012, 09:28

Shira Sara bude mat za par dni 22 mesiacov. Presne od 15-teho mesiaca sa nam pokazili noci.
Musis sa nejakym sposobom nastavit tak, ze ti nocne dojcenie nevadi. Manzel mi raz rano povedal, ci nie som unavena, lebo to pocital a dojcila som 10 krat. A ja som bola uplne v pohode, vyspata. Ked to prestanes riesit, zlepsi sa to.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Máj 2012, 10:32

ja som si to tiez hovorila, lenze nie kazda moze dojcit po leziacky - a celkom sa prebrat, posadit, nastelovat, zdvihnut maleho(v noci sa mi zda akoby vazil tonu) a min.15 minut drzat - v lepsom pripade,ak sa podari ho uspat... od 5-tej budicek... ak by niekto vedel poradit, ako sa treba nastelovat s malymi nepruznymi prsiami- aby sa maly mohol dobre prisat, tak by som bola velmi vdacna, bolo by to vykupenie! Tak isto sa nam neda dojcit ani zvislo v manduce, moje prsia nepovolia ani pol centimetra do strany ked su naliate mliekom, takze bradavka vyklzava pri nepatrnom pohybe, a nedari sa prisatie.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Máj 2012, 10:52

tina presne akoby som o nás čítala, 4 mesiace som bojovala s týmto (odkedy sa nám spanie výrazne zhoršilo), že nebudem ho prekladať hore dole ale budeme poležiačky- tak som mala ragády ako ten prvý týždeň po pôrode a výsledný efekt bol ešte horší :( ťažko nastavím polohu takémuto veľkému čertovi, on si robí čo chce a ked sa rozhodne, že sa bude dojčiť a šlapať pri tom po mne, tak s tým neviem nič urobiť. v ľahu má väčšiu voľnosť pohybu, čo je pre nás kameň úrazu. posediačky môže maximálne kopať nohami a je väčšia šanca, že zaspí. uspať ho dojčením poležiačky- to môžem spočítať na prstoch jednej ruky, koľko krát to vyšlo :( tak si radšej pohodlne sadnem a vydržím. u nás je minimálny čas polhodina, max. dve hodiny, čo je na prsníku- po 2 hod. bud zaspí, alebo zlezie a behá po izbe :mrgreen:
didulka ved to jediné pomáha, brať to ako fakt a neriešiť, lenže niekedy sa proste veci nakopia a dojde energia. Je to len fáza zlosti, nič viac :(
luciole nečítaj, je to zdraviu škodlivé :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Máj 2012, 10:54

akurát som volala s mužom, že malý je zlý- plače úplne za každú blbosť a nonstop má ruky v puse. zuby od 1 po 4 má všetky vonku, ale trojky len špičky, neviem, či ešte stále ho to môže bolieť alebo sa mu nebodaj tlačia už posledné stoličky. fakt neviem, ale verím, že ako to prišlo, tak to zase odíde.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Máj 2012, 13:24

Shira, asi to bude fakt zubami, náš má trojky v čeľusti iba špičky, v sánke ešte nie sú...ja som sa dlho neozývala kvôli tomu, že fakt nevládzem, v noci nespí odjakživa vôbec, do polnoci každá hodina hore, potom nerátam, cez deň dojčenie každú chvíľu, ale stále plač, nepokoj, je už fakt aj drzý a on po mne kričí ako :mama daj cicku...klame, vymýšľa, robí srandičky...cudzí povie veselé dieťa, doma horor ...uvažujem fakt o škôlke...chodím vonku doobedu 2-3 hodiny a poobede rovnako, tam veľa behá, nútim ho chodiť hore kopcom atď....ale vymýšľa ako : bolia ma kolienka, bolí ma bruško, kríže a pod....najhoršie je, že cez sa pýta na toaletu, ale ako riešiť noc?, plienka je po dojčeniach plná, to ho mám nosiť na záchod, do nočníka nechce cikať, poraďte skúsené mamičky...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Máj 2012, 13:26

shira, mate to fakt podobne, ale este tazsie...no ale netreba sa tym nechat zlozit... paci sa mi ako to beries, mne sa to malokedy dari tak, casto ma premozu cierne myslienky.
luciole, aj mne sa to uz stalo s tym cudnym zachvatom zlosti v tu noc po tom, co som tu o tom citala! dame temu do karanteny?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Máj 2012, 20:07

no, treba to tu nejako zbavit negativnej energie asi :mrgreen: lebo fakt je to cudne, my si naozaj nemozeme stazovat na spanky, ale ako som to tu citala, tak peklo a 3x uz, tak je to podozrive, radsej padam :evil:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron