nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 24 Okt 2011, 12:40

Dakujem baby za povzbudenie,uz som mm vyslala kupit netecuci hrncek.

Ja viem,ze nocne kojenie je namieste v takomto veku,no zas si nemyslim,ze za cenu toho,ze budem zla,nervozna,nebudem mat chut a silu do nicoho ineho...niekedy nemam chut sa s babami ani rozpravat,proste nevladzem,je to fakt narocne obdobie,ze sa stale trapime s tym bruskom.Mozno si flasku ani nezoberie,resp.nebude vediet,ako z nej pit,len chcem vyskusat a uvidim,ze co to da.Ja ju budem aj kojit podla situacie uvidim,len uz chcem mat konecne trosku energie na zivot.Na mm uz ani casu nemam a energie,tak to uz vobec :(
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Okt 2011, 14:39

Ahojky, musim potvrdit, ked vidim, ze ma Katka spomina, ze sme s nasou velkou zmenou- narodenim druheho synceka, urobili aj tu velku zmenu, ze uz starsieho, teraz 14 mesacneho synceka v noci nedojcim..Bolo mi to velmi luto, oplakala som, ze nemozeme spavat spolocne, ale situacia bola taka, ze ked si pocas mojej tyzdnovej nepritomnosti od prsnika odvykol a prespinka noc v blizkosti svojho otecka, ktory ho v pripade potreby pohladi, objime, prituli, ak treba, da vodicku(ale to uz teraz minimalne), bolo by uz zbytocne opat ho na nocne dojcenie navykat znova a komplikovat si takto situaciu. Uplne nieco ine som si predstavovala v tehotenstve, ale mat dve deticky a este k tomu s tak malym vekovym rozdielom je ozaj narocne a jednoducho sa uz niektore veci nedaju robit tak ako predtym. Dojcim oboch, ale starsieho syna uz len cez den..Spim v izbe sama s nasim 4tyzdnovym drobatkom, ktore dost bojuje s bruskom, dnes som konecne mala cas a nastudovala som si, ze by za to mohla niest vinu nadrprodukcia a tak vyskusam ponukat len jeden prsnik, nech sa mu to do pusinky nevali ako z vedra :) Dufam, ze to aspon ciastocne zaberie..
Caste nocne dojcenie bol u nas problem od synovych 4 a pol mesiaca, nelepsilo sa to vekom, prave naopak, zda sa mi, ze si len viac a viac navykal a casom uz vobec neslo o hlad ci smad, ale samozrejme len o potrebu..Troska mi pride smutne, ze som sa par krat snazila upokojit ho inak, objatim, tulenim, hladenim, nosenim, ale on chcel len a len prsnik- prislo mi, ze potrebuje citit matku a jej blizkost, ale v skutocnosti chcel len dudkat prsnik...?...Asi by som ukamenovala toho, kto by mi to povedal predtym, ale nebola to tak trocha uz len zavislost ? Kazdopadne na zaver prehlasujem, ze keby som nebola tehotna a nemusela by som odist do porodnice, zrejme by som syna v noci dojcila nadalej, kedze som mala vzdy velmi velky strach z toho, aby nemal nejaku traumu..Je to ale stastne a uzasne dieta a uplne perfektne zvladol vsetky velke zmeny, ktore sa u nas teraz udiali..
Mamusia, drzim palce, mas to velmi tazke, ale iste je, ze tieto tazke dni budu raz minulostou..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Okt 2011, 23:57

Dozistovala som si trocha viac ku teme laktoza, a tu su vysledky:
Prvotnou pricinou intolerancie laktozy je nadmerne mnozstvo laktozy. Pride k tomu vtedy, ked sa dietatu dostava malo zadneho tukoveho mlieka. Je to sposobene najma prirodzenou nadprodukciou alebo i vyvolanou nadprodukciou. Hlavne a jedine riesenie spociva v zvladnuti nadprodukcie a spravneho prisatia.
Zo zaciatku ma skoro kazda mamicka nadprodukciu. Spravnym prikladanim a hlavne prisatim sa po case ponuka vyrovna dopytu. Spravny postup by mal byt nechat uplne vypradnit jeden prsnik a az potom prejst na dalsi, i ked by to malo znamenat ho ponukat niekolkokrat po sebe (spravna poznamka od Miriam). Vhodne je intervaly predlzovat postupne, nie rychlo velke odstupy. Na zaciatku si zvolit 3 hodiny odstup, pocas ktoreho ponukam ten isty prsnik a po troch hodinach ponuknem druhy, i ked ten prvy nie je este vyprazdneny. Samozrejme, ak medzitym jeden prsnik vyprazdnim, tak mozem ponuknut druhy. Ak to nepomaha (po skusani 2-3 dni), postupne sa interval predlzuje az na maximum cca 12 hodin, ale to je naozaj vynimka. Toto mamicky mnohokrat nevedia a nevedomky si tak problem s nadprodukciou zhorsuju - pri kazdom kazdom krmeni totiz ponuknu novy prsnik a tvorba mlieka stupa a babatko pije malo tukove, vysoko laktozove mlieko.
Deticky casto neoblubuju silny tok mlieka z plneho prsnika a riesia to tak, ze sa neprisaju poriadne, ale staci im trocha otvorena pusinka a dostane sa im dost mlieka. Ale je to hlavne predne mlieko, ktore sa lahko vypudzuje. Na dobre vyprazdnenie prsnika (kde je viac tukoveho mliecka) by bolo potrebne dobre prisatie, co tieto babatka nevedia. Pri normalnej mamicke toto okolo 3teho mesiaca zvykne ustit v pokles tvorby mlieka, nakolko dovtedy na tvorbu mlieka vplyvala aj hormonalna situacia. Po tretom mesiaci je to uz len dopyt/ponuka a pokial je babo zle prisate, tak tvorba mlieka je zle stimulovana a ide dole. Okrem problemov s crievkami, dochadza tiez k castejsim problemom s prsnikmi - upchate mliekovody, zapaly, nakolko prsnik sa dobre nevyprazdnuje. Mimimalne do toho 3teho mesiaca tieto babatka dobre priberaju (aj predne mlieko je totiz dobre mlieko), ale maju problemy so spenenou stolicou, prdikmi a az to moze viest k tej intolerancii laktozy. TIA je priklad, kde prave zle prisatie sposobene uzdickou k tomuto doviedlo - jednoducho babo nevie vytiahnut tukovejsie mliecko. Nastastie castym ponukanim ma TIA dost mliecka.
Ako to teda riesit?
V prvom rade umoznit dietatu pit zadne tukovejsie mliecko, tym ze sa prsnik dobre vypradzni, predtym nez sa ponukne druhy - zaviest intervaly. Ak sa babo zle prisava, v prvom rade skusit prisatie vylepsit. Pomoze tomu i obmedznie rychlosti tolu mlieka na zaciatku, ked chytime prsnik noznicovym uchypom (drzat prsnik ukazovakom a prostrednikom tesne pri dvorci a tlacit prsnik mierne voci hrudi). Nie vzdy sa prisatie podari vylepsit - vtedy si treba pomoct stlacanim prsnika. Ked uz babo nepije, uz len dudka, vtedy stlacit prsnik (asi 3-4 cm od dvorca, nie blizsie, tym by sme tok spomalili) a drzat ho stlaceny, kym babo pije. Ked prestane pit, uvolnit prsnik a znova stlacit a drzat. Ako keby sme stlacali spongiu.
Velmi dobre je zavolat si LP domov.
Laktozan problem neriesi, len ho tlmi nasledky. Ked sa podari urobit tieto opatrenia, tak sa pravdepodne moze vysadit. Samozrejme pomozu i prikrmy, nakolko uz nebude v brusku len laktoza.

Co sa tyka obmedzovania nocneho dojcenia, zvlast u 6mesacneho dojcata, nepovazujem to za dobre riesenie. Zasa to nebude riesenie problemov, naopak, velmi pravdepodne tym zvyknu dalsie komplikacie - mozny dojcensky strajk, nedostatok mliecka, rano preplnene prsniky s kopou predneho mliecka. Osobne by som odporucala ponukat jeden prsnik celu noc, prip. s jednou vymenou uprostred noci, tak aby sa poskytlo riesenie vid vyssie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 25 Okt 2011, 08:36

Ahojte,

JankaMich dakujem za obsirne vysvetlenie a dava za pravdu,moze to byt tym,ze mala pije v noci len predne mlieko(resp.nikdy sa nenapije,len cucka a ja cakam,kym sa spusti mlieko a potom ide dole z prsa)a vzdy striedam prsia v noci,aj ked predtym si len raz cucla.No tato noc bola ina.Neviem ci citila,ze sa na nu niecco chysta :-D ale 1x sa zobudila o 2hod.20 minut po zaspati(co ona inak max.hodku po zaspati je hore),tak som jej ponukla prsnik,bo to sa mi zdala dlha doba,aby som jej len vodu dala(zas nie som az taka zla matka :-P :-D ),nakojila sa celkom pekne,vela tahala,potom sa zobudila o 3!!!!!!hodky,co uz ani nepamatam,ze mala tak dlhy spanok v intervale 3 hodiny,tak som ju znova nakojila,tiez jedla dost dlho,no nasledne nato bola hore o hodku,to som jej ponukla hrncek,tam si cucla vody a spala dalsie 2 hodky,to som ju znova nakojila a spala dalej,rano som sa zobudila na to,ze starsia uz krici,ze je vyspata o pl 7,tak mm siel za nou a som si myslela,ze aj mladsiu zobudil,tak som ju nakojila a isla dat na nocnik,no ona uz bola pokakana,co svedci o tom,ze vstala uz skor,aj mm mi vravel,ze ona je uz dlho hore,ze si myslel,ze viem o tom,no ja som spala tak tvrdo,ze som ju nepocula :-P ona normalne vstala a zacala si sama kecat,co sa inokedy budi vzdy s placom,normalne som z toho hotova,no a teraz uz bola poriadne unavena,tak som ju uspala v Manduce a prelozila do nasej postele a tam uz spi skoro pol hodku,neviem kedy veru vstala,brusko ju neboli,co inokedy fest,normalne ine dieta :-D ale je to presne kvoli tomu,ako pise JankaMich,lebo si len cucka v noci a nedopija prsnik,cez den pije normalne dlho.Dufam,ze sa to vylepsi a bude nam kojenie aj v noci prijemnostou :)
ZIal,co sa tyka LP,na to nemam cas,kvoli starsej,mm chodi neskoro domov a to ide uz mladsia na nocny spanok vzdy a starsiu nemam kde dat a ona by nas vyrusovala. Ja dufam,ze sa vsetko zlepsi a nebude treba nic riesit ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 25 Okt 2011, 08:36

A dakujem vsetkym za povzbudenie :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Okt 2011, 12:52

Mamusia, no tak hura, ze sa to zlepsuje :-). Hrozne sa tesim, ze ste mali taku "oddychovu" noc. Inak, to s tou nadprodukciou je pravda jak pise JankaMich. Odkedy som natiahla intervaly v ponukani toho isteho prsnika, tak spenene stolice su minulostou. Aky to inak vie byt problem ta produkcia. Ja len co som vysla z porodnice som tak raz denne pocuvala: "A mas dost mlieka?", alebo "A este mas mlieko?". Taketo fajnove otazky dost deptaju a udrzuju taku "spravne" stresovu naladu a clovek furt niekde v podvedomi riesi stav mlieka :-). Ja som si preto myslela, ze naliate prsniky, z ktorych furt samovolne mlieko vyteka, ci dokonca strieka je "dost mlieka". Nedajboze ak som mala k veceru pocit, ze mam makksie prsia, to som hned stresovala, ze ci ho mam dost. Tazko je to odhadnut, kedze sme skoro nikde nikdy dojciacu mamicku nevideli a nemame to s kym porovnat. Teraz uz vidim aky je v tom rozdiel, preco sa mala predtym nedokazala uspat na prsniku a teraz sa jej to v pohode dari, preco jej furt pri piti zabiehalo a teraz v klude taha, este sa sem tam odcucne, kukne sa na mna a hodi taky perfektny usmev, zase sa otoci k prsu a s chutou sa pricucne (vrcholne zlate!!!). Zdaleka nie je u nas vsetko idealne, lebo dlho ta nadprodukcia u nas trvala, ale postupne sa tp zlepsuje ;-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Okt 2011, 23:09

Budem Vam drzat palce, aby to naozaj bolo uz len lepsie :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 26 Okt 2011, 07:53

Ahojte,
tak sme sa unahlili,toto bola jedna z najhorsich noci,mala spala dokopy 5- 6hodin :-( cely den bol uuuuuzasny,kojila som z kazdeho prsa po 3 hodinach,vychadzalo to priblizne na 2x z jedneho,dokonca na obed pospala 2,5!!!!hodky v hojdacke na balkone,vecer uz bola trochu nervozna,bo starsia ju vyrusovala a mm este nebol doma,no zaspala pekne sa ukojila k spanku,no po 45minut bola hned hore s revom,tak som ju sla nakojit,no uz sa odtahovala a prdela........................az nakoniec zaspala o pol 12!!!Dovtedy kolobeh nosenia,kojenia,prdenia,davania na nocnik.................no a os tej pol 12tej vstavala kazdych 40 minut,plakala strasne,vyhybala sa do luku,kojit sa vobec nechcela,no strasny boj az o 5 rano,ked uz tak plakala ju zobral mm,ze jej da sprchu a pomasiruje tym brusko,ktore mala ako velky balon,no samozrejme ako to na SK byva,tepla voda nebola,takze nic z toho,len sa mu tam povracala,no stale plakala az o 6tej sme jej mohli dat sprchu,to ju trochu ukludnilo,kojit sa cely cas odmietala,ani nachvilku nechcela,az som ju nakoniec o 7 rano dokazala uspat v Manduce a teraz spinka u nas v posteli-vlastne uz vstala,lebo ju smetiari zobudili,takze spala pol hodku.
Som uz fakt vycerpana z celej tejto situacie,ktora sa taha od narodenia,ona uz musi byt tym vsetkym vycerpana,najradsej by som ju odstavila a dala UM,nech aspon viem,ze ci to je mojim mliekom,alebo nie,proste mam pocit,ze cim viac v noci je,tak tym viac ma brucho nafucane.A keby bolo aspon dojcenie pre nu to,co by malo byt,ze ked ju boli,tak sa prisaje a podudka si,no ona nechce :-/ sme vycerpani s mm uz riadne a malinka to uz ani nehovorim,ked sa nevie ani poriadne vyspat.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 26 Okt 2011, 08:12

A este som chcela dodat,ze celu noc som ju kojila z jedneho prsa a neustavne som ponukala.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod katka » 26 Okt 2011, 11:57

Mamusia neboj, urcite bude zas lepsie! Ale chapem, je to na figu ked clovek nevie v com je vlaste problem, preco sa dieta takto sprava ako sa sprava, preco to niekedy funguje a je uz lepsie a niekedy absolutne nie. Uplne ta chapem, lebo nieco podobne mam aj ja doma a tiez neviem prist na to, z coho moje dieta tak nafukuje, ze cele noci vie premrncat a stale sa nespokojne budi. Okolie mi hovori, odstav ho, daj mu UM, nechaj ho vyplakat, daj krupicovu mu kasu do flase vypit, chod s nim na vysetrenia, to je zo zubov...ale ja mam stale pocit ze ho boli brusko, z toho ze je nahltany vzduchu ale nevie to nikto pochopit, alebo z jedla ktore zjedol.
Ked som si studovala o tom nieco na nete, tak nafukovanie s krcmi moze sposobovat okrem intolerancie laktozy, aj reflux,aj intolerancia fruktozy, alebo premnozene kvasinky v traviacom trakte. Nema tvoja mala biely jazycek, alebo zaparenu ritku? Nejes vela ovocia, ake davas malej ovocie a zeleninu? A tiez nespravna technika dojcenia, v zmysle zleho prisatia robi velmi zle na brusko. Nam staci jedno zle kojenie a uz po crievkach putuje velka vzduchova bublina, ktora boli..Skusali ste rektalnu rurku pouzit?Ako vyzera prisatie u vas?
To odmietanie sa upokojit na prsniku moze byt podla mna sposobene tym, ze malicka je uz vtedy velmi unavena a taky hystericky plac sa niekedy neda prsnikom vyriesit. A este som ti chcela napisat, ze deticky co maju reflux, mavaju casto aj problem s kravskym mliekom, cize Um moze situaciu este zhorsit. Ak ho chces vyskusat ok, udrzuj si ale laktaciu aspon odstrekovanim, lebo ak by malicka UM neprijala dobre, vratit sa ku kojeniu by mohol byt uz velky problem. Drzim palce :) a keby si prisla na nieco nove napis.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 26 Okt 2011, 12:21

Zaparenu ritku mava,ma ju stalee cervenu,nie tak zaprenu uplne,nocervenu,spociatku som to pripisovala tomu,ze ako ju nosim a ona si "sedi " v plienke,ze to ma z toho,no som si vsimla,ze ak je lepsie,ritka je menej cervena.Ovocie nejem vobec,ja nelubim :-P a malej davam uvarene jablko bez supky,no ona sa krmi sama,takze toho moc nepopapka aj tak.Teraz ako krmim z jedneho prsa 3 hodky,tak mi vzdy odgrcne,ale to preto,ze je v tom prse tak moc mlieka nakopeneho,snazim sa aj noznicov chytom zmiernit tok,no nemam pocit,ze lepsie :-o Zeleninu zatial mala mrkvu,zemiak,karfiol(to bolo nieco strasne,tiez taka noc,ten uz nikdy viac :-D),brokolicu,fazulove struky a cukinu.Dnes sa chystam jej dat ryzu 1x.Rektalna zaberala,ked bola mala a mala vodovu stolicu,teraz ked sa hneva,tak sa vobec nevie uvolnit a nepusti ma s nou vobec dnu - tak tu uz ani nepouziva,len co ju nou stresujeme,ja davam kakat nad nocinik,tam sa najlepsie vykaka. To UM to len tak hovorim uz zo zufalstva,keby dam,tak urcite to alergy care,co je pre deti ktore su na diete,co je bez laktozy,lepku a bielkoviny kravskeho mlieka.Nechce sa mi prestat kojit,len ci to kojenie je az tak efektivne a dava dietatu to co ma,ked sa takto trapi a nespi?Preto si myslim,ze keby bola mala ok,ziadne bolesti+vydatny spanok,tak si myslim,ze je lepsia volba UM ako trapit sa a nespat a pritom sa dojcit aj ked nema zaujem :-(
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Okt 2011, 18:48

my máme tiež úúúúžasné noci, jedna za druhou... spánok do 2.00 je už asi pravidlom (mám podozrenie, že mu tých 6 hod stačí, medzitým sa nadojčí cca 2x). potom sa mi na prsníku(!) pri cuckaní pomaly preberá, až na mňa otvorí veľké oči, usmeje sa a sme doma... ja viem že to je lepšie ako s plačúcim dieťaťi. ale od 2.- 3.00 hodinu a pol pocuckáva a pritom iba drieme, je mi jasné, že ked ho pustím je okamžite hore.. potom ked už nevydržím a je mi jedno, nechám ho poloziť po posteli, kým sám nezaspí, ale to je tak po 6.00 takže zaspím do roboty, samozrejme ako ovalená mechom :mrgreen: uvažujem že budem chodiť spať s ním o 20. no na dnešnú noc sa už teraz velmi teším, lebo malý mi zaspal o 18. tak neviem čo mám robiť.. v čase jeho obvyklého popoludňajšieho spánku sme boli plávať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Okt 2011, 20:13

Mamusia, aj my sme mali ritku casto cervenu, par krat sa to rozbehlo do zapareniny, ale inak cervene to mala skoro stale. Nieco na tom asi bude, ja som vcera prestala jest sladke (=zrat kvanta sladkosti), skoncili sme s genciankou, tak uvidime co to spravi.

Mas to hrozne narocne, ale skus este dat sancu tomu znizovaniu produkcie. Z vlastnej skusenosti viem, ze to par dni trva, kym si prska zvyknu na to, ze maju menej produkovat a aj malej kym sa crievka upokoja. Myslim si tiez, ze by sa um situacia moc nezlepsila. Tvoje mlieko je to najlepsie co mala moze dostavat, ziadne odlaktozovane specialne um nikdy nenahradi tvoje prsko. Mozno je to naozaj tak, ze mala nejavi zaujem o dojcenie, ale ona zaujem urcite ma, len sa jej asi zle pije, a to bolenie bruska je pre ni narocne. Skus jej dat este trochu casu, aby si zvykla, ze Ty si cumlik, a ze u Teba sa najlepsie ukludni. Ja to vidim u nas, ide to velmi postupne, ale mame uz prve zablesky upokojovania prsnikom, kakanie sa zlepsilo na nepoznanie a vie sa sem tam aj suvislo napapat (co predtym sa len odtrhala a pricucavala), uz len to vrackanie nam zostalo, ale aj to sa raz zlepsi :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 27 Okt 2011, 09:47

Tia aj ja ZEREM kvantum sladkosit :-D ale to tym,ze nemam energiu a vzdy si potebujem rychlo dat nieco energicke,normalne viac ako pri tehu,no nastastie nepriberam,ze vsetku neregiu zuzitkujem.Musim ich aj ja trosku obmedzit,no vylucit uplne ozaj neviem :-x

Inak vcera sme dlho malu preberali s mm volala som aj s JankouMich,ta mi dodala sily,pokracujem v uberani laktacie,no vecer,ked som ju uspavala,zas len revala a nechcela sa vobec kojit,tak som sa nastvala a povedala mm,ze kaslem nato,ze vyskusame jej dat fakt tu vodu a nekojit ju do pol noci a od pol noci kojit na poziadanie.Zakazdym ked sa zobudila siel mm za nou a bud ju uhladkal k spanku,alebo nosil,vodu odmietala,len raz si trosku cucla,no vzdy sa mu ju podarilo uspat do 5 minut asi,proste mala zrejme len plytky spanok a dala sa jej puknut,tak sa prebudila,povedala,ze aj prdkala,no nie s bolestou a islo to lahko z nej von,vstala asi 4x do pol noci,potom naposledy vstala o 11tej,co ju mm utisil na rukach,polozil do postielky a ona zaspala a zobudila sa az 1:45,kde som ju uz sla nakojit,krasne sa nakojila,dlho cuckala aj,som cakala kym jej vypadne prso,zaspala az do 5!!!!! co tak dlhy interval uz davno nemala,to som ju znova nakojla,kojila sa tiez pekne a dlho a potom spala dalej az do 7rano,co hadam naposledy tak dlho spala ked mala 2 mesiace :-N aj to starsia vykrikovala v kuchyni(ta je vedla spalne),tak si myslim,ze ta ju zobudila.Brusko vobec nebolelo,vobec nebolo nafucane,takze uvidime aka bude tato noc,no aj ked to mozno nie je tak,ako by som to mala robit,no vidim,ze sa lepsie vyspi a ma menej bolesti,nez keby jej furt nukam prso a ona si len cucne a potom sa celu noc budi s bolestami a malo spinka.A teraz uz krasne spinka na balkone v hojdacke a bez bolesti X-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 13:39

akdarka- ty máš staršiu kópiu mojho dieťaťa :mrgreen: kedy vám prestalo to obdobie 2-3hodinového bdenia počas noci? u nás sa to nejako zakotvilo, že medzi druhou a treťou v noci je už akože ráno :evil: ale zlepšenie je aspon v tom, že zobrať do postele k mame neznamená, že ideme sa naháňať po posteli, rehotať a hrať, ale možme sa potichu válat kým nezaspíme ;) a ešte- ako dávate dieťaťu prsník po tme? mne to nejak nejde :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 27 Okt 2011, 13:48

shira vsak dam malu lahnut, lahnem si k nej, prehodim cez seba perinu a ona chnapne po cecku. :-D
My sme stale kazdu hodinu hore, na nervy.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 14:21

no tak to práve moj nechnapne.. dokelu
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 27 Okt 2011, 14:32

Este je maly...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Okt 2011, 16:01

Shira, no veru nejako sa moc podobajú :mrgreen: aj mena sme dali rovnaké :D no to obdobie netrvalo nejako dlho...pár týždňov, takze máš svetlo na konci tunela hehe, jaj a moj chnape po prsniku takze sa aj tvoj naučí :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 16:03

akdarka- svetlo na konci tunela svieti
didulka- svetlo zhasína
:lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Okt 2011, 18:45

shira, ja len malej dam prso niekde tam, kde predpokladam, ze ma hlavu a ona sa prisaje - ja mam zavrete oci, ona ma zavrete oci, ale vzdy sa trafi :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 28 Okt 2011, 09:58

Baby konecne dobra noc. Zobudila sa o 2, nadojcila, manzel ju prelozil do postielky. Potom sa zobudila o 3, nadojcila, zostala s nami. A spala do 9. Manzel kvoli tomu zaspal do prace. :-D
Sice som uplne zlomena, lebo som nemala miesto na spanie, ale aspon som nevstavala kazdu hodinu.
Podla mna sa budi, lebo nas potrebuje mat pri sebe.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Okt 2011, 11:26

Luciole, jedným z faktorov, podľa ktorého sa dá spoznať, že dieťa sa prirodzene odstavilo je, že už nevie nájsť bradavku poslepiačky. V istom čase skrátka deti stratia schopnosť sa prisať bez toho, aby našli prsník naslepo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Okt 2011, 12:06

jej Klemka, to je zaujimave! cize to plati aj tak, ze ked sa este cez den napr.3rocne dieta dojci tak v noci uz "nenajde" poslepiacky bradavku? a deti dojcene ju najdu podla cuchu? alebo ake zmysly vyuzivaju? ja si totiz nocne nacucnutia nepamatam takze neviem ako hlada bradavku krpec :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Okt 2011, 14:54

ja som taká rada, že sa nám celkom darí spoločné spanie :) konečne sa malý dojčí v ľahu a našli sme si príjemnú polohu v ktorej obaja spíme. prsník mu musím stále dať posediačky, ale už ho neruší ľahnutie, moje mrvenie a zakrývanie paplónom. beriem si ho do postele až ked sa v noci zobudí, večer ho uspím o 20.00 a spí v postielke, ja si čítam alebo idem dačo porobiť. niekedy potrebuje ešte pred polnocou douspávať, niekedy nie. potom sa preberá po polnoci, to je ok, ešte sa dá položiť do postielky a potom nad ránom, to už vidím, že má lahký spánok a ide ku mne pod paplón. nemali sme dnes žiadne nočné dvojhodinové bdenie, chvalabohu...dúfam že toho bude čo najmenej. v podstate si ho beriem k sebe spať asi týžden, myslím že aj on si zvykol, už tolko nelezie po posteli. dokonca ked ho preložím z kraja do stredu, spí dalej :D ešte nech sa naučí sám po tme chňapnúť a potom bude možno aj samoobsluha :D :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron