nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 11 Okt 2011, 10:12

Janka ved to som presne povedala, ze takymto sposobom velmi rychlo s dojcenim skonci...No mna nikto nepocuva, lebo ja vela citam a potom mi z toho preskakuje a som prilis uzkostliva... :mrgreen:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 11 Okt 2011, 12:47

Sara sa nenadojcila poleziacky ani za svet. Teraz ako jej idu zuby, nechce poriadne ani prikrm a dojci sa aj 2 krat za noc, tak sa zrazu dojci aj poleziacky. A ja, velky odporca spania s dietatom, ju pri prvom zobudeni dam k nam, vystrcim cici a je pokoj. Zobudim sa o par hodin na to, ze do mna bucha a krici cici ham. Tak si ju dam na druhu stranu, nasosne sa a ja zaspim.
Muzovi som povedala, ze ked nechce s nou spat, tak nech ju prelozi po nadojceni do postielky. To sa mu samozrejme nechce. :-D

Nebojte sa, mudrovanie do dojcenia ludi prestane bavit. Cim dalej tym menej sa mi do toho rodina stara. Asi pochopili, ze to nema vyznam.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Okt 2011, 14:51

čo sú kazeomorfíny??? :o
sem s tým kreslom z múzea :D prvý úspešný krok u nás bol výmena roštov v posteli, ktoré vrzgali tak strašne, že budili všetci všetkých :evil: potom mi povolili nervy a manžel išiel kúpiť nové ;) teraz rozmýšľam nad kúpou viacerých vankúšov. myslím, že najschodnejšia cesta bude spať v polosede. zatial sa nedarí, teda dojčiť áno, ale nie spať. :evil: myslela som na akdarku a jej fázu nekonečného uspávania. neviem čo mal malý včera zase, ale od 20. do 1.00 bol prakticky nonstop na prsníku, ked som ho aj položila vydržal pol hod. maximum. bola som na nervy. našťastie potom potiahol od 1 do 5, takže bola by paráda, keby som sa automaticky nebudila na každé jeho otočenie a s panikou čakala, či sa nezačína preberať. od 5 do 7 zase cuckal, to som ho vzala do postele po sediačky, lebo v kresle mi bola dosť zima. postupne som sa zosúvala, spať sa síce nedalo, lebo ruka vo vzduchu, na nej malého hlava( nedostatok vankúšov :evil: )ale aspoň som bola v teple a malý spal. plienka ráno mala hádam kilo.
inak s tou kašou na večeru je to blbosť, toto vobec nie je o jedle. Tomáško papá dobre, aj večeru, ešte zapije riadne mliečkom, aj tak sa v noci budí. to nie je určite od hladu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod zigi » 11 Okt 2011, 16:08

No ja neviem, ja som niekolkokrat este davno na natlak mojej maminy dala vecer flasu s UM a nebol to ziadny rozdiel, ta moja sa proste mece a budi asi bez ohladu na obsah zaludka...
A inak shira, tu polohu s rukou vo vzduchu doverne poznam, potom ma az chytaju krce, ale drzim a bojim sa pohnut a aj dychat, ci sa zas nezobudi. Tiez mam stale pocit, ze mame malo vankusov a muz je nervozny, ze si nema pomaly kam lahnut, lebo vsade sa povaluju vankuse ;)
Ale skusala som to, ze sa z polosedu pomaly v posteli zosuniem do lahu, ale bola mi kratka postel, skoro ma porazilo ;), musela som tam lezat s vykrutenou rukou a pokrcenymi nohami... no fasa poloha, az mi je to teraz smiesne...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Okt 2011, 16:24

Shira, kazeomorfíny sú bielkoviny v kravskom mlieku so sedatívnym účinkom, kravské mlieko ich obsahuje omnoho viac, než má ľudské mlieko takýchto sedatívnych bielkovín, čo v súvislosti s tým, že kravička necháva teliatko aj pár hodín samotné schované v tráve, dáva zmysel. Veľmi by jej nepomohlo, keby sa jej tam zobudilo a rozplakalo. A to nie je len o kazeomorfínoch, celkovo zloženie kravského mlieka je omnoho viac prispôsobené tomu, že teliatko pije menej často väčšie množstvá a nedojčí sa tak často a dlho ako ľudské mláďa. Jednoducho kravské a ľudské mlieko sú takmer úplne rovnaké, ako sa nám snažia nahovoriť reklamy na umelé mlieko.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Okt 2011, 17:32

no zbohom :twisted: najlepšie sú tie vyjadrenia, že v žiadnom prípade nesmie dieťa do 3 rokov piť kravské mlieko, lebo bude mať strašné tráviace problémy pomaly s celoživotnými následkami...ale treba kupovať um :twisted: ale o tom tu už bola reč. :x
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Okt 2011, 18:10

na mk v našom "spoločnom termíne" sa tiež rieši tento problém, takže zrejme ide o vývojovú fázu. deti, čo sú na um, spia. teraz tam "ešte kojace" baby riešia, že treba dať na noc um a zvyšok dňa (??) kojiť. aby deti spali celú noc. nemám ani najmenšiu chuť do toho vstupovať :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Okt 2011, 23:10

a vacsina z tych dojcenych je este aj na cumliku. Uvidis, pockaj este par tyzdnov ako postupne budu hlasit, ze sa im deti "prirodzene" odstavili. Ja by som im tiez tam asi nevysvetlovala nic, ale aby by som napisala, ze pokial by predsa len chceli s tym dojcenim urobit nieco viac, nech prejdu na nase forum :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 07:47

väčšina je nedojčiacich, pár aspon čiastočne dojčiacich, o dojčiacich bez um a bezcumlíkových sa ani neodvážim hovoriť. je mi z toho smutno :cry: ja viem, že je to niekedy ťažké, aj mne to občas ide všetko na nervy.. ale nehľadám odradenie, a návrhy aby som skončila, ale podporu, ako to lepšie zvládnuť...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Okt 2011, 08:09

Shira a aj na toto je toto fórum skvelé, že dojčiace mamičky takisto prechádzajú rôznymi problémami, materstvo nie je vždy len o romantickom úsmeve pri pozorovaní dieťatka a tieto nočné precitania, keďže sú spojené s uspávaním pomocou dojčenia, sa často vnímajú ako nepríjemné dojčenie a takéto matky si tiež potrebujú niekde slobodne pofrflať, že to majú ťažké a pritom nedostať hneď automaticky riešenie (tak odstav!), ale dostať podporu a povzbudenie pre pokračovanie. Pretože takáto matka vie, že urobiť sa veľa nedá, len vydržať. A vie aj to, že ak nebude riešiť uspávanie dojčením, bude to mať ešte možno ťažšie - ak bude treba uspávať nosením, hojdaním, chodením s dieťaťom na rukách, bude to ešte horšie. Ak Ti to pomôže, situácie, ktoré dojčenie zvláda elegantne, Ťa takisto ešte len čakajú a ja osobne som vtedy ďakovala nebesiam, že dojčím - keď mal môj syn nepríjemnú reakciu po očkovaní, vysokú horúčku a bol schvátený, dojčenie ho pomohlo hydratovať, trošku nasýtiť, upokojiť jeho aj mňa a mohol sa vyspať a lepšie s chorobou bojovať, keď bol starší a vonku chytil nejaký amok, pretože som zle odhadla jeho úroveň energie - napr. začínal byť veľmi hladný alebo unavený a začal sa hnevať pre nejakú blbosť, ktorá sa nedala vysvetliť, stačilo chvíľku nadojčiť a upokojil sa, oddýchol si a dalo sa s ním následne dohodnúť ako s normálnym človekom. Takisto chvíle, kedy si človek môže vyložiť nohy a čítať knihu a dieťa sa dojčí, boli pre mňa neoceniteľné. A takisto precitnutia v noci, ktoré sa síce postupne redukujú, ale sú stále - o čo jednoduchšie mi je priložiť k prsníku a spať ďalej. Dojčenie mi pomáhalo a pomáha lepšie zvládať starostlivosť o dieťa a verím, že tieto aspekty dojčenia budeš môcť oceniť aj Ty. Osobne som ten 9. mesiac vnímala ako asi najťažší a ak Ti to pomôže, odvtedy už bolo všetko len lepšie a lepšie. Drž sa!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Okt 2011, 08:47

U nas v augustovkach sa uz drviva vacsina deti "prirodzene" odstavila.

Nikdy som neuvazovala nad skoncenim dojcenia. Neviem, co by som potom robila v situaciach, ktore riesim prsom.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 14:16

klemka, ďakujem. takáto podpora veľmi pomôže. je dôležité nastaviť vlastnú psychiku na porozumenie dieťaťu a jeho potrebám, nie na celkový negativizmus, v zmysle chápania noci ako obrovského strašiaka. je ťažké zdriemnuť si čo i len na chvíľku v napätí a strese, kedy budem musieť vyskočiť znova.. ked sa k tomu postavím sama lepšie, je to celkovo nejak lepšie... ;) aspon že tie denné spánky sa nám úplne zlepšili(nechcem zakríkuť). dobre to padne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Okt 2011, 14:46

My sme mali uzasnu noc. Dojcila som asi 4-5 krat. Neviem presne, bola som unavena, spavam hore bez s malou. Rano o siestej bola uz vyspata. Manzel zlaty mi ju zobral do obyvacky, nech si trosku pospim. O osmej som potom zistila, ze je cela mokra, precurana, prekakana az na chrbatik. Zabudol ju prebalit.
Bol spln, vtedy spava najhorsie. A ma cerstvy, novy ocny zub. Uz teraz sa bojim dalsej noci.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Okt 2011, 18:51

Klemka, uplne suhlasim, toto forum je ultra skvele!! Ja som teda nikdy na MK predtym nebola ale ked shira pisala o tom "spolocnom termine", isla som sa pozriet dneska...smutne to tam je, momentalne riesia napocudovanie tiez ze im deticky nespia a to sa to tam nutrilonom a sunarom len tak hemzi a ked som si nahodoh preklikala starsie posty a citala par prispevkov o tom "ako je lepsie dat usi prepichnut este v porodnici, lebo vtedy to to male este tak NEVNIMA..", tak mi do placu boli co si tam tie baby poradia. Som velmi vdacna za toto forum :D
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 19:56

áno, je úžasné privítať novorodenca na svete prepichovaním uší...ešte že mám syna :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Okt 2011, 20:22

My sme mali prisernu noc. Mala sa zobudila pred polnocou, dllllho, dlho dudlovala a ked uz konecne zaspala, polozila som ju do postielky a o 10 minut na to rev. Neslo ju vobec upokojit, nic nefungovalo, prisat sa vobec nechcela. Nechali sme ju hodinu hore a potom sme sa znova pokusili ju uspat, no strasny rev. Mm to vzdal a zaspal, ja som s nou hopsala na posteli (esteze mame pruzinove madrace) :twisted: Po asi polhodine hopsania sa ako-tak upokojila a to som hned vyuzila a supla ju na prsnik, konecne zaspala, ale stale otvarala oci, akoby kontrolovala, ci som stale tam. Potom uz bolo celkom ok, ale zakazdym ju bolo treba nosit na prsniku nezaspala. :( Ked som rano isla do prace, tak sa mi vsetko tocilo od unavy.

My sme malej dali nastrelit nausnice, ked mala 3, alebo 4 mesiace. ja mam nastrelene 3 nausnice a mna to vobec nebolelo. ;)

Inak teraz som tak rozmyslala, ze mi casto ludia hovoria, ake mame kludne, usmievave a spokojne dieta. Zeby to bolo :dojcenie:?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Okt 2011, 20:25

Este som chcela, ze mam spoluziacku, ktora sa ma vzdy sokovane pyta, ci to akoze este stale kojim????
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Okt 2011, 21:29

Charlie, určite tá spokojnosť babatka súvisí s dojcenim :-) ja vždy rozmyslam ake sú ostatne deti ked z môjho sú vždy ľudia hotovi, že ake spokojne a usmievave, kľudne dieťa...kľudné ale nemyslím, že by sedel spokojne - on má 3vrtule v zadku minimálne! Bolo mi toto lenivej materi treba :-) ten čo mi "prideloval" dieťa musel byt skodoradostny...

Joooj ale ine som chcela. Strasna noc za nami - bol hore v noci asi 2-3hod a tiez nepokojne spal a dnes som sa dozvedela, že vraj bol spln...mám to ale senzitivne dieťa :-) dnes bude snáď lepšie!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Okt 2011, 09:01

no akdarka nie je nič lepšie, ako dnes v noci, ked sa zobudím 3.00 na nejaké mrvenie a to malý si už potichúčky blaboce bľu bľu bľu a stojí v postielke, oči ako sova a ked idem k nemu, tak radostný smiech :twisted: :twisted: neviem prečo sa to niekedy deje...ale zase lepšie, ako rev. našťastie do hodiny mi zaspal, strašne som sa bála ho potom položiť, ale podarilo sa, potom spal do 6.30 ;) včera sme videli na internete také kreslo, čo je aj na ležanie, hned som zbystrila pozornosť. ale musím poklopať, mali sme 3 noci po sebe, čo potiahol aj 3-4 hod spánku vkuse. aké blahoooo :D lenže je to možno aj preto, že som bola cez deň viac s ním, neviem...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 16 Okt 2011, 14:33

My sa posledne noci dojcime aj 4 krat za noc. Ja uz vlastne ani neviem, kolko krat dojcim. Netusim, co sa tej mojej dcere stalo. Som ako dojna krava. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Okt 2011, 17:04

didulka, momentálne je taký stav, že 4x je u nás dobrá noc ;) 2x je výborná, 1x je zázrak a 5 a viac bežná :-| ale som stále optimista...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 16 Okt 2011, 20:35

Este stastie, ze je ochotna dojcit sa poleziacky. Inak neviem, co by som urobila.
Moj stary mi tvrdi, ze kolkokrat cez noc Saru prilahnem a musi ju vytahovat spod mna. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 17 Okt 2011, 07:25

Tuto noc sme boli hore kazdu hodinu plus minus 5 minut. Som vycerpana. Som si povedala, ze dalsiu noc jej kazde druhe zobudenie da moj manzel vodu v pohariku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Okt 2011, 12:06

to zase prejde...my máme dosť velké výkyvy. dnes som zaspala do roboty. zo zúfalstva som si vzala malého nad ránom dojčiť do postele, ked sa odcucol a našla som si normálnu polohu, zaspala som...malý ako drevo... 8.04 som otvorila oči, aj malého som musela zobudiť. inak by už o 6 hýril plný života.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 17 Okt 2011, 12:12

Mne tiez tuto noc bol maly hore skoro kazdych 15 min, vzdy ked mu vypadol prsnik, tak sa hned zobudil a hladal a inokedy spi 2h bez prska a je ok. MOzno bolo nieco v ovzdusi.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron