nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 19 Okt 2012, 09:45

aj mneee :cry:
Leo praveze vcera cez den spinkal, tak dve hodinky, len ten jeho nocny zivot!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Okt 2012, 10:54

tina možem zdieľať tvoje pocity... malý mi večer zaspáva hodinu a pol, ked ho konečne uložím, je 23:00, som z toho na nervy, v noci je hore a nevie znovu zaspať aj 3 hod, ani na prsníku ani nijako, vymýšľa, špekuluje, raz sa pýta do postele, raz na kreslo, inokedy začne chodiť po izbe... ráno dospáva- drieme, pritom je pricunutý, naťahuje bradavku, nemožem vobec odísť z postele, aj dve hod. som vykrútená pri ňom - nestíham do roboty, chodím ako hastroš- ledva mám umyté zuby, o vlasoch radšej pomlčím... strašne mi to ide na nervy. cez deň spí pekne, ale v čase, ked nie som doma. ked prídem, je plný sily. čo sa dojčenia týka, mám toho momentálne plné zuby.. dojčí sa snád v tých najhorších a najnevhodnejších chvíľach :mrgreen: :mrgreen: veľmi nástojčivo, šklbe zo mňa veci, dobíja sa na prsník... viem, že toto chovanie je pre neho úplne normálne, ale toto poznanie mi nepomáha, aby som sa cítila lepšie, začínam to vnímať ako teror :( keby bolo lahké odstaviť, už to urobím, hlavne pre nepríjemný pocit pri dojčení (naťahovanie, zacvakávanie zubov pri zaspávaní) a hlavne to nástojčivé vydobíjanie si dojčenia v hocijakej situácii, čím ma aj na hodinu-dve odstaví od akejkolvek činnosti cez deň, alebo mi bráni spať v noci.. máva aj vzdorovité, trucovité nálady, ale vtedy sa dojčiť odmieta..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Okt 2012, 16:36

si to fakt vystizne opisala shira, najma to nekonecne trvajuce nocne zaspavanie = natahovanie bradavky a zacvakavanie, mne to robi ozaj zle, je to riadna sila tie pocity pri takomto dojceni, odpor a znechutenie sa miesa s lutostou, lebo ozaj by som chcela pokracovat do prir. odstavenia, cez den je to take krasne, kopec srandy... (inak aj on ma rad vyzlieka :lol: )
v poslednych casoch uz len 2x za noc sa budil, tak som si predstavovala, ze uz cochvila prespi noc, no asi sa mu prave zapacil nocny svet, ci co... vcera po obede by bol snad spal az do vecera, lenze som sa uz snazila robit ramus, aby to bolo prenho menej prijemne, ako spat v noci - nech si to konecne prehodi... ukladala som ho az o 11 tej, kedze o osmej este plny energie sa sialil, behal po byte ... no o druhej v noci uz chcel cicku a este pozriet vonku...vacsinou ked vidim, ze je aj tak uz prebraty a ozaj nastojcivo trva na svojom napade, tak mu vyhoviem (pokial je splnitelny) beriem to tak, ze tak aj on bude mat chut a volu raz vyhoviet druhym, hoci sa mu akurat nebude chciet. A plus hadam ze ked sa s tym nasyti, zanedlho ho to prestane bavit a tak je to lepsie, ako ho hodinu nechat knucat... nasi to samozrejma beru tak, ze s nami cvici, ze ho len rozmaznavame a pritom sa chovam k nemu uz dost hrozne, bez respektu, vsetky moje predstavy o vztahovej vychove sa teraz zdaju take nedosiahnutelne, derie sa zo mna vselico, co sa mi ako decku nepacilo, nestacim sa cudovat... no uvidime, co z toho bude
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 20 Okt 2012, 17:14

myslim teraz casto na to, ze aj preto je to nelahke, ze clovek "take" nedostal a ma "take" davat... (niekedy v noci proste pride pocit, ze uz niet z coho (a vsetko sa vnutri buri))
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod janka » 20 Okt 2012, 19:18

U nas ked boli take obdobia, ze bud vecer sa Miska nie a nie ulozit, alebo ze v noci bola dve-tri hodiny bdela, tak ja som sa s nou vtedy prilis nebavila: ak vecer nesla spat, ok, nechod, ale zabav sa sama, taktiez v noci, ked buntosila, tak som sa z postele nedvihala, nehrala sa s nou, len som davala pozor, nech sa neprizabije. Inak by som sa asi bala, ze ju v tych excesoch budem len podporovat, ked jej poskytnem pozornost. Inak tie nocne zurky sa myslim zvycajne vyskytovali v obdobiach, ked sa jej menil spankovy rezim, neviem, ci to bola nahoda, alebo to ma nejaky suvis, to si netrufam posudit,
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Anna » 20 Okt 2012, 19:26

No ja Vás nijako asi nepovzbudím, Martinko vo svojom veku spí rovnako ako pred rokom .....do roboty tiež chodím taká polomŕtva, ale dajak sa to dá...môj manžel hovorí, že sa budí 100-krát za noc, on sám má tiež problém so spaním, takže všetci traja sa v noci budíme spolu. Už dajak to beriem ako normálne, každý z toho vyrástol...len sa desím predstavy, že to bude možno až v štyroch rokoch/ prípad mojej pediatričky a sestričky-obe nedojčili!/.Ináč mne viac prekáža denné dojčenie- neustále vydobíjanie v pre mňa nevhodnej situácii a na nevhodnom mieste, preto ja už hovorím:" Teraz nie!"
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Okt 2012, 12:50

Ja tiež tak, ako Janka, v tej noci mu proste nemôžem vyhovieť, lebo on ide potom dalej a dalej. ak mu raz dovolím ísť zo spálne, druhý krát už ide automaticky, uplne si vymýšľa blbosti ako na balkón, potom dnu, dole do izby, v kuchyni na linku, von z domu, proste nonsens... ja som si v tomto povedala rázne nie, lebo nevyzerá, že by sa týmito výletmi nasýtil, ale práve naopak. na druhej strane sa nedá nevšímať si ho, lebo on mi začne nejakým sposobom robiť zle. keby sa vedel sám zabaviť, nevadí, ale on ma začne celou silou vyťahovať z postele, doslova ma diriguje, čo mám urobiť, kam ísť ako a kam si sadnúť, paplón nechce ten ale onen, to isté vankúš, najlepšie ten, čo mám pod hlavou a ked si dám druhý tak samozrejme zase ten. predminulú noc ma prekvapil, ked sa vybral zo spálne- tak som mu vynadala, že to nemyslíš vážne, že ideš preč, okamžite pod naspäť do postele a lahnúť!! videl, že to asi myslím vážne, a on to urobil!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 22 Okt 2012, 20:16

no ja mam praveze skor opacne skusenosti zatial, napr. predvcerajsiu noc bol pozriet jablka na strome, a napriek tomu posledne dve noci uz chcel zostat v posteli, aj ked sa zobudil 5x za noc a nie a nie zaspat... ( ked je jasne, ze je tak zobudeny, ze najblizsie chvile urcite nezaspi, tak radsej ich stravim prijemne) zas nie aby ste mysleli, ze vsetko co si zaumieni dostane, praveze nie, aj tak je toho dost vela co nesmie, neziska... ale mam pocit, ze ked ho len v ozaj nevyhnutnych pripadoch odmietam, potom skor uveri tomu, ze je za tym ozaj dovod, praveze celkom lahko to berie - vie sa zmierit :) :?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Okt 2012, 12:38

prosim, nemate daktora napad, ako dieta naucit dojceniu poleziacky? co mu moze vadit? nenasla som ci sa to uz dade riesilo...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Okt 2012, 13:25

ja to riešim zhruba rok a pol :D :D :D ja myslím, že staršie dieťa už má nejaké návyky, ktorých sa nechce vzdať, pokiaľ mu vyhovujú. moj chytal normálne hysák, ked som ho chcela dojčiť poležiačky. u nás fungovalo začať v sede, pomaly sa zosúvať a ked už bol taký "vláčny" tak som si s ním mohla ľahnúť. ale také, že ideme sa poležiačky dojčiť, to nie.. hned ma vykáže do kresla. dosť ma diriguje, čo a ako mám urobiť, ked je hore.. teraz to už zvládam celkom šikovne, myslím ten presun do ľahu, vykrútená poloha sa dá prežiť, akurát že na malých prsiach je to asi horšie kvoli tomu, že dieťa je potom tak nejak zavesené na bradavke, z čoho ja mám hneď ragády, ak to preženiem časovo.. my máme teraz také rána, že o 5:00 ho beriem do postele, ja už nespím, ale malý mi dospáva na prsníku v ľahu aj 3 hodiny, z čoho ma šľak triafa :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Okt 2012, 15:59

no ja ked sa zacnem zosuvat (aj ked nechtiac) hned to zbada a uz je zle - co za zradu to robim... v tomto je uplne nekompromisny, skusala som uz :( plakal az sa zadusal, triasol, nevedel to spracovat... ale stalo sa aj, ze som mu skusila len tak ponuknut po leziacky a on na to pristal, tak som sa tesila, to boli noci! ale nie nadlho... taky polosedo-lah (s pevnou oporou za chrbtom) este vacsinou toleruje, no tiez to nieje ktovieco, citim si potom celo telo rano, no hlavne na brucho mi tak velmi tlaci auu... muz hovoril, ze tak mi kveckala minule hlava, akoby som cestovala autobusom. uz mi je fakt tazky. verim tomu, ze keby bol po porode prilozeny a prvy mesiac so mnou koza na kozu, ozvali by sa v nom spravne instinkty...snad nabuduce!!! V kojeni sa chova uplne nesamostatne, nechapem preco, nielenze sa sam nenacucne leziac pri mne, ale to berie ako ritual: on vola a caka kym velke ruky pridu a vezmu ho do narucia k cicke :roll: :lol:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Okt 2012, 21:21

no moj sa chová dostatočne samostatne, až natolko, že mi určuje aj polohu, vylezie, prsník odkryje ten, ktorý chce on, prisaje sa len odcucnúť sa mu moc nechce :lol: .. ja si tiež hovorím, že nabudúce... my sme prišli z porodnice s fľaškou, s katastrofálnym prisatím, takže som si nemohla dovoliť nechať to na neho.. iba sadnúť, priečna poloha, hlava na ruke, zakloniť, ťahať mu bradu pri prisatí, počas dojčenia naprávať. pol roka som každé jedno prisatie musela upraviť, potom sa to zlepšilo, ale ideálne to nebolo nikdy... myslím, že preto mu dojčenie v ľahu nevyhovuje, lebo je naučený na sed a kolísku.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Dec 2012, 15:19

ahojte, ja hlásim, že malému trvalo skoro dva roky, kým sa naučil dojčiť vľahu a pritom sa chovať "slušne" :D takže už viac-menej prespíme celú noc- večer ho ukladám do postielky a pri prvom precitnutí si ho beriem k sebe, trochu pocucká, otočí sa a spí ďalej a tak spí do rána :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Dec 2012, 15:34

shira, blahoželám! Z tvojich popisov nocí sa mi vždy vlasy ježili, hoci často boli písané ešte aj s humorom :) Som rada, že si sa nakoniec dočkala odmeny za to, čo si s malým preskákala :love: :dojcenie: :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Dec 2012, 16:55

je to neuveriteľné ale z tej "hrôzy" sme už vyrástli :goodjob: a teraz spätne sa mi zdá, že ako rýchlo :o :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Dec 2012, 01:13

Ooo gratulujem. Na tie prispevky z minulosti si tiez velmi dobre pamatam. Dalsi super prispevok, ze naozaj trpezlivost a viera v lepsie casy (a urcite i humorny nadhlad :mrgreen: ) pomaha .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jan 2013, 14:00

tak teraz už naozaj padám na riť... dieťa mi prespí celú noc :o takže sa budím už len sem-tam na to, ako nohami zhadzuje z nočného stolíka knihy :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Jan 2013, 14:18

shira, nekrič hop kým Ti nepreskočí :goodjob: uži si to.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 22 Jan 2013, 17:11

Ahojte,ja chcem trosku v iny desent nacrtnut a to nocne vstavanie,vs.cikanie v noci starsych deticiek,ako to mate? Ja mam Zarku od 11,5 mesiaca cez den bez plienky,krasne sa pyta,ziadne nehody,no noc je hrozna len place,nechce ani prso v puse nad zachodom,teraz ju uz obcas prehovorim a s prsom sa vycika,no ked vstava viac ko raz (co vzdy :-D ), to ja uz nemam sily ist s nou na ten zachod. Kedy sa Vase deti zacali slovne pytat v noci? Kedze sa kazdu chvilku koji,tak jej aj cikat pri kazdom precitnuti treba..
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Jan 2013, 18:05

mamusia, moja bude mať vo februári 2,5 roka a ešte sa mi v noci nepýta cikať pravidelne, skôr sporadicky:)A nenosím ju na wc, mám po ruke nočník, ak tak ju dám vycikať tam, potom ju uložím naspäť do postele dám prso, vytuhne a potom to idem vyliať. A teda keď sa nepýtala bolo to lepšie, spala som bez toho, aby som musela opustiť postel :D Je to individualne, ak môžem poradiť, nechaj jej čas, keď k tomu dospeje ona sama.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 22 Jan 2013, 18:21

Ona je bezplienkova od narodenia,aj v noci,no po roku nastal aktsi nocny skrat. Ja som leniva aj na koniec postele prejst za nocnikom :-p
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jan 2013, 23:58

elinka27 píše:shira, nekrič hop kým Ti nepreskočí :goodjob: uži si to.

nekričím hneď hop, už nám to nejaký čas trvá :D
ale stále nemáme ani všetky zuby, takže očakávam ešte hocijaké noci :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Jan 2013, 21:39

Tak to ti fakt závidím...mne, keď vstane trikrát, tak plačem od radosti, ale bohužiaľ to nie je často....cez deň nespí vôbec, zuby tiež nemá všetky...takže ti blahoželám, lebo ja som úplne K.O., syncez deň nespí, fakt je náročný, potratila som aj dvojičky, što ti budu ličiti...aspoň, že dnes pijem víno,počúvame Devín,bo manžel je o rok zase starší, ale robí sa mi herpes na pere...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2013, 22:52

no do prdele... čo sa to s tebou deje :( nám sa druhé nedarí ale momentálne to neriešim... náš kuká you tube a hrá počítačové hry, sťahuje aplikácie, už ani toto neriešim, spať chodí o 23:00 ale nesťažujem sa, vstáva spolu so mnou, niekedy aj neskôr :) - nech je už leto, bude lepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Jan 2013, 00:22

ach, to ma mrzi... :( myslim na vas!
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron