nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Okt 2011, 12:12

didulka, ze "prilahnes" - to ma pobavilo :-) no a aby ju voda v pohariku nerozculila a neprebrala tak, ze nezaspi 2-3 hodiny....
inak ja mam asi taku matersku krizu ci co :-( unava, depka no nic moc. uz sa tesim, ze maly povyrastie a budem zas ako "svojpravny clovek"...ako uvedomujem si, ze mam velke stastie, ze je zdravy atd ale som nejaka smutna, unavena. snad je to len jesenou :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 17 Okt 2011, 12:31

Akdarka mna chytila rano depka. Az kym mi muz nepovedal, ze jeho kamos so zenou nebudu mat nikdy deti. Ako mi to rozpraval, tak som plakala, uplne som sa emotivne vyliala a bolo dobre.

Baby snad to bude lepsie. Lebo doteraz sme fakt nemali problem. Prespavala mi od 3. mesiaca celu noc.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Okt 2011, 13:01

pridávam sa do klubu zmätených nočných spánkov...aj Hanka túto noc bola často hore, mrvila sa, vzdychala, preberala sa, ale prvýkrát v živote sa nechcela dojčiť, keď som jej dala prsko, maximálne ho chytila, hneď ale pustila, otočila sa chrbtom a zaspala sama...dojčila sa tuším iba 2x, pritom zobudení bolo oveľa viac a aj to len chvíľu a bez dudkania, rovno sa pustila, zase otočila a bolo...asi je fakt niečo vo vzduchu ako píše tamoulik
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Okt 2011, 13:16

akdarka píše:didulka, ze "prilahnes" - to ma pobavilo :-) no a aby ju voda v pohariku nerozculila a neprebrala tak, ze nezaspi 2-3 hodiny....
inak ja mam asi taku matersku krizu ci co :-( unava, depka no nic moc. uz sa tesim, ze maly povyrastie a budem zas ako "svojpravny clovek"...ako uvedomujem si, ze mam velke stastie, ze je zdravy atd ale som nejaka smutna, unavena. snad je to len jesenou :-)

no ja kebyže ponúknem malému vodu v pohári miesto prsníka, tak výsledok by bol presne ako píšeš :mrgreen: inak prilahnúť dieťa si neviem predstaviť :lol: , s mojím spánkom je to také, že si občas pripadám ako princezná na hrášku, všetko ma budí, všetko vadí.. depky na jeseň bývajú, ale teraz zase svieti slnko tak bude lepšie, ja -nech mi je akokolvek biedne- pozriem na Tomáška, aký je živý, zdravý, besný a je lepšie.. ked už všetko zlyháva, hovorím si, len vydržať... muža som dnes vyslala do kaderníctva, také dlhé vlasy neviem, či mal niekedy, chudák..no, otec v domácnosti :P
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Okt 2011, 23:19

To bolo dobre Shira, schuti som sa zasmiala. Som zvedava, ci sa unho prejavia aj ostatne syndromy zeny v domacnosti. A ozaj, u teba sa neprejavuje take to - co si robil cely den? preco nie je upratane? cely den pracujem a preto odo mna teraz nic nechci...:-) Velmi zaujimava vymena uloh...
V predoslom prispevku si pisala, ze si nadranom dojcila poleziacky. To sa ti naozaj podarilo? Bez problemov? Myslis, ze to bude moct este zopakovat?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Okt 2011, 08:03

My pokracujeme seriu otrasnych noci... Kazdu hodinu sa pyta na cecok. Zblaznim sa. Ja sprosta som povedala muzovi, co ste mi napisali, ze voda ju moze rozculit na 2 hodiny. Teraz ma vyhovorku, preco k nej musim vstat ja a nie on.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 19 Okt 2011, 09:29

Ja uz som dnes uplne odrovnana, koncim, nevladzem... :-| Esteze je toto forum, lebo pocuvat "dobre rady" od okolia, tak si to rovno hodim...Budit sa v 8,5 mesiaci kazdu hodinu a pol totizto nie je normalne a urcite je hladna a cez den jej nedavam dost. :evil: Prd makovy! Na desiatu zbodne 120ml ovocia, na obed 180-200ml masa so zeleninou a na veceru 100ml kase a pomedzi to sa dojcime. Neviem kolko krat, ale minimalne za kazdym prikrmom a pomedzi to este tak asi 3-4x. Za posledny mesiac pribrala 500g, co je v jej veku myslim si dost dobre.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 11:02

taketo dni "koncim, nevladzem" pozname asi kazda :-) tiez som rada, ze su tu na fore super baby a velmi mi to pomaha! moja sesternica do 2rokov syna okrem casteho nocneho dojcenia musela nosit casto polovicu noci na rukach. ale nasa babka ako matka 4 bezcumlikovych, dlhodobo dojcenych deti ju vzdy podporila, povzbudila...cize ziadne hlupe rady okolia :-) sesternica to prezila a okrem toho, ze jej maly bol dojceny do vyse 2,5roka, tak po dovrseni 2rokov krasne spi a teraz ako skoro 4rocny je krasny, zdravy, mudry, dobre spiaci mladenec :-) ja mam ju ako svetly priklad, ze sa vsetko zvladne ked dieta respektujeme, nenechame plakat pri "uceni spat", pomahame zaspavat kym to potrebuje! mimochodom sesternica neplanuje dalsie dieta :mrgreen: :mrgreen: asi prezila ale s nasledkami haha

hlavu hore! :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod katka » 19 Okt 2011, 12:08

baby aj ja "koncim a nevladzem" :lol: , Charlie myslis ze normalne v 16mesiacoch sa budit kazdu pol hodinu a pomedzi to knucat a krutit sa po celej posteli? Ked nahodou potiahne hodinu spanku tak ja upadnem do takeho zvlastneho mikrospanku a snivaju sa mi zasadne horory. napr ze mi maleho uniesli a nechcu mi ho vratit, atd...ked som sa zobudila bola som taka happy ze to bol len sen, ze som malemu odpustila vsetko aj celu uknucanu noc ;)
Ja za horsie ako noc povazujeme ten den, ktory nasleduje po takej extra blbej noci...je strasne dlhy a ja som cela nanic a nervozna, vsetko ma boli a nemam ziadnu trpezlivost s detmi, najradsej by som zalahla a spala a spala..ale ked mi deti vezme (raz za mesiac) babka a ja mam dve hodinky na spanok cez den, nemozem zaspat ani za nic...tak zase len vstanem a idem aspon upratat...
A ked ste pisali pocet kojeni za noc, ja by som povazovala za uspech, keby sme sa my uz konecne dostali na aspon na jednociferne cislo :)
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Okt 2011, 12:39

Bola som u homeopatky, dostali sme nejake bobule. Snad pomozu a bude normalne spavat. Homeopatka je zaroven aj pedopsychiatricka a tvrdi, ze je jednoducho premotivovana.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 19 Okt 2011, 13:04

Katka, to mi povedala jedna znama, ze to nie je normalne a urcite je hladna a ked nie je hladna, tak preco ju zakazdym, ked sa zobudi dojcim a to robim chybu a nemam jej dat a ona sa prestane budit...
Ja sa zasa tesim, kedy bude uz konecne den. Cez den ako-tak fungujem na zotrvacnik, len sa nesmiem zastavit. Do prace budem chodit uz len buduci tyzden, odratavam dni...neviem sa uz dockat, kedy s tym seknem. :goodjob:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 15:21

a to "premotivovana" ako mysli dr. u tak maleho dietata?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Okt 2011, 15:36

Ona totizto zacala svoju nespavost presne vtedy, ked prestala uplne 4-nozkovat a zacala uz len chodit. Mna to vobec nenapadlo.
Zacala pouzivat aktivne za posledny tyzden hrozne vela slov. Zacala velmi reagovat a komunikovat. Napriklad mm chyti ponozky do ruky a ona pride a ukaze na nohy. Zacala sa vela hnevat, je ako mala pubertacka. A taktiez sa zacala aj hanbit.
Napriklad aj prsa sa dozaduje ovela viac a ked ho hned nedostane, tak na mna doslova ziape. Dokonca mi prinesie vankus na dojcenie a hodi ho po mne. :-D
Naozaj sa teraz dost zmenila, vela veci ma v hlave, uvedomuje si a to vsetko sposobuje jej caste budenie.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 15:37

aha, jasne uz chapem :-) urcite na tom nieco bude ked robia taketo pokroky deturence!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Okt 2011, 15:46

Cloveka to vobec nenapadne, ale logiku to ma.
Cvokari su fakt zvlastni ludia. Som len povedala, ze sa mi v noci budi kazdu hodinu, dam na prso a zase zaspi. Dala asi 2 kontrolne otazky o tom, aky to je plac a potom na mna vysypala vsetko, ako keby s nami byvala doma. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Okt 2011, 18:14

ked som začala túto tému, tak bolo aj u mňa "končím, nevládzem" :D :D :D
didulka, no logiku to má, má tooolko roboty že z toho nemôže spať, to je podla mňa, ako ked my riešime nejaké doležité rozhodnutia, ťažkosti, alebo trebárs len nejaké prelomové nové veci.. proste mozok nevie ani v noci vypnúť. aspon ja si to tak vysvetlujem.
JankaMich píše:To bolo dobre Shira, schuti som sa zasmiala. Som zvedava, ci sa unho prejavia aj ostatne syndromy zeny v domacnosti. A ozaj, u teba sa neprejavuje take to - co si robil cely den? preco nie je upratane? cely den pracujem a preto odo mna teraz nic nechci...:-) Velmi zaujimava vymena uloh...
V predoslom prispevku si pisala, ze si nadranom dojcila poleziacky. To sa ti naozaj podarilo? Bez problemov? Myslis, ze to bude moct este zopakovat?
co si robil celý deň ma napadne viac krát, ale nikdy to nepoviem nahlas, lebo na rozdiel od mnohých manželov, čo to nevedia pochopiť, ja viem pochopiť až moc dobre, kolko toho človek pri Tomáškovi porobí :lol: :lol: dojčenie poležiačky nadránom sa mi podarilo už 3. deň po sebe. ale nechcem to zakríknuť. malý sa ale musí prisať posediačky a spať, potom si takto skúšam lahnúť s ním, bola mi už v kresle velmi zima a nad ránom fakt už meliem z posledného... som strašne rada, že to takto nejako ide, je to fajn pospať si vedla malého v teplúčku aspon hodinku-dve :D
akdarka, dnes bol malý o 1.00 plný života, až pred 4.00 sa mi ho podarilo uspať :evil: čo robíte, ked ste v noci 2-3hod hore? hráš sa s ním a snažíš sa aby sa unavil, alebo naopak- uspávaš ho a chlácholíš celý čas? ja sa čudujem, že už mi nerupli nervy :o a bola som k nemu celý čas milá, zmierená s osudom :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 20:14

to s tym nocnym "akoze plny zivota" kedy zacinaju drobci?
My take nastastie zatial nepozname...a dufam,ze to nieje typicke pre urcite obdobie,lebo pri 1.synovi si take nepamatam...
Shira,ja som dojcit po leziacky zacala tiez tak ze zaspala na prse pri sedeni a nejako som ju dala do lahu a lahla k nej,neskor sa mi uz bola ochotna prisat aj uz leziaca...a je to naj poloha a to mam take 2ky prsa.takze akura do pusy :-D
horsie na tom je,ze ked chcem dojcit v sede,niekde mimo spalne a postele vseobecne vsade,tak pruser...ale za tie prespate noci to stoji...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 20:43

shira, inak sranda, ze v tom veku ako je teraz tvoj maly to robil aj moj...obcas sa pritrafi aj teraz, ale uz nie casto. no vtedy v komatoznom stave davam akurat pozor aby nespadol z postele. nerozsvecujem - iba sluchom, cuchom, hmatom overim ci je vsetko ok (ci sa neprecikal, nepokakal...) a potom donekonecna prebieha nasledovne: on sa odcucne a plazi prec, ja ho vratim na prsnik, on sa pricucne, potom odcucne...atd :-) no proste "kto z koho" hra bez slov, v tme :mrgreen: celkom sranda :lol: niekedy si sedi, niekedy sa postavi a urobi par krokov po posteli, ja ho spacifikujem, pritiahnem spat a dookola...ale neplace, neznervoznuje sa nastastie. takze nakoniec vyhram ja a spime :twisted: asi casom rezignoval, ze nic sa nedeje a uz sa nebudi haha. ale velmi velmi velmi sa uz tesim na prespate noci lebo toto nepochopi kto nezazije. a ze ty musis ist potom robit taku zodpovednu pracu - tak to klobuk dole a mas velky obdiv kazdej z nas tu na fore ;)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 20:47

[quote="Bibiq"]to s tym nocnym "akoze plny zivota" kedy zacinaju drobci?
My take nastastie zatial nepozname...a dufam,ze to nieje typicke pre urcite obdobie,lebo pri 1.synovi si take nepamatam...

no vo veku shirinho Tomaska - takze este par mesiacov vydrz a to priiiide ;) pardon za nemiestny zart :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 21:09

diiiky Brona :-D
sa dufam nestane,ale uvidime,ved to sa dojdem radit sem :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod estterka » 20 Okt 2011, 01:20

nasa suseda,jej syn bude mat rok v novembri sa posledne dni stazuje,ze kazdu hodinu je maly v noci hore a len cici by chcel,parkrat cucne a spi chvilku at akto dookola..tak so jej povedala aspon,ze nie je jedina a ze to prejde urcite :) . u nas sa nonstop dojcenie skoniclo,ako skoncili horucavy. sme v norme velakrat za noc,ale medzitym spi,nie je pricucnuta uz.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 21 Okt 2011, 14:01

Ahojte,

chcem sa poradit, nasa mala sa budi od vecerneho uspania tak kazdu hodku a pol priblizne a ja ju kojim len po sediacky,po leziacky chyta nervy,nechce sa tak,no chcem sa spytat,ze ako to robite so striedanim prsnikov? Lebo ja si nikdy nepamatam,ze z ktoreho som kojila naposledy,davam si take svetielkovzdy na stranu postielke z ktoreho prsa som naposledy kojila,no velakrat sa mi stane,ze to zabudnem presunut,alebo ze sa pozrem na to a je na inej strane ako ja momentalne mam kojit :-D nechcem si tak znizit laktaciu,ze kojim 2x z toho isteho prsa,no co mam robit,ked som tak prispata a vobec si nepamatam? Ako to riesite VY? A zaujimaju ma aj tie,ktore koja po leziacky,tam mam pocit,ze sa to uz vobec neda ustriehnut :-P
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Okt 2011, 14:24

ja kojím v noci skoro stále z pravého, lebo mi je to omnoho pohodlnejšie..viem že by sa to nemalo, ale mlieka mám stále dosť..no len výsledkom je, že v pravom sa mi tvorí mlieko rýchlejšie aj ho mám väčší. ráno a cez den sa snažím z ľavého.. ale v našom veku je to už asi jedno, aj keby mi zostal na dojčenie len jeden. ked mal malý menej mesiacov, dojčila som z toho, ktorý sa mi zdal plnší. v podstate aj teraz dávam z plnšieho, len ten pravý mám plnší častejšie :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 21 Okt 2011, 14:55

Mamusia poleziacky dojcim vzdy z toho vrchneho, zo spodneho sa neda. Ked Sara spi medzi mnou a mm, tak viem, ze musim zmenit stranu. Tak si ju prelozim a cakam, kym sa nadojci, potom ju dam do postielky. Bojim sa, aby nespadla, preto ju z tej strany prekladam. Ked sa zobudim na plac a ona je v postielke, tak ju dam do stredu. Takto to robim celu noc a nikdy sa nestane, ze by sa dojcila z jedneho prsa 2 dojcenia.
Podla plnosti to uz neviem zistit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 21 Okt 2011, 15:10

A ozaj,budia sa Vam deticcky s placom? Lebo moja sa vzdy budi s placom a to spi vedla mna v postielke bez bocnice. Niekde som citala,ze ako deti zaspia,tak cakaju,ze sa ja zobudia,tak preto sa budievaju s placom,ak nie su napr.na prse,ci v nosici ako zaspali......

Shira citam,ze aj Ty kojis po sediacky,no musim to dnes veru aj ja skusit,ze sa prisa po sediacky a potom si skusim nejak lahnut,lebo uz ma boli chrbat co sa hrbim v tureckom sede :-D a nechce sa mi vstavat az do kresla :-P
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron