nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Okt 2011, 15:00

shira, gratulujem! Uz to bude hadam iba lepsie :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Okt 2011, 17:41

Klemka, prosím ťa, mohla by si napísať trochu viac k jednej veci z tvojho dlheho príspevku. píšeš, že je dôležité podporovať dieťa, aby si precitnutia zo spánku vedelo riešiť samé. ako to robiť, v akom veku dieťatka,....?


Mirkaska, prepáč, táto Tvoja otázka mi ušla úplne... a hmm... kde som toto písala? :? Možno som v rýchlosti napísala niečo, čo som myslela inak. Nie, práve naopak, dokiaľ si dieťa s opätovným zaspatím nevie poradiť samo, je dôležité mu pomáhať v zaspatí, napr. dojčením, čo býva pre dojčiacu matku najjednoduchšie. Časom si niektoré precitnutia začne riešiť samo a postupne ich zvládne riešiť všetky, len to chce čas. A ak mu dovtedy poskytujeme trpezlivo podporu a pomoc, vie, že na to nie je samo, čo je tiež dôležité pre správne spánkové návyky a zdravý spánok.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Okt 2011, 20:52

písala si to v tejto téme na začiatku máš veľmi dlhý príspevok. možno som to ja nesprávne vytrhla z kontextu.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Okt 2011, 22:19

Mamusia, som rada, ze sa objavuju prve uspechy. Ako vidno, mala je v pohode vtedy sa, ked aj napriek velkej davke mliecka dostane k tomu zadnemu mliecku. A opacne, staci malo mliecka, ale iba predneho mliecka a brusko uz boli. To brusko je zrejme uz aj trochu predrazdene a citlivo reaguje aj na tieto male mnozstva. Verim vsak, ze upravou dojcenia a mensim poctom podrazdeni sa to bude zlepsovat.
Ta voda vam zrejme pomohla nedat do bruska predne laktozove mliecko a po case bola mala vacsi hlad nez normalne a preto sa asi tak dobre napila, co uz bolo pre brusko dobre. Celkovo vsak stale podavanie vody nepovazujem za optimalne riesenie, dufam, ze dojcenie samotne vam bude stacit co najskor. Takze moje odporucanie ostava ponukat v noci najprv ten prazdnejsi prsnik, najma ked je to len chvilkove cucnutie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Okt 2011, 07:57

nech žije posun času :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: aby sme zbytočne dlho nevyspávali
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 31 Okt 2011, 09:10

Shira :-D :-D no moja krpana bola dnes hore od 4:22 :-/ Inak aj mne sa konecne podarilo malu naucit sa kojit poleziacky,no nie zboku,ale tak,zde lezi na mojom bruchu,sama sa pekne prisaje a aj zaspinkava tak na mne :-) ale to je tym,ze konecne prestalo brusko boliet a moze na nom lezat :-) je to velmi prijemne.

JankaMich,ona tu vodu ani nezobrala,len si trosku raz cucla(vodu vobec nedavam),no od tej noci vstava len 2x po polnoci,krasne sa napije a spi dalej,problem s bruskom cez noc nie je uz ziadny,cez den tiez minimalny,takze ten nocno-denny kolotoc sa konecne skoncil a nastal dalsi :-D zapcha. Papa trosku viac prikrmov,ide jej druha jednotka a nemoze sa vobec vykakat,vcera sme jej museli aj s teplomerom pomahat,co uz tak chuda 2 dni tlacila a nic.Odvar zovsencyh vlociek sa bojim dat,kedze este nemala lepok,dnes skusim hrusku,mozno pomoze.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod mamusia » 31 Okt 2011, 09:34

A co sa inak tyka nadprodukcie,tak teraz mam taky extrem,ze by som aj 4cata nakojila :-D ako som kojila 10-20x za noc a zrazu len 2x,tak to je extrem,kojim vacsinou pol dna z jedneho prsa a pol dna z druheho a mala mi tak vracia strasne,po kazduckom kojeni aspon raz,vacsinou 2x a to uz kojim tie pol dni 3 dni asi a stale sa to nejak nemeni a mlieka je tak vela,dokonca v noci s ami aj gucky tvoria,tak si musim vzdy trochu odsat do uvolnenia.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Nov 2011, 00:33

Tak to su super spravy :-). NA tom brusku sa malej zrejme spi dobre mimo ine i preto, ze sa jej lepsie reguluje tok mliecka, je menej silny. A v tychto chladnejsich dnoch tepla podlozka potesi :-).
Ta nadprodukcia potrva nejaky cas, nic lepsie ako trpezlivost zrejme neporadim. Odsavat do uvolnenia je ok. Kratko po porode sa odporucaju na nadprodukciu a bolave prsia s nou spojene kapustny list vlozeny do podprsenky. To mozes urcite skusit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod charlie » 02 Nov 2011, 15:25

No, tak keby nestacila zmena casu, tak mala este aj ochorela, posledne 2 noci prerevala, teploty okolo 39-40. Dnes je konecne prvy den bez teploty...dufam, ze to bude pokracovat. Esteze dojcim, lebo mi nechcela nmic papat, chuda, zda sa mi aj ze schudla trosku, alebo sa mi to zda preto, ze celkovo je taka slabucka. :( No, ja som uz na odpadnutie, je mi zle od zaludka, boli ma hlava, vsetko sa mi toci...dnes som nevladala ani po schodoch na 1. poschodie vyjst, co sme isli od doktorky....Ale ma to jedno pozitivum, dojcime sa po leziacky!!!!!!Konecne!Sme na navsteve, takze mala spala medzi nami a nie v postielke a kedze nespala na monitore, tak aj to malo, co som mohla spat som ju sledovala, ci dycha...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Nov 2011, 22:01

aj my sa už vieme dojčiť poležiačky, nie je to ešte úplne sto percent- to ani nebude, prsia mi už žiaľ nenarastú, ale aspon nejaký pokrok. podarilo sa priložiť po tme (a chňapol) :D už nejaký čas mám väčší pravý prsník, lebo to viem iba na pravú stranu. máme šiestu chorobu- 3 dni teploty-bolo to hrozné hlavne v noci- ale vďaka za dojčenie. zabezpečilo dostatočný príjem tekutín a bolo to jediné, čo dokázalo malého upokojiť a uspať. dnes- na 4. den sa vysypal, teplota už nie je ale je neskutočne uplakaný, doobeda spal 2 hod poobede 3, je taký nespokojný chudák, nijako mu nie je dobre. no a noci sú hrozné, plače zo spánku, precitá tiež s velkým plačom. snád to čoskoro prejde. tie noci, čo mu išla hore teplota, spal v podstate iba pritúlený pri mne, na mojej ruke. ked som dala potom paralenový čípok, bolo lepšie, potiahol aj 2 hodinky..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 09:35

Tak Shira, super, sa tesim, ze uz to poleziacky ide, sak co ty si vydrzala, to je na medajlu :-). Tak prajem skore uzdravenie a spokojne dojcenie lezmo ;-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Nov 2011, 10:22

tak napriek tej chorobe sa tesim, ze vam to ide tak dobre :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Nov 2011, 16:21

baby tak idem sak vam posťažovať. maly ma poslednu dobu horšie noci, ale chapem ma spliky. No ale to čo bolo dnes, to nechapem. Fakt to som nezažila od kedy ho mam. Na ciciku pusti sa behom par minut krik cicico. tak zas na cicik zas sa to opakovalo. Toto prosim celu noc, OBčas že zaspal na pol hodku a zas ten kolobeh. Ja to nechapem, nemyslim že to boli sopliky, lebo dychať mohol, len proste nevedel spať. Bože nechapem, nechapem, Dufam že tato noc bude lepšia
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Nov 2011, 16:34

chudatko male :( urcite mu bolo uplne nanic, esteze sa ma kam uchylit - k mamine na prsko :love:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Nov 2011, 16:40

jj luciole, ešteže dojčim, ja si neviemp redstaviť že by som nedojčila čo by sme robili, on by vrieskal. Neviem či to može byť zo zubkov, tlačia sa mu očaky. A dasienka ma take červene, ale nie iba tie kde sa mu zubky tlačia. Ma napadlo či sa mu niečo nemohlo sať do pusinky. Ale zas keby mal nejaku infekciu v pusinke, tak by ho to bolelo pri cicikani. Či nie?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Nov 2011, 18:16

baby tak už som chcela zase sem písať, že som na nervy- malého som uspávala na mnoho krát- do polnoci bol aj 6xhore.. po polnoci všelijako.. niekedy po polhodine, po hodine stále hore, a to rovno na nohách, žiadna preberacia fáza :evil: včera neviem, čo sa stalo, malý zaspal o 21.00 a zobudil sa 5.15 :o sám v postielke.. večer ho zvyčajne na prsníku uspím, dám do postielky, idem k televízoru alebo čosi porobiť a odbieham k nemu podla potreby. okolo 23.00 idem spať, ešte k nemu zo 2 razy vstanem a potom nad ránom okolo 3.00 si ho beriem k sebe do postele. a včera toto- samozrejme som vyskočila 3.45 k nemu, čo sa deje, pekne spal, lahla som si, ale čakala som, že sa každú chvílu zobudí.. zamrvil sa tak som zase išla k nemu, kukám, on spí dalej. tak som šla zase do postele. zadriemala som, 5.15 ma zobudil, tak som si ho šupla pod perinu, poriadne hladný- teda ťahal o život.. zaspal ešte do 7.30 :D :D toto sme ešte nemali, odkedy sa narodil, vyše 8 hod spánok. :-|
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod zigi » 02 Dec 2011, 13:15

Teda Shira super, gratulujeme :goodjob:
My mame posledne styri noci uplne hrozne, skoro cele noci presedim s malou na rukach, hned ako sa s nou skusim presuchnut do postele, tak place....vraj zubky..aj teplotu ma chudatko. A ja som z toho nedostatku spanku taka sivo-zelena :mrgreen: Dokedy to bude trvat?? Ja fakt neviem ako sa toto da vydrzat, ak aj zaspi tvrdsie, tak do polhodiny je hore, ach jooj :(
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Dec 2011, 17:04

no takže hlásim, že tá jedna noc bola neuveriteľná výnimka, ako ináč, takže sme už v štandardnom režime nočného mrvenia a dojčenia. navyše prechádza asi na 1 denný spánok, ale nie a nie prejsť, proste doobedný si posunul na obed a potom sa aj zdá, že by vydržal, lenže okolo 6 večer doslova odpadne a nevie sa prebudiť... je schopný potiahnuť aj do osmej- no a milí rodičia, potom sa starajte- tak okolo 23. uspávam... každý deň má iný režim, celý je rozbitý z toho.
zigi tie zúbky, ked nášmu išli dvojky, som takto posediačky celé noci ťahala 10 dní a to bol záhul.. myslela som si, že to je už fakt záverečná :( potom som si uvedomila, aké je obrovské šťastie mať zdravé dieťa, ktoré sa pekne dojčí.. ked majú niektorí postihnuté detičky, kŕmia sondou, odsávajú sliny..nonstop 24 hod v pohotovosti.. až sa hanbím, že sa niekedy sťažujem :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Dec 2011, 17:25

zigi, neboj, bude lepsie, treba len vydrzat a prijat fakt, ze par noci bude kritickych a snazit sa to cez den dohnat ak sa da - neupratovat, iba lenosit v posteli, alebo na zemi s babom, spat s nim denne spanky a na noc pripravit nervy a knizku:-) a klasika: koza na kozu, prsko nonstop sluzba, nosit, tulit...

este k tym zubkom a dojceniu pridam skusenost mojej nedojciacej kamaratky - mala jej nechcela dva dni nic jest, malinko pila, nevedeli co s nou, sa uz bali, ze skoncia na infuzkach, ked jej isli neviemktore zuby. ze uz boii tak zufali, ze jej nukali aj cokoladu. a ich mala je teda riadny papkac.noci neprespate, malinka utrapena, ubolena, bud na striedacku nurofen alebo paralan(parada na prazdne brusko), ale pomohlo len na hodku, opat plac... vtedy som si opat raz povedala, ze slava dojceniu, aj za cenu kritickych noci, ze taketo moje dieta podstupit nemusi, aj ked sa bude nacucavat a odcucavat kazdych 15min a ja musim nepohnute presediet noc (uz sme mali par noci:-), ale viem, ze ma vsetky ziviny a nemusim do nej dzgat kadejake sajrajty...tak si na to vzdy spomeniem, nakopne ma to a ide sa dalej:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod didulka » 02 Dec 2011, 17:30

Hlasim, ze stale sa dojcime zhruba kazdu hodinu-hodinu a pol. Nielen cez den ale aj v noci. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Dec 2011, 17:45

fliacik0103 veru,veru slava dojceniu,je to liek na takmer vsetko.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod zigi » 03 Dec 2011, 16:22

skoda, ze u nas to dojcenie na ukludnenie nefunguje...stale strajkujeme :(
Ale aspon teploty zo zubkov presli aj ked celonocne sedenia pokracuju ...a zuby stale nikde. Teda shira, neviem, ci zvladnem taku 10 dňovú žúrku ako si ty absolvovala, uz teraz mi je z toho blbo, aj na muza furt hucim a mlieka este menej ako predtym :(
no co, nejako to vydrzim!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Chilli » 15 Jan 2012, 23:31

shira píše:no takže hlásim, že tá jedna noc bola neuveriteľná výnimka, ako ináč, takže sme už v štandardnom režime nočného mrvenia a dojčenia. navyše prechádza asi na 1 denný spánok, ale nie a nie prejsť, proste doobedný si posunul na obed a potom sa aj zdá, že by vydržal, lenže okolo 6 večer doslova odpadne a nevie sa prebudiť... je schopný potiahnuť aj do osmej- no a milí rodičia, potom sa starajte- tak okolo 23. uspávam... každý deň má iný režim, celý je rozbitý z toho.
zigi tie zúbky, ked nášmu išli dvojky, som takto posediačky celé noci ťahala 10 dní a to bol záhul.. myslela som si, že to je už fakt záverečná :( potom som si uvedomila, aké je obrovské šťastie mať zdravé dieťa, ktoré sa pekne dojčí.. ked majú niektorí postihnuté detičky, kŕmia sondou, odsávajú sliny..nonstop 24 hod v pohotovosti.. až sa hanbím, že sa niekedy sťažujem :roll:


Shira takze teraz mate rok a este stale kojis cca v noci kazdu hodinu hodinu a pol? My sme mali vcera takuto noc prvu teda prvy kart a mam ztoho paniku ked si pomyslim ze nas to caka na dlhe mesiace hlavne ked o 3 mesiace sa stahujeme a mala ide do osobitnej detskej a ja zacnem chodit do prace :( teda moja praca je 3 vecery precvicovanie zumby teda ziadnych 8 hodin kdesi ale byt nevyspata a do toho cvicit ....uff strasne sa bojim aka budem unavena...moj mm ma uz nespznava a len ma tlaci aby som so sebou nieco robila.... A kedy? A debilna otazka a naco? S tazkou biedou som si zvykla na vstavanie kazde 3 hodiny od vianoc to bolo kazde dve ale vcera ma budicek co hodinu vystavil.... Teraz spinka uz hodinu a pol .....a ja sa modlim ze tieto hodinkove budicky budu zriedkave .... Moja mala nema rada hladkanie ani bozteky odsuva ruky zakazdym ked sa pri kojeni pozabudnem a hladkam jej zadocek alebo chrbatik....my zase sa vieme nakojit iba po leziacky.... Ale byt dlho nehybne na jednej ci druhej strane je pre mna bolestive ...este pred otehotnenim som mala problem so sedacim nervom a a mesiac pred oteh. Som mala havarku ktora to este zhorsila , tehotenstvo to este zhorsilo.... Takze stat a chodit a nosit malu znamena mat slzy na krajicku ale robim to i ked nie vela cez den ...a v noci naozaj malu necham cucat cca 5 minut kym vidim ze uz odfukuje pockam este 5 minut a prsnik vytahujem a davam ju do postielky...tiez ako sire mi spolocne spanie nevyhovuje a my malu urcite budime teda mm ...lebo ked som s nou sama ( mm je pilot casto je aj dlhsie prec) budi mi menej ale niektore precitnutia si poriesi sama lebo ked mrnci ja si pockam ci sa to len neotaca....
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Jan 2012, 20:54

vieš čo nie, ja mám zlaté dieťa, musím poklopať a klopať a klopať... to bolo, ako mi Klemka písala, ten 9.-11.mesiac taký najhorší, nepamätám si presne kedy to prestalo. malý prestal štvornožkovať iba chodí cca od 11mes. tak asi vtedy.. náš štandard je každé 3 hod, tj. dám spať o 21 tj. vstávam k nemu iba 2x (okolo polnoci a okolo tretej), potom ráno o 6 sa ešte snažím dalej ho uspať. obyčajne platí, čím lepšie a ľahšie zaspí, tým lepšie spí, prvú fázu potiahne niekedy aj 5-6 hod, dokonca sa stalo že až do 4.,5.,6. spal-ale to sú velké výnimky. takže to vstávam v noci vtedy iba raz (ale cucká aj hodinu, na druhej strane...) máme aj vyslovene zlé noci - obyčajne po zlom dni a veľmi zlom zaspávaní.. ťažko to zovšeobecňovať, ale nemám dieťa, čo by sa stále a stále budilo po hodine. spoločný spánok nám nejde, beriem si ho len ked už ozaj nechcem sedieť, lebo mi je zima, ale nie kvoli spaniu spolu, iba kvoli ležaniu pod palónom (malý zase neznáša byť pod paplónom a pri dojčení poležiačky mi navyše nepretržite robí zle, kým nezaspí, a to väčšinou ani dobre nezaspí, len ľahko zadrieme.)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Chilli » 24 Jan 2012, 21:22

Ale si ma shirus potesila, dufam teda ze aj nam to prejde ...zatial nepotiahne nikdy viacej ako 2 hodinky ...a ked ju uspim obycajne do pol hodiny maximum hodiny je hore potom uz taha tie dve hodinky niekedy 1:45.....tak sa budem tesit ze ked zacne chodit a vacsina zubkov bude von zacneme tahat aj dlhsie :))) jupiiii
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron