nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Miroslava » 20 Feb 2013, 18:50

Nechcem byt offtopic, tak to zaradim sem; co si myslite o tomto dokumente o spanku?
https://www.youtube.com/watch?v=rGWtGjONP4U

Moja skusenost dva a pol roka som neprespala jedinu noc. cez den som ako matoha, rozpravam casto z cesty a dokonca som soferovala auto so sklopenymi bocnymi spatnymi zrkadlami (cca 40km) a odrezala som si kusok prsta... . A neni som schopna uz po tretej rano zaspat ked sa mi mala zobudi na kojenie. Tzn. spim tak 4 hodky denne (ale skor menej ako viac)

Je naozaj to odporucanie ze je kojenie v noci ok ...dieta v posteli a mamka si ani neuvedomi ze ho koji, len sa babo prisaje?, samoobsluha.. (podla toho dokumentu aj taketo prerusenie spanku je nebezpecne).

Nebuduje sa aj u mamku spakova deprivacia a porucha spanku?
Miroslava
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 23 Apr 2012, 11:40
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 15 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Feb 2013, 19:36

Ja Ti neviem Miroslava, ja som posledných 2,5roka tiež neprespala v kuse ani jednu noc a nemám pocit spánkovej deprivácie, matka je na to asi nejako usposobená, lebo , keď som predtým mávala nočné služby, zvykla som byť oveľa viac unavená i keď boli len raz za čas. Neviem ako ostatné baby, ale mne to budenie (teraz už duplované :) ) akosi až tak nevadí, cítim sa fit.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 20:20

ja som, odkedy mam malu, vyspatejsia, ako ked som bola bezdetna :lol: .. a to som tiez neprespala od jej narodenia vkuse ani jednu noc.. a budime sa v noci na dojcenie casto.. a ja popri dojceni nezaspim, maximalne tak trochu podriemkavam.. zvykla som si a nevadi mi to (teda az na niektore vynimocne blbe noci) a nie som celodenne vycerpana.. ale je pravda, ze spim dost, aj ked prerusovane, lebo vecer som uz niekedy tak unavena, ze uz zostanem s malou v posteli, ked ju uspim, lebo sa mi uz nic nechce :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Feb 2013, 22:47

mam 5 rocneho syna, do 3 rokov neprespal celu noc, a potom sa narodila dcera, aktualne 2,5r. Syna som zial nedojcila a teda som vzdy musela vstat z postele a ist mu urobit mlieko, a kym som ho zarobila aj napriek tomu, ze som mala vsetko nachystane a po ruke, uz bol prebraty, cize po nakrmeni nasledoval este ritual ako ho upsat. Skrabkanie, hladkanie, nosenie....
Dceru dojcim a v noci dostane prsnik, a skor ako precitne, uz spi zasa dalej, nemusim vsat z postele a uspavat. Ak toto porovnam, tak je to 100 a jedno a neda sa to porovnat. Som viac vyspata a odpocinuta a vobec nemam pocit, zeby som mala spanku malo. Paradox, ked sa stane, ze prespi raz za cas celu noc, tak sa budim a som nevyspata :))
Miroslava, skus poprosit manzela, mamu,babku, niekoho nech ti postrazi parkrat do tyzdna, ak sa neda denne malu a ty si lahni a pospi si.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Feb 2013, 23:18

ja tiez nemozem povedat, zeby som bola nevyspatakvoli,dojceniu, prave naopak.... Od 2m dojciac po leziacky su nase noci prirodzene, pohode...velakrat mam pocit, ze maly sa ladi na mna, a ak mam deficit spanku z inej priciny, napr psychickej, tak dokaze dlhsie pospat, alebo cez den ist skor spat, aby som to dospala.... Posledny polrok mi candida zneprijemnuje dojcenie, tak uz pri dojceni nedokazem zaspat, ale pred tym to tak bolo...samoobsluha a ja ani neviem kedy, ako dlho atd...moja svokra to vzdy tak nenapadne obdivuje, lebo sama vychovala 4 deti na flaske,kratko po sebe....tak toto je pre nu ako sen...moja mama to iste, ale s tou som sa o tom nebavila.... Spolocne spanie je jedine, co mi nikdy nikto nevycital...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 21 Feb 2013, 01:22

Tiez som to pocitovala podobne ako ty, Miroslava, kym som k jednemu dietatu musela vstavat, lebo po leziacky mi vzdy znicilo bradavky. ALe odkedy sa mi da obe nakojit i vlahu, tak je pocit unavy vyrazne nizsi, ba az nie je. A precitaju este stale casto. Vela u mna robilo i absolutne prijatie faktu, ze je to v poriadku, ze je to normalne, ze to tak ma byt a ze to snad raz prejde. Bojovala som s tym asi 1,5 roka. Skutocne, az ked som to vnutorne absolutne prijala, vedela som si lepsie oddychnut. Aj moje noci su kratke a velmi casto prerusovane, ale odvtedy, co to nepocitam a nesledujem cas, vnimam to lepsie.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod evitentia » 26 Feb 2013, 22:14

Presne tak, kým som sledovala o koľkej a koľkokrát sa v noci zobudí, bola som na smrť unavená. Ale stále to na mňa občas doľahne, niekedy si proste idem s ním pospať cez deň aj večer.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Feb 2013, 22:49

Dojčenie v noci je normálny, fyziologický spôsob starostlivosti o dieťa.
Ak sa deje niečo, prečo treba urobiť nejakú zmenu, má matka dôvod urobiť zmeny a mala by ich urobiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Miroslava » 06 Mar 2013, 23:34

Nie, vazene spoludiskutujuce, nepochopili ste ma. Ja som sa snazila poukazat na to, ze Vase rady typu zmier sa s nespanim je to normalne ..... mozu byt nebezpecne, pretoze ucia mamky nespat a prave vyskumy uvedene v dokumente hovoria, ze spankova deprivacia je nebezpecna. (Aj na tech sme vysiel clanok na tuto temu). Fakt nepovazujem za OK ked matka vstava k dietatku (hoci s laskou a nasadenim) 5X za noc. Riziko je chronicka spankova deprivacia ci neskor patologicke spankove navyky, neschopnost spat....
Rady typu pospi si popoludni so svojim dietatom niesu aplikovatelne u kazdeho a niesu univerzalnym riesenim.
Kazdopadne spanok pod 6 hodin denne nieje v poriadku a bola by som rada aby poradkyne pri dojceni neucili mamky nespat s odovodnenim ze ved je to normalne, ale skor sa zameriavali aj na poradenstvo a ariesenie preco sa dieta budi a mamka nespi viac ako 6 hodin denne.
Ak by niekoho zaujimalo mozem uviest aj moju osobnu story.
Miroslava
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 23 Apr 2012, 11:40
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 15 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Mar 2013, 08:17

Klemka píše:Dojčenie v noci je normálny, fyziologický spôsob starostlivosti o dieťa.
Ak sa deje niečo, prečo treba urobiť nejakú zmenu, má matka dôvod urobiť zmeny a mala by ich urobiť.

Nemám čo dodať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Mar 2013, 11:21

Miroslava ako by si to chcela riešiť? podľa mňa sa to ani nedá.. viem čo znamená odpadávať od únavy, ale čím viac som to riešila a zožierala sa, tým horšie som to znášala. spánok sa nijako nezlepšil tým, že som si neustále uvedomovala, v akej som hroznej situácii a ako ma to nespanie neskutočne ubíja a vytáča. ak sa nechceš zmieriť s vecami, ktoré sú také aké sú, a sú dočasné, tak potom zostáva len prenechať občas dieťa spať s niekým iným alebo počúvať jeho plač na základe tvojho odmietania. neviem ako ináč by sa to dalo riešiť. "spánkový tréning" má svoje pre a proti, určite máš aj v tejto tematike naštudované viac než dosť. mňa na tejto metóde odrádzalo hlavne to - že napriek všetkým ubezpečovaniam z kníh, že to 100% funguje, mamičky hovorili niečo iné - u niektorých to nefungovalo.. a toto by som určite neriskovala, že dieťa morím 2 týždne plačom o život úplne zbytočne a potom mi nejaká dobrá duša poradí, že skús to zase neskôr... s mojou psychikou by toto zakývalo určite viac ako spánková deprivácia. Baby čo tu píšu, hovoria iba z vlastnej skúsenosti, nedávajú univerzálne rady ani návody. Klemka radí, ak máš potrebu niečo urobiť, urob, vyskúšaj. Aj tvoja spätná väzba možno potom pomôže iným mamičkám, ktoré sa moria s podobným problémom.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod reanda » 07 Mar 2013, 11:40

ja som bola spankovo deprivovana, ked som chodila do prace.. to som bola chronicky unavena a nestacilo mi ani strnast hodin spanku cez vikend, hroza.. ako som to mala riesit? odstavit sa od prace? (ano, nakoniec som to tak vyriesila)
teraz vobec nepocitujem nedostatok spanku, nesposobuje mi sp. deprivaciu caste nocne prebudzanie, ci plytky spanok..
ak to nejaku mamku deprivuje, nech si to riesi, nikto jej predsa nekaze, ze sa musi kvoli dietatu obetovat.. pre dieta je caste nocne budenie a dojcenie normalne a vacsina zien, ked si to uvedomi a prestane to riesit ako nejaky problem, tak to aj fajn zvladaju.. ak nie, samozrejme ze nie je zena povinna sa umorit
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Mar 2013, 12:56

No tak ja napíšem moju aktuálnu skúsenosť.
Nemôžem si pomôcť, ale domnievam sa, že je to vec podvedomia,... aj ja som si minulý týždeň prečítala na sme článok, o tom ako šesťhodinový spánok môže škodiť http://tech.sme.sk/c/6717420/sesthodino ... tudia.html a čuduj sa svete, zrazu som dolámaná, nevyspatá, podráždená, jáj, veď v kuse šesť hodín som nespala ani nepamätám, :-D no a trvalo to len dovčera, lebo som si povedala, že je to blbosť a siahla som po inej literatúre a to po mojej obľúbenej antropologičke Dettwyler http://babatocko.blogspot.sk/2011/05/no ... atiek.html ktorá tvrdí, že
"Neprespať noc do veku 3-4 rokov je normálne a zdravé správanie sa ľudských mláďat. Vaše dieťa nie je náročné, ani vami nemanipuluje, je normálne a zdravé a správa sa primerane svojmu druhu."
A akú fajnú noc som mala túto poslednú.... :-D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod reanda » 07 Mar 2013, 13:08

:)
isty francuz henri monfort uz devat rokov nic neje, pije iba vodu a kavu a spi asi hodinu denne.. a citi sa super a vraj cim viac pracuje, tym ma viac energie :lol:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Mar 2013, 13:25

reanda píše::)
isty francuz henri monfort uz devat rokov nic neje, pije iba vodu a kavu a spi asi hodinu denne.. a citi sa super a vraj cim viac pracuje, tym ma viac energie :lol:

...len dokedy... :?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Mar 2013, 16:49

u mňa jednoznačne psychika... ja som nejak sama spracovala a strávila situáciu tak, ako je. telo sa mi nastavilo na 2-3 hodinový spánok denne, stačilo že sme s malým poriadne zaspali okolo 5:00 ráno a spali cca do 8:00. Dovtedy som nestíhla zaspať pomedzi jeho budenie a väčšinu času som strávila v sede, takže som fakt nespala. cítila som sa napriek tomu úplne v pohode... ale napríklad keď idem večer normálne spať, a musím vstávať napr. o 4:00 ráno a potom už ďalej spať nemôžem, som neskutočne unavená, zničená, mám triašku, nechutí mi jesť a tak.. u mňa je ranný spánok nenahraditeľný. potreba spánku a biorytmus je zrejme strašne individuálny.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Miroslava » 08 Mar 2013, 17:58

Zdravim,
ja viem, ze psychika robi svoje a hoci spinkame 4 hod denne max ked sa s tym citime zmierene,mame viacej sil??? Mozno sa tak citime, ale....
Moja pointa je v tom, ze hoci sa s tym snazime byt zmierene (a verte mi, ze ja uz dva a pol roka nespim viac ako 4 hod v noci a cez den vobec, pretoze este ked som bola tehotna som dostala poucenie od mojej svokry ze cez den spia len ti najvacsi lenivi na svete a spat cez den je vrchol lenivosti; tak fakt som cez den nespala) ale podla vyskumov neide o to, ci sa clovek citi zmiereny s tym ze spi malo, ale o to, ze spankovy deficit ked spime menej ako 6 hodin ma negativne nasledky na telesne a psychicke fungovanie cloveka a kto vie, ake nasledky to bude mat v buducnosti na nase zdravie. Ved predsa nase deti potrebuju zdrave mamky, tak preco si podkopavame zdravie bdenim v noci a nesnazime sa odstranovat priciny budenia sa nasich deti? (Samozrejme je prirodzene ked deti zle spia ked im idu zuby, su nachladene...)
Miroslava
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 23 Apr 2012, 11:40
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 15 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Mar 2013, 18:15

Miroslava píše:a verte mi, ze ja uz dva a pol roka nespim viac ako 4 hod v noci a cez den vobec, pretoze este ked som bola tehotna som dostala poucenie od mojej svokry ze cez den spia len ti najvacsi lenivi na svete a spat cez den je vrchol lenivosti; tak fakt som cez den nespala

inac povedane: kvoli imidzu pred svokrou (ktora by na tvoj spanok mozno ani neprisla, takze vlastne nie je jasne, kvoli comu) sa dobrovolne oberas o pohodu, dusevne zdravie a fungujuci mozog. Aspon je ta svokra tak uzasna, ze stoji za to? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Mar 2013, 19:21

Miroslava píše: Ved predsa nase deti potrebuju zdrave mamky, tak preco si podkopavame zdravie bdenim v noci a nesnazime sa odstranovat priciny budenia sa nasich deti? (Samozrejme je prirodzene ked deti zle spia ked im idu zuby, su nachladene...)

aké sú príčiny budenia? vieš? ako sa dajú odstrániť?
Miroslava píše: ale podla vyskumov neide o to, ci sa clovek citi zmiereny s tym ze spi malo, ale o to, ze spankovy deficit ked spime menej ako 6 hodin ma negativne nasledky na telesne a psychicke fungovanie cloveka a kto vie, ake nasledky to bude mat v buducnosti na nase zdravie.

aké následky podľa výskumov bude mať spánkový tréning na telesné a psychické fungovanie dieťaťa v budúcnosti? kto vie?
dva a pol roka nespíš, to znamená, že dva a pol roka si nenašla riešenie, ktoré by bolo jednoduché.. takže je zrejmé, že toto sa nedá bezbolestne a jednoducho vyriešiť.. keby sa to dalo, a bolo to pre dieťa prirodzené, všetci by sme tu spali a neboli deprivované. Ja sa v práci stretávam s veľkých množstvom rodičov, pretože väčšina klientely je v mojom veku. samozrejme sa bavíme o deťoch, o spaní, o dojčení, výchove.. a z toho čo som priebežne zistila, väčšina matiek nespí dobre v prvých troch rokoch, niektoré aj v 4, niektoré spia doslova hrozne. niektoré matky sa pochvália, že dieťa si "naučili" spať celú noc, ale vždy to bolo za cenu vyplakania a stopercentne tieto deti používali cumlík (pretože sací reflex sa oklamať nedá - buď je prsník, alebo cumel, palec..) taktiež už tieto deti neboli dojčené (po pol roku, po roku). takže do istej miery to tak nejak spolu súvisí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Mar 2013, 20:27

Spoločné spanie, nočná starostlivosť o dieťa do času, kým nedokáže dieťa zvládať prechody medzi spánkovými fázami bez pomoci a využívanie dojčenia na riešenie týchto nočných precitnutí - toto všetko je staré ako ľudstvo samo. Toto za normálnych okolností matka dokáže zvládať a dojčenie a spoločné spanie jej pomáha zvládať to jednoduchšie, ako iné spôsoby.
Normálne a bežné okolnosti však nie sú to, čo zažíva osobne Miroslava. Dojčenie v noci nie je za bežných okolností spojené s bolesťou, pri ktorej sa nedá spať. Starostlivosť o dieťa v noci nie je za bežných okolností spojené s tým, že matka pre iné príčiny po zobudení už nedokáže zaspať a naspí celkovo 4 hodiny denne.
Riešením pre matky, ktoré riešia bežné otázky ohľadom nočného dojčenia, vychádzajúce z odlišnej normy spoločnosti a predstavy, že dieťa prespí po 6. mesiaci celú noc, nie je dokazovať im, ako veľmi si ubližujú, keď robia niečo úplne normálne, a argumentovať osobnou skúsenosťou, ktorá ďaleko presahuje hranice bežných skúseností, ktoré matky majú a riešia.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Mar 2013, 11:26

Ahojte, no tak som tu machrovala a už som aj domachrovala.....

Mám v posledných dňoch problém, že malý sa mi úplne preberie, aj keď spí pri mne a hneď ako sa mechrí, mu ponúknem prsník. Musím vstať a ponosiť na rukách (rozumej pol hodiny pochodovať po kuchyni hore dole) alebo ho nechať chvíľku sa pohrať na zemi v obývačke pod hrazdičkou, inak sa rozplače, neviem čo s tým, ale som už z toho unavená. Bol inak chorý, tak možno je to aj tým? ...
Predtým to bolo tak, že som ho dojčila v polospánku a časté budenia mi nikdy nevadili, ale toto je niečo čo nepoznám, včera som už nevládala a nechala som ho plakať vedľa seba asi 15 minút, čo mi však vzápätí bolo ľúto, pobudila som celú rodinu, tak sem sa presunuli do obývačky, malý vysmiaty ako lečo, hodinu sa pohral s hrkálkami, začal mrnkať, vrátili sme sa do spálne a pekne zaspal na prsníku. Podobný scenár posledný týždeň asi 3x za noc. :(

Ako naučiť dieťa spať na prsníku? Keby celú noc dudkal, a driemkal, tak nepoviem ani mäkké "f", to mi nikdy nevadilo, to je výhoda väčších prsníkov, že sa s nimi dojčí super po ležiačky, bez obmedzení... ale štve ma, že sa preberie a že musím vstať...

Mám obmedziť denný spánok? Cez deň spí 3x, z toho 2x kratšie tak hodinku zdriemne na prsníku, keď spolu poležíme v spálni a 1x cca 3-4 hodiny vonku na zastrešenej terase v kočíku. Ako tam spí najlepšie, na čerstvom vzduchu, či prší, sneží, fúka vietor ... môžem rúbať drevo, plechy od susedov hrmotať, je mu všetko jedno.. neviem, rozmýšľam, že to kočíkové spanie skrátim na polovicu, len sa mi to zdá také násilné...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Mar 2013, 11:50

Idem ešte počítať diskusiu spätne, čo je tu popísané.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Mar 2013, 15:03

Carodejnica, môžem len s osobnej skúsenosti - presne v tomto veku sa nám presne toto dialo (a vtedy som si jasne uvedomila, ako veľmi mi dojčenie pomáha, aby som nočné precitania zvládala bez prílišnej únavy, keďže pri tom som dokázala spať) a potom to proste prešlo... mala som dojem, že sa malému vtedy tlačili zúbky a že si pri precitnutí uvedomil bolesť, alebo čo, tak už nevedel ľahko zaspať. Netrvalo to dlho a ešte sa to párkrát za jeho život zopakovalo. Myslím, že ak ide o prechodný jav, tak sa toto proste občas môže diať a neznamená to nič zlé, ani to asi veľmi nezmeníš, hoci verím tomu, že sa cítiš asi viac unavená. Držím palce, nech to rýchlo prejde.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod hysterka » 19 Mar 2013, 16:11

čarodejnica:
náš malý sa aj teraz občas ešte budí, hodinu je hore a potom zas zaspí.
Ja som mu však nikdy nesvietila, maximalne som mu dala do ruky nejakú hračku, chvíľu sa pohral a potom som ho uspala, buď na prsníku, alebo na fitlopte (niet nad také nočné cvičenie ;) )
držím palce nech sa to zlepší.
Inak u nás je nahoršie, keď je takto hore a potom okolo piatej zaspí a za chvíľu sa zobudí dcéra a ja môžem fungovať :P
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 11 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Mar 2013, 20:21

Ďakujem pekne za podporu, mám dojem že to boli tie sople, lebo posledné dve noci klop-klop super, v noci sice cuckal, ale neprebral sa, len asi raz a to som ho len posediacky na posteli na rukách pohojdala. :-) on už je taký, ked sa na neho postazujem, tak je dobrý. Jaj dufam, že som to nezakrikla. :-D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron