nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Mar 2013, 20:22

Ďakujem pekne za podporu, mám dojem že to boli tie sople, lebo posledné dve noci klop-klop super, v noci sice cuckal, ale neprebral sa, len asi raz a to som ho len posediacky na posteli na rukách pohojdala. :-) on už je taký, ked sa na neho postazujem, tak je dobrý. Jaj dufam, že som to nezakrikla. :-D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod snežienka » 09 Sep 2014, 01:02

Zienky, nechcem zacinat novu temu, ale my mame problem s nocnym spankom. Uz tyzdem mala zaspava az o 2.hej rano, jeden den to potiahla az do 4.tej. Denny spanok ma posunuty na poobede od 3.tej do 5.tej. Dnes sme ju akotak udrzali hore do cca 8:30pm ale spala len do 10:20pm. Rano ju skor budit nechcem, lebo aj ja sa potrebujem vyspat. Netusim, ako to mam posunut, aby spala v rozumnejsich casoch. Takto som s nou skoro stale ja a uz fakt nevladzem :(
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Sep 2014, 22:17

Skús nejakú zmenu v režime - hoci celodenný výlet za krásami všedného dňa. AK by si ju vtedy len nosila, je pravdepodobné, že sa lepšie naladí na spanie. Doma ju možno niečo rozladilo a teraz treba opäť naladiť. A keď ju už taký výlet nezmorí, tak aspoň teba určite :-).
A neboj, na konci októbra pri zmene času, bude opäť asi problém...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Sep 2014, 09:46

Ja mam obe deti nespavcov, uz so synom to bolo zle a dcera este ovela horsie... No ale mne pomohlo zariadit detsku izbu tak, aby sa tam dietatu nemalo co zle stat, a proste som tam spala v normalnych casoch na detskej posteli a dieta nech sa hra, ako chce. Tak trochu podvedome ho vnimas, ak by niekde tresklo a pod., tak ta to hned zobudi, ale inac si aj poobede pospis, oddychnes, aj vecer sa da. A hlavne dieta ked vidi mamu spat, ma nulovu interakciu, tak ho to po chvili omrzi a prida sa :-) Ak sa aj neprida, vadi ti to menej, ak si sa aspon ty dobre vyspala. Obedny spanok mate strasne neskoro, ja som musela prejst na system, ze ak nezaspi do 13:30, neukladam, po 15h budim a ked pride poobede okolo stvrtej unava, ide sa von az do vecera - jedine tak nezaspala, lebo inac by si o stvrtej poobede lahla na koberec a spala a potom do stvrtej rano nic.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod snežienka » 17 Sep 2014, 20:18

Joooj, zienky, ked je mala unavena, tak sa este nestalo, ze by aktivita typu "ide sa von" zabrala. Proste si vypyta mliecko a vytuhne na prsku. Len ked sa nam ju podari udrzat hore do 21h, je tu sanca, ze bude spat az do rana :(
Nosenie uz parkrat pomohlo, ked bola unavena, ale nedarilo sa jej zaspat. Dokonca si sama vypytala manducu (to bolo okolo tej 2h rano...)
Jej spanie je v zasade OK, len by sa hodilo, aby bolo o 4h posunute :D a to sa mi zatial nedari docielit...
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Sep 2014, 09:01

Vy mate vlastne jet lag :-) To sa najlepsie riesi skokovo, od jedneho dna zacat vsetko robit o par hodin skor. Ak rano vstanete neskoro, tak v podstate nemas sancu to posunut. To som zistila pri mojej nespavej dcere. Ked som to ustriehla a rano vstavala o 6.30-7h, tak bol aj vecer ovela lepsi. Ked sme takto boli 2 mesiace vkuse na chate, kde sa proste dlhsie nespi, tak tam chodila krasne spat aj vecer. Lenze doma ma lenivost premohla, vyspavala som do osmej a vecer bol potom problem. Rano som ziskala hodinu v posteli a vecer stratila 2-4h... Takisto pomaha pravidelnost, ukladat v rovnakom case, budit tiez. Dietatu sa lahsie zaspi, ked chodi spat v rovnakom case. Viac dieta utahat doobeda nez poobede - hlavne takto na jesen je vonku najteplejsie poobede, tak to laka chodit von hlavne vtedy, ale ovela lepsie funguje, ked ste vonku cca 10-12:00, potom si date obed a hned sa ide spat. Poobede mzoete samozrejme tiez, ale doobeda to dost pomoze.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nočné dojčenie- mám pocit že už nevládzem...

Neprečítaný príspevokod snežienka » 18 Sep 2014, 10:43

Ano quaxi, byvat niekde v Gronsku, tak spi uplne vyborne :D
Vyskusam teda ranne budenie, aj ked som spokojnesia, ked sa zobudi sama a dobre vyspata. Myslela som, ze sa to utrasie, ale nevydalo :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron