Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Okt 2011, 21:11

Hovori sa viac hlav, viac rozumu, tak mi prosim pomozte, ako to mam vyriesit. Mala sa zacala hrozne casto v noci budit, budi sa aj kazdych 15 minut, uz sme z toho obidvaja zufali. Manzel ju nosi na rukach a akonahle ju polozi do postielky, hned je hore. Alebo mne pekne zaspinka na prsniku, prelozim ju do postielky a o cca 10 minut je hore. No a dovod preco s nami nemoze spat je ten, ze musi byt neustale sledovana na monitore dychu, kedze v hlbsom spanku mava apnoicke pauzy (t.j. nedycha) Teraz to mam vyriesene tak, ze ju mam hned vedla seba, akurat je vo svojej postielke, je ale oddelena tou mrezou, aby sa v noci neprevalila ku mne a monitor nespustil falosny poplach. Ako inak by som to este mohla vyriesit??? Poradte.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Okt 2011, 21:21

Akurat cez vikend na skoleni ohladom spankovych cykloch sa o monitoroch hovorilo, ake su zbytocne. Najlepsou prevenciou apnoe je prave spanie v tesnej blizkosti pri matke, ktora reguluje dychanie dietata a ten spanok potom nie je taky hlboky, ako ked dietatko spi same. Dietatko sa naladi na dychanie matky, takze sa prave zastaveniu dychania predchadza.. Ludka al JankaMich to mozno lepsie rozvedu, neviem to az tak pekne napisat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Okt 2011, 21:27

No, ja zase viem, ze spanie v spolocnej posteli zvysuje riziko SIDS. Aj ked mi nikto z doktorov doteraz nevysvetlil suvislost apnoe a SIDS...Zhovorcivost nasich lekarov je bezbreha. Vsetky vysetrenia ma v poriadku a lekari len krcia plecami a nevedia (vraj), preco to tak je. Kazdopadne, nebudem to riskovat, to radsej budem vstavat kazdych 10 minut, resp. vobec nespat. Nikomu neprajem ten pocit ked zacne blikat to cervene svetielko. Falosne poplachy to bohuzial nie su...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Okt 2011, 21:33

Nás maly "musel" v pôrodnici tiez ležať na podlozke kvôli nejakému vymyslu dr (mali ako argument kopu rizikových faktorov) .. Doma spí v spoločnej posteli s nami. Čisto zo zvedavosti - dokedy sa dá pouzivat tá podlozka? Moj maly sa uz v polroku staval, liezol a teda by sme mali non stop poplachy. Dcérka nie je takýto cestovatel? A tie apnoe boli kým diagnostikovane? Spankovym laboratórium alebo len nejaká domnienka pediatra na základe nejakej prihody? Nechcem zlahcovat problém len má to zaujíma.
Ešte nech Ti niečo aj poradím ako ospevovanie spoločného spania :-) skúšali ste dat jej do postielky nejaké satstvo čo vonia po Tebe aby mala pocit, že si vedľa nej?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Okt 2011, 21:35

tamoulik ma pravdu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Okt 2011, 21:40

akdarka :) šteniatku sa dávajú veci sučky, na ktorých spala, ked je od nej preč :) náš malý spal v postielke, teda aj spí, ale falošné poplachy nie sú, ani ked lozí, tak či tak sme dali monitor už dávno preč.. cca v 7. mesiaci.. ale úprimne, keby sa mi stalo, že dieťa nedýcha, mala by som ho vedľa seba a nespala ani poriadne... ja som ho v porodnici nedokázala dať do tej postielky čo sme mali pri nohách, bála som sa. najlepší monitor je, ked ti bábo dýcha do tváre, to treba uznať. sestričky nemali výhrady, že s ním spím, to som sa čudovala.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod leelo » 04 Okt 2011, 21:41

charlie, to je prave ten paradox, ze na podlozke mas poplachy, lebo dieta spi na podlozke. pri matke nemas ani merac, ale ani ho netreba. nerozmyslala si, ze sa poradis este s inym lekarom? len ako dalsie stanovisko.
ked ti vadi ta bariera medzi vami, tak zloz mrezu a oddel vas len napr, kojacim vankusom, ked mala zaspi. cez ten sa neprevali.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Okt 2011, 21:44

Akdarka, tak nad tym som uz presne uvazovala, ci je tam neam nejake moje tricko.

Mala sa narodila v termine, ale s vahou 2450g, mala som dlhu, ale tenku pupocnu snuru a ta sa nahuzvala na jednom mieste a jej sa nedostavalo dost zivin. Ked nas prepustili v piatok z porodky, v nedelu sme mali prvy poplach. Zmienili sme sa o tom na rizikovej poradni, ktoru som musela koli nizkej porodnej vahe navstevovat a pan primar nas rovno nechal na detskej JIS. Tam sa to znova zopakovalo. Mala bola bleda a po chvilke sa sama nadychla, merali jej aj saturaciu kyslika, ci ako sa to povie hned potom a ta bola trosku znizena. Pustili nas po 5 dnoch s tym, ze povod apnoe je neznamy, kedze vsetko ma v poriadku. Za tie 4 dni nas povlacili po vsetkych moznych vysetreniach a vysetrili jej snad kazdy organ v tele. Potom sa to dlho nezopakovalo az v 5. mesiac a teraz v 7. mesiaci 2x. Chvilu proste nereaguje, raz sa nam ju ani vobec nepodarilo prebrat, proste spala dalej, ale dychala.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Okt 2011, 21:48

Jaaj, a este, ona nastastie nejak zvlast neputuje, max. sa otoci na bok a spi na boku.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Okt 2011, 21:48

Shira, mladatka cicavcov majú veru rovnaké potreby :-) ja som malému v pôrodnici dala do tej klietky čo volajú postielka moju prepotenu koselu z pôrodu kým som šla do sprchy aby bol kludny :-) ale ja ked som ho dala k sebe do postele tak hulakali po mne sestry, že či si chcem dieťa prilahnut...ach jaj :-( takze v nemocnici si mala osvietenejsi personál - alebo nehulakali po tebe lebo si dr :mrgreen: :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 04 Okt 2011, 21:56

Inak toto ma zaujíma, ja som nedávno googlila "SIDS versus spoločné spanie" (mala som diskusiu s kamoškou a chcela som nejaký odborný článok ZA spoločné spanie) a som bola v šoku, lebo nenašla som žiadny, ktorá by tvrdil, že spoločné spanie znižuje riziko SIDS, práve naopak... :(

Za všetky uvediem
http://www.choredieta.sk/index.php/ine- ... ia-dojcata
alebo článok z neurologického časopisu
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_ ... azine_id=3
Spoločné spanie je uvedené medzi rizikovými faktormi SIDS..

http://www.smetu.sk/SIDS.php
Matka spiaca so svojím dieťaťom v posteli je tiež rizikovým faktorom, obzvlášť pokiaľ je dieťa mladšie ako 4 mesiace.

niečo v angličtine
http://www.emedicinehealth.com/sudden_i ... ge7_em.htm
atď... atď... :(

Potom sa to človeku zle obhajuje spoločné spanie.. :(
Aj keď ja jediný argument, čo vždy uvádzam, že je to skrátka inštinktívne prirodzené... obdoba vlčice s mláďatmi v brlohu, matka má byť s mláďaťom.. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Okt 2011, 22:04

Nasa mala spavala v postielke s monitorom do jej siestich tyzdnov a monitor sa pocas tohto obdobia spustil dokopy asi 5-6 krat (niekedy aj 2 krat za noc). Vzdy som si myslela, ze to bol falosny poplach, lebo som vzdy k malej priskocila, chytila ju za rucicku alebo dala ruku na brusko a ona sa vzapati pohla alebo som ju pocula dychat, nikdy sa pri tom neprebrala. Teraz, ked mam uz tolko nacitane si az taka uplne ista nie som ci to bol vzdy len falosny poplach. Mozno fakt nedychala, lebo spala sama a ja som ju tym dotykom "nakopla" naspat. Odkedy spava s nami nemali sme absolutne ziaden problem s apnoe. Jedine co sa nam obcas stane je, ze sa jej vygrcne a zabehne a lapa po dychu. Az sa sama cudujem ako rychlo vtedy reagujem, ziadne dlhe preberanie zo spanku, proste ju okamzite prevalim na bok alebo dvihnem (podla instinktu, co je v danej chvili potrebne). Ja proste uz spim tak nejak lahko a ako by som stale v strehu, ale nie ze by som bola nevyspata, naopak, staci mi o mnoho menej spanku nez kedysi. Neviem si ani predstavit, ze by pri mne nelezala (alebo na mne niekedy :-)). Najlepsim monitorom dychu je mamicka, je to tak prirodzene..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Okt 2011, 22:05

Takze asi to skusim s tym trickom...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Okt 2011, 22:10

Carodejnica, ktovie, aby tie clanky nakoniec neboli sponzirovane vyrobcami postielok :D :D :D

Uz by ma fakt nic neprekvapilo pri vsetkych tych marketingovych praktikach vyrobcov UM..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod luciole » 04 Okt 2011, 22:15

ja som si tiez vsimla v poslednom case clanky, ktore sa vraj opieraju o nejake vyskumy dokazujuce, ze spolocne spanie je nebezpecne. No kedze novinarcina funguje tak, ako funguje, je velmi pravdepodobne, ze niekto niekde spravil uplne irelevantny vyskum (alebo mozno ani nie ;) ), zverejnil vysledok, jedno medium to prebralo (mozno rovno aj prekrutilo fakty), spravilo senzaciu a dalsie a dalsie to preberaju bez toho, ze by vobec niekto mal zaujem skumat povodny vyskum, resp. to, ci vobec nejaky existoval...

Akokolvek to je, vyskum/nevyskum, ked sa nad tym uplne obycajne zamyslime, je predsa absurdne, ze by matka bola nebezpecna pre svoje dieta, prave naopak, je prenho velmi dlho jedinou istotou a celym jeho svetom bez ohladu na to, ci spi, alebo je hore... ;)

Kazdopadne, charlie, ja by som tiez bola vydesena, kebyze mi dietatko prestava dychat a bala by som sa riskovat, ze si ho dam k sebe, od unavy hoci len na chvilu zaspim a nieco sa stane...skor ale pre dobro a pokoj vsetkych by bolo asi fajn poradit sa aj s inym lekarom, ako pise leelo a kriticky sa aj pozriet na aktualny stav, ci je naozaj dobre diagnostikovany a tak...skusat denne spanky s tebou, ked vies ze nezaspis, alebo aj nocne postupne, ze budete obaja aj s manzelom hore vzdy kym vydrzite a mala bude pri tebe spat, aby si si bola ista, ze sa nestane, aby si ty trebars zaspala a ona zostane bez dozoru. A takto pozorovat. Nic ine mi zatial nenapada :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Okt 2011, 22:16

Charlie ale maj ho cely den na sebe nech poriadne napachne do vecera :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod luciole » 04 Okt 2011, 22:22

sponzorovane skor vyrobcami monitorov, to je iny biznis, ako postielky a v poslednej dobe utesene prekvita, ved kto pred par rokmi chyroval o niecom takom? a zrazu su vo vsetkych porodniciach, kazdej postielke a pomaly na vsetkych zoznamoch akoze nevyhnutnej vybavy pre novorodenca... Nie som sice fanusikom konspiracnych teorii, lebo tych je tolko, ze by jeden z toho zcvokol, ale nieco na tom asi predsa len bude ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 04 Okt 2011, 23:34

ja mam doma monitor dychu v postielke a mala spi so mnou...este ani raz nespala v nej :-)
inak mam aj SNUZA-u,je to monitor co sa pripina na plienku dietata...par krat som jej ho dala a budili ma falosne poplachy ked sa posunul viac k boku od bruska,takze nedavam...
Inak,keby som mala dieta co ma apnoe asi by som kludne nespavala a bez monitoru ani na sekundu spanie :-(
asi by som charlie skusila tu snuza-u,tak nemusis malu prekladat do postielky,hm?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 04 Okt 2011, 23:37

Luciole, práveže ak si všimneš linky, čo som dala nejde o žiadny bulvár, jeden z nich je príspevok Mudr. CSc. z Kliniky detí a dorastu a z Ústavu experimentálnej medicíny blablabla publikovaný v odbornom časopise, s riadnym uvedením literatúry a podobne... :(
Kuk sem http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_ ... azine_id=3
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod charlie » 05 Okt 2011, 19:24

Tricko zatial nepomohlo.
Idu jej 4 zuby naraz, chudatku a dlasia vec, ktora mi napada je, ze som od septembra zacala pracovat, tak ci to ona nejako nevnima, ze nie som doma, aj ked okolo 10 pridem, dam jej :dojcenie: a idem spat a potom zase prichadzam o 13.45 .... Ci nahodou ten jej spanok-nespanok nema nieco spolocne s tymto... :roll:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod luciole » 05 Okt 2011, 20:15

a nebyva okolo toho 8. mesiaca aj separacna uzkost? juj, chuda drobcek, ma toho asi teraz dost naraz, necudo, ze sa stale budi a je nepokojna...
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Okt 2011, 21:17

fúha nám ked išli 4 zuby naraz tak bol na prsníku skoro celú noc chudáčik... nebolo treba ani monitor. nedala by sa skúsiť radšej tá snuza a spať s vami? nereaguje to potom aj na dýchanie rodičov? neviem, možno by sa oplatilo skúsiť, pre pokoj duše.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Okt 2011, 21:34

No charlie, si si aj našla riešenie problému :-) toľko zmien v jej zivote a toľko zubov - to musi ovplyvniť bábätko. Mám pocit, že asi potrebuje vynahradit tvoju neprítomnosť a preto sa ta "dozaduje"...najjednoduchšie bude "nebojovat" a dopriať jej ju v miere akej len môžeš v danej situácii. Ked prides domov o tej 13:45 tak si do večera s malou? Nosič, satka, telesna blizkost? To by mozno vykompenzovalo potrebu dcerky a bola by v noci kludnejsia. A mozno sa časom odvazis spinkat s ňou a všetko sa vyrieši :-) prajem krásnu a kludnu noc!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Okt 2011, 00:26

Spolocne spanie by malo byt spojene s dojcenim, vtedy sa jednoznacne predchadza SIDS. Vkrajinach, kde je normalne spat spolu, SIDS nepoznaju.

Takze trosku rozvediem prednasku, co spominala Tamoulik, ale z praxe ste si nieco z toho vsimli aj vy. Ked spite spolu s dietatkom, zistite, ze dychate rovnakym rytmom - takze mamicka svojim dychanim pomoha dietaku spravne dychat bez toho, aby upadlo do pauzy. Dalsia vec je v tom, ze cim je babo dalej od mamicky, tym ma menej kvalitny spanok, hoci to mozno tak na prvy pohlad nevyzera - skumanie EEG preukazalo, ze taky spanok ma omnoho castejsie striedanie faz hlbsieho a plytsieho spanku, pricom hlavne ten hlbsi spanok je omnoho hlbsi ako ked spi pri mame. A ked dojde ku apnoe v takom hlbokom spanku...
Pri predcasniatkach sa to dokonca robi tak, ze sa babo da hrudnym kosom na hrudny kos matky, aby matka aj priamo fyzicky dychanie podporovala.

Priroda nas rovnako ako ostatne zvierata vybavila mimozmyslovym vnimanim, ktore samozrejme najlepsie funguje vtedy, ked su mam a dieta priamo pri sebe. Uz ste poculi o pripade, zeby fenka prilahla svoje mlade? Alebo ine zvieratko.

A najvacsimn nezmyslom celeho monitoru je fakt, ktory potvrdila pritomna pediatricka, ze ak by aj nahodou monitor spravne zapipal, skoro ziadna matka nie je schopna poskytnut spravnu resustitaciu. Tazke zavadzanie monitorov na porodnice, co sa javi ako super pomoc mamickam, sa javi uplne kontraproduktivne a na dalsich miestach i obera kompetencie (uz doktori prebrali za nas porod, dojcenie...)

Dobra kniha o tom by mala byt od Jamesa McKenna - Sleeping with your baby. A u nas je dobra Koncept Kontinua
Tiez si mozte hodit do vyhladavaca Co-sleeping
V prilohe mate brozurku od Unicefu pre Velku Britaniu Ako spravne s dietatkom spat.
Prílohy
sharingbedleaflet.pdf
(119.86 KiB) 321 krát
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ked dieta nemoze spat v spolocnej posteli

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Okt 2011, 08:36

Ja len doplnim, ze ano deti nemozu spavat spolocne v posteli s dietatom, ak su umelo krmene. Vtedy ma dieta ine spankove cykly ako matka a otec. Dieta je inac nastavene, nie na caste dojcenie. Naozaj udaje a statistiky ukazuju nieco ine, najma ak zistime ze tie nahle umrtia su u deti umelo zivenych.

Odbornik na spanok deti James McKenna
http://cosleeping.nd.edu/

http://thebabybond.com/Cosleeping&SIDSFactSheet.html

odpoved Dr.Searsa
http://www.parenting.com/article/ask-dr-sears-co-sleeping-a-sids-danger

k otazke preco sa budi kazdych 15 minut, je to uplne normalne. vsimni si ze prva sa zobudis ty, pretoze sluchom reagujes na potreby dietata, tak este predtym ako sa upne prebudi jej treba ponuknut v spanku prsnik na ukludnenie a uspatie. Je mozne ze si nieco riesi, tak sa budi....ak ani sa neprebudi a bude spat dalej...nenechaj ju uplne prebudit!
jeden spankovy cyklus je krmenie, uspavanie a spanie. to trva priblizne 1 hodinu.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron