Nevieme zaspavat na prsniku..

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 24 Sep 2011, 21:01

Tak neviem, ci ma to ma znepokojovat, alebo nie...malu 90% uspim iba nosenim, natriasanim, spievanim a pod. Aj ked je unavena a chce sa jej spinkat, neexistuje sa prisat, nosim ju, ona mi nervozne ozuzlava raneno, ale ak ju spustim na prsnik tak nechce, na druhy -treti pokus uz priam zuri, prehyba sa a place. Musim ju udrncat do polospanku a vtedy si potom niekedy pyta prsnik a tak zaspi, ale zvacsa nie a zaspava nosenim.. . Ked ponukam, nikdy ju nenutim, ponuknem obidva prsniky, ale nechce. V podstate mi nevadi uspavat nosenim, len by som bola rada, keby sa prisala, bolo by to rychlejsie a menej fyzicky narocne. Co ma ale znepokojuje je, ci to nebude sposobovat neskor problemy ked nevyuzivame vsetky funkcie dojcenia (zda sa mi, ze ani ked ju nieco boli, alebo sa boji, tak prsnik moc nechce, skor ju ukludnim nosenim..). Nosime sa v jednom kuse, skinujeme casto, spime spolu, nadprodukciu uz mame pod kontrolou..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Sep 2011, 09:04

TIA, nadprodukcia niekedy urobí to, že bábätko v čase, kedy nie je pre neho možné sa na prsníku nenutritívne ucuckať, toto potom nerobí ani neskôr úplne samozrejme. Môžeš na tom pracovať, skúšať ju dojčiť v čase, kedy je na zaspatie, dojčiť pri nosení napr. v šatke a pod., postupne, nenásilne, v zásade hlavne preto, že je to naozaj pohodnejšie a je dobré mať ďalšiu možnosť ako dieťa kdekoľvek uspať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Sep 2011, 20:37

Klemka, som si aj myslela, ze su to nasledky nadprodukcie. Skusat budeme dalej, obcas sa nam to podari, ale to tiez iba pri noseni. Vlastne, my sa vzdy dojcime v pohybe (okrem v noci), len vynimocne chce papat tak ze sedim. Vecer by mi dobre padlo keby sme sa mohli uspat dojcenim po leziacky, ale mala furt nechce :-(. No, tak snad sa to naucime..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Sep 2011, 21:35

TIA, takéto bábätká sa každý deň menia, veď to sama iste vidíš. Ak Ti pomôže osobná skúsenosť dojčiacej matky, takisto som napr. v tomto veku nevedela večer uspávať dojčením, časom dieťa začalo aktívne spolupracovať, že je večer a ideme spať, nacucol sa a zaspal, časom čoraz rýchlejšie, niekedy zaspí aj za 2-3 minúty, pritom v 4. mesiacoch som občas uspávala aj veľmi dlho. Všetko bude časom iné. Držte sa ďalej dojčenia a časom si to trošku viac užiješ, verím tomu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Sep 2011, 22:03

Tak to si ma ukludnila :-), uz sa tesim na dvojminutove uspavanie :dojcenie:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 15:23

tia, my večer zaspávame po pár cucnutiach... tiež sme mali obdobie, ked to trvalo aj vyše hodiny a dokonca do 3 mes. sme uspávali v hojdacom lehátku na gauči pri telke, lebo pri dojčení nezaspal. asi ostatné funkcie začnú bábatká plne využívať až neskôr. teraz to začínam pozorovať, že to už vobec nie je o jedle-hlade, tj. nezáleží či je sýty alebo hladný, ak potrebuje zaspať alebo sa upokojiť, nacucne sa a je vybavené.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Sep 2011, 09:47

Ahoj TIA... my sa tiež už vyše 2 mesiacov trápime, že nevieme zaspať na prsníku. Začalo to okolo 4 mesiaca... dovtedy pekne na ňom zaspával. Nadprodukciu si strážim, takže večer uspávam už len na "nie tečúcom" prsníku :-)) tiež ho musím najprv uhopkať na lopte a až keď zaspáva tak si pýta prsník.. a potom zaspí. Momentálne uspávame 1,5 hodiny. Kedy malý chytí 3x dych a ja 4x stratím nervy :mrgreen: jáááj teraz sa na tom smejem keď to píšem ale keď príde večer.. tak to je bodka.. čo ma niekedy riadne odrovná. :-) Ale niekedy sa stane, že zaspí pekne v posteli na ciciku... ale niekedy sa odtrhne, prisaje, odtrhne, prisaje, potom začne šomrať dllllllllhý monológ... :-))) Upokojujem sa, že to prejde a toto obdobie pominie. Držím ti palce... aby si mala veľa síl na každý večer. ptuj ptuj. :dojcenie:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Sep 2011, 09:58

aj my sme mali asi 2 mesiace také, že večer sme museli fitloptovať a nosiť nekonečne dlho a potom pri prekladaní do postele znova precitla a "dorazila sa" na prsku ;) ale teraz už zase zaspí iba na prsku a dokonca sa intervaly skracujú, kedysi to trvalo aj hodinu, teraz hádam takých 15, max. 30 min. Klopem na všetko drevo okolo, nech to nezakríknem, dúfam, že jej to vydrží a bude to len lepšie :mrgreen: Takže baby, len vydržať :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 29 Sep 2011, 12:47

Tak musim povedat, ze u nas ako by sa to zlepsovalo :-). Neda sa povedat, ze by po nadojceni (ked riadne taha a papa) prechadzala do nutritivneho sania. Ked je napapana, odtrhne sa, je cula a chce este zabavit, ale zda sa mi, ze ked vystihnem ten pravy moment, ked sa jej uz spat naozaj chce, tak cuduj sa svete, prisaje sa a po par minutach buvinka. Toto triafanie je narocne a ked nedam pozor, prehupneme sa do fazy "od unavy uz neviem co so sebou a uz vobec neviem ako zaspat" a tam to potom uz bez placu nejde :-(. Snad to budeme zvladat lepsie..., ked vidim, ze vecer sa nechce prisat, ani nosit (to mame teraz nove, ze nechce byt ani na rukach a bezcielne chodit hore-dole), tak robim normalne veci aj s nou, napriklad spolu vsetci veceriame, alebo skladame pradlo a ona popri tom zacne zatvarat ocka, ponuknem prsko a uz nas unasa :-).. .

Gabika, presne - hodinove uspavania, pochodovania, natriasania a spievania a co je najhorsie, ja hotova a mala ked sa konecne prisala, cucla, tak kukadla jak zrcadla a ficime dalej, spat sa teda nebude, ne, ne, mama!! Tak som z toho bola unavena a na nervy az kym som si nepovedala, ze to fakt nema zmysel travit tak vecer co vecer (aj tak to obcas mame :-D)..

Vydrzime, bude to urcite lepsie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Okt 2011, 13:49

Musim poreferovat ako to u nas vyzera s uspavanim. Uz par dni to uspavanie na prsku funguje!! Ked je ospala, pricucne sa a za chvilu spi :-). Je to sice este stale za pochodu, ale chodit netreba dlho, co je fantasticke. Dufam, ze uz to bude takto alebo este lepsie. Oproti tomu umornemu uspavaniu nosenim je toto uplna balada 8-) ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Nov 2011, 14:36

Takze, netrvalo to dlho a my robime zase pokroky :-). Uz 3 dni sa uspavame dojcenim po leziacky!! Som fakt neverila, ze to bude raz take jednoduche. Ked uz vidim, ze sa jej chce spinkat, lazkame si spolu, hrame sa, obzerame hracky alebo prsty a po chvilke sa mala sama otoci za prskom, niekedy aj na viac krat sa pricucne a pusti ale nakoniec sa prisaje a zaspi. Aka pohoda!! Baby, dakujem za podporu, jupiii...
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Nov 2011, 17:56

o chvilku bez prsnika nezaspí :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 01 Nov 2011, 22:09

jéééj to je super.... ja som veľká nerváčka... takže my uspávame stále na fit - lopte lebo mne vždy selhá pištole. :-D
Tak ako si TIA napísala... s malým lahnem do postele... a on sa 100x pricicne a 101x odcucne... a vtedy rezignujem.. a šup na loptu.. a čumákujem pri tom Panelák. Ach jaj. Ale od zajtra začíname. Uspávanie rýchlo, bez nervov, v kľude v posteli. :-) Držte nám palce.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Nov 2011, 09:30

U nás sa to strieda - má obdobia, kedy krásne a celkom rýchlo zaspí na prsníku, ale aj také, keď sa pricucáva, odcucáva, váľa po posteli a nie a nie spať. Také máme aj teraz. Neviem, možno to trochu súvisí s tým, že nedávno objavila pretáčanie z bruška na chrbátik a zároveň točenie sa po ľavej ruke (vždy sa na bruško točila len po pravej). Tak teraz si to užíva a vždy, keď sa dostane na posteľ "váľa sudy" všetkými smermi :D Zároveň ju stále trápi bruško z prvých príkrmov a často to tak večer na ňu príde :( Predvčerom sme uspávali tuším do polnoci, boli sme už hotoví obaja aj s manželom, fitlopta nepomáhala, po dlhej dobe sme skúsili aj nosiť a pochodovať po byte, ale nič, len sa vzpínala, prehýnala do luku, bránila, ale akonáhle sme ju položili, tak mrnčanie, ja už som mala zápästia preťažené, nevládala som ju držať na rukách a uspávať, na posteli sa len kotúľala stále. Ach jo. Včera to bolo trochu lepšie už, dúfam, že čoskoro sa zas vrátime k pohodovému prskovému uspávaniu :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 03 Nov 2011, 08:09

ja som už hotová. Malý sa zobudil 5:30 čo on sa nikdy nezobudil skôr ako pre 7:00 a toto už je viac ako týždeň. Teraz som ho uspala.. ale tomu predchádzali jedy (moje aj jeho), vzpínanie, mrnčanie, kopanie, trhanie mi retiazky. Prsník ani za svet. Normálne ma išiel preraziť čo sa od neho odtláčal. Uspala som ho na fitlopte a zaspal bez neho a nechcel ho. Trápi ma to.. lebo už dlhšie obdobie nechce zaspať s ním a radšej zaspí bez neho. Večerné uspávanie na prsníku som nezažila už od 4 mesiaca. Vždy si hovorím, že sa to hocikedy zmení... ale už to trvá 4 mesiace a už ma to unavuje. Každý večer je vyčerpávajúci.
Môže to byť tým, že keď neviem malého uspať, tak ho uspí môj muž? a malý má potom v tom chaos?... Inak večer uspávame na silu. Inak to totiž ani nejde. Naše dieťa má nevybiteľné baterky. :-(
No a keď ho chcem uspať na posteli.. tak to vyzerá presne tak ako píšeš luciole. Odcucáva sa a pricucáva asi 101 krát, váľa sa po posteli. Čo potom robíš ty, snažíš sa ju priťahovať a dať na prsník? Kedy?
Nech sa toto už skončí. Chcem uspávať na prsníku v kľude a bez nervákov. Ja mám totižto veľmi biednu trpezlivosť. :-(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod TIA » 03 Nov 2011, 10:41

Gabika, uplne chapem, je to o nervy :(.., ja som mala este do nedavna pocit, ze moja mala prsnik chce iba ked sa potrebuje vykakat, inak v bdelom stave tak, ze by som nemusela pochodovat a hopsat nikdy nechcela a aj potom sa furt pustala, no, proste, hroza. A uspavanie na silu, tak to som si zakazala, lebo to nemalo cenu, ten plac som nevedela zniest. Obcas sa mi to aj tak sem tam podari, ak sa mala zobudi o 5-tej a mne sa chce este spat :-(. Myslim si, ze to nutenie mi vzdy celu situaciu este zhorsilo. Vzdy ked tak nechcela a nechcela, to bolo nakoniec preto, ze sa este potrebovala vykakat, alebo vygrgat a az potom zaspala. Tak som si povedala, ze sak aj tak nezaspi kym sama nebude chciet, tak preco by sme ten cas pred spanim mali byt obidve uplakane?! Inak, my sme sa prvy krat pretocili vcera, tak uvidime ako bude dalej, ked sa zacne valat :-). Momentalne mi pomaha ju ukludnit ked je cela rozkokosena ju hladkat/masirovat po nozickach, rucickach, brusku, plieckach..,ona az tak zmeravie, zatne pasticky a s takym jemnym usmevom a pohladom do blba tak vydrzi aj par minut. To ju cele tak predpripravi na spanok a potom to uz netrva dlho a sa pricucne a spi.. . Baby, drzte sa, urcite budete za chvilu zase prsnikom uspavat..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Nov 2011, 12:30

gabika, ja mam asi dost velku trpezlivost a este viac si ju tymto trenujem :) pokial sa da, nechavam ju tam valat sa, ona sa chvilu pricucava/odcucava, to vidim, ze sa snazi zaspat, ak sa jej to nedari, zacne vymyslat, gulat sa po posteli, hrat sa so vsetkym, co najde, "bojovat" s perinami, okusovat vankuse a tak. Podchvilou sa priguli, zase si cucne, snazi sa takto "samouspat", ak sa nepodari, pokracuje vo valani sa. Vcera to trvalo hodinu a pol. Po kupani (o 7mej kupeme) sa napapala a necakane zaspala Filipovi na rukach, ked si s nou sadol na fitloptu. Uz som tusila, ze to nebude len tak a samozrejme asi po hodine usmev od ucha k uchu, ze uz je vyspata. Potom nasledovala ta hodina a pol so mnou. Cez okraj postielky, co mame prirazenu k posteli som mala prevesene veci, ukoristila odtial podprsenku a pri jej okusovani zacala zaspavat :mrgreen:

No nie vzdy to ide, tiez som si povedala, ze nebudem nasilu uspavat, no fakt sa to neda obcas. Lebo to nie je o tom, ze by nebola unavena, skor naopak, je uz totalne vycerpana, je uz trebars 11 hodin, naposledy spala poobede, tak ma ozaj dost, no akoby sa nevie prepnut do spanku. Tak to su potom boje, nekonecne pokusy na prse, na fitlopte, nosenim po byte, furt dokola, kym neodpadneme vsetci traja. No nastastie takychto extremnych vecerov je pomenej, vacsinou staci ta moja postelova uspavacka, alebo ju nechat este vyhrat a potom zaspi na fitlopte, pri prekladani do postele sa este pricucne, napapa, podudka si a spi. Teraz jej to narusa aj ten posun casu, mam pocit. Nie je to tak davno, co sme mali super obdobie, zaspala na prsku do pol hodiny, no parada. Dufam, ze sa coskoro zas vrati, lebo zas ja tiez nie vzdy mam vecer, kedy to zvladam bez nervozity a unavy :roll:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Nov 2011, 12:37

luciole, to pride, ze bude rychlejsie zaspavat...moj pricucavac co bol na ciciku 3hodiny pri vecernom zaspavani sa teraz do 20min odpoji a spi :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod luciole » 04 Nov 2011, 13:50

jaaaj, akdarka, ze 20 minut, uzasna predstava, uz aby to bolo! ;) a to uz je take dlhodobe, ze sa mozes na to spolahnut? Lebo aj Hanka ma obcas takych par dni az tyzdnov dokonca, ze si vytvori akoby rezim - pekne a v priblizne rovnakych casoch buva cezden aj v noci, no vydrzi to len chvilu a zas sa to cele rozbije :( Teraz napriklad spi zle a malo cez den aj v noci, vcera cez den spala len 2x aj to velmi kratko a vecer som zas uspavala najskor hodinu, o chvilu sa zobudila a dalsiu hodinu a pol nove uspavanie (take to nenasilne len valanim sa v posteli). ufff :roll:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Nov 2011, 14:29

vyzera to uz stabilnejsie :-) je to cca tak, ze napr. o 19:30 ideme spat, o 20:00 mozem odist, obcas okolo 20:30 musim za nim vybehnut a znova uspat a potom do cca 22:00 spi...kym aj ja nezaspim tak je hore castejsie :-)
ja uz tuzim aby zaspal a celu noc spal :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 05 Nov 2011, 12:55

Dievcata, pripajam sa k Vam-mame presne rovnake problemy so zaspavanim ako vy... odkedy sa drobec narodil (ma 3.5m), mala som s manzelom len asi 4 kludne vecere, inak stale bojujeme...presne co pisete, fit lopta, hojdajuce kresielko, ruky...prsko uz iba ked je totalne unaveny... niekedy zase zabera prsko,ale po hodine cuckania sa odpoji, oci na siroko a mama hraj sa so mnou... posledny tyzden mi vstava aj v noci (predtym sa prebral, napapal a spal dalej), teraz vstane a nechce sa ani kojit, iba nosit, kym znova nezaspi, niekedy aj do 2 hodin, co je uz fakt privela, pretoze vecer zaspava niekedy aj 3 hodiny, na kojenie sa budi cca kazde 2 hodiny, potom sa minimalne raz v noci chce aspon hodinu nosit a rano 6:30 je uz hore... Ale som rada, ze som Vas tu nasla a ze nie som na to sama a dodali ste mi nadej, ze to naozaj moze prestat a ze sa to upravi :) ...a uz sa tesim na pohodove uspavanie:) len kedy to bude? :? inak tiez sme mali nadprodukciu,ale ta uz by mala byt v poriadku, teraz rozmyslam, ci nemam malo mlieka, ked sa stale odpaja a pripaja na prsko, lebo to predtym nerobil... no dojcenie je naozaj veda, aspon pre mna. a to som si vzdy myslela, ze to bude urcite krasne a bezproblemove...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Nov 2011, 21:47

dojčenie nie je vždy bezproblémové, ja som mala 3 mesiace nadprodukciu- napr. nezniesla som v noci dlhšiu pauzu ako 4 hod - potom bolesť v prsníkoch, budila som sa v mláke.. malý aj ked spal, som ho išla nakojiť aby sa mi uľavilo. večer nevedel zaspať na prsníku- síce zadriemal, ale po položení o 5 min sa pučil, asi mal reflux, pálila ho záha.. pritom neodgrgával v noci, ale ja som si nikdy nebola na istom, či potrebuje zdvihnúť, alebo položiť alebo pohojdať... bolo to nafigu, niekedy som ho veru v noci po každom dojčení aj hodinu nosila takého polospiaceho. ale ked by som to tu nečítala, ani si už na to nespomeniem... prešlo nám to po 3 mes. zo dňa ne deň. v týchto časoch sme večer uspávali pri tv v hojdacom lehátku, mal vyvýšenú hlavu, tak mu bolo lepšie a kým natvrdo zaspal, hojdali sme ho aj skoro 2 hod. tiež to nejako plynule pominulo. potom prišla fáza, že už vedel zostať na prsníku spať, ale zase kým upadol do tvrdého spánku, musela som ho ešte hodinu držať na rukách.. teraz spí asi po 5-10min potom ešte lenivo cucká, potom sa odpojí a možem dať do postielky, celé trvá max. 20 min. tak aj počas noci. nijaké nosenie, nič, proste dojčenie v pohodlnej polohe a pokojný spánok.. určite sa to zlepší aj u vás :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 08 Nov 2011, 22:22

jáááj viem, že naše večerní uspávanie záleží aj od mojej nervozity... to si jasne uvedomujem.. :twisted: . Cez deň mi pekne spíme aj 2 - 3 hodinky a min. 3x denne. No nič teóriu viem (ako vždy) ach len tá PRAX.
akdarka: že 3 hodiny uspávať.. máš môj obdiv. Fúúú.
luciole: mne sa parkrát stalo, že pri tom prevaľovaní malého po posteli som skôr zaspala ako on a potom nás už len našiel mm, tak, že malý niekde na konci posteli zaspal rozvalený ako prišlo. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod akdarka » 09 Nov 2011, 07:13

Gabika, jemu stačilo, že sme spolu lezali a on dudloval prsnik...nemusela som nic, len ležať :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nevieme zaspavat na prsniku..

Neprečítaný príspevokod luciole » 08 Dec 2011, 22:23

Ja sa chcem s vami len podelit o radost, ze Hanka ma 3 dni zaspavania na prsniku (akoze bez predchadzajuceho fitloptovania), dufam, ze to vydrzi co najdlhsie, strasne si to uzivam po dlhej dobe ;) Ale ked myslim na to, kolko zien riesi, ako dosiahnut, aby im dieta NEzaspavalo na prsniku, tak to stale menej dokazem pochopit. Ved to je take uzasne! :love: :dojcenie:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron