Uspavate svoje dieti "nasilu"?

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Sep 2011, 11:03

Casto sa pytam sama seba, ci robim dobre. Ked badam na malej znamky unavy, resp. viem, ze cca po 2-3 hodinach bdenia zvykne byt unavena, tak ju vezmem a ponuknem dojcenie. Ak pri dojceni nezaspi, tak ju vezmem na ruky a pochodujem s nou az kym nezaspi (u mna v nosici nechce byt, iba na manzelovi(asi mam malo ergonomicky tvar tela), takze mne ostavaju jedine ruky). Najprv sa brani a place, ale potom vzdy zaspi. Robim spravne? Mam ju nechat tak, ak nezaspi sama pri dojceni, aj ked viem, ze je unavena? Preco deti proste same nezaspia?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Sep 2011, 11:19

charlie, ja to robim tak isto, len som pred nedavnom prestala tak uplne "nasilu" a je to ovela lepsie. Ponuknem dojcenie a ak nezaspi, skusim s nou chvilu chodit a/alebo hopsat na fitlopte, ak sa brani, tak to necham tak, polozim ju na hraciu deku, alebo na gauc/na postel, proste niekam, kde sa este chvilu pohrame, potom skusim znova, osvedcilo sa mi aj prebalit, lebo ked dlho nechce zaspat a uz vidim, ze je strasne unavena, tak mava mokru plienku, aj ked "by este nemala mat", akoze je pocikana skor, nez by som cakala, ze treba prebalit, teda skor, nez obvykle byva. Potom sa uspatie zvykne podarit. A napriklad uplne cerstvy zazitok - pred cca pol hodkou sme presne tak cuckali a potom pochodovali+fitloptovali, knucala pri tom, tak som ju dala na gauc k sebe, ze este rychlo odpisem manzelovi na mail, pohram sa s nou a skusime znova o chvilku, ale ona sa otocila na brucho, polozila hlavu a odvtedy spi...kebyze nesedim, tak od uzasu z noh spadnem :mrgreen:

A to, ze deticky nevedia same zaspat a treba im pomahat sa zdovodnuje nezrelym nervovym systemom - neschopnostou babatka spracovat vsetky podnety a prejst do kludoveho "OFF" rezimu...aspon tak som citala.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Sep 2011, 11:33

Este som dopisala, ale system zrazu vyhodil, ze nemozem upravit prispevok, tak doplnenie: ze fakt odkedy neunavujem ani ju ani seba "bojom" za zaspatie je to ovela lepsie a v konecnom dospedku aj rychlejsie. Vacsinou v druhom kole zaspinka, max. v tretom, ale to uz vacsinou ked ju nieco este trapi, teraz zuby alebo tak. Ona uz je fakt unavena (presne ako u vas, tie 2-3 hodky su aj nas cas, niekedy aj menej) a takto sa bez stresu ukludni a zalomi. Vyskusaj ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Sep 2011, 11:46

mne ked nezaspí pri dojčení, tak sa ideme ešte na chvíľu hrať a skúsim neskor ponúknuť prsník, potom sa pricucne a zaspí. zatial nám to funguje perfektne. po nadojčení a zaspatí ho možem kludne položiť do postielky, dokonca aj cez den :) , to je u nás veľká novinka.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Sep 2011, 12:32

My nerobime nic nasilu. Ale moja dcera ma 13 mesiacov, takze je to uz o inom. Vecer ju okupem, nadojcim, dam kasu a dam do postielky. Ked tam zacne plakat, tak ju vyberiem, dam do ohradky a hrame sa spolu az kym nie je unavena. Rodina nas za to kritizuje, ale podla mna je to lepsie, ako keby tam mala pol hodinu vrieskat.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Sep 2011, 14:11

jaaaj , ja mam pocit,ze dost casto maleho uspavam nasilu :D ...my sa uspavame len po leziacky dojcenim.....niekedy mam predstavu,zeby mal ist spat, tak sup na postel nadojcit sa.....ale on sa este musi desat krat postavit a utekat prec...niekedy ani neviem,odkial beriem tu chut ho furt chytat a prikladat na prsnik, niekedy sa na to vybodnem, a ideme sa este hrat alebo robit nieco ine....len potom mam obavy,ze uz je unaveny a dalsia aktivita ho moze natolko rozsantit, ze bude az prestimulovany. ale to sa nam stalo malo krat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Sep 2011, 21:04

nuž mne sa zdá, že moje dieťa je prestimulované dosť často... lebo už skoro 2 mesiace je uspávanie hotová katastrofa. Tak isto ako charlie uspávame s veľkým bojkotom.. aj to nie ja ale manžel.. lebo mne už väčšinou tečú nervičky, za čo sa vždy potom hanbím a hnevám na seba.. ale je to proste tak. Skúšam všetko možné..na posteli, fitlopta, pochodujem, stále ponúkam prsník. Nakoniec si ho zoberie manžel a uspí ho... mrnčí, mrnčí a potom ako keby ste vypli rádio :lol: . Chcem Však uspávať s kľudom.. a v pokoji krásne ako voľakedy.
Dnes som uspala pekne v posteli... chytil síce druhý dych... nohy začal vyhadzovať ako veľeryba ale nakoniec zaspinkal.
Jáááj a ešte som zabudla spomenúť, že manžel mu aj spieva.. keď ho uspáva. :dojcenie:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Dec 2011, 14:31

Zienky ja sa potrebujem poradit, kolko dennych spankov by malo mat 8mesacne babo? Ja viem, ze kazde dieta je ine, ale predsa... Nasa Hanka najnovsie vobec nechce cez den spat, odkedy zacala lozit, tak je taka rozparadena, ze kazde uspavanie je boj, vzpiera sa v satke, pricucnut sa nechce, vydrzi hore v pohode aj 5 hodin vkuse...keby som ju nenutila spat, mozno cez den ani nespi. Takto s nutenim ju uspim pocas dna dva razy, spi pol hodinu a dost. Najhorsie je, ze aj v noci spi len osem hodin...mozno je to len obdobie, ale to nutenie do spania je hrozne... Mam skusit jeden denny spanok vypustit? Nie je to pre 8mesacne babo malo ked spi len raz? Bojim sa, ze sa mi potom o polnoci zobudi a bude mat "den". Lebo tak to bolo ked prechadzala z troch spankov na dva...co mimochodom nebolo tak davno... ach joj
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Dec 2011, 14:37

zigi píše:Zienky ja sa potrebujem poradit, kolko dennych spankov by malo mat 8mesacne babo? Ja viem, ze kazde dieta je ine, ale predsa... Nasa Hanka najnovsie vobec nechce cez den spat, odkedy zacala lozit, tak je taka rozparadena, ze kazde uspavanie je boj, vzpiera sa v satke, pricucnut sa nechce, vydrzi hore v pohode aj 5 hodin vkuse...keby som ju nenutila spat, mozno cez den ani nespi. Takto s nutenim ju uspim pocas dna dva razy, spi pol hodinu a dost. Najhorsie je, ze aj v noci spi len osem hodin...mozno je to len obdobie, ale to nutenie do spania je hrozne... Mam skusit jeden denny spanok vypustit? Nie je to pre 8mesacne babo malo ked spi len raz? Bojim sa, ze sa mi potom o polnoci zobudi a bude mat "den". Lebo tak to bolo ked prechadzala z troch spankov na dva...co mimochodom nebolo tak davno... ach joj

no nas presiel na jeden denny spanok az po roku..neviem ako ti poradit,ak uz zacala lozit,tak mozno potrebuje byt viac na zemi,nech si vybije energiu,lebo chce skumat, aaak uz bude ustata,tak potom skusit nosit a uspat...to je len moj skromny napad...kazde dieta je individualne, a ak naozaj potrebuje byt tak dlho hore a skumat,tak mozno to tak ma byt...ale ak dojcis na poziadanie, tak vtedy by mala mat dostatok tych "chvilok" kedy sa upokoji, neprestimuluje sa, a aj vklude zaspi...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Dec 2011, 14:45

no s tym dojcenim je to u nas horsie, ona sa prisaje, len ked je unavena a chce sa jej spat...takze max. 3 razy za den :( . Ak vypustime spanky, vypustime aj dojcenie...toho sa bojim :(
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Dec 2011, 14:49

zigi píše:no s tym dojcenim je to u nas horsie, ona sa prisaje, len ked je unavena a chce sa jej spat...takze max. 3 razy za den :( . Ak vypustime spanky, vypustime aj dojcenie...toho sa bojim :(

no tak potom treba v prvom rade riesit to dojcenie, ale na to ja uz nie som odbornik, bud ti tu odpise nejaka LP,alebo by bolo najlepsie keby si kontaktovala LP,a poriesili by ste to dojcenie, potom sa vyriesia aj spankove problemy...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Dec 2011, 15:02

no to my riesime uz pol roka a vysledok je ten, ze som rada, ze sa chce prisat aspon na spinkanie, to je vlastne to najlepsie, co sa nam podarilo dosiahnut..
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Dec 2011, 15:08

zigi a ako prebieha vase uspavanie? skusila si si s nou lahnut po takych 2,5hodinach do postele, ciciky dostupne a nech sa trochu hra na posteli, potom ju nacucnes trosku, zase nech sa pohra atd a zeby ti zaspala?obcas sa mi mala takto uspava,ked neodhadnem unavenost a este by potrebovala tak pol hod na hranie a mne sa nechce ist uz z postele...alebo dnes som zistila, ze velmi rychlo ju unavi, ked je na chrbte v satke/nosici, keby si ju skusila tak, ze by si napr upratovala a ked vidis ze uz spinka, tak sup na prsnik...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Dec 2011, 16:23

doteraz sme uspavali na cici na fit lopte a ked bola velmi roztatarena, dala som si ju do satky a nieco robila, ona kukala a cuckala si...takze sa aj nadojcila a celkom to islo. V posteli skusame stale, nevzdavam to ;), vlastne ja chodim furt hore bez, keby ju nahodou napadlo prisat sa, ale to nefunguje, vacsinou sa len tak hrajka, pricucne odcucne aj dvadsatkrat a ide sa hrat...problem je, ze poleziacky sa neprisaje tak dobre, takze aj keby tak zaspinkala, tak by si nic nevytiahla a ja sa spanok naozaj snazim vyuzit na dojcenie...inak mame suche plienky ;(
nevravim, ze to bolo idealne, ale aspon nejako sme fungovali a Hanka bola spokojna a aj dost cikala, takze na nase pomery to bolo fajn.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 20 Dec 2011, 01:01

Ahojte,
zaujímalo by ma, ako presne vašich drobcov uspávate na fit lopte... mám ju doma, ale využívala som ju na cvičenie iba v tehotenstve, od pôrodu som sa jej ani nedotkla...to s nimi hopsáte, kým sa neunavia? ... alebo to chápem zle? ja si akosi neviem predstaviť, čo presne by som s malou na tej lopte mala robiť ;)
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Dec 2011, 09:21

cottoncandy, áno, zoberiem ja al. muž malú na ruky (obvykle normálne vodorovne, ale niekedy všelijako protestuje, tak výsledok vidíš nižšie :mrgreen: ), pohupujem sa a šš-kam alebo spievam. Mala také obdobia, že bolo treba pohupovať intenzívnejšie, priam skákať, teraz skôr len tak jemne :D Myslím, že niektoré bábätká si vyžadujú aj prsko v puse, takú akrobaciu sme my našťastie zatiaľ nemuseli riešiť. Ale upozorňujem, že lopta je návyková, takže ak ti drobček zaspáva nejako menej náročne (v pohodke na prsku al. tak), tak by som loptu zatiaľ nechala ďalej zapadať prachom ;) Každopádne ten rytmický pohyb bábo ukolíše do spánku, moja skúsenosť je, že aj pomerne rýchlo, ak nerátam obdobia úplného spánkového protestu.
Prílohy
Zaspavanie.JPG
(82.04 KiB) 873 krát
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Dec 2011, 21:45

zigi: jááááááááj moja... nie sú naše deti náhodou súrodenci. Aj my máme uspávanie boje. Uspať ho musím nasilu. Lebo inak by frčal celý deň. Potom mi síce zvykne spať aj 2 sem tam 3 hodinky. Ale kým ho uspím... tak žila navretá cez celú tvár. :mrgreen:
No a večer ho uspať. pchchch... také , že ľahneme si do postele. KDE!!! on ma bude preliezať... aj 5 hodín a spať nebude. Keď mi minule kamoška spomenula, že zaspal sám pri hraní, že bol unavený... tak toto je pre nás zatiaľ čistá UTÓPIA.
cottoncandy: na fit lopte uspávame tak, že malého chytím do náručia.... po ležiačky... hodím na cicik... a skackám do rytmu a čumím panelák.
:-D

Luciole: perfektne odkväcla. Takúto polohu sme ešte neskúsili. :-) To aj malá kukala telku? hehe
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Dec 2011, 21:48

ale aby som Vás trocha rozveselila... tak mužov kolega (tiež prechádzajú rôznymi fázami uspávania) najnovšie uspávajú malého tak, že ho dajú do postieľky a obaja aj so ženou mu spievajú kým nezaspí. Skúste si to predstaviť... keď budete obaja pri deckám... , že teraz spustíte duet. heehehehehehehhe . Susedia predpokladám by si mysleli, že sme naťahaný... hehe :-D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 22:18

gabika78 píše:ale aby som Vás trocha rozveselila... tak mužov kolega (tiež prechádzajú rôznymi fázami uspávania) najnovšie uspávajú malého tak, že ho dajú do postieľky a obaja aj so ženou mu spievajú kým nezaspí. Skúste si to predstaviť... keď budete obaja pri deckám... , že teraz spustíte duet. heehehehehehehhe . Susedia predpokladám by si mysleli, že sme naťahaný... hehe :-D


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Dec 2011, 00:34

he he Luciole,tak toto mi je doverne znama poloha uz spiaceho prcka :-)
obcas mala mala aj ruku do fialova co si ju zalezala :-)
inak mne mala cez den uz len 2x spi na balkone v kociku a tam na vzduchu zaspi za 5min aj na 2-3hod,vecer to je ale zaujmave skusame co sa da,ale teraz sopel rozhadzal uspavanie,tak neratam...tie neuspechy a zmeny uspavacieho procesu
inak Gabika :-D ta predstava dvoch spievajucich rodicov ma riadne pobavila,he he
syna sme od 8 mes uspavali lezanim na bruchu a tapkanim po ritke,vysledok?brutalne navykove a do 6 rokov!az sa hambim to tu napisat ;-)a teraz cecun spi v manzelskej so mnou a malou,muz v detskej :-D
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 21 Dec 2011, 09:44

Hehe Gabika78, to spievanie duetov u nas praktizujeme po vecernom kupani, lebo sa strasne nechce obliekat, vzdy spusti riadny rev... takto reve do toho nasho zavyjania, no chudaci susedia!
Tak sa teda zmierim s osudom... vcera vecer som jej normalne musela pridrziavat druhou rukou hlavu, aby sa nemetala, ked bola pricucnuta a hopsali sme na lopte, to je normalne gymnasticky vykon, co my vecer robime! A ona ledva drzala oci otvorene, ale vzpierala sa o dusu, nakoniec pri tom protestovani doslova z minuty na minutu "odpadla", ale az o pol 12... ACH jooooj na porazenie to je.

...inak sa tiez snazime hopsat pri panelaku ;), ale kedze do toho spievam, mam to len ako nemy film;)

bibiq, keby tapkanie po ritke fungovalo, kludne tak uspavam aj do desiatich rokov, hlavne ze to fungovalo!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 21 Dec 2011, 19:19

Zigi, Samko ma 10 mesiacov a este ma 2 spanky, nie teda dlhe, vzdy jeden aspon 30 min a ten druhy vzdy dlhsi 1 - 1,5h, ked mozem s nim spat tak aj dve hodinky a vecer do 20h skoro vzdy spi az do 6.30-7h. Tomasko tiez az po roku ako Norikin Janko prechadzal na jeden spanok, ale kazde dieta je ine.
Co sa tyka denneho dojcenia, tak sa ti nepricucne ani ked ho nosis vertikalne?Za chodu? Samko sa tiez najkrajsie napapa v polospanku, ale aj pri noseni je non stop nacucnuty, nebolo by to u Vas riesenie?
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 21 Dec 2011, 19:27

zigi, tomasko este spi 3x denne tych svojich 30 min. Cez den uspavame na fitlopte - ale ja ho mam pri tom polozeneho v zavinovacke s pevnou vlozkou, nohy mu sice trcia, ale mne sa pri tom lepsie s nim manipuluje a hlavne sa da potom pekne zlozit do postielky.
Vecer uz zaspi pri mne, nie na prvykrat - ale ked sa zacne odpajat a vymyslat, tak ho prelozim do postielky, tam si polozi, ked sa zacne jedovat, tak si zas dam k sebe a tak dookola. Jemu potom docvakne, ze pri mame je asi lepsie zaspat a zaspi pri mne.

inak spava lepsie ako dcera, ta bola priserny nespavec, aj teraz uz cez den nechce spat - a vstava okolo 5,30!!!
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Dec 2011, 21:39

a kolko krat sa vam budia v noci na papanie?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 22 Dec 2011, 14:31

bibiq, ako kedy, niekedy kazde 2 hod, niekedy 3x za noc.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron