Uspavate svoje dieti "nasilu"?

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 22 Dec 2011, 14:51

No tak dnes sa to polepsilo, spi mi uz druhy raz (v satke) a slo to bez boja. Dufaaaaaaam, ze to uz bude lepsie (klopem na drevo). ...
Dakujem baby velmi pekne za rady, uvidim ako budeme pokracovat, zatial zabrala satka, nakoniec sa asi po hodine nosenia predsa pricucla. Ale je to cudne, lebo predtym bola v satke stale pricucnuta, tak ako pisala tamoulik a teraz ani za svet...iba kuka von :mrgreen: opica mala...

Inak Bibiq, mne sa budi kazde dve hodiny a obcas potiahne 3-4 vkuse, ale len raz za noc ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 22 Dec 2011, 21:56

ďakujem, zatiaľ teda fit loptu skúšať nebudem, pre istotu, keď je návyková :D
ja malú uspávam, keď vidím, že si šúcha očká a má červené obočie, vtedy zväčša neprotestuje a dá sa uspať pekne v posteli prskom :dojcenie: , len niekedy mi nedovolí cez deň odísť a vyžaduje, aby som pri nej ležala - drží ma za ruku, je na mne tesne nalepená a keď sa pohnem, začne plakať... počas takých dní v domácnosti nič neurobím, len sa jej celý deň venujem, aspoň si oddýchnem, buď spím s ňou alebo si čítam, mne našťastie veľmi v domácnosti pomáha manžel, aj keď má vlastnú firmu, teraz veľa robí z domu a je na ňom aj varenie a upratovanie ;) ja sa tak plne môžem venovať dcérke :D veľmi to oceňujem
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Chilli » 14 Jan 2012, 16:31

zigi píše:Zienky ja sa potrebujem poradit, kolko dennych spankov by malo mat 8mesacne babo? Ja viem, ze kazde dieta je ine, ale predsa... Nasa Hanka najnovsie vobec nechce cez den spat, odkedy zacala lozit, tak je taka rozparadena, ze kazde uspavanie je boj, vzpiera sa v satke, pricucnut sa nechce, vydrzi hore v pohode aj 5 hodin vkuse...keby som ju nenutila spat, mozno cez den ani nespi. Takto s nutenim ju uspim pocas dna dva razy, spi pol hodinu a dost. Najhorsie je, ze aj v noci spi len osem hodin...mozno je to len obdobie, ale to nutenie do spania je hrozne... Mam skusit jeden denny spanok vypustit? Nie je to pre 8mesacne babo malo ked spi len raz? Bojim sa, ze sa mi potom o polnoci zobudi a bude mat "den". Lebo tak to bolo ked prechadzala z troch spankov na dva...co mimochodom nebolo tak davno... ach joj


Mame rovnako stare deticky a mne Nicole tiez spinka iba raz doobedu a raz poobede noci mame zle .... Ale myslim v Bukovskom som citala ze prave v tomto obdobi deticky by mali spat kolo 8-10 hodin v noci a az kolo roku 12h ... Tiez odkedy lezie je uspavanie tazke , no mne mala v satke spavala iba ako malinka ...nepacilo sa jej mat nozky nasiroko a tak sme kolo 4teho mesiaca so satkou prestali nosila som ju v babybjorn smerom k ludom ona je maly zvddavec ked ju dam aj teraz do satky smerom k sebe cela sa vykruti aby videla co robia ostatni alebo aj ja... Ja by som spanky nevypustala ...my naopak sem tam jeden prihodime ...hovori sa ze cim viac spia tym lepsie spia...spanok vyvolava spanok.... Napr. Dnes som ju dala o13:35 na prso ako obycajne slecn apotahala a zacala sa hrat tak som ju dala do postielky tam sa zacala vo velkom hrat a blabotat kolo 14:30 zacala uz revat (nasa nicole neplace ona mrnci alebo reve medzitym nic neexistuje) isiel tam mm polozil ju spfavnym smerom zakril pustil hracku co jej hra hudbu a premieta na strope obrazky a od 14:35 uz spi hodinu i ked po25min sa prebudila a zamrncala.....no zatial spi dalej....
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Chilli » 14 Jan 2012, 16:34

Bibiq píše:a kolko krat sa vam budia v noci na papanie?

Najnovsie uz asi 3 tyzdne kojim v noci aj 6-7 krat predtym to bolo asi3 krat
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Jan 2012, 00:12

Ku spanku som odpisala v inej teme. Len mala poznamka ku 8-10hodinovemu spanku. Spanok dojciatka je uplne normalny, ak sa pri nom precita na dojcenie. Nejedna sa prebudenia v pravom zmysle slova, ale rovnako ako my ma plytsiu fazu spanku, pocas ktorej potrebuje dojcenie, aby bez problemov mohlo opat prejst do hlbsej fazy. SPolocne spanie vynikajucim sposobom zabezpecuje a harmonizuje fazy spanku, a tym aj spravny oddych dietatka i mamicky. Cim su od seba fyzicky dalej, tym su cykly menej harmonicke a dietatko ma menej kvalitny spanok, i ked sa na prvy pohlad javi, ze spi dobre a dokonca dlhsie ako dojcene dietako.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Mar 2012, 11:29

kocky, v poslednej dobe na vas myslim, ze sa musim spytat, ako sa vam vyvijaju spanky a uspavanie? zigi, hysterka, gabika, chilli aj ini, co mate, alebo ste mali "nesamozaspavacie" deticky?

My mame stale 2 spanky, dokonca pomerne pravidelne, ak neratam posledne 2 dni, ked sa Hanka zobudila rano ovela skor, ako zvykne a tym sa vsetko vselijako posuva (v takychto pripadoch dokonca zvladne 3 kratsie spanky). Uz som tu tusime niekde pisala, ze sme len pomerne nedavno zacali viazat kolisku a medzicasom si Hanka na nu tak zvykla, ze uz zaspava iba v nej. Aj denne spanky, ak sa neda ist von, aj vecerny spanok. Uviazem, nacucne sa, trochu pochodim, alebo si sadnem na loptu a jemne sa pohupujem, spievam a o chvilku spi, este si podudka a ked zalomi uplne, rozviazem ju a zlozim na postel. Okrem toho uz dlhsie super spava v kociku, tak to vyuzivame a chodime von spat minimalne raz denne v kociku. V manduce/satke vonku mi tiez zaspi, ale uz sa ovela viac kuka okolo seba a dlho to trva, resp. musi byt strasne unavena.

Vecer zaspava okolo 9tej, posledne dni sa trochu posuva na skorsie (a ako som pisala, aj potom skorsie vstava), neviem, ci sa posuva na letny cas,a lebo co :mrgreen:

Takze by som to zhodnotila, ze celkom pohoda je to, aj ked obcas frflem, lebo kedysi zaspala aj manzelovi vecer na lopte a ja som mala aspon chvilocku pre seba :D A celkovo, ja uz chcem samozaspavacie dietaaaa :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 20 Mar 2012, 11:49

haha, samozaspavacie dieta? To aj take je? Nepamatam si kedy T. zaspal sam :D
Ja som tiez chcela uz dlhsie sem napisat :) Mne T. spi stale 2 krat denne. Nijak mu to nechcem upravovat, ja som rada, ked spi... ja len, ci to je normalne, ze mam takeho spaca? Doobeda spi hodinku a pol na mne a potom okolo zaspi medzi 2-4tou poobede na dve hodinky (tiez na mne) Potom vecer ideme spat medzi 9-10tou :lol: a rano vstavame medzi 6-8.
Luciole,koliska? ty si sikovnica :goodjob: Ej, na buduci tyzden mi das lekciu! a doominika mi da zase lekciu na chrbat.
Moj T. si tiez kocik vychutnava, a popritom robi brrrrrrm. Len ja tomu akosi kociku neviem prist na chut :evil:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Mar 2012, 12:50

jeej, lenkaa, vy mate taky casovy rezim ako my :) Kolisku ma naucila akdarka, rada to posuniem dalej, fakt niet nad osobnu instruktaz, z videi mi to beznadejne neslo, hoci som ich pozerala asi 1000x. Teraz viazem uz celkom rychlo a na obe strany, Hanka sa strasne tesi, ked ju tam davam a kym si naviazem satku bez nej, tak sa splha hore a nevie sa dockat :D A ten kocik vnimam podobne...ked v nom buva, tak pohodka, ale ked sa zobudi a sme dalej od domu, tak nejako mam stale pocit, ze sa tam nemoze citit dobre, tak ani ja sa z toho necitim dobre :? Lebo ma zaroven taku fazu, ze "nonstop prilepena na mame", tak ked je v kociku a nie na mne, asi nie je uplne happy. Teda aspon tak nevyzera, pozera okolo, nemrnci, ani nic, ale ani sa neskeri ako obvykle stale.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 24 Mar 2012, 14:42

luciole píše:kocky, v poslednej dobe na vas myslim, ze sa musim spytat, ako sa vam vyvijaju spanky a uspavanie? zigi, hysterka, gabika, chilli aj ini, co mate, alebo ste mali "nesamozaspavacie" deticky?

My mame stale 2 spanky, dokonca pomerne pravidelne, ak neratam posledne 2 dni, ked sa Hanka zobudila rano ovela skor, ako zvykne a tym sa vsetko vselijako posuva (v takychto pripadoch dokonca zvladne 3 kratsie spanky). Uz som tu tusime niekde pisala, ze sme len pomerne nedavno zacali viazat kolisku a medzicasom si Hanka na nu tak zvykla, ze uz zaspava iba v nej. Aj denne spanky, ak sa neda ist von, aj vecerny spanok. Uviazem, nacucne sa, trochu pochodim, alebo si sadnem na loptu a jemne sa pohupujem, spievam a o chvilku spi, este si podudka a ked zalomi uplne, rozviazem ju a zlozim na postel. Okrem toho uz dlhsie super spava v kociku, tak to vyuzivame a chodime von spat minimalne raz denne v kociku. V manduce/satke vonku mi tiez zaspi, ale uz sa ovela viac kuka okolo seba a dlho to trva, resp. musi byt strasne unavena.

Vecer zaspava okolo 9tej, posledne dni sa trochu posuva na skorsie (a ako som pisala, aj potom skorsie vstava), neviem, ci sa posuva na letny cas,a lebo co :mrgreen:

Takze by som to zhodnotila, ze celkom pohoda je to, aj ked obcas frflem, lebo kedysi zaspala aj manzelovi vecer na lopte a ja som mala aspon chvilocku pre seba :D A celkovo, ja uz chcem samozaspavacie dietaaaa :lol:


no ja som trosku oneskorena, ale vobec nic nestiham.... Luciole, ja uz spanky neriesim, ja som stastna, ze mi Hanka vobec spi ;) , stale spi 2 razy denne, ked je so mnou, tak len na rukach alebo v satke, zlozit ju nemozem, okamziter je hore. Ale zvykla som si, ze je to tak a nic ine jednoducho robit nemozem. Ale stal sa zazrak a z nicoho nic zacala spavat muzovi v kociku, zacal ju totiz bravat von v sportaku bezo mna a nejak sa jej to zapacilo. Ja samozrejme nemozem byt v dohlade, lebo chce ist hned ku mne, ale nevadi, hlavne, ze s ocinom si to uziju! Inak s mandukou ci satkou vonku to mame rovnako, von mi v nej zaspi uz malokedy, ani dojcit sa von nechce, len kuka okolo. Dokonca aj ked je velmi unavena, vidno, ze uplne nasilu drzi otvorene oci, len aby nedaj boze nezaspala!
Vecer ale zaspava az o 11, celkom Ti zavidim, ze vam to ide skor, ja uz fakt neviem ako to posunut na skorsie a to ju o tej 11 naozaj nutim spat, inak by sa gulala po posteli aj do jednej...inak to nutenie je na nervy, vzdy ma hrozne hryzie, normalne sa vecer bojim ju dat na prsnik. A je to vzdy, ked sa jej neda este spinkat a ja ju nutim..uf, ale ked ja fakt nemam nervy na to, cakat do rana, kym sa vyblazni...
Ale v principe sa nechcem stazovat, na nase pomery a vsetky tie starosti s dojcenim, co mame, je toto celkom prijemne obdobie, a na to, ze nezaspava sama, ani nemyslim, to je pre mna uplna utopia :mrgreen:
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Mar 2012, 19:20

v akom veku je dieťa schopné zaspať samé, tak, že proste dospeje do takého štádia? pýtam sa, lebo ma kde kdo straší, že s vekom je to stále horšie, pokiaľ nenaučím dieťa samostatne zaspávať. že mladšie dieťa mrnčí, plače, staršie vyjednáva, vymýšľa si atď.. že je to potom nekonečný príbeh.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod TIA » 24 Mar 2012, 21:30

U nas je to teraz celkom pohoda so zaspavanim, teda na rozdiel od prvych par mesiacov, kedy som ine nerobila len uspavala a mala furt nechcela spat a ak tak som ju musela upochodovat a ona si zdriemla na polhodinku a bolo. Ked si na to teraz spomeniem, teda riadne zufalstvo to bolo :twisted: .

Teraz, ked sa jej chce spat, tak za mnou prilezie a mrnci, tak si spolu lahneme, ona sa nacucne a za chvilu spinka. Niekedy jej k tomu spievam, niekedy trosku natriasam, ale zaspi relativne bez problemov. Spinka 2 krat denne, priblizne hodinku, niekedy aj dve a niekedy sa pyta aj polozit, ale vzdy som pri nej, lebo sa aj v spanku dojci. Vecer ideme spinkat okolo siestej-siedmej a rano vstavame okolo siestej. Co sa toho vecerneho uspavania tyka, tak tam uz dva mesiace pozorujem ako keby sa pokusala uspat sama. Zacalo to ked sa po zaspati odcucla a odvalila sa na druhy bok a tak spala dalej. Teraz sa tak odcucne este v takom polospanku, odvali sa, trosku sa este pomrvi, sem-tam sa prevali na brusko a zaspi. Su to take drobne posuny, ale tak nejak sa mi zda ako keby to skusala. Ked sa odcucne prilis skoro, tak sa prehodi na styri a prilezie naspat, pricucne a skusa znovu :D ..

Vonku mi nezaspala uz poriadne davno, je to tam prilis zaujimave :) , ani nadojcit sa v klude nevie, nanajvys si len tak cucne ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Mar 2012, 23:16

Shira, no u nás je to to tak , že sám povie spať, bubúš- okolo 19.30-20.00, signál na umytie zubov, tváre a rúk...potom si s ním ľahnem a on tak poležiačky cucká, náhle sa pustí, otočí na druhú stranu a spí. Neviem, či je to dobré alebo nie, ale príde mi to už samostatnejšie, ke´dže už sám cíti potrebu spania a v podstate nevyjednáva, ale chce aby som bola pri ňom, bohužiaľ vôbec pri zaspávaní neakceptuje ocka, takže z domu ani na krok.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Mar 2012, 23:16

Shira, ja si nemyslím, že je to vekom horšie ked respektujes dieta...Podľa mna (čo tak pozorujem okolie) vymyslaju deti, ktorým nie je dopriate "osamostatnovat" sa v zaspavani a sú do toho nútene od útleho veku. Proste kým nevedia rozprávať tak ich rodičia nechajú revat a ked dieťa vyrastie tak sa začne aj slovne domahat svojej potreby nezaspavat sám.

U nás sa udiala veľká vec :D dieťa sa mi pri dennom spánku "vypytalo" zo satky (som ho uviazala ako vzdy a kukal ma mna takym pohladom "mama, vyber ma. Ja uz nie som babo" a ja sa nanho pozeram ako puk a pytam sa "ideme si lahnut na postel?" a on ze : "ano" tak reku skusim, lahli sme si, dostal cicik a zaspal!!! No nechapem :mrgreen: teda uz spí sam na posteli ( zaspava na ciciku samozrejme) a ja zrazu netuším čo mám cez obedny spanok robit tak som sedela pri ňom ako total psycho a kukala na neho :mrgreen: no mám veľmi dobrý pocit, že som to nesilila a "nechala to na neho"...on vie, že prečo to takto potreboval (ale ja to tiez tuším) :)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Mar 2012, 23:21

No je to Akdarka podobné, asi je toto postupnosť, my zaspávame na posteli už dlho, dokonca zatvorím dvere a ke´d sa cez deň zobudí, normálne zíde z postele a búcha na dvere, takže žiaden panický strach...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Mar 2012, 23:21

Ked sa dieta narodi, je uplne nesamostastne. SO vsetkym mu musime pomahat a tym najlepsim prostriedkom na vsetko je dojcenie. Aj na uspavanie. Ako dieta rastie, coraz castejsie je schopne je vykonavat niektore cinnosti same. Az kym nepride k bodu, ze sa rozhodne, ze je dost velke a odstavi sa, co byva okolo 3-4 rokov. Mimochodom, prave vecerne dojcenie (to co pomaha zaspat), byva to, ktoreho sa dieta vzdava naposledy.
Samozrejme, ze uz skor je schopne zaspat napr. s tatinom, mozno i sam, ale stale najprijemnejsie a najlahsie je to s maminou... :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Mar 2012, 16:58

akdarka, mne toto urobil zo dňa na deň ako 9 mesačný, proste chcel ísť dole z rúk. ani ja som tomu zo začiatku neverila, tak som ho opatrne položila vedľa seba a sedela pri ňom. postupne som skúšala odísť, máme baby monitor takže som bola hned pripravená bežať... ale odvtedy spáva sám, samozrejme nezaspáva sám, položiť ho možem, až ked spí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod zigi » 26 Mar 2012, 16:13

No mne to tiez moja zacala robit a ja cela stastna, ze bude spinkat sama, tak ju spiacu polozim, lenze ona je do minuty hore a gula sa po posteli a rehli... a mozeme uspavat odznova! :mrgreen:
Inak tato zmena casu je uplne na figu, dnes som rano nad nou stala a cakala kedy sa zobudi, aby som mohla ist do roboty. Vstala o desiatej!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Mar 2012, 18:50

zigi podobne...včera sme si s manželom chceli dať volné popoludnie, tak sme prvý krát nechali malého švagrinej (on ju zbožňuje). bol taký uťahaný, že zaspal o 19.00 (podľa starého by bolo 18.00) takže bolo jasné, že toto nebude nočný spánok. samozrejme sa zobudil vyspinkaný po 2 a pol hod a do pol druhej som bola hore, kým som ho konečne uspala. ráno samozrejme dospával.. ale ja som musela vstať a odísť :x
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 04 Jún 2012, 22:37

Ozivujem tuto temu. Nasho Dominika je coraz tazsie uspat, uz nezaspi pocas dna len tak na prse ako ked bol uplne maly. Je strasne zvedavy, nic si nechce nechat ujst a uspat ho pocas dna je tazsie ako bojovat so sedemhlavym drakom. Da si mliecka kolko chce, ale vyzera to, ako keby len dotankoval novu energiu, zaspat ani za nic, ani ked je unaveny, trie si ocka, ziva... Nefunguje necht ho tak a skusit neskor, lebo mam pocit, ze cim dlhsie ho necham, tym dlhsie to potom trva, ajy je rozruseny. A pritom vecer vie vacsinou pekne zaspat na prse, obcas fitlopta a na dorazenie mliecko, ale pocas dna je to boj. Zabralo nieco vam, co by mi mohlo pomoct?
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Jún 2012, 22:42

Môjmu pomahalo ked bol "napevno" zviazany v koliske pri prsniku :-) ešte aj teraz ho tam naskladam ked 30min lozi po posteli a nezaspi - po uviazani spí do 2min :mrgreen: takze unavený každopádne je...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 05 Jún 2012, 20:59

Dik za tip, rovno to zajtra vyskusam, veru mi to nenapadlo, lebo vacsinou viazem na zvislo a doma mi tak uz velmi tazko zaspi, vonku to je ine, pokuka a zalomi. Doma sa zacne metat a chce ist radsej na zem. Tak podam hlasenie ci to zafungovalo :)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod luciole » 05 Jún 2012, 21:16

my uz druhy tyzden zaspavame oba denne spanky na chrbte v manduce pri normalnej starostlivosti o domacnost ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Jún 2012, 21:56

uf luciole tak to da asi zabrat. Ja tiez musim uspavat so znacnym obmedzenim pohybu, tj. ziadne volne lezanie na posteli pri mne, ale sedim, vylozim nohy, stocim si ho pekne okolo seba, nohy pod moju ruku, pekne je zafixovany medzi mojim trupom a nohami, pekne cuca a zaspi mi do 10 min. Potom ho mozem polozit do postielky, to je pre mna dost velka ulava. Ked som ho musela cely spanok drzat alebo nosit, nebola som z toho moc nadsena :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Jún 2012, 21:57

uf luciole tak to da asi zabrat. Ja tiez musim uspavat so znacnym obmedzenim pohybu, tj. ziadne volne lezanie na posteli pri mne, ale sedim, vylozim nohy, stocim si ho pekne okolo seba, nohy pod moju ruku, pekne je zafixovany medzi mojim trupom a nohami, pekne cuca a zaspi mi do 10 min. Potom ho mozem polozit do postielky, to je pre mna dost velka ulava. Ked som ho musela cely spanok drzat alebo nosit, nebola som z toho moc nadsena :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Uspavate svoje dieti "nasilu"?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Jún 2012, 22:02

no u nas bola tiez faza spania v manduci na chrbte, trvala asi mesiac. bolo to niekedy fakt zufalstvo :-( stale v pohybe...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron