Spanie v spoločnej posteli

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Mar 2011, 22:29

Ahojte, spávate s bábom v jednej posteli?? Ako to vnímajú vaši partneri? Stal sa vám niekedy úraz, žeby ste pripučili drobca? Ako ste vyriešili to, aby nespadol z postele, keď sa pretáčal?

Ja s drobcom spávam už od začiatku, bolo to pre mňa o mnoho ľahšie, ako ho vyberať z postielky, mohla som sa naňho pozrieť, či spí, a nemusela som sa nakláňať nad postielku. Takto som to vnímala v začiatkooch, myslela som, že do troch mesaicov ho naučím na postieľku, ale nakoniec som sa na to prestala sústrediť. Zistila som, že kojené deti sa v noci budia aj 2 ročné (napr.), takže to by nebolo ono, hp z tej postieľky furt vyberať, nechápem, ako to niektoré maminy môžu takto robiť. Ja na to sil nemám :-D . Dokážeme sa takto vyspať všetci traja. Málo krát sa mi stalo, že som ho trocha prikrila, či udrela. Väčšinou mám ruku za malým. Naučila som sa ho kojiť po ležiačky a potme, neviem si nič pohodlnejšie predstaviť. Nočné dojčenie vôbec pre mňa nie je obťažujúce. Len ma tápi jedna vec, že neviem, ako to bude, keď sa už malý bude vedieť pretočiť aj z bruška na chrbáik. To potom bude cestovať po celej našej posteli, vo všetkých smeroch. A ,me trocha dlhšie trvá, kým sa zobudím na jeho pučenie, keď už chce jesť. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod tina » 27 Mar 2011, 18:16

Ahoj, my spavame spolu uz od zaciatku, najprv vsetci traja, teraz uz bez ocka, lebo sme ho vyrusovali...Tiez by som na to nemala sil, behat stale k postielke, a paci sa mi mat ho blyzko. Postielku mame bez bocnice prisunutu k posteli, ale posledne dni ju nevyuzivam, teraz mam maleho v strede postele a zakazdym len ja preleziem v ramci vystriedania prsnikov... dovod -aby sa cim menej zobudil...zatial sa mi zda, ze to funguje... Zatial som ho este nepripucila, ale aj to treba povedat, ze spanok nemam bohvieaky tvrdy, stale som v strehu. No stale dufam, ze si zvyknem a vyspime sa lepsie, ako ked som ho po kazdom kojeni odgrgavala a prebalovala, manipulovala s nim a potom dlho musela uspavat. A ty ako casto kojis? Ja kazde dve hodiny. Tiez som o tom rozmyslala, ako to bude neskor, ked bude liezt...asi nebude stacit postel prisunut jedym bokom k stene, bude treba urobit dajake zaprany...bud ako v sklade nabytku :D ... alebo mat nad postelou dobre upevneny baldachyn a latku dobre zastrcit pod matrac vsade dookola,...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Liv » 27 Mar 2011, 20:44

My spinkáme tiež spolu vo veľkáčskej posteli, hoci nám mnohí naši známi - naslovovzatí odborníci, čo ešte nemajú deti :D - prizvukujú , že kvôli tomu budeme neskôr plakať, lebo nedostaneme Filipa z manželskej postele. Ale skúste vysvetliť bezdetnej kočke, že je nelogické a nemožné x-krát za noc vstať, vybrať bábo, nakojiť ho, uspať ho, dať nazad do postieľky..... a celý nasledujúci deň na to fungovať na 120% ďalej. Ale hlavne, že najmúdrejší sú tí, čo prd zažili :D
Liv
 

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 27 Mar 2011, 21:45

Ahojte, my spavame v jednej posteli asi od 6. mesiacov, kedy sa nasa slecna rozhodla, ze postielka je jej najvacsi nepriatel ;) Onedlho nato zacala lozit, takze sme kupili na postel zabrany, aby nahodou nevypadla. Manzel sa spociatku velmi nevyspal, kedze mala spi medzi nami a bal sa, ze ju prilahne, ale uz si zvykol a teraz sam priznava, ze by mu to nase spolocne spanie asi aj chybalo - hlavne tie kopance a facky, ktorymi nas mala obcas obdari ;)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod tina » 28 Mar 2011, 21:00

Liv, moja mama ma s tym strasila dovtedy, kym nezazila jednu nasu noc... odvtedy schvaluje. ;) {Ja a moji surodenci sme vraj boli ovela spavejsi.}
A Mata, prosim Ta, tie zabrany - ako to vyzera a kde sa daju kupit?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 28 Mar 2011, 21:21

Tina, my sme ich kupovali cez internet. Foto je v prílohe. Vsúvajú sa pod matrac.
Prílohy
Zabrany.jpg
(50.83 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Mar 2011, 21:56

dakujem Mata :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Mar 2011, 12:24

skoda tie zabrany, my mame taku postel,zeby to asi neslo.... :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 30 Mar 2011, 21:02

Preco myslis, ze by to neslo? Nam sa ich zatial podarilo namontovat na kazdu postel, ked sme boli na navsteve :-)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Mar 2011, 14:03

to bol len moj laicky pohlad, som si to nevedela realne predstavit, lebo mame matrace vsadene do postele....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 01 Apr 2011, 20:57

my tiez mame matrace vsadene do postele a ide to v pohode ;)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Liv » 02 Apr 2011, 21:38

tina píše:
> Liv, moja mama ma s tym strasila dovtedy, kym nezazila jednu nasu noc...
> odvtedy schvaluje. ;) {Ja a moji surodenci sme vraj boli ovela spavejsi.}
> A Mata, prosim Ta, tie zabrany - ako to vyzera a kde sa daju kupit?

Tina: ako jedna taka noc dokaze presvedcit :D vsetko dobre, nech sa zabrany vydaria a pomozu ;)
Liv
 

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Apr 2011, 12:16

Maťka, nevedela by si prosím Ťa dať nejaký link na kúpu tých zábran. Ja nachádzam len také akési drevené, nič moc. Ozaj a keď sa už vie bábo postaviť, nehrozí, že sa pritiahne k zábrane a prekopŕcne cez ňu dole? Som dosť nepokojná, lebo my máme taký starobilý nábytok po prababke a naša postel je o dosť vyššia ako dnešné postele.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Apr 2011, 12:18

Pomohlo by vedieť aspoň výrobcu, nie je to na nich niekde uvedené?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 06 Apr 2011, 21:24

Kinsi - my sme ich kupovali na tejto stranke - http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/63 ... nost.xhtml - tie za 25,89 - su dlhsie nez ostatne (vacsina ma dlzku len okolo 100 cm, tieto su dlhe 135 cm), takze ich mame skoro po celej dlzke postele. No ked sa vie babo uz postavit, je tam riziko,ze sa prekroprcne. Preto my od zaciatku zakazujeme malej, aby sa pri nich stavala a nastastie zatial poslucha :-) Ked sa aj vecer preberie, vzdy sa nastastie hned ohlasi a k zabranam sa nepostavi, vzdy len sedi pri nich a uz caka na mna :-)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Apr 2011, 13:46

no ja by som asi vedla postele davala vankus....keby sa nedajboze stalo ze sa prekoprcne nech dopadne aspon do makkeho......
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Apr 2011, 14:50

My máme okolo postele molitanový madrac, ale ako som už písala, naša postel je fakt vysoká, zhruba ako jedálenský stol, tak aj tak by prípadný pád bol asi dosť nebezpečný. Už sme aj rozmýšlali, že ju dáme preč a necháme dočasne len madrac, ale to by bolo dosť náročné (postel neprejde cez dvere, museli sme ju pri sťahovaní rozmontovať a potom znovu zložiť) a keď zohľadním jej vek, cca 100rokov, tak neviem koľko takých zložení by ešte zvládla. Vymeniť mi je ju ľúto, je to posteľ po prastarej mame.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Apr 2011, 20:58

kinsi píše:
> My máme okolo postele molitanový madrac, ale ako som už písala, naša postel
> je fakt vysoká, zhruba ako jedálenský stol, tak aj tak by prípadný pád bol
> asi dosť nebezpečný. Už sme aj rozmýšlali, že ju dáme preč a necháme
> dočasne len madrac, ale to by bolo dosť náročné (postel neprejde cez dvere,
> museli sme ju pri sťahovaní rozmontovať a potom znovu zložiť) a keď
> zohľadním jej vek, cca 100rokov, tak neviem koľko takých zložení by ešte
> zvládla. Vymeniť mi je ju ľúto, je to posteľ po prastarej mame.


Mozem taku otazku?? :-D a prastara mama ako spala s detmi?? predpokladam, ze zila v dobe, ked este dojcenie bolo v mode, a nenapraskali deti vecer sunarom,ze spali celu noc, tak tiez asi riesila taketo problemy :D :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Apr 2011, 20:59

sranda, u nás to dopadlo nejak opačne... mnohé mamičky si myslia že dieťa bude v postielke a nakoniec je v posteli s rodičmi. ja som hned ako sme prišli z porodnice dala malého do postele k sebe, aj v porodnici som ho mala stále tak.. bála som sa dať ho samého do postieľky. potom som zistila, že tak nevieme spať. nešlo nám dojčenie po ležiačky ani po tme, takže pri každom jeho zamrnčaní som vstala, musela zobrať malého na ruky, tj. kolenačky ho zobrať zo stredu postele a posadiť sa na kraj, tak nakojiť, samozrejme bez opory na chrbát, pritom dobre vrzgala postel a hýbal sa matrac, tak som zobudila aj muža. kedže som bola zošívaná krížom krážom, žiadna sranda takto sedieť. pri tejto manipulácii som zobudila malého, prípadne sa podarilo že sa aj pogrckal, kým som ho položila zase naspäť. po jednom mesiaci, ked začal viac vnímať, po prebudení nebol schopný pri mne vobec zaspať, kukal po mne, skúmal všetko okolo... skúsila som ho dať samého do postielky a zapojit monitor... a čuduj sa svete. o 100% lepší spánok.. aj ked som k nemu vstávala hned ako sa zamrvil, nikdy som ho na kojenie nezobudila, napapal sa v spánku. mám velmi pohodlné kreslo a kožušinu pod nohami, chrbtica netrpí, nakojené za 10 min, manžel ani netušil o nás... ja som bola spokojná a hned som aj zaspala. teraz máme fázu, že papá len raz v noci, takže pohoda. inak som sa dosť tešila, že namiesto psov budem mať v posteli dieťa a houby :D teraz si skúšam s ním lahnúť cez den, aby sme si pospali, ale nedarí sa. on vedla mna proste nespí..ked je ako-tak v dobrej nálade, hrá sa so mnou a ked už je mrzutý, staršne sa nerváči :shock: pritom ked sedím a tak ho kojím a potom nechám spať na sebe, tak v pohode, aj v nosiči, babyvaku, hocijako spí pri mne, len nie tak, aby ja som spala vedľa neho :x čudné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 13:17

čavte kočky. tak my spinkame tiež spolu všetci traja, len naše chlpate dieťa ma vlastny pelišok :D :D :D no a manželovi to teda zatial vobec nevadi. Večer sa obaja radi na neho divame ako krasne spinka ako taka naša babika... on je taky krasny ked spinka :D no a čo sa tyka pado tak nejake už boli teda jeden taky že fakt spadol a strašne plakal lebo tak to musi byť prišerny šok ked v spanku zrazu bachne na zem, a pre mna teda tiež... ale prežil to so slabou modrinkou na hlavinke, a druhy krat to mi ale spal na ruke a ako padal tak som ho zachytila v tom pade, na zem dopadol ale tak že som ho držala popod pliecko a ani sa nezobudil vtedy. No teraz už som sa naučila kojiť z oboch prsnikov z jednej strany takže spinka medzi nami čiže pady nehrozia. No a ten kto nespal s babaom v posteli nevie o čo prichadza, ja bez neho už ani zaspať nemožem. ked ho zvečera dam do postielky a nahodou idem spať skor ako sa prvy krat zobudi tak sa väčšinou prehadzujem až kym sa nezobudi ja si ho dam k sebe nakojim a už sme spokony obaja. :goodjob:
Vela ludi mi hovoril že som si na seba uplietla bič tym že som ho naučila spavať v posteli... ale tak nech si hovoria mne je to jedno.
A čo sa tyka uspavania tak prosim pekne ny zaspavame tak že ja sa hopkam na fitlopte maly na rukach v ustach prso a fičime... z toho ma už ale dosť často boli chrbat a teda hlavne hlava pokial ma dlho niekto nemasiruje, potom mam strašne migreny. No uvidime dokedy bude vyžadovať taketo uspavanie. JA totiž nemam trpezlivosť na to učiť ho inak ked viem že takto zaspin najlepšie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Máj 2011, 13:41

ja by som potrebovala nejaky napad, ako maleho bezpecne uspat cez den.....zatial mam manzela doma, ale ked pojde do roboty, nebude mi moct maleho strazit, kym bude spat....totiz, nemame zabrany na posteli, lebo nevieme ake dat, take klasicke sa na nasu nedaju dat, cize maly spava klasicky medzi nami..ale co cez den, ked by som chcela nieco robit,kym maly spi?? na 100% poleti dole....aj sa minule skoro stalo,len som sla tanier umyt, a kukam, on uz na kraji :(
tak neviem
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod ayshka » 31 Máj 2011, 13:52

Norika, ja davam maleho cez den spat na zem, je to najbezpecnejsie i ked uz teraz ako je vacsi vie uz pekne zist aj sam z postele. Cez noc spi s nami na posteli a mame pripojenu jeho postielku k nasej, takze miesta mame dost a vecer ho uz uspavam na posteli a robim zabrany z naskladanych perin a vankusov :) a ked sa aj vecer budi, tak uz je tma v izbe, takze nezvykne preliezat.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 1 deň

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod vejula » 04 Jún 2011, 22:00

tak babulky nam sa dva dni maly zosypal z postele kym sme ešte neboli v spalni chvalabohu ani modrinku som nezazrela ale chutadto musi byť teda šokovany tiadne ked zo spanku zleti. joj :(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Jún 2011, 23:21

Norika a v satke Ti maly nezaspi? Ak sa bojis, ze spadne z postele, daj vedla nej nieco makke, vankuse alebo madrac.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jún 2011, 00:28

neviem si ho uviazat do zadu, takze ani neviem,ci by zaspal...ale budem to riesit tak,ze bude spat cez den na matraci na zemi....a bude najbezpecnejsie.....proste rodina do mna huci, ze raz ho len budem musiet dat do tej postielky, ci chcem ci nechcem....lebo oni nepochopia,ze ak ho uspim kojenim, potom asi tazko ho prelozim do postielky....v nej spal max za cely zivot par hodin, ked som ho tam skusila dat....

teraz by som postielku chcela spratat uplne, a dokazat im,ze sa to da aj bez nej...len mam obavy, ze co bude s malym, ked zacne uz byt velmi aktivny, a ja nebudem moct ist ani na wc a povesat pradlo, lebo mi daco vyparati.......tak ako mi poradite?? v zime ho predsa nemozem bravat na balkon
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron