Spanie v spoločnej posteli

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 09:32

norika tak ja postielku mam a cez den spinka v nej, uspavam ho na rukach resp. na fitlopte s cicikom v puse, on mi zaspinka ja ho preložim do postielky s nami v posteli spinka len v noci...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod mamusia » 08 Nov 2011, 15:47

Ahojte,

nejak som nepostrehla,ci to tu uz bolo spominane,no chcela by som sa poradit,ze ako to robite dokym pridete do postele?Nasa mala spi s nami,resp.bez bocnice v postielke vedla nasej postele,no dokym my neprideme,tak sa vselijak toci a hlavu ma velakrat na nasej posteli,telo v jej postielke.... :D no a zacinam cim dalej tym viac rozmyslat nad tym,ze ako to bude,ked bude 4nozkovat,lebo uz su tam velke naznaky a ked sa aj postavi,ze nemyslite,ze moze padnut?Sa zobudi,bude vymyslat,alebo nieco tak...?Snazim sa riadit podla Konceptu Kontinua,ze nechat dieta tak,ze ma vlastny instinkt,no uz sa mi stalo,ze padla z postele a aj pod telkovym stolikom si buchla hlavu a tak plakala - to kde je ten instinkt? :mrgreen: tak radsej chcem nieco dopredu riesit,ze ked uz bude "mobilna" no nechcem vracat bocnicu :evil:
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Nov 2011, 17:23

podla mna je to nezmysel, nechať dieťa tak. spiace dieťa spadne. náš bez dozoru može spať iba v postielke. ked s ním spím v našej posteli, nemožem ísť v noci ani na záchod, musím vydržať... takže ja tak ako vejula. cez den spí v postielke, večer tiež uspím na prsníku, dám do postielky a ked sa v noci začne preberať, tak si ho dám k sebe do postele. lenže pri každom jeho zamrvení ho strážim. neviem, či všetky deti sú také, ale on sa v spánku kotúľa dovtedy, kým nepríde k nejakej pevnej prekážke, o ktorú sa oprie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Petra » 08 Nov 2011, 21:14

Aj u nas sa padalo - maly sa zobudil kym sme este neboli v posteli a vydal sa za svetlom (presvitajucim cez dvere). Bolo z toho zo 3x tvrde pristatie... Po negociaciach :-) sme dospeli k rieseniu - vymenili sme postel za matrac (vyvyseny), z ktoreho vie potomok v pohode zliezt aj hlavou vpred. Odtvtedy sa u nas nepada :-)
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Nov 2011, 21:58

mamusia píše:Ahojte,

nejak som nepostrehla,ci to tu uz bolo spominane,no chcela by som sa poradit,ze ako to robite dokym pridete do postele?Nasa mala spi s nami,resp.bez bocnice v postielke vedla nasej postele,no dokym my neprideme,tak sa vselijak toci a hlavu ma velakrat na nasej posteli,telo v jej postielke.... :D no a zacinam cim dalej tym viac rozmyslat nad tym,ze ako to bude,ked bude 4nozkovat,lebo uz su tam velke naznaky a ked sa aj postavi,ze nemyslite,ze moze padnut?Sa zobudi,bude vymyslat,alebo nieco tak...?Snazim sa riadit podla Konceptu Kontinua,ze nechat dieta tak,ze ma vlastny instinkt,no uz sa mi stalo,ze padla z postele a aj pod telkovym stolikom si buchla hlavu a tak plakala - to kde je ten instinkt? :mrgreen: tak radsej chcem nieco dopredu riesit,ze ked uz bude "mobilna" no nechcem vracat bocnicu :evil:


toto je aj nas dlhodoby problem....riesenie sme nasli len take, ze furt je pri malom niekto...bud ja,alebo muz....aj teraz ked uz vie zliezat, ho vecer nemozem nechat sameho,pretoze on ma v spanku hlada, chce cicu...takze je lepsie byt pri nom hned, a dat mu ju, akokeby sa mal prebrat a so strachom ma hladat, alebo sa tolko mrvit a tocit po posteli, zeby spadol...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod mamusia » 09 Nov 2011, 09:21

Fiiha,tak to ste ma moc nepotesili,cize je tam to padanie :-/ no zas my mame postielku dookola aspon,tak to by mohlo trosku branit,ale vlastne bez bocnice,cize z jednej strany sa moze vygulat prec,no uvidim,ze ako to bude neskor,ked uz bude 4nozkovat,alebo sa stavat,no nastastie sa teraz 1x budi okolo 23tej,tak aspon,ze tak :-P bo by sa mi nechcelo cele vecery trevit vedla nej,to by sme asi vratili bocnicu a budem si ju musiet bravat potom knam do velkej.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Nov 2011, 12:24

ja tiez riesiim tento problem mozneho padu, lebo odkedy 4nozkuje, tak sa zobudi a vyberie sa za svetlom, nerozplace sa hned, ale az po chvili lozenia...takze bud som pri nej a vegetim-ale to ma uz prestalo po mesiaci bavit a teraz chodi spat uz o pol 7 a to este nie som unavena ako ked isla spat o 9. takze som to vyriesila tak, ze som na obe strany postele dala zlozeny vesiak na pradlo, som ho tak neako zapichla medzi matrac a postel a vznikla z toho mreza. tym ze je zapichnuty, tak vydrzi chvilu kym sa on mala nahodou oprie, to stihnem pribehnut, ked zacujem plac.pozerala so aj zabrany, ale vsetky su nizke, to by sa o ne postevila a sup hlavou dole...

petra,matrac by bol super, ale potom nemame kam dat postel a ta je fakt velka a masivna:-(ale teraz si mi dala chrobaka do hlavy a rozmyslam, kam by sme ju odmiestnili a spali na matraci:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Nov 2011, 13:11

mamusia píše:Fiiha,tak to ste ma moc nepotesili,cize je tam to padanie :-/ no zas my mame postielku dookola aspon,tak to by mohlo trosku branit,ale vlastne bez bocnice,cize z jednej strany sa moze vygulat prec,no uvidim,ze ako to bude neskor,ked uz bude 4nozkovat,alebo sa stavat,no nastastie sa teraz 1x budi okolo 23tej,tak aspon,ze tak :-P bo by sa mi nechcelo cele vecery trevit vedla nej,to by sme asi vratili bocnicu a budem si ju musiet bravat potom knam do velkej.

my sme nauceni, ze ho uspavam po leziacky, takze vzdy len na nasej posteli , u nas postielka je len vec,co zabera aj tak malo miesta...niektore mamicky to riesia napriklad cez den tak,ze deti uspavaju na zemi,tam si spravili take lôzko, a na tom im babo spi...aj ja to tak budem riesit pri druhom....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod mamusia » 10 Nov 2011, 10:28

Norika,moja spava cez den v hojdacke na balkone,takze den my nemusime riesit,len tie vecery,tiez lezim a ukojujem ju,no potom ju prenesiem do postielky a ak sa neukoji,tak si este chvilku rozprava,alebo ukojenu ju prelozim a spinka.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 07 Mar 2014, 12:03

čim mate prikryte babo v spoločnej posteli? vašim paplonom? mne sa zda že malemu je pod nim teplo. nie je sice spoteny, ale dosť teply. v spalni cca 20 st. maly ma 1 mes. , oblečene bavlnene alebo frote pyžamko
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Kandy » 07 Mar 2014, 13:26

Ja teraz neprikrývam ničím. Všetko zo seba odkope, tak ho akurát viac oblečiem. Keď bol maličký, tak som používala deku. Ale tú sa naučil veľmi skoro odkopať. Tak sa proste otužoval. ;)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Mar 2014, 17:18

my sme používali aj zavinovačku, v nej mal holé nožky iba plienku a niečo s dlhým rukávom - nezaviazaný sa stále strhával. potom kým neštvornožkoval, spával v pyžamku a spacom vaku, potom som dala flisový alebo froté overal, lebo som vedela, že sa zo všetkého vyhrabe, spaval nezakrytý.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Mar 2014, 21:03

Moja dlho spavala natlacena na mna,takze jedine spolocny paplon. Ked to trochu preslo,uz bola davno schopna sa odkopat a odvtedy je uplne jedno,ci mame len jeden paplon alebo teraz ma aj svoj,zasadne spi odkopana. Vzdy ked sa preberiem,zakryjem.ju a ked sa opat zobudim,zas je bez.paplona :-P
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Mar 2014, 21:28

:lol: :lol: u nás tak isto, 100x za noc ho zakrývam. máme 3 normálne paplóny na posteli, detský nechce, lebo nie je taký istý ako máme my.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 08 Mar 2014, 23:42

Asi pol roka boli na noc v zavinovacke, vtedy som si prave davala pozor, aby som uz nicim dalsim nezakryla, lebo to by bolo velmi teplo. Neskor som dala do spacakov, prikryvku netoleruju, spia tak doteraz. Teda maliii.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod uinka » 28 Júl 2014, 13:15

my sme sa momentalne vsetci traja prestahovali zo spalne do detskej a spime na zemi. nasa takmer rocna dcera zlieza z postele samozrejme hlavou dole :D nedari sa nam ju naucit aby zliezala nozkami otocena. parkrat to uz spravila, ale nema to zatial v sebe, aby takto cuvala zakazdym chce zliezt. tak v ramci prevencie padu sme radsej vsetci na zemi. podarilo sa niekomu naucit dieta pekne zliezat? ci predame postel a ostaneme na zemi? :D
uinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16 Apr 2014, 17:36

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod snežienka » 28 Júl 2014, 22:11

Ja som malinku uz od prveho pokusu zliezt z postele, z gauca vzdy otocila nozkami dole a vravela som: zadocek otocit, nozky dole. Ale to este ani chodit nevedela. Taka bola vytesena, ked sa uspesne spustila sama dole :) V podstate som to vzdy korigovala HNED ako som videla, ze chce ist dole.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 28 Júl 2014, 22:50

my sme tiez nacvicovali manever "ritka prva" od nejakych 5 mesiacov a potom maly hlavicky nehadzal... ani v noci
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Júl 2014, 23:45

Poslete na mna socialku? :mrgreen: My mame postel trochu vyssiu, takze sa syn najprv naucil vyliezt na gauc. Tam mame parkety, tak som okolo rozlozila penove puzzle, nech nepada na tvrde, a ked vyliezol na gauc, schvalne som odisla prec... Samozrejme prvykrat skusil hlavou napred, skoncil teda na tych puzzloch, chvilu poplakal a o chvilu bol zase hore ale uz sam vymyslel, ze sa treba otocit :) Sestra tiez ucila niekolko mesiacov, striehla nonstop na dieta a otacala, my sme to mali naucene za par minut a dokonale spolahlivo :P
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod snežienka » 29 Júl 2014, 00:19

To je taky 'kontinualny' pristup :D
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Júl 2014, 10:26

to zavidim, ze to tak dokazes, ja na to nemam :) ..a teda nas tiez parkrat zletel z postele po hlave, ale zeby mu to tak hned doslo, ze musi sa otocit, to nemozem povedat.. ja som tiez striehla a otacala, ale zas netrvalo to mesiace, par dni.. aj ked teda ja na neho striehnem este aj teraz, lebo on leti jak blesk a ja som trasoritka :D .. ani na schody nemam odvahu ho pustit sameho, aj ked mu to ide velmi dobre, ale proste furt mam pred ocami, ako nahodou zle stupi a zrube sa mi az na prizemie a zlomi si vaz :mrgreen: .. musim ho viac nechavat sameho s tatom :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Júl 2014, 12:48

U nas je to naopak - panikari manzel, ja nie :-) Zozaciatku som sa sice musela obcas poriadne ovladat, aby som nezachranovala, ale zvykla som si. Obe deti zacinali s pohybmi neskor, co je velka vyhoda - rozumovo su v tom case na uplne inej urovni, nez deti ktore sa hybu prilis skoro. Potom sa daju pouzivat aj taketo nezodpovedne metody :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Júl 2014, 18:10

to ano, pri malej som sa tak nebala, ona bola pomalsia a sama o sebe dost opatrna, ale tento chalan, to je kamikadze.. no, moj muz - minule bol s deckami sam na dvore a ked som mrkla cez okno, co robia, vidim maleho vylezeneho hore na smyklavke, meter a pol vysoko, uz sa skriabal na tu plosinku.. a muz ani nevedel, kde ho ma.. skoro ma omyli, vsak on este ani chodit sam nevie :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Júl 2014, 21:46

Quaxi - socialku na teba, ano :lol:
Reanda nuz, tak to teda je ze dieta najprv lezie a potom chodi, a ked lezie aj vylezie. My mame samonosne schody, tocite, take ze medzi stupienkami je prazdno. Maly zacal stvornozkovat cca 7 mesacny a dlho netrvalo, kym sme ho nasli v polovici schodov a to bol ešte vtedy taky nesikovny, ze ked bol unaveny tak bol schopny pocas stvornozkovania padnut na hlavu co sa mu podlomili ruky... takze muz v tej chvili vyrabal zabranu.. no a bohuzial mame asi tuto novy rekord lebo malinky mi padol trojtyzdnovy z gauca na dlazbu :cry: tak to bol velmi slušný stres :evil: takze socialku aj na mna.... ten maly cervik sa vie otocit zchrbta na bok... sledovala som to potom, ked som nechapala ako sa to stalo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Júl 2014, 23:12

No bodaj by maly nebol taky pohyblivy, ked ho stale nosis a tym mu dobre podporujes vyvoj svalstva a rovnovahy :D . To chce pekne natuho zaviazat do perinky a dat do postielky a hned sa motorika trocha zabrzdi :mrgreen: ...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron