Spanie v spoločnej posteli

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Júl 2014, 23:16

Ale inak system postel na zemi je uzasna vec, temer ziadne priestorove obmedzenia. Japonci vedia, co je dobre. Mimochodom,ked sme u deti a spanku, kdesi som citala, ze vraj deti sa pocas spanku davaju v smere sever-juh. U najmladsej to potvrdit mozem. A co vy?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 30 Júl 2014, 00:18

mne sa na zemi zle spi, citim sa neprijemne tak nizko.. aj nas maly sa dava hlavou na sever.. teda skor taky severovychod :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Júl 2014, 11:16

Mne je tiez neprijemny matrac na zemi. Chyba mi spodne vetranie :-D Ale napr. na stanovackach mi to nevadi, a na male babatka to bolo fakt idealne.
Tu toeriu o spani v severo-juznom smere razi aj moja mama. Zvysok rodiny si z nej robi srandu, ze kravy tak spavaju :-) Mne tiez v jednom obdobi vadilo spanie v inom smere, mala som tak postel asi 4 roky a nevedela som si zvyknut, stale som bola nejako zle vyspata. Vyriesilo to stahovanie, potom sme mali par rokov postel na sever (nahodou) a teraz mame inak, ale uz mi to vobec nevadi. Deti maju na sever a stale sa tam tocia priecne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Júl 2014, 22:32

Ja som teraz tak unavena ze by som spala kdekolvek akokolvek otocena...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Júl 2014, 20:33

To mas dobre, ja praveze od unavy neviem zaspat, moj vecny problem, cim som viac unavena, tym tazsie sa mi zaspava... Dcera to zjavne po mne zdedila, ma problem so spankom v postate od roka a je to stale horsie. Nocne kojenie som kvoli tomu dost tazko zvladala, dieta sa zobudilo 2-3x a ja som spala za celu noc 2h, lebo som nevedela zaspat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 02 Aug 2014, 22:50

Janka, deti i ja cielene hlava na sever, zamerne som tak orientovala postele, nastastie sa to dalo. Je to myslim podla Feng-shui.
Ale budia sa stale. Ze by sa smerom na juh budili este castejsie? :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod petronelka » 15 Aug 2014, 14:55

Ahojte,
Aké máte skúsenosti so spoločným spaním celej rodiny, t.j. matka + otec + viac detí?
Dcéra spáva s nami od narodenia a teraz pribudne malé drobátko, a trochu mám strach aby ho dcéra nedokopala alebo neprilahla, ona je v poslednom čase dosť akčná zo spánku.
Ako ste riešili spánok novorodenca a staršieho dieťaťa v jednej (síce veľkej) ale stále spoločnej posteli?
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Aug 2014, 16:15

my sme spali: zabrana - babatko - mama - starsie dieta - otecko a potom ked babatko viac narastlo, zabrana nestacila (bol to vlastne bok detskej postielky, takze len 60cm dlha ohradka) tak mama - babo - otecko - starsie dieta - zem s matracom. Obcas potom starsi spadol na ten matrac, ale potel sme mali nizku, tak si to ani nevsimol.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Aug 2014, 18:08

...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod petronelka » 15 Aug 2014, 21:11

No ja som veľmi zvedavá ako to bude.
Malá bola donedávna tiež tak v noci, že keď zaspala medzi mnou a drahým, tak tam bola až do rána a keď medzi mnou a bočnicou, tak tiež tam bola až do rána. Ale posledné dva mesiace cestuje v noci po celej posteli, kope, prelieza buď cez nohy alebo cez hlavu a pár krát sa stalo, že v polke preliezania si dá menšiu spaciu pauzu, a ľahne cez nohy alebo aj priamo cez tvár, a človek sa spod nej musí vyhrabávať...
no tak uvidíme...
stále dúfam, že sa ešte vráti k tomu "kam ma položíte tam zaspím":) ale ktovie:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Aug 2014, 13:16

my sme staršieho dali spať na vlastnú posteľ, ale teda je podstatne starší, v 2 rokoch to ešte nehrozilo.
na spoločnej posteli - ako píše quaxi, ja som za variantu - starší na kraji, bábo medzi dospelými, staršie treba uspať prvé, inak vyrušuje. všetci spolu spávame na dovolenke alebo na návšteve, ale ked mám možnosť, tak som radšej, ked je starší zvlášť v inej izbe, spať može s tatinom, a ja s bábom zvlášť, to sa vyspíme všetci najlepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 17 Aug 2014, 16:01

my sme spali najprv ako povodne - starsia medzi nami a babo vedla mna z druhej strany, kde malo urobeny balkon z postielky.. ale tak mi to nevyhovovalo, tak sme malej kupili detsku valendu, ktoru sme pripojili k posteli a odvtedy spime tak - mala, ja, maly, muz... dcera sa teda tiez vselijako mozne vrti a pretaca, lahyna si priecne alebo aj uplne naopak, ale k preliezaniu zatial nedoslo :D ... decka si na seba zvykli a vobec sa nerusia, jeden druheho nezobudia, ani ked nahodou jeden spusti aj riadny narek.. som takto spokojna
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Aug 2014, 00:56

petronelka píše:Ahojte,
Aké máte skúsenosti so spoločným spaním celej rodiny, t.j. matka + otec + viac detí?
Dcéra spáva s nami od narodenia a teraz pribudne malé drobátko, a trochu mám strach aby ho dcéra nedokopala alebo neprilahla, ona je v poslednom čase dosť akčná zo spánku.
Ako ste riešili spánok novorodenca a staršieho dieťaťa v jednej (síce veľkej) ale stále spoločnej posteli?


Oneskorene aj moj nazor: pre drobatko to je podla mna vysoke riziko, ze ho niekto z vas troch prilahne, pripuci, kopne. Nemoze to byt ani zdrave tolki ludia pokope a za celu noc vydychany vzduch, nic moc. Co je velka postel? Pre troch alebo styroch ludi by bola adekvatna postel o rozmere 3x2 metre co teda asi nemate...drobatko patri do samostatnej postielky, bez diskusie.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod petronelka » 30 Aug 2014, 13:34

Tak máme za sebou prvú skúšobnú noc a musím povedať, že som príjemne zaskočená:)
Malá večer pred rozprávkou brata vybozkávala, vytúlila (skoro až popučila:)) prečítali sme rozprávku, dali didi, odkotúľala sa do svojej prirazenej postielky (v ktorej už nejaký čas odmietala spať a len preliezala cez, ponad a pomedzi nás) a nepohla sa z nej do rána, takže zostava nakoniec bola sľubná - malá, drahý, ja, bábo, zarážka.
no, prvá noc:) nech to vydrží!!!!!:)

ďakujem Vám za odpovede

Artemis, trojmetrová až nieje:) to nie, je to 2 x 90 + 60 cm postielka,a zatiaľ sa zdá, že každý má dostatok miesta, vyspíme sa dobre, tak zväčšovať neuvažujem. Myslím, že ani nebude treba, skôr než budeme natlačení, príde podľa mňa čas malej na novú posteľ, lebo je samostatnejsia a samostatnejšia...no ved uvidíme:)
Trochu ma pobavilo o tom vydýchanom vzduchu. Som si pospomínala ako sme spávali ako decká
s rodičmi v spoločnej spálni (síce nie v posteli, ale stále rovnaký vzduch:)) cca do 10 rokov,lebo priestory a financie dlho dlho nedovolili vlastnú izbu

dobre, to je ešte celkom bežné, tak dám aj na pobavenie:) - ako sa spávalo cez prázdniny u našich starkých (mama je zo šiestich sestier a každá má 2-3 deti, ktoré samozrejme šli v lete k babke:))
jedna miestosť bola akoby spoločná spálna, pamatám si, že v miestnosti boli 3 jednolôžka a jedna stará, taká tá masívna vysoká manželská dvojpostel. Sám na posteli spál dedko, na druhej spali dvaja najstarší bratranci, na tretej teta s dcérou a synom, a na manželskej babka a bežne 3-6 vnúčat podľa toho, kto práve prišiel prázdninovať. Keď prišli všetci naraz ešte sa dávali na zem matrace:) to už je tlačenica:) ale keď si na to spomínam, nepamätám si to ako "tlačenicu" ale aké to bolo super:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 08 Sep 2014, 21:20

Petronelka, blahozelam k prirastku, vsetko dobre do vienka.
Dufam, ze sa Ti podarilo rodit podla Tvojich predstav.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 14 Sep 2014, 11:12

petronelka, gratulujem, dufam, ze nas poctis porodnym pribehom, az budes mat cas :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod petronelka » 15 Sep 2014, 17:57

reanda, určite, len potrebujem trochu času, ešte som celkom "nestrávila" ako to dopadlo, asi pamätáš aký bol môj plán?:)no nevyšlo:((((
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod reanda » 16 Sep 2014, 15:15

jaj, to ma mrzi :( .. vsak ani mne to nevyslo, ale viem teraz, ze to tak proste malo byt... tak nech sa vam aspon dalej dobre dari :)
a urcite napis, az to trochu spracujes
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Sep 2014, 18:29

Ja pridavam moje.... starsi zacal v noci plakavat a pocikavat sa takze je naspat v spálni :D takze spim s oboma. Malinkeho davam na prvu najdlhsiu fázu do postielky potom ide medzi mna a tomaska. Nadalej plati ze tomas musi spat prvy inak nezaspi nikto iny :D muz spi v obývačke so psom...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Sep 2014, 18:29

Ja pridavam moje.... starsi zacal v noci plakavat a pocikavat sa takze je naspat v spálni :D takze spim s oboma. Malinkeho davam na prvu najdlhsiu fázu do postielky potom ide medzi mna a tomaska. Nadalej plati ze tomas musi spat prvy inak nezaspi nikto iny :D muz spi v obývačke so psom...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Sep 2014, 06:09

Sa mi tak zda,ze (takmer?) ziadnej z nas nevysli tie nase pekne porodne plany...hm... :-|
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Sep 2014, 21:57

Shira, a myslis, ze to je reakcia velkeho na surodenca?

Si riesila a riesila a deti si to aj tak vyriesia, ako chcu oni. Ale ved mozno je to i docasne. Aj my sme mali taku fazu a ked sa velka uistila, ze sme tu nadalej i pre nu, tak sme sa vratili opat k dobremu spanku. Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Sep 2014, 21:57

Shira, a myslis, ze to je reakcia velkeho na surodenca?

Si riesila a riesila a deti si to aj tak vyriesia, ako chcu oni. Ale ved mozno je to i docasne. Aj my sme mali taku fazu a ked sa velka uistila, ze sme tu nadalej i pre nu, tak sme sa vratili opat k dobremu spanku. Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Sep 2014, 22:57

ano, určite je to reakcia. plus nástup v septembri do skolky. spojilo sa to takto do jedného. lebo v lete bol v pohode a aj minulý rok v skolke bol v pohode. ale už je lepšie. trochu chaos, presne ako tu píšete, že nikdy nie je jasné, kto kde bude spať a ešte aj to, že večer sme inak, ako ráno :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 01 Okt 2014, 10:55

ja som spravila chybu - malý od narodenia zaspával sám, lenže keď mal dva mesiace, ochorel, mal vysoké teploty a bol veľmi plačlivý - brávala som ho k nám do postele a odvtedy tam už ostal :-D
už mi ani nepoleží sám v postielke, stále ho vláčim po rukách...
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron