Spanie v spoločnej posteli

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Dec 2014, 22:12

hlasim sa po case.... nejdem zavadzat ine temy tak skusim sem.
nezostava mi cas na forum a okrem ineho sa moje dieťa v mnohom vymyka pravidlam a ideologii tohoto fora :mrgreen:
co sa dojcenia tyka, dojcime sa stale, i ked to na dlhodobe dojcenie nevidim, nechavam tomu volny spad... po roku uz bojovat za dojcenie nebudem ale ani mu nebudem branit, nech sa dojci dokedy chce. v prvych 3 mesiacoch som mala 6x zapal prsnika s vysokou horuckou, prvych 5 tyzdnov ma dojcenie neskutocne bolelo a uz som nacisto prestala verit tomu, ze dojcenie nema boliet, rovnako ako porod... ja som zrejme typ cloveka, ktoreho to boliet bude, akokolvek sa na to teoreticky aj prakticky pripravim. maly bol nervozny, prve dva mesiace skoro nonstop odplakal a vadilo mu vsetko, rychly tok, pomalý tok, polohy atd.vsetko strasne riesil... dojcit v lahu sa neda, dojcit a nosit v satke sucasne sa neda, viazat iba ksk vertikalne inak nic...
tetaz nemame nijake problémy s dojcenim, vobec to neriesim akurat mam jedem prsnik vacsi ale to je moja chyba, lebo mi to je sikovnejsie davat z praveho. dojcime sa iba v sede a da sa len v uplnom klude, je vo veku ked ho vsetko rozptyluje.
so spanim bieda, stastie ze sme urobili starsiemu izbu, lebo by spolocne spsnie bolo uplne vylucene. zda sa mi strasne, ze dieta si za 6 mesiacov nezvyklo ani na tie najnepatrnejsie domace zvuky...budi ho vsetko... uz bklo aj tak, ze som odchadzala od neho na noc prec k starsiemu, ten si aspon moju pritomnost vazi :lol: no inak muz spi zvlast bud v obyvke alebo so starsim v detskej. malinky spi katastrofalne.. prve dva mesiace iba v zavinovacke, potom len na bruchu, teraz sa uz pohybuje tak spi ako on chce, no nejake romanticke tulenie a dojcenie pod paplonom nehrozi. ak spi, tak najlepsie ďalej odomna, potom ako 2x spadol davam do postielky ale to je vlastne jedno, len co sa pohnem na posteli je hore, som v strese celu noc. ak da syvisly hodinovy spanok som rada. . ani sa neda spocitat koľkokrát je hore a niekedy sa na dve hodiny uplne preberie- aspin raz za noc. dojcit poleziacky sa odmieta, zacne revat a uplne sa prebera. takze som tam kde pri starsom cele noci presedim predojcim. ale uz v ovela skorsom veku, starsi sz mi budil 2-3krat takze to sa dalo ale toto sa neda. uz som zla na neho aj na starsieho a vlastne na vsetkych. tolko k spanku.
uz aj prikrmujeme, hotove kupovane prikrmy, vratane vecernej kase.spolocna strava je vylucrna lebo fungujeme na kebabe, pizzi, cine, kurcati a pastikovych rozkoch. raz som musela ist od neho prec, bol s nim muz, materske mlieko neprijal nujako, zjedol trochu prikrmu, 6, 5 hodiny si odreval... v tom vidim velku nevyhodu, ked dieta nevie nijako pit iba z prsnika, zostala som zdesena pri predstave, ze by sa mi nieco stalo a bola by som trebars v nemocnici...
co sa tyka nosenia, od 4.mesiaca odmieta uviazanie do satky, sem tam znesie manducu... spokojny je len v kociku, tam zaspi po par krokoch takze kocikujem do zblaznenia, spi pekne spokojne tri denne spanky a medzitym ma dvojhodinove intervaly bdenia, kedy je usmiaty a zlatucky. inak je ako zive striebro, ked starsi sa mi zdal hrozny tak tento je omnoho horsi :lol:
takze ma v podstate cez den nepotrebuje, vsak kocik tlacit moze hocikto a aj mu dat prikrm, skoda len, ze nema kto :lol: :lol: ak mate volne babky tetky opatrovateľky tak sem s nimi, vazne o nich vazujem, lebo som ako zombie a uz musim nastupit do praceeeee.....
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Dec 2014, 22:22

pokracovanie- maly inak je velmi malo " tulivy" po vydatnom kratkom dojceni sa odpaja a mixuje aby som ho polozila, nosit sa chce len na rukach tvarou dopredu, zaspi skor a lahsie mimo mna nez n mne. pomerne dost place, su bohuzual stavy ked uz jeho plac vnimam ako normu. chapem mnohe matky, ktore nechaju dieta niekedy plakat, toto je dieťa ktore tiez place, lebo nechce nic ine len pokoj a spanok, mam odskusane.. zvlastne, lebo som ho prve 4 mesiace nonstop nosila.... stalo sa uz mnohokrát, ze zaspal sam, u staršieho to bolo nemyslitelne..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Dec 2014, 15:41

shira, to ma mrzi, ze sa takto trapite :( Kedy zacinas naspat v praci? Po takych nociach to musi byt velmi tazke.
Ked je taky citlivy na hluk, nespal by lepsie, keby bol v samostatnej izbe?
Na nosenie existuje teraz nositko Ergo360 http://store.ergobaby.com/baby-carrier/ ... -and-camel
Nie je to idealne - chrbat asi nie je vo vhodnej polohe, ale aspon su nohy podoprete, nevisia, a dieta moze pozerat dopredu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Spanie v spoločnej posteli

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Dec 2014, 21:02

Neviem, neviem...ked si spomeniem na akcnost Tomaska, tak ma vobec neprekvapuje, preco by mal Lukasko zaostavat :mrgreen: . Mam pocit, akoby si tym intenzivnym nosenim a dojcenim na zaciatku splnila jeho zakladnu zivotnu potrebu a teraz sa konecne chysta vyrazit do sveta. Este chvilu musi teda pockat, kym to zvladne na styroch, dovtedy hadam nejako odtrpi aj nosenie na rukach (to Ergo hoci vpredu mu asi velmi nepomoze). Najidelanejsie sa mi javi naucit Tomaska nosit maleho. Ked si spomeniem na zabery z pralesa, tam to tak bezne funguje. Len aby ho nevyniesol niekde na strom...
A to nocne spanie? Hmm, ked si v noci opatovne prejde denne zazitky. tak sa ani necudujem, ze aj ta noc je taka akcna. Zeby odvar z makovice? Ale to sa tiez riesi inde ako na tomto fore. Tu bude asi najvacsia pomoc manzel a hlavne cas. MInule ostal na materskej muz, vsak?

Mas krasnych zdravych a sikovnych chlapcov, co viac si zelat? (zeby trocha spanku a silnych nervov? A este trocha casu na pocitac, aby si mohla podavat priebezne spravodajstvo)

:goodjob: :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron