Úskalia spoločného spania

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Feb 2013, 14:18

Ano, je to zakladna matraca a k tomu sa dokupuju uz len drevene nozicky..Ja som pomerne dlho zvazovala, co bude pre nas najidealnejsie riesenie a tato postel vyhrala- ak by nahodou deti z nej padali, da sa pouzivat niaky cas aj bez noziciek (ako tu napr. http://earth-sea-mama.blogspot.co.at/20 ... -beds.html) , pripadne sa daju nozicky skratit na minimum, aby sa postel znizila, ale pritom to pod nou zostalo priedusne. Tiez k tomu maju v IKEA take "spony" , ktore sa odspodu navrtaju a je z toho manzelska postel, pre pripad, ze by bolo este nadalej potrebne spat tesne vedla dietata.
Inak, pre Vas by mozno bola zaujimava aj tato postel- http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50080315/ da sa roztiahnut na dve lozka.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Feb 2013, 00:29

Ahoj Shira,

My sme oficialne rozdeleni do 1 spalne a 2 detskych izieb.
Starsia dcerka spava od 3 rokov na velkej posteli, preto si myslim, ze pre Tomaska sa Ti uz detska postel kupovet neoplati. Kedze nase dieta ale velmi casto z postle pada, kupovali sme zamerne postel-dvojpostel. Zo spodu sa da vytiahnut este jeden matrac, ktory je na posuvnej doske. Vzdy ho aj na noc vytiahneme, niekedy viac casu stravi dole, ako hore. Sucasne sluzi aj ako prilezitostne lezovisko pre rodica, ked je dieta chore. Sme s touto volbou pre nas absolutne spokojni.
Do izby k babatkam sme dali na zem matrac, co bolo dlho moje lezovisko. V priebehu noci stupal potom na nom pocet osob. Ale aj ked je na zemi na takom rozte, bala som sa neustale, ze dieta, ktore je prave na kraji z neho spadne (cca. 20 cm) . Aj preto som sa stale pokusala aspon jedno vracat do postielky.
Nakoniec sme spalnu zariadili postelou 200 x 200, co by mozno pre Teba bola tiez varianta. Su aj so sirkou 220. Vybrali sme taku postel s drevenym celom. Tu sme ale otocili celom do miestnosti, aby som mala ohranicenie postele z 3 stran. (Sever a vychod stena, zapad celo postele). Odvtedy spim niekedy aj hadam peknych 5-6 hodin, samozrejma, nie v kuse.
Aj ked ma postel sirku 200, muz sa zial k nam nezmesti, je priliz mohutny. Ale za to pravidelne pride velke dieta, ktore sa potom ulozi kolmo na ostatnych k mojim noham ( na Juh).
Manzel je vysackovany na matrac do babatkovskej izby, chybam mu stale velmi, ale s kvalitou spanku je konecne spokojny.
Kym sne si zabehali toto usporiadanie, tak sa kazdy z nas budil inde, ako zalahol. Rano sme sa len prepocitali, ci niekto nechyba.
Na zaklade nasich skusenosti, mozes dat spat Tomaska i do vedlajsej izby, akoze detskej, ale treba ratat s castym padanim a musi mat k tebe zabezpeceny kazdu noc jednoduchy pristup. (otvorene dvere). Na navstevu bude chodit asi casto.
idem najst linka na tu dvojpostel
dobru noc
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Feb 2013, 00:45

Tu:

http://www.jako-o.de/produkte-kinderzim ... 75090.html

Je hodne draha, ale je pevna, snad na 100 rokov.
A isto existuju aj cenovo vyhodnejsie alternativy.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Feb 2013, 00:54

Uz len kratko, jedna z tych posteli, co spomina Miriam, je velmi pekna a prakticka -z IKEA, roztahovatelna tiez na 2 lozka. Ale my sme sa napokon rozhodli pre variantu, kde postel, na ktorej sa planuje dlhodobo spat, ma kvalitny rozt/rost, skratka tramy pevne a pod nimi nic. Postel by mala zdola dychat. Nemal by to byt len matrac polozeny na doske. Aj tu vysuvacu nasu dolnu postel tak chapeme - to je len zachranne riesenie, nie dlhodobe spanie pre niekoho.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Feb 2013, 14:56

Tak nakoniec sme boli v IKEA, hneď včera. Tie matrace na nožičkách som tam vystavené nevidela, ale manžel povedal, nech to má radšej aj čelo. Pozerali sme sa aj presne na tú rozťahovaciu, je veľmi pekná, ale lepšie by bolo psať na rovnakej výškovej úrovni. Nakoniec sme sa rozhodli pre klasickú dvojposteľ s čelom, ale stačí šírka 160cm, čo zbytočne nezaberá miesto, Tomáško tam bude mať dostatok miesta, poslúži aj ako miesto pre rodiča v prípade potreby a taktiež ako posteľ pre prípadnú návštevu. Len ju ešte treba priviezť, poskladať, premiestniť našu manželskú vedľa (rozložiť a znovu poskladať..) no, ako som písala, že malý nepadá, tak dnes v noci spadol, a bola to teda riadna pecka - spadol na parkety :( ale myslí, že si to ani nepamätá, hneď dostal :dojcenie: a zaspal.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod snežienka » 10 Feb 2013, 20:21

Ahojte, som tu nová, nechcem otvárať novú tému, zdá sa mi, že aj toto je úskalie spoločného spania: potenie bábätka.
Kočky čo ste spinkali/spíte s bábätkami, nemali ste problém, že sa malinké spotilo ako myš? A ako ste to riešili? Moja malá má vždy mokrý chrbátik ak spí celú noc so mnou. Mne je skoro vždy zima a jej je zrejme príliš teplo. Keď spinká sama v postieľke, spotená nie je. Zatiaľ som to riešila tak, že prvé 1-2 nočné spánky absolvuje v postieľke, tú mám hneď pri sebe, som pri nej hneď ako zamrnčí. No a potom nadránom ju dávam k sebe do postele. Vtedy sa nestihne spotiť.
snežienka
 

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod artemis » 10 Feb 2013, 21:06

snežienka píše:Ahojte, som tu nová, nechcem otvárať novú tému, zdá sa mi, že aj toto je úskalie spoločného spania: potenie bábätka.
Kočky čo ste spinkali/spíte s bábätkami, nemali ste problém, že sa malinké spotilo ako myš? A ako ste to riešili? Moja malá má vždy mokrý chrbátik ak spí celú noc so mnou. Mne je skoro vždy zima a jej je zrejme príliš teplo. Keď spinká sama v postieľke, spotená nie je. Zatiaľ som to riešila tak, že prvé 1-2 nočné spánky absolvuje v postieľke, tú mám hneď pri sebe, som pri nej hneď ako zamrnčí. No a potom nadránom ju dávam k sebe do postele. Vtedy sa nestihne spotiť.


snežienka ahoj, pokiaľ máte v spálni 18 - 19 stupňov a normálne periny (teda nie tie hrubé páperové duchny), tak nie je možné aby sa Ti bábätko spotilo (dokonca ako myš). Skús si obliecť na spanie to čo má Tvoja dcérka, čiže ak jej dávaš na hlavu čiapočku, daj si i Ty :) ak má plné dupačky, daj si i Ty navyše k pyžamu ponožky... nie je možné aby Ti bola potom zima... chybu robia väčšinou mamičky, že dieťa naobliekajú a zababušia, pričom ony samé si dajú len ľahkú košieľku. Je prežitok myslieť si, že dieťa je zimomrivejšie ako dospelý, dieťaťu je rovnako teplo a zima ako dospelému... Ak by bola naozaj pravda, že Ti je zima (možno si extrémne chudá) tak urob to opačne Ty sa naobliekaj a dcérke daj len plienku a dlhorukávové a plné dupačky a prikry ho ľahkou dekou... Opakujem tých 18 stupňov na spanie v izbe je ideálna teplota. Nesmie byť samozrejme otvorené okno ani prievan, a dobré je teraz v zime dať blízko prehodenú cez stoličku mokrý uterák, či plienku aby vzduch nebol suchý.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Feb 2013, 11:22

Snezienka, a ked spi s tebou, spi pod tvojou perinou? Ak sa tak poti, bolo by lepsie, aby spala presne tak, ako vo svojej postielke, len na nejakom volnom mieste u vas. Alebo ak ju chces mat pri sebe pod perinou, tak potom len v tenuckom bodycku. Pripadne nemoze byt ona spotena od teba? Ak sa dotykate, tak sa tomu v podstate neda vyhnut.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Feb 2013, 11:34

u nas je to tak vyriesene, ze maly sa pocas noci x-krat odkope, a ked sa v noci budime na dojcenie, pritiahnem ho ku sebe pod perinu...a on sa potom zas odkope a tak dookola....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod snežienka » 11 Feb 2013, 13:34

quaxi, artemis: v izbe mame cca 22°C, inak by som asi zmrzla. Spavam v ponozkach, v bavlnenych pyzamovych nohaviciach a na vrchu flanelova kosela na gombiky, rozopnuta, aby bol dobry pristup. Ked spi malinka s nami, je medzi nami pod jednym paplonom (mame jeden velky a partner dava pozor, on navrhol aby bola radsej v strede), ja spim na boku otocena k nej pripravena na rychly zasah :dojcenie:
Malinka mava spoteny chrbatik az je pod nim niekedy mokra plachta. Vacsinou mava dlhorukavne bodycko a tenke bavlnene nohavice, cosi ako pancusky. Neobliekam ju velmi teplo na spanok, to skor radsej o jednu tenku prikryvku naviac, ked spinka sama. V postielke ma niekolko vrstiev, je z casti zabalena v zavinovacke (nozky ma volne) a cela je este v tensej bavlnenej deke. Kedze kope nozickami a objavila som ju raz studenu, tak ju od pasa dole este prikryvam hrubsou detskou dekou, ktoru si neodkope. To sa mi zda v nasej izbe akurat, lebo ked ju beriem z postielky, je prijemne tepla, nie horuca ani studena, nozky aj rucky teple, chrbatik aj krk suchy.
Tuto noc som ju dala na kraj nasej postele a nespotila sa, ale zato sa obcas naramne vrtela a trepotala rucickami. Zrejme partner je tym vyhrevnym telesom.
snežienka
 

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Feb 2013, 14:24

A nemoze partner vyhrievat radsej teba namiesto malej? :mrgreen:
Ak mate mensie vankuse, mozno by sa vam zmestila tak, ze vankuse si odsuniete viac ku krajom postele, a v strede vznikne miesto na babatko, aby nebola prikryta vasou perinou, alebo by pod nou mala iba nozicky a zvysok zakryty tak ako ked je u seba.
Pripadne ju mozes mat pod perinou iba v plienke, aspon budete mat viac kontaktu koza na kozu, pri 22C a pod perinou vyhrievanou dvomi dospelakmi nema sancu, aby jej bola zima ani keby bola uplne hola.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Feb 2013, 14:27

Shira a nepomoze z ikei ta pridavna bocnica (prip.aj viac,ak treba chranit z viacerych stan)? Taka zabrana,da sa uchytit asi na vacsinu posteli. Do casu,kym si budes ista,ze uz nezleti.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Feb 2013, 15:19

luciole píše:Shira a nepomoze z ikei ta pridavna bocnica (prip.aj viac,ak treba chranit z viacerych stan)? Taka zabrana,da sa uchytit asi na vacsinu posteli. Do casu,kym si budes ista,ze uz nezleti.

vidíš to som nevedela, že také niečo existuje.. ľudia dnes som spala vkuse 8hod!!! malého som uložila, zaspala som večer s ním a zobudila som sa 7:00 na budík, malý o pol hod. neskôr :D :D :D
ja pri 18C hibernujem, fungovať začínam pri 21 stupňoch, to je u mňa životné minimum (strašná kosa, ale prežijem) 8-) ale je pravda, že neznášam na sebe v noci nič viac okrem spodných nohavičiek a trička ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod artemis » 11 Feb 2013, 16:21

snežienka píše:quaxi, artemis: v izbe mame cca 22°C, inak by som asi zmrzla. Spavam v ponozkach, v bavlnenych pyzamovych nohaviciach a na vrchu flanelova kosela na gombiky, rozopnuta, aby bol dobry pristup. Ked spi malinka s nami, je medzi nami pod jednym paplonom (mame jeden velky a partner dava pozor, on navrhol aby bola radsej v strede), ja spim na boku otocena k nej pripravena na rychly zasah :dojcenie:
Malinka mava spoteny chrbatik az je pod nim niekedy mokra plachta. Vacsinou mava dlhorukavne bodycko a tenke bavlnene nohavice, cosi ako pancusky. Neobliekam ju velmi teplo na spanok, to skor radsej o jednu tenku prikryvku naviac, ked spinka sama. V postielke ma niekolko vrstiev, je z casti zabalena v zavinovacke (nozky ma volne) a cela je este v tensej bavlnenej deke. Kedze kope nozickami a objavila som ju raz studenu, tak ju od pasa dole este prikryvam hrubsou detskou dekou, ktoru si neodkope. To sa mi zda v nasej izbe akurat, lebo ked ju beriem z postielky, je prijemne tepla, nie horuca ani studena, nozky aj rucky teple, chrbatik aj krk suchy.
Tuto noc som ju dala na kraj nasej postele a nespotila sa, ale zato sa obcas naramne vrtela a trepotala rucickami. Zrejme partner je tym vyhrevnym telesom.


22 stupňov je strašne veľa. To ako si popísala, že je oblečená a ešte zabalená v zavinovačke a ešte aj bavlnená deka na to hoci aj tenšia, to by bolo akurát keby ste mali cca 16-17 stupňov.

Moja dcéra spávala od narodenia v zime pri 18 stupňoch oblečená len v plienke a obyčajnom dlhorukávových (ruky, plné nohy) dupačkách, tenká čiapočka a tenké rukavičky, a nemala ani vankúš, ani perinu, iba voľne na matraci navlečená v tom tenkom (cca 0,7 cm hrubom) zapínacom vaku na ramienka. V teplom lete pri bežnej izbovej teplote 22-26 stupňoch spávala iba v plienke a tielku navlečená do zapínacieho vaku na ramienka, nohy mala dnu, ale samozrejme holé, ruky von holé, bez čiapočky. A nikdy nebola chorá, nikdy sa nespotila, nič.

A to som si nevymyslela ja toto, tak sa to odporúča.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod janka » 11 Feb 2013, 22:25

snezienka, 22 stupnov?! Nehorazne vela na spanie, pri malych babatkach sa dokonca varuje, ze by nemali spat v tak teplej miestnosti, podstatne bezpecnejsia je nizsia teplota. My mame v spalni tak 16 stupnov, drobec spi v bodynku a overale a pod rovnakym paplonom ako ja. Ciapocku mi nikdy nezislo na um dat. A nebyvas Ty casto chora, ked potrebujes taku vysoku teplotu?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Feb 2013, 23:37

a nezalezi aj od izby?ja ked som byvala po porode u svokrovcov,nesla som pod 20 stupnov.tiez je rozdiel zima/leto. V zime mame fajn teplo,na noc sa kurenie vypina,cize kym si dokazeme nahriat pod paplonom,izba sa schladi. Ked sme travili prvu zimu,davala som malemu aj tielko,kebby som mohla,tak aj rukavicky. teraz spi bez ponoziek,hoci ma nohy ako lad,ked sa odkope... Ked bol mensi, musela som ho mat pri tele,kvoli dojceniu. O dojceni som ani nevedela. Myslim,ze oblecenie matky nema vplyv na potenie babatka,to ta perina.. Mne v tom case chybalo zakryvanie az po krk,takze chapem,ze ti moze byt chladno. My teraz spavame kazdy pod svojou perinou,mozem sa zababusit. Ale kolkokrat bojujem s malym, ze sa odkopava...no nemam to svedomie zaspat,ked lezi vedla odkopany...nejako sme sa tym preniesli...stresujucejsie je to prenasanie z postielky. Ako si ma to dieta zvyknut,ked v postielke je same a v posteli s tebou. Pri dojceni sa reguluje teplota.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Feb 2013, 23:50

Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Feb 2013, 01:06

Norika píše:...a nezalezi aj od izby?...
Tak iste záleží aj od izby, teda jej rozmerov. Aká smradlavá opičiareň to je keď len dvaja ľudia vydýchajú vzduch za noc v miestnôstke-spálni o rozmeroch 10 m2? Katastrofa. A ešte keď tam spí i to dieťa...to dieťaťu veru neprospieva. Treba mať aj otvorené dvere na izbe keď je malinká spálňa...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Feb 2013, 16:18

Od izby zalezi - teda od toho, ako je dom/panelak zatepleny. Cim je mensi rozdiel teplot steny a vzduch, tym je lepsia tzv. tepelna pohoda. AK je velky rozdiel, vznika mikroprievan a je to neprijemne. Ak niekto spi pri nezateplenej stene, tak je dobre si o nu opriet polystyrenovu dosku a hned bude lepsie a aj teplota vzduchu sa moze znizit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod snežienka » 12 Feb 2013, 20:05

janka, artemis, Norika:
Nuz nam v porodnici vraveli, ze babatko by malo byt v 19 - 23 stupnovej miestnosti, neprehrievat, vyvarovat sa chladu. Teplo babatka v miestnosti kontrolovat na nosiku, lickach ci su studene, kvoli teplu ci ma suchy krk a chrbatik. A samozrejme to klasicke - "o jednu vrstvu viac ako ma dospely". Je zaujimave, ze sa dostavame k roznym odporucanym teplotam miestnosti.
Dnes rano som skontrolovala teplotu na klasickom teplomeri (nie digitalny) a po prespatej noci sme si nadychali na 21 stupnov. Spalnu mame priestrannu a vzdusnu. Vetrame na noc aj rano.

janka:
nebyvam casto chora, len mam akoby posunutu hranicu potreby tepla mimo bezny normal v nasich zemepisnych sirkach. Normalna som bola len ako tehotna :)

Norika:
Malinka spava v postielke od narodenia. V porodnici, kde musela byt v postielke, sme sa zdrzali 17 dni. Domov som prisla s nezacelenou ranou po sekcii, z ktorej vytekalo (zrejme plazma, neviem) proste cele zle... Postielku mame taku, ze sa da pripevnit k mamickinej posteli, jej lezacia plocha sa da nastavit v podstate do lubovolnej vysky podla potreby. Mala som ju (a mam) vzdy co najblizsie a reagujem aj na najmensi zvuk. Dojcenie sme zvladli velmi pekne, vedela som o jeho jedinecnosti len z vyzivoveho a imunologickeho hladiska. Tie ostatne uzasne veci ako som sa dozvedela az neskor... ale to je uz ina tema :)
snežienka
 

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Feb 2013, 20:18

16-18 stupnov je pre mňa absolútne šialenstvo. Od 30 stupňoch v lete si hoviem, štyridsiatky zvládam absolútne v pohode. Nenarodila som sa v správnom podnebnom pásme. Už pár mesiacov vychádzam von iba preto, že musím. V byte kúrime krbom, sedávam pred krbom. V lete som von nonstop, ani sa nepotrebujem skryť. Verte tomu, vhodná teplota prostredia je individuálna. Ja by som neskutočne trpela pri teplotách, o ktorých píšete. Nepotím sa skoro vôbec, iba pri športe a najhorúcejšom lete, chorá nebývam absolútne, raz za dva roky dvojdňová nádcha, to je maximum. pokiaľ sa bábätko potí, menej by som ho obliekla, náš malý spával odkrytý, v dlhorukých dupačkách, neznášal ani spací vak, čiapku okrem pôrodnice a vonku nikdy nemal. Až teraz znesie paplón aspoň občas.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Feb 2013, 21:42

hehe shira, my dve by sme nemohli byvat v jednom dome :mrgreen: My mame vypnute radiatory celu zimu, susedia nam vykuria na cca 16-17C a to mi bohate staci, doma chodim v kratkom tricku. Mame stale otvorene okna na vetracku a na noc musim otvorit dokoran, inac sa strasne spotim. Od jari do jesene sa ani neprikryvam, pouzivam vzdy len tenucku kratku nocnu koselu. Uplne s tebou suhlasim, ze neexistuje jedina univerzalne spravna teplota na spanie, nech si kazdy spi tak, ako potrebuje pre svoje pohodlie, akekolvek odporucania su o nicom. Ja to beriem tak, ze je dolezitejsie, aby sa dobre vyspal dospelak, ktory ma zvladat starostlivost o dieta, a tak sa deti musia prisposobit - ci uz viac obliect, alebo praveze menej, oni si aj tak po case zvyknu, nasi boli jarni a od prveho dna som fungovala tak, ako som bola zvyknuta a nemali problem ani potom v zime, a to spavaju zasadne odkopani.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod snežienka » 12 Feb 2013, 22:57

shira, ja taky tak, dokonca ani v saune sa nepotim, az na nejake tretie kolo :D
snežienka
 

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod artemis » 14 Feb 2013, 12:17

Ale snežienka, písala si nie kvôli sebe, ale kvôli bábetku. A keď sa Ti spotí vo Vašej izbe, tak potom ono nie je z tých výnimočných ako si Ty a Shira...keď sa nemieniš vzdať tej vysokej teploty v miestnosti počas spania, tak malú nechaj spať len v plienke, ľahkých dupačkách, zakry, len tenkou dekou, žiadne perinky a podobne.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Feb 2013, 13:19

presne, my sme to tiež tak riešili, málo obliecť malého, málo alebo vobec nezakrývať.. aj som začala dokonca vetrať na noc a lepšie som sa zababušila do periny..
quaxi - veru - na intráku sme sa takto zišli dve baby na izbe a teda poviem Ti, utrpenie pre obe. Z nej pri mojej teplote doslova tieklo, a ja som pri jej teplote mala modré ruky a drkotali mi zuby, bez srandy.. ona sa chodila chladiť na balkón a ja zohrievať pod horúcu vodu do sprchy :?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron